PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efsane geri döndü (mü)? (Transalp)

-Black-
18 Şubat 2023, 20:31
Arattırdım forumda ama hiç sonuç çıkmadı.
Bütçe durumu mu yoksa motor mu beğenilmedi tam olarak çözemedim.
İlgilenenler için teknik özelliklerini aşağıya bırakayım. İlgilenen olursa da detay ve yorumları aşağıdaki linkte bulabilir.
https://dengeliyorum.com/honda-transalp/

Motor 755cc., Paralel çift silindir, sıvı soğutma, 270° krank
Maksimum Güç 91 Hp @ 9.500 d/d
Maksimum Tork 75 Nm @ 7.250 d/d
Ön fren Çift Disk 310mm.
Arka Fren Tek disk 256mm.
Ön-Arka süspansiyon Showa 43mm. Ters Maşa – Monoshock, Pro-link
Ön lastik 90/90-21” Tubeless
Arka lastik 150/70-18” Tubeless
Ebat 2325mm x 838mm x 1450mm (uzunluk x genişlik x yükseklik)
Dingil mesafesi 1560mm.
Sele yüksekliği 850mm.
Yerden açıklık 210mm.
Yakıt Tüketimi 4.4 lt./100km. (fabrika verisi) Depo:16.9 lt.
Ağırlık 208 kg. ıslak ağırlık

https://i.hizliresim.com/tat191n.jpg (https://www.hizliresim.com/tat191n)

Hırbonen
18 Şubat 2023, 21:13
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/211910-honda-nin-yeni-bombasi-transalp-750-a.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Tenere vs vstrom800 vs transalp derssek fiyatlari ayni olursa kagit ustunde en iyisi transalp.
Ama tenere yine de daha cok talep gorur niye bilmiyorum..galiba ben de tenere alirdim

Kerem34_
18 Şubat 2023, 21:22
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/211910-honda-nin-yeni-bombasi-transalp-750-a.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Tenere vs vstrom800 vs transalp derssek fiyatlari ayni olursa kagit ustunde en iyisi transalp.
Ama tenere yine de daha cok talep gorur niye bilmiyorum..galiba ben de tenere alirdim

Gelme sayılarına bağlı, hepsi eşit gelse transalp parçalar satış sayısında hırbo. Bu halkın Honda sevgisini küçümsüyorsun.

250 üstü mal bir fiyata getirirler keşke ölü doğsa. Bizde mal çok alırlar.

Cyan
18 Şubat 2023, 21:36
Gelme sayılarına bağlı, hepsi eşit gelse transalp parçalar satış sayısında hırbo. Bu halkın Honda sevgisini küçümsüyorsun.

Transalp ile 250k tutarı yan yana getirmek senin gibi şu sıralar piyasayı yakinen takip eden birine yakışmıyor Kerem. Fiyatı Tenere 700 - Tiger 900 Rally Pro arasında bir yerde olur. 300 altı imkansıza yakın bence.

Hırbonen
18 Şubat 2023, 21:38

Keremcim tabiki 250 ustu olacak 330 dan asagi olmasini beklemiyorum..Eski kasa dl 650 ler 280 e satiliyor galiba.

https://www.visordown.com/news/new-bikes/honda-transalp-vs-suzuki-v-strom-800de-adv-motorcycle-head-head

Simdi burdan bakarsak eski kasayi gectim yeni vstrom bile geride kalmis gorunuyor.
Ama tenereyi ayri bir yere koymak lazim galiba

Turkiye icin demedim aslinda,dunya genelinde tenere 700 le bas edebilecegini pek sanmiyorum.
Tenere boyle nasil diyim,daha bir hardcore,daha bir erkeksi enduro kalibiyeti daha iyi gibi.

Honda ta bakinca 500x goruyorum biraz.

Cyan
18 Şubat 2023, 21:42
Keremcim tabiki 250 ustu olacak d330 dan asagi olmasini beklemiyorum.
...
Tenere boyle nasil diyim,daha bir hardcore,daha bir erkeksi enduro kalibiyeti daha iyi gibi.
...

Bugünkü fiyat seviyeleri için 350-360 gibi olması yüksek ihtimal.

Transalp daha adventure, Tenere daha sport. Klasik Honda / Yamaha tasarım ve hedef kitle seçim tercihleri ayırımı aynen burada da devam ediyor. Bence globalde çok satar Transalp, ismi çok değerli bir kere...

