PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Araç Alınır mı?

hachiko
05 Şubat 2023, 03:21
Arkadaşlar merhaba babama elektrikli bir araç düşünüyorum normal bir araç alayım dedim yakıtı vs dedi istemedi..Hali ile hem mani hem manevi borcum var piyasadaki çoğu elektrikli motosikletler 50 binden başlıyor evrağı ile..Bu en azından bir araç gibi duruyor menzili 110 km deniliyor ve bu babam için ideal..Tabiki markada piaggio

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-minivan-panelvan-piaggio-porter-elektrikli-hidrolik-damperli-kamyonet-2015-model-1025459523/detay

Sizce alınabilir mi bu araç varsa alternatifi önerirseniz çok mutlu olurum teşekkürler.

bursalıali
05 Şubat 2023, 08:42
Haciko ben bu araçların Çin malı olarak benzerlerini,Bursa Belediye Temizlik İşlerinde ,çöp toplama aracı olarak çalışırken görmüştüm. Aslında Piacco
çok iyi bir İtalyan markası olmasına rağmen , bu boyutlarda yine Piacco üretimi dizel motorlu kamyonetleri ,1990 başlarında Ülkemize sunulmuş , ancak hiç beğenilmemişti. Yine aynı kategorideki Suzuki Carry L 100 çok fazla tutulmuş, peynir ekmek gibi satılmıştı . Şu an Bursada 1986 model Suzuki Carry
L 100 ile 36 yıldır nakliyecilik yapan Mustafa isimli bir arkadaşım var. Aynı araç ile evinin ekmeğini çıkarmaya devam ediyor. Dizel Piacco kamyonetler
10 yılda hepsi perte çıktı. Ha elektriklisi nasıldır bilmiyorum. Bence baban için 3 tekerli elektrikli motosikletler daha uygun olur diye düşünüyorum. Bir de 8 saat şarz süresi bence çok fazla. Yine de ben bunu alacam dersen, tavsiyem damper sistemi ve çöp konteynırını at veya hurdacıya sat . Yerine çok daha düşük profilli Suziki kasası gibi bir şry ayarla. Zaten damper sisteminden kurtulması bile enazından aracı 100 kilo civarı hafifletip ,
rahatlatacaktır.

hachiko
12 Şubat 2023, 00:49
Haciko ben bu araçların Çin malı olarak benzerlerini,Bursa Belediye Temizlik İşlerinde ,çöp toplama aracı olarak çalışırken görmüştüm. Aslında Piacco
çok iyi bir İtalyan markası olmasına rağmen , bu boyutlarda yine Piacco üretimi dizel motorlu kamyonetleri ,1990 başlarında Ülkemize sunulmuş , ancak hiç beğenilmemişti. Yine aynı kategorideki Suzuki Carry L 100 çok fazla tutulmuş, peynir ekmek gibi satılmıştı . Şu an Bursada 1986 model Suzuki Carry
L 100 ile 36 yıldır nakliyecilik yapan Mustafa isimli bir arkadaşım var. Aynı araç ile evinin ekmeğini çıkarmaya devam ediyor. Dizel Piacco kamyonetler
10 yılda hepsi perte çıktı. Ha elektriklisi nasıldır bilmiyorum. Bence baban için 3 tekerli elektrikli motosikletler daha uygun olur diye düşünüyorum. Bir de 8 saat şarz süresi bence çok fazla. Yine de ben bunu alacam dersen, tavsiyem damper sistemi ve çöp konteynırını at veya hurdacıya sat . Yerine çok daha düşük profilli Suziki kasası gibi bir şry ayarla. Zaten damper sisteminden kurtulması bile enazından aracı 100 kilo civarı hafifletip ,
rahatlatacaktır.
Yazdıklarınıza ek olarak belediye de çalışmış bir araç alınacak gibi değil..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-yeni-volta-vt5-kasali-kabinli-yuk-tasima-araci-5000w-72v60ah-1072888160/detay

Şunu alacağım büyük ihtimal haftaiçi babama..Çok teşekkür ederim

Ekarademir
12 Şubat 2023, 01:08
Kral Grande daha güzel bence.

hachiko
12 Şubat 2023, 02:24
Kral Grande daha güzel bence.

Buna bakmıştım hocam kasalı birşey olması daha iyi olur diye düşündüm biraz daha cüsseli duruyor hem..Çok teşekkür ederim..

https://volta.com.tr/urun-kategori/uc-tekerlekli-motosiklet/vt7/?liste=vt7&nam=3367&desc=on

şu çok hoşuma gitti ama satışı yok sanırım hiçbiryerde sarı sayfa dahil ilanı yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Birde arkadaşlar şunu soracağım https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-yeni-volta-vt5-kasali-kabinli-yuk-tasima-araci-5000w-72v60ah-1072888160/detay bu bayi ile görüştüm ruhsat için ne gerekli dedim.. Bayi bana " ben sana fatura keseceğim sen notere gidip ruhsat çıkaracaksın , oradan şoförler cemiyetine gidip plaka alacaksın yarım saatlik iş" dedi doğrumudur bu..

