PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter benzin deposundaki orta demir

burak r25
03 Nisan 2023, 15:57
Bayiden motoru teslim alır iken benzini bu ortadaki demiri geçmesin hava yapıyor çok sikayet alıyoruz demişti ben de pompacıya abi ortadaki demiri geçmeyecek şekilde fulle diyorum pompacı hep öyle diyorlar niye yok öyle bir sey inanmayın deyince kafam karıştı sizce doğrusu nedir.
Mantıken o demir çizgisinin altında olmalï ki kapağı kapatınca taşma olmasın

tommygun
03 Nisan 2023, 16:39
Muhtemelen benim dediğim ile ilgisi yoktur ama şöyle bir senaryo düşünelim; ben motoru dik konuma getiririm ve o şekilde hep benzin alırım. O çizgiyi motor dikken epey aştığımızı düşünün, depo kapağını kapadık ve motoru yan ayaklığa aldık, motor haliyle yana yatınca bence o benzin dökülmeye başlar. İçimizde her ne kadar benzinle boyalı karenaj silen kullanıcılar olsa da ben o dökülen benzinin deponun boyasına zarar vereceğini düşünüyorum.

Ha o benzin depo kapağından da dökülmeyebilir, o zaman yürüttüğüm mantık yanlıştır.

Edit: Scooter demişsiniz, ben onu görmemişim.

arican
03 Nisan 2023, 17:40
Ben de her alışımda 35 liralık benzin alınca bi eksiklik hissediyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Arabayla gittiğimde 200-300 liralık alıyorum en az.

Cyan
03 Nisan 2023, 23:15
Ben de her alışımda 35 liralık benzin alınca bi eksiklik hissediyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Arabayla gittiğimde 200-300 liralık alıyorum en az.

V Strom tavsiye ederim, 20l depo var. Ben de her seferinde >300₺ ödüyorum :D

F54
04 Nisan 2023, 09:39

küçük cc motosikletrin en büyük sorunu bu 2 3 lt benzin alması cbf ybr iyiydi 12 lt benzin ile 400 500 km yol gidiyor bende cub var dı 3 lt benzin alıyor 100 km de bir benzinliğe giriyorsun uzun yola da gitsen mecbur 120 km yol gidip mola vereceksin

arican
04 Nisan 2023, 11:23
Çözüm olarak Ayran şişesinde benzin taşıyoruz. Zira CUB'un tasarımı böyle, yapacak hiçbir şey yok. CUB kullanacaksan zırt pırt durup benzinle uğraşacaksın bir kere...

Alman_
04 Nisan 2023, 12:05
Bende çizgi mizgi anlamam ağzına kadar doldurun hatta hafif taşsa da sorun değil derim. Pompa attıktan sonra bir küsür lt alıyor. 300 küsür km yol gidiyorum yetiyor. Hava yapma olayı uzun yollarda başıma gelmişti şehir içinde sıkıntı yaşamıyorum.

bassturbin
04 Nisan 2023, 15:56
Yüksek sıkımla g..ten uydurma şeyler hava hiçbir zaman yapmaz deponun kendisi.Arabadakiler kadar uzun yakıt hortumlarıda yoktur motorların.Hiçbirşeyde olmaz ister çeyrek al ister ağzına kadar doldur...

Ağzına kadar taşsada depo kapağı takılan yerde tahliye vardır aşağı hortumla tahliye eder akıtır fazlasını.Depo kapaklarındada hava tahliyesi vardır.

Kawasaki ninja 250r kullanan arkadaşlar varsa o sesi duymuştur kapaktan gelen düdük sesini:cherry:

tommygun
04 Nisan 2023, 16:04
Kawasaki ninja 250r kullanan arkadaşlar varsa o sesi duymuştur kapaktan gelen düdük sesini:cherry:

Heheh benim motorda da var o ses, kapağı açıp kapatıyorum, düzeliyor.