Kerem34_
18 Şubat 2023, 21:44
Motoru karıştırdım yav durun, 07 rakibine gittim ben fiyat olarak kafadan onunla ilgilendiğim için. linçlenmeyelim.

Bu motora gelince yine fark etmez, benzer klasman yamahadan fazla satar her türlü. Ben de tenereyi affetmem alırım da Türk halkı tofaş seviyor.

Tiger dururken şu paraları şu motorlara acıyorum. Araziye girmeyecek adam tenere alınca da motora acıyorum. Tiger her açıdan kendini ispatladı, her alan 100bin km yapıyor moturla. Öğrenci olmasam, bakım masrafını düşünmesem şaaaak diye bir Tiger alırdım.
Ama bakımını kendim de yapabileceğim, mahalle arası bir ustada da halledebileceğim, tanıdık, alışılmış bloğa sahip bir makine alacağım gibi duruyor yakın zamanda

350'ler komik rakamlar, GS var, alemin kralı AT var, var oğlu var o paralara. Fantezi olur orta sınıf, 70 80 beygir motorlara o kadar para gömmek benim için.

Hırbonen
18 Şubat 2023, 21:59
Motoru karıştırdım yav durun, 07 rakibine gittim ben fiyat olarak kafadan onunla ilgilendiğim için. linçlenmeyelim.

Bu motora gelince yine fark etmez, benzer klasman yamahadan fazla satar her türlü. Ben de tenereyi affetmem alırım da Türk halkı tofaş seviyor.

Tiger dururken şu paraları şu motorlara acıyorum. Araziye girmeyecek adam tenere alınca da motora acıyorum. Tiger her açıdan kendini ispatladı, her alan 100bin km yapıyor moturla. Öğrenci olmasam, bakım masrafını düşünmesem şaaaak diye bir Tiger alırdım.
Ama bakımını kendim de yapabileceğim, mahalle arası bir ustada da halledebileceğim, tanıdık, alışılmış bloğa sahip bir makine alacağım gibi duruyor yakın zamanda

350'ler komik rakamlar, GS var, alemin kralı AT var, var oğlu var o paralara. Fantezi olur orta sınıf, 70 80 beygir motorlara o kadar para gömmek benim için.

Tofas diyerek once uzdun,ama alenin krali at demen de sevindirdi.

Oncelikle bu transalp 90 hp,gayet iyi.Tiger 900 94 hp idi ,agirlik benzer.
Benim gibi avrupa motoruna bakmayan,guvenilir ve ideal motor arayanlar ya tenere ya da bunu alir.

Bu arada tiger 900 rally 390.000 mis.40 50 bin daha ucuz olur diye tahmin ediyorum.

espresso
18 Şubat 2023, 22:52
Bu motor iyi motor güzel motor.
Tenere 700 de güzel ama bu ülkede tenere satamaması lazım, 40 yaş üstünün tenere alması 40ından sonra azanı teneşir paklar mevzusuna girer. Tenere 700 daha bi araziye girmelik, taşlı kumlu yollardan gitmelik motor, ona da 40ın altında olmak lazım ki hakkını veresin, o paraları 40 yaşın altında kazanabilecek kitle türkiyede çok yok, 40ı geçmiş orta yaşlılar alıp pırıl pırıl asfaltta kullanınca da abes kaçıyor.
Bu transalp tenereye göre daha uslu duruyor, 40 geçkin, fazla araziye girmeyecek ama istesem girerim ki demek isteyenlere göre. Yani yamaha ve honda farklı müşteri kitlelerine seslenmiş bunlarla.

Nikkfurie
18 Şubat 2023, 22:57
Honda'nın şamrelli lastik fantazisi bitmemiş , son kasa Nc nin far tasarımı bundan daha güzel , çok daha karizmatik görünen Africa ile bunun arasında ciddi fiyat farkı olması lazım , 60-70 k farkla gelirse Africa tercih edilir diye düşünüyorum..

Cyan
19 Şubat 2023, 10:38
Honda'nın şamrelli lastik fantazisi bitmemiş , son kasa Nc nin far tasarımı bundan daha güzel , çok daha karizmatik görünen Africa ile bunun arasında ciddi fiyat farkı olması lazım , 60-70 k farkla gelirse Africa tercih edilir diye düşünüyorum..

Bu Afrika'dan daha arazi kapasiteli bir motor, arada o kadar fark olsa gırtlağa kadar aksesuar doldurulur, üzerine de tonla benzin parası kalır.

