PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alınabilecek en iyi çin malı scooterlar?

Pureloverman
20 Mayıs 2023, 18:10
Normalde bende herkes gibi pcx veya nmax almak istiyordum ama stokcular ve karaborsacılar yüzünden alamaz oldum.

Bu yüzden mecbur alternatif arıycam ankara da parça ve servis sıkıntısı çekmiyeceğim sağlam bir scooter almak istiyorum önerebileceğiniz modeller nelerdir ve neden önerirsiniz?

El Dorado
20 Mayıs 2023, 18:20
PCX ve Nmax bulunamamasından yakındığın için alternatif olarak Çin' e yönelmene gerek olmadığını düşünüyorum.
Eğer ki standardın PCX veya Nmax ise gideceğin ilk adres Kymco. Kymco şu anda 5 yıl / 50.000 km garantisi vermekte. Aynı zamanda servis, yedek parça ve ikinci el gibi konularda seni üzmeyecektir. Dink R 150 ve KRV 200 modellerine bir bakmanı tavsiye edebilirim.
Kymco ya ek olarak SYM Jet X gayet güzel makinedir.
Klasik tarzda da Lambretta 'yı inceleyebilirsin.

Eğer başlıkta yazdığın gibi Çinli model bakıyorum diyorsan da yazdıklarımı okuyarak vaktini çaldığım için kusura bakma.

Pureloverman
20 Mayıs 2023, 18:24
Kymco için bayiyi aradım ellerinde olmadığını haziranda geleceğini söylediler oda karaborsada.

El Dorado
20 Mayıs 2023, 18:30
Kymco için bayiyi aradım ellerinde olmadığını haziranda geleceğini söylediler oda karaborsada.

Eğer haziranda teslim ise gayet iyi bence. Mayıs ayının son haftasına giriyoruz neredeyse.

Eklemeyi unutmuşum; Kymco, SYM, Lambretta ya ek olarak Peugeot scooterlarına da bakabilirsin.

Kasım38
20 Mayıs 2023, 20:58
Kymco Haziran'da gelse bile liste fiyatından alma şansınız var.

Psyduck
20 Mayıs 2023, 22:57

Karaborsa dediğin, bayiinin bile liste fiyatının üzerine sattığı, başka türlü edinme şansın olmayan durumdur. 1-2 ay bekleyip kiste fiyatından alabiliyorsan karaborsa değildir. Bajaj’da BİLE 1-2 ay sonra teslim alıyorsun AMA liste fiyatından alıyorsun.

AzÇok
21 Mayıs 2023, 01:16
SYM nin de kalitesi iyidir. Mesela DRG160 modeli gelmiş. 14.6 HP sıvı soğutmalı. 130 bin fiyatlı. Hemen teslim şeklinde ilanları var.

F54
21 Mayıs 2023, 02:00
şu motorda piyasaya göre bence alınacak en mantıklı motosikletlerden biri
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-manavgat-motordan-symhony-st-200-abs-motorsiklet-1088752148/detay

tarzan rıfkı
21 Mayıs 2023, 13:14
sym kymco alma.nedeni basit fiyat politikası yüzünden.şimdiden bu markalardan alanlara geçmiş olsun.1 kere örneğin pcx nmax liste fiyatı 85 90 bin tl olan motorlar.varmı yok tamam.ama kymco ve sym ne yaptı ama bizde motor var dedi ona denk olan motorları 120 130 dan çakmaya başladı.zaten al satcılardan alsan 120 130a 0km nmax pcx var git onlardan al malesefki.eğer honda yamaha 1000 tane scooter getiriyoruz deseler bu sym kymco yu 130 dan alan arkadaş ne halt edicek ?? hepsi ellerinde patlar satmalarının imkanı yok.yada 130 a alıp artık 75 80 bin tl ye satmak durumunda kalıcaklar.90na nmax mı alırsın 130 a kymco dink 150r mı alırsın ?? şu şartlarda mantıklı ama çok riskli 2 marka bunlardır.ayrıca kendi görüşüm en haysiyetsiz 2 markada bunlardır.o zaman en alıcaz dersen peugeot lambretta hoşuna giderse royal alloy çinli markaların bazı modelleri var sağlam ve piyasasını kurmaya başladı mesela arora tmax 150 lik.

Pureloverman
21 Mayıs 2023, 14:25
Açıkcası bu başlık çin malı olup japonlar a yakın duran çin malları için açmıştım. örneğin paketci arkadaşımda motolux ceo 110 var harika. parçaları honda spacy ile bire bir aynı uyumlu yağmur, çamurda sıkıntı çıkarmayan bir motor. bunun gibi başka motorlar var mı merak ettim.

F54
21 Mayıs 2023, 21:26
spontini de güzel ama çin malı baş ağrıtabilir wildcat te güzel ucuzlar yolda bırakabilir

Biksici41
22 Mayıs 2023, 00:39
Açıkcası bu başlık çin malı olup japonlar a yakın duran çin malları için açmıştım. örneğin paketci arkadaşımda motolux ceo 110 var harika. parçaları honda spacy ile bire bir aynı uyumlu yağmur, çamurda sıkıntı çıkarmayan bir motor. bunun gibi başka motorlar var mı merak ettim.

Kurye bir arkadaşın videosu var motolux ceo ile.
Kronik beyin arızası varmış. 3 ay parça bekliyormuş garantiden.
Garantili değilse 4000 küsür beyin bulursan diyor.

AzÇok
22 Mayıs 2023, 10:34
Skuterlerin güç aktarma mekaniği oldukça hassas bir yapıda(Japonlar dahil). Vitesli motorda Çin malı alabilirim. Skuterde Çin malından uzak durmayı tercih ederim.