Bu Transalp ve Hornet fiyatlarını merakla bekliyorum. Hornet'in özellikle uygun fiyatlanması lazım; yurtdışında çok rekabetçi fiyatlar var...

-Black-
19 Şubat 2023, 11:45
Bu Afrika'dan daha arazi kapasiteli bir motor, arada o kadar fark olsa gırtlağa kadar aksesuar doldurulur, üzerine de tonla benzin parası kalır.

Bu Transalp ve Hornet fiyatlarını merakla bekliyorum. Hornet'in özellikle uygun fiyatlanması lazım; yurtdışında çok rekabetçi fiyatlar var...

Ben de fiyat aralıkları konusunda Nikkfurie gibi düşünüyorum. Ciddi arazi yapacak olanlar zaten Ktm 790'a kaçar ağırlık nedeniyle.
"Arazi kapasiteli" dediğiniz de sadece kilo farkı gibi duruyor. Öyle olunca da daha hafifi var.
Ciddi araziyi çıkarınca, geriye köy yolları, kamping vs kalıyor. 50.000tl. civarında farklar için, bu tür kullanıcının tercihinin de Africa Twin yönünde olacağını düşünüyorum.

70 bin tl. fark isteseler de yapamazlar. Tabii NC750 satmaya devam etmek istiyorlarsa. (kişisel görüşüm, farklı düşünenler olabilir.)

(Bu arada lastikler şambrelli, yukarıdaki Tubeless'ı dikkate almayın.)

logaritma
19 Şubat 2023, 13:36
Verilen linke girdim hızlıca aşağı indim ortalama 350 bin tl olur gibi yazıyı okuyunca gerisini okumaya gerek duymadan kapadım .. 350 bin tl verip alana hayırlı olsun ..

Hırbonen
19 Şubat 2023, 13:51
Verilen linke girdim hızlıca aşağı indim ortalama 350 bin tl olur gibi yazıyı okuyunca gerisini okumaya gerek duymadan kapadım .. 350 bin tl verip alana hayırlı olsun ..

Bence kapamamisindir,hepsini okuduguna adim gibi eminim.
Oncelikle kaliteyi ucuza alamazsin logaritma.

Duz nc nin 278.000 oldugu, eski kasa dl650xt nin 300.000 e satildii su ortamda bu motorun kac para olmasi lazimdi ?
Hayir,trip yapacak bir durum yok..fiyatlar gayet guzel sen fakirsin logaritma..uzgunum :(

Cyan
19 Şubat 2023, 14:59
Ben de fiyat aralıkları konusunda Nikkfurie gibi düşünüyorum. Ciddi arazi yapacak olanlar zaten Ktm 790'a kaçar ağırlık nedeniyle.
"Arazi kapasiteli" dediğiniz de sadece kilo farkı gibi duruyor. Öyle olunca da daha hafifi var.
Ciddi araziyi çıkarınca, geriye köy yolları, kamping vs kalıyor. 50.000tl. civarında farklar için, bu tür kullanıcının tercihinin de Africa Twin yönünde olacağını düşünüyorum.

70 bin tl. fark isteseler de yapamazlar. Tabii NC750 satmaya devam etmek istiyorlarsa. (kişisel görüşüm, farklı düşünenler olabilir.)

(Bu arada lastikler şambrelli, yukarıdaki Tubeless'ı dikkate almayın.)

Tabi tabi, ciddi arazi değil, makul her yola girebilen touring / adventure tarzı kullanım için. Daha hafif olanlarda artçı ile yolculuk yapma durumu biraz şüpheli sanki. Tarzı benim ilgimi çekiyor / işime yarıyor olsa ben yine 70k ucuza Transalp alırdım şahsen; Africa Twin'in işletme maliyeti Transalp'e göre sağlam yüksek olur + çıplak AT alabileceğim fiyata full dolu bir Transalp alıp üzerine tonla gezebilmek daha çekici değil mi?

Honda her türlü KTM alacak adamın radarına zaten girecek bir marka değil. Ben Transalp'i 790'a tercih ederim mesela, bu özelliklerden çok kullanıcı profiliyle ilgili. KTM'lerin de garip garip sorunları çıkıyor, burada bir konuda sahiplerinden bir tanesi çok faydalı paylaşımlar yapmıştı.

NC'yi her türlü satarlar; NC'yi alanlar DCT için alıyor daha çok. Satılan NC'lerin %80-85'i DCT bildiğim kadarıyla.

Ben bu modelin çok satacağına eminim. Yeter ki fiyatlandırmada saçmalamasınlar...

Hırbonen
19 Şubat 2023, 15:25
Tabi tabi, ciddi arazi değil, makul her yola girebilen touring / adventure tarzı kullanım için. Daha hafif olanlarda artçı ile yolculuk yapma durumu biraz şüpheli sanki. Tarzı benim ilgimi çekiyor / işime yarıyor olsa ben yine 70k ucuza Transalp alırdım şahsen; Africa Twin'in işletme maliyeti Transalp'e göre sağlam yüksek olur + çıplak AT alabileceğim fiyata full dolu bir Transalp alıp üzerine tonla gezebilmek daha çekici değil mi?

Honda her türlü KTM alacak adamın radarına zaten girecek bir marka değil. Ben Transalp'i 790'a tercih ederim mesela, bu özelliklerden çok kullanıcı profiliyle ilgili. KTM'lerin de garip garip sorunları çıkıyor, burada bir konuda sahiplerinden bir tanesi çok faydalı paylaşımlar yapmıştı.

NC'yi her türlü satarlar; NC'yi alanlar DCT için alıyor daha çok. Satılan NC'lerin %80-85'i DCT bildiğim kadarıyla.

Ben bu modelin çok satacağına eminim. Yeter ki fiyatlandırmada saçmalamasınlar...

Bahsettigin kullinici kirmizigrom
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/206416-790-adv-kullanici-tecrubesi.html

Ktm demek pismanlik demek.Basit bir google arama sonucu bu 1290 larin envai cesit sorunu oldugu ortaya cikiyor

https://youtu.be/wodVfP00Zic

Demek ki bunlarin sadece dusuk cc leeri degil,yuksek hacimleleri de sorun.
Japon harici motor alinmax diyoruz dinlemiyolar,keyfiniz bilir tabi ;)
.

Cyan
19 Şubat 2023, 16:17
Bahsettigin kullinici kirmizigrom
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/206416-790-adv-kullanici-tecrubesi.html

Ktm demek pismanlik demek.Basit bir google arama sonucu bu 1290 larin envai cesit sorun oldugu ortaya cikiyor

https://youtu.be/wodVfP00Zic

Demek ki bunlarin sadece dusuk cc leeri degil,yuksek hacimleleri de sorun.
Japon harici motor alinmax diyoruz dinlemiyolar,keyfiniz bilir tabi ;)
.

Yani o kadar gömmeyelim. Ama benim tarz nispeten mülayim bir kullanıcı için Transalp KTM 790 / 890'dan daha çekicidir, ihtiyacım olmayan hafiflik ve/veya ekstra performans için neden Honda'daki kafa rahatlığını bırakıp KTM dikeni üzerine oturayım ki? İhtiyacı olan veya o ekstraları tercih edenler için gayet alınabilecek bir risktir o başka. Bana uymaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Bu arada fiyatla ilgili; yeni Transalp'ın UK fiyatı belli 9.500£. Aynı motoru kullanan yeni Hornet'inki de belli 7.000£. Yani yeni Transalp yeni Hornet'ten ~ %36 daha pahalı fiyatlanmış.

Bugünkü kurlarla;
7.000£ -> ~ 159.000₺.
9.500£ -> ~ 215.500₺.

İngiltere'deki vergileri bilmiyorum ama bizde %20 gümrük vergisi ve %35 ÖTV var. Bu da ek %65 yapar. Uygularsak:
7.000£ -> ~ 159.000₺ -> ~ 260.000₺
9.500£ -> ~ 215.500₺ -> ~ 355.000₺.

Başka bir yoldan yukarıdaki tahminime ulaştım iyi mi? :) (Yukarıdaki "350-360k arası" tahmini Tracer ve Tiger fiyatları ortalamasından çıkmıştı...)

Bir şekil güzel salladım vallahi, bakalım tutacak mı? (Tabi bunlar bugünkü kurlarla, sonrasına bakarız...)

Hırbonen
19 Şubat 2023, 16:36
Yani o kadar gömmeyelim. Ama benim tarz nispeten mülayim bir kullanıcı için Transalp KTM 790 / 890'dan daha çekicidir, ihtiyacım olmayan hafiflik ve/veya ekstra performans için neden Honda'daki kafa rahatlığını bırakıp KTM dikeni üzerine oturayım ki? İhtiyacı olan veya o ekstraları tercih edenler için gayet alınabilecek bir risktir o başka. Bana uymaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Bu arada fiyatla ilgili; yeni Transalp'ın UK fiyatı belli 9.500£. Aynı motoru kullanan yeni Hornet'inki de belli 7.000£. Yani yeni Transalp yeni Hornet'ten ~ %36 daha pahalı fiyatlanmış.

Bugünkü kurlarla;
7.000£ -> ~ 159.000₺.
9.500£ -> ~ 215.500₺.

İngiltere'deki vergileri bilmiyorum ama bizde %20 gümrük vergisi ve %35 ÖTV var. Bu da ek %65 yapar. Uygularsak:

Başka bir yoldan yukarıdaki tahminime ulaştım iyi mi? :) (Yukarıdaki "350-360k arası" tahmini Tracer ve Tiger fiyatları ortalamasından çıkmıştı...)

Bir şekil güzel salladım vallahi, bakalım tutacak mı? (Tabi bunlar bugünkü kurlarla, sonrasına bakarız...)

İngiltere fiyatlari uzerinden gidersek;
Nc750 yi baz alirsak1650 pound pahali , o zaman bizde 319.000 olmali.
Crf1100l ti baz alirsak 2500 pound ucuz,o zaman bizde 354.000 olmali.

320-350 arasi bence kesin gibi.

Cyan
19 Şubat 2023, 17:44
Burada güzel bir teknik ön-inceleme var (https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/reviews/bikes/honda/xl750-transalp-2023-review).

Tenere'den sadece 4kg ağır olduğu gibi mühim bir detay mevcut.

F54
20 Şubat 2023, 04:06
beygiri güzel tipini vs bilmem de t7 den ucuza gelirse yakar geçer

Cyan
20 Şubat 2023, 07:11
beygiri güzel tipini vs bilmem de t7 den ucuza gelirse yakar geçer

İngiltere'de T7'den 600£ ucuzmuş. Burada daha ucuza geleceğini zannetmem.

-Black-
20 Şubat 2023, 20:14

T7 fiyatına bile gelemez. (314 bin) Gelirse, NC biter. Sen Dct için alıyorlar desen de, fiyat performans motoru olduğu için alınıyordu. V-strom'a parası yetişmediği için alan tanıdıklar oldu. Olmuşken, dct olsun bari diyenler aldı dct'yi. Biraz bütçe meselesiydi yani.

Kaldı ki ilk çıktığında çok eleştirilmişti de.
Biraz NC topladı kendini, biraz bütçeler ufalmaya başladı da, öyle yer buldu kendine. Motordan bile sayılmadı ilk zamanlar.

Hazır motor bloğu üzerinden piyasa yoklaması gibi, uzun vadede belki şartlar değişir diyerek köşe kapıyorlar. 314 bine gelse Africa da satamaz olurlar.
Olmaz o iş yani. (Tabii ben bundan sonra sadece Transalp satıcam diyorlarsa, o ayrı)

Cyan
20 Şubat 2023, 20:49
T7 fiyatına bile gelemez. (314 bin) Gelirse, NC biter. Sen Dct için alıyorlar desen de, fiyat performans motoru olduğu için alınıyordu. V-strom'a parası yetişmediği için alan tanıdıklar oldu. Olmuşken, dct olsun bari diyenler aldı dct'yi. Biraz bütçe meselesiydi yani.

Biraz NC topladı kendini, biraz bütçeler ufalmaya başladı da, öyle yer buldu kendine. Motordan bile sayılmadı ilk zamanlar.

Hazır motor bloğu üzerinden piyasa yoklaması gibi, uzun vadede belki şartlar değişir diyerek köşe kapıyorlar. 314 bine gelse Africa da satamaz olurlar.
Olmaz o iş yani. (Tabii ben bundan sonra sadece Transalp satıcam diyorlarsa, o ayrı)

350 civarı bekliyorum. Bakalım... NC'nin de bitme zamanı geliyor gibi artık; 10 yıl oldu.

F54
21 Şubat 2023, 00:26

t 7 geldiğinde çok mantıklı fiyattan piyasaya çıktı eğer honda da gel vatandaş gel yapar lansman fiyatını 2.99 yaparsa güzel satar
honda çoğu modelini avrupa dan bile ucuz satıyor tr pazarında bunu da öyle yapar

blueway2
21 Şubat 2023, 09:46
100 oktan Alişan Hornet 750'nin testini yapmıştı.Her açıdan donanım olarak güç olarak kalite olarak vb. mt07'den üstün bir motosiklet.Transalp'te tenere'den daha üstün gelecek ve fiyatıda tenere ile aynı olacağını düşünüyorum.Yani nc ile Africa'nın tam ortası 350.000 TL.Ve Tenere'den çok daha fazla satacağına inanıyorum.Yakıt tüketimiylede tam nc ve africa arasında kalmış.3.5-4.5-5.5

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

2 yıldır nc dct nin fiyatı vstrom'dan daha fazla olduğu halde ondan daha fazla satıyor ve daha fazla tutuluyor.Şuan bayilerde vstrom dolu ama nc de gelen satılmış sıra yazıyorlar.

-Black-
21 Şubat 2023, 12:08
Nc hakkındaki yorumum dikkat ettiysen geçmişe dönük.
İlk çıkan NC'ler ile şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.
Fiyata gelince daha fazla değil. V-strom ile aynı seviyede. Artık tutulan ve ikinci eli kuvvetli bir motor olduğu için de satıyor.

(Aynı fiyata gelecek dediğin Tenere ile verdiğin fiyat arasında da 35 bin lira fark var.)

Benim de tahminim 350 civarı zaten. Ama rakiplerden dolayı değil. Tamamıyla kendi modelleri ile ilgili olarak. Daha altı veya üstü kendi modellerinin dengesini bozacak gibi.

Cyan
21 Şubat 2023, 13:02
NC'den DCT'yi çıkar duman olur... :) Tek olayı o, kitlesinin ağırlığı DCT için NC alıyor. Düz kullanacak adam için başka güzel alternatifler var.

-Black-
21 Şubat 2023, 13:11
Benim çevremde gördüğüm kadarıyla öyle denk gelmişim demek ki. Diğer yandan merak edip biraz araştırdım. Türkiye için bir istatistik bulmak zor tabii.
Diğer yandan Avrupa genelinden çok ayrışacağına dair veri bulmak da zor.

Çıkış tarihinden bu yana satılan Dct'lerin, düz versiyonlara oranı %52. Yani öyle çok ezici çoğunluk gibi değil.
(Bu oran direkt NC750X için -Africa falan dahil değil.)
https://www.hondaprokevin.com/2023-honda-nc750x-review-specs-750-adventure-motorcycle

Hırbonen
21 Şubat 2023, 13:45
Ahahaja yavvv yapmayin.
Sahibinden e girdim 97 adet nc 750x
123 adet nc 750 dct

Elbet bu satis adetini vermiyor ama asagi yukari oran da benzerdir

Simdi asil bombayi soyluyorum;

Dl 650 8 adet sdadsgafafa

Nc her turlu kicina tekmeyi basmis..yuru be nc alemin kralicesi yemin ediyorum taş gibi motor zaten :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Cyan saka saka,senin motorun da cok guzel :) tercih,zevk meselesi artik.

Vstrom a hic binmedigim icin cok atip tutamiyorum..tipi haric guzel motor oldugu muhakkak

blueway2
21 Şubat 2023, 14:02
Nc hakkındaki yorumum dikkat ettiysen geçmişe dönük.
İlk çıkan NC'ler ile şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.
Fiyata gelince daha fazla değil. V-strom ile aynı seviyede. Artık tutulan ve ikinci eli kuvvetli bir motor olduğu için de satıyor.

(Aynı fiyata gelecek dediğin Tenere ile verdiğin fiyat arasında da 35 bin lira fark var.)

Benim de tahminim 350 civarı zaten. Ama rakiplerden dolayı değil. Tamamıyla kendi modelleri ile ilgili olarak. Daha altı veya üstü kendi modellerinin dengesini bozacak gibi.

Keşke dediğiniz gibi olsaydı öyle dağlar kadar falan fark yok keşke olsaydıda haklısınız diyebilseydim.hepsi boya pudra.Hatta son kasada iyice kişiliği ve görüntüsü kayboldu motorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

[QUOTE=Cyan;4719304]NC'den DCT'yi çıkar duman olur... :) Tek olayı o, kitlesinin ağırlığı DCT için NC alıyor. Düz kullanacak adam için başka güzel alternatifler var.[/Q

Bencede öyle,nc'nin esprisi zaten dct olması.

Alpbatur
21 Şubat 2023, 14:18
Ahahaja yavvv yapmayin.
123 adet nc 750 dct

Nc her turlu kicina tekmeyi basmis..yuru be nc alemin kralicesi yemin ediyorum taş gibi motor zaten :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Vstrom a hic binmedigim icin cok atip tutamiyorum..tipi haric guzel motor oldugu muhakkak

Vstrom a Honda yı yapıştır Nc ye de Suzuki yi satış oranında Vstrom lehine aynı oranı hatta daha fazlasını yakalarsın. Nc çok matah olduğundan değil Honda olduğundan Vstrom dan fazla satıyor bence.....

Hırbonen
21 Şubat 2023, 14:47
Vstrom a Honda yı yapıştır Nc ye de Suzuki yi satış oranında Vstrom lehine aynı oranı hatta daha fazlasını yakalarsın. Nc çok matah olduğundan değil Honda olduğundan Vstrom dan fazla satıyor bence.....

Seni blueway e havale ediyorum.nc nasil madah olmaz ya :)

Tabiki honda suzuki farki var Turkiye de.Peki dunyada ?

Bi de yani oranlar cok ezici beee..

markalari switch etsek,vstrom nc karsisinda toparlar, belki de kafa kafaya gelir.ama bu sekilde fark olacagini dusunmuyorum.

Kabul etmek lazim nc cok gomulse de basarli oldu.

Alpbatur
21 Şubat 2023, 14:58
Seni blueway e havale ediyorum.nc nasil madah olmaz ya :)

Tabiki honda suzuki farki var Turkiye de.Peki dunyada ?

Bi de yani oranlar cok ezici beee..

markalari switch etsek,vstrom nc karsisinda toparlar, belki de kafa kafaya gelir.ama bu sekilde fark olacagini dusunmuyorum.

Kabul etmek lazim nc cok gomulse de basarli oldu.

Tofaşın kuş serisi de başarılı oldu diyecem :santa: olmayacak. En iyisi demeyeyim....

Cyan
21 Şubat 2023, 15:28
Ahahaja yavvv yapmayin.
123 adet nc 750 dct

Çok tipsiz beya, ama ben işleve önem veren bir insanım. Tipi değil işlevi :) (NC de tipsiz aslında...)

İkisini de kullanmış biri olarak, DL650 öper atar...

Hırbonen
21 Şubat 2023, 15:42
Tofaşın kuş serisi de başarılı oldu diyecem :santa: olmayacak. En iyisi demeyeyim....

Bak yaaa

Kus serisinin cok satma nedeni ile nc arasinda nasil bir benzerlik var ? Logaritma dese normal karsilardim da senden beklemezdim bunu. :(

İlk alirken mi ucuz ? İlk ciktiginda biraz daha ucuzdu evet,simdi ise avrupada falan dl 650 den pahali.

Parcasi mi ucuz ? Sanmiyorum.

Demek ki baska birşey var bu motorda.,seytan tuyu olabilir mi acaba ?

haluk23
21 Şubat 2023, 16:13
Konu NC ağırlıklı gidiyor madem, katkım olsun:

https://www.youtube.com/watch?v=QgWXdY-btWw

-Black-
21 Şubat 2023, 22:34
Keşke dediğiniz gibi olsaydı öyle dağlar kadar falan fark yok keşke olsaydıda haklısınız diyebilseydim.hepsi boya pudra.Hatta son kasada iyice kişiliği ve görüntüsü kayboldu motorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

[QUOTE=Cyan;4719304]NC'den DCT'yi çıkar duman olur... :) Tek olayı o, kitlesinin ağırlığı DCT için NC alıyor. Düz kullanacak adam için başka güzel alternatifler var.[/Q

Bencede öyle,nc'nin esprisi zaten dct olması.

NC benim de uzun yol için tercih edebileceğim bir motor değil. Ama güzel bir commuter. Artısı, daha uzun mesafeleri de kaldırma potansiyeli.
Yine de ilk çıkan 700x serisi ile kıyaslandığında, motor başta olmak üzere güzel geliştirmeleri var.

Kişisel görüşüm doğrultusunda yorum yapmamak için, dct konusunda 10-11 seneye yayılan bir istatistik verdim.
Bu noktada herkes kendi çevresinde gördüğü kadarıyla farklı yorumlar yapabilir tabii.

Transalp konusuna dönersek; Nc'ye yakın bir fiyatla gelirse, Dct olmamasına rağmen NC satışlarına net bir darbe vuracağını düşünüyorum. Aynı zamanda böyle bir fiyat gelirse, Africa ile de fiyat farkı açık olacak. Tip ve hacim farkında dolayı, yüksek hacim kullanıcısı yine alacağını alır ama, bütçesi daha kısıtlı olan büyük bir kısım, Africa için kendini zorlamayacaktır.

blueway2
22 Şubat 2023, 13:31
Çok tipsiz beya, ama ben işleve önem veren bir insanım. Tipi değil işlevi :) (NC de tipsiz aslında...)

İkisini de kullanmış biri olarak, DL650 öper atar...
Evet nasıl tipini bozarız daha tipsiz nasıl yaparız diye özel çaba sarf etmişler sanki önceki kasasına göre dl’nin.Sırf bu yüzden almayan tanıdığım çok insan var.İkisininde birbirini öpeceği avantajlı yönleri var.

Cyan
22 Şubat 2023, 13:48
Evet nasıl tipini bozarız daha tipsiz nasıl yaparız diye özel çaba sarf etmişler sanki önceki kasasına göre dl’nin.Sırf bu yüzden almayan tanıdığım çok insan var.İkisininde birbirini öpeceği avantajlı yönleri var.

Ben her kasası için yazmıştım; kendi zevkime göre en son kasası en güzeli de o da bir tipsiz. Ama iş bitirici bir tipsiz. Seviyoruz...

Cyan
15 Mart 2023, 20:58

Bugünkü kurlarla;
7.000£ -> ~ 159.000₺.
9.500£ -> ~ 215.500₺.

Hornet fiyatı belli olmuş; 243.000₺

foreverlight
09 Ekim 2023, 14:14
Son güncel duruma bir bakalım istedim.
Transalp geldi ve beklenilenin aksine T7'den daha pahalıya geldi.T7 453.000 tl,Transalp 495.000 tl.
Nc750x dct 444.000 tl olarak satışına devam ediyor transalp ile arasındaki fark 50.000 gibi az olduğu halde hala sanılanın aksine nc daha fazla satşına devam ediyor.

tommygun
09 Ekim 2023, 14:41
Hayırlısı olsun foreverlight demek ki Türk sürücüleri tercihlerini kolay kolay değiştirmiyor. Nc'yi de tahtından kolay kolay kimse indiremez artık.

Buarada blueway2 neler yapıyor? Aynı bilgisayardan foruma bağlanıyormuşsunuz yanındaysa selam söyle, epeydir aramızda yok, özledik.

F54
15 Ekim 2023, 12:09
t7 den pahalı diyorlar da üzerindeki fazla beygiri kimse neden konuşmuyor yaklaşık %25 daha güçlü buda extra bir fiyat oluşturmaz mı

DickName
20 Kasım 2023, 04:01
Youtube'ta denk geldim. Saliha (https://www.youtube.com/@SalihaOzkan) Aplamız ve Transalp. Transalp ablamızdan 5 kat daha ağırdır herhalde. Şapka çıkarıyorum.::asker::

https://www.youtube.com/watch?v=EMGTquI7ZYo

killingroad
20 Kasım 2023, 11:37
t7 den pahalı diyorlar da üzerindeki fazla beygiri kimse neden konuşmuyor yaklaşık %25 daha güçlü buda extra bir fiyat oluşturmaz mı

Oluşturabilir tabi ama tek kriter motor gücü mü?
T7'nin girebildiği bir çok yere de giremez mesela TransAlp. Bunun yanında TCS'dir sürüş modlarıdır vs daha fazla ekstralardı da var tabi TransAlp'in T7'ye göre. İki motora bakınca bana da garip gelmiyor TransAlp'in daha pahalı olması, sadece bunu sırf motor gücünden değerlendirmemek lazım demek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Youtube'ta denk geldim. Saliha (https://www.youtube.com/@SalihaOzkan) Aplamız ve Transalp. Transalp ablamızdan 5 kat daha ağırdır herhalde. Şapka çıkarıyorum.::asker::

https://www.youtube.com/watch?v=EMGTquI7ZYo

Derebaşı'na başladığı videoyu izledim, yahu niye dönemiyor falan diyecektim kendisi de dedi zaten ulan dönemiyorum heyecan mı yaptım diye. Katır gibi de yüklemiş valla maş.