Ekarademir
12 Şubat 2023, 13:24
Otoser'i satayım madem. Toplanma aşamalarını bu forumda paylaşmıştım. Vasıta çoğaldı ona binemiyorum uzun zamandır. Bu gösterdiklerinden daha ucuza denkgelir hemde benzinli olur. Kağıt toplamak isteyen hurdacılar almak istiyor ama kıyamıyorum. Değerini bilecek birine satsam daha iyi benim için.

https://i.hizliresim.com/r9p3blp.jpg

https://i.hizliresim.com/htx0fkn.jpg

Profilimde numaram var ilgilenirsen.

hachiko
13 Şubat 2023, 00:44
Otoser'i satayım madem. Toplanma aşamalarını bu forumda paylaşmıştım. Vasıta çoğaldı ona binemiyorum uzun zamandır. Bu gösterdiklerinden daha ucuza denkgelir hemde benzinli olur. Kağıt toplamak isteyen hurdacılar almak istiyor ama kıyamıyorum. Değerini bilecek birine satsam daha iyi benim için.

https://i.hizliresim.com/r9p3blp.jpg

https://i.hizliresim.com/htx0fkn.jpg

Profilimde numaram var ilgilenirsen.

Teşekkür ederim yakıtlı araç istemiyor sigortası yakıtı bakımı gücüm yetmez diyor her ne kadar ben hallederim desem de..Yoksa araba almaktı niyetim bir iki yere beraber gittik araba bakmaya ama gönüllü değil..Size de hayırlı işler umarım satarsınız.

Ekarademir
13 Şubat 2023, 01:26
Satılıp satılmaması çok önemli değil benim için. Teşekkür ederim.

Elektrikli araçlarında aynı sigorta muayene vs masrafı var. Ayrıca toplam masrafa bakılırsa yakıtlı ile aynıya geliyor. Elektrikli bi akü değişiminde bi senede yakacağın yakıt parasını alıyor.

hachiko
13 Şubat 2023, 01:52
Satılıp satılmaması çok önemli değil benim için. Teşekkür ederim.

Elektrikli araçlarında aynı sigorta muayene vs masrafı var. Ayrıca toplam masrafa bakılırsa yakıtlı ile aynıya geliyor. Elektrikli bi akü değişiminde bi senede yakacağın yakıt parasını alıyor.

Maalesef elektrikli istiyor hatta bazen yoldan geçen elektrikli triportörlere bakarken görüyorum kendisini..Hatta geçenlerde " sana diyecektim sıkışıksın dükkana harcıyorsun diye demedim " dedi içim ezildi vallahi..Kredi çektim 20 bin tl birazda üstümden ekleyip haftaiçi gidip alacağım bakalım..Yine teşekkürler

Ercument
13 Şubat 2023, 14:24
Buna bakmıştım hocam kasalı birşey olması daha iyi olur diye düşündüm biraz daha cüsseli duruyor hem..Çok teşekkür ederim..

https://volta.com.tr/urun-kategori/uc-tekerlekli-motosiklet/vt7/?liste=vt7&nam=3367&desc=on

şu çok hoşuma gitti ama satışı yok sanırım hiçbiryerde sarı sayfa dahil ilanı yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Birde arkadaşlar şunu soracağım https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-yeni-volta-vt5-kasali-kabinli-yuk-tasima-araci-5000w-72v60ah-1072888160/detay bu bayi ile görüştüm ruhsat için ne gerekli dedim.. Bayi bana " ben sana fatura keseceğim sen notere gidip ruhsat çıkaracaksın , oradan şoförler cemiyetine gidip plaka alacaksın yarım saatlik iş" dedi doğrumudur bu..

Rahmetli babam dört yıl elektrikli üç tekerlekli kullandı.
Mondial Assist gibi bi şeydi adı.
İnan bana okadar dengesiz ve tehlikeli yürüme hızını geçtiğin an allaha emanetsin.
Hele bu ilandaki gibi kasalı falan aman diyeyim uzak dur.

hachiko
15 Şubat 2023, 00:47
https://i.hizliresim.com/k7rt6tv.jpg

Bugün bunu aldım arkadaşlar sıfır olarak.. Kartal başak istasyonundan sahile inerek sahil yolundan çayırovaya kadar geldik.Çukurlarda ve tümseklerde çok kötü dengeniz bozuluyor..Rampada çok bayılıyor ama çıkıyor..Takviyeyi denedikten sonra çalışmadı elektrikler var ama kolu çevirdiğimizde hareket yoktu , ya şarjı azaldı yada araba gibi bunlarda 3.viteste kalkmıyor mu bilmiyorum azıcık aracın önüne kendi ağırlığımı verince kalktı sonradan düzeldi..Kullanma kılavuzuna baktım fren kesici yazıyor belki ondandır..Kabin gövdeye tam sıkı sıkı takılı olmadığı için dengeyi bozuyor..Ama keyiflendim nedense babam çok sevdi süremez dedim ama benden iyi sürüyor doğrusu çok mutlu oldu..Aşağı yukarı 30 km yol geldik şarjı çeyrek kadardı voltajı 61e düşmüştü..Bir ara bizim orada rampa testi yaptırayım çıkacak mı bakalım ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Rahmetli babam dört yıl elektrikli üç tekerlekli kullandı.
Mondial Assist gibi bi şeydi adı.
İnan bana okadar dengesiz ve tehlikeli yürüme hızını geçtiğin an allaha emanetsin.
Hele bu ilandaki gibi kasalı falan aman diyeyim uzak dur.

Harfi harfine haklısınız denge sorunu çok çok fazla..Ama babam dediğiniz gibi yürüme hızında sürmeyi seviyor akşam bir problem olmadı kendisi sürerken

tommygun
15 Şubat 2023, 07:54
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullansın babanız.

espresso
15 Şubat 2023, 09:34
Hayırlı olsun. Güzel ve kullanışlı bir şeye benziyor. Aşırı hız yapılamayacağına göre gayet iş görür. Çok hızlı kullanmayınca şarjı da uzun dayanır. Güzel işte, tam amacına uygun.

Ekarademir
15 Şubat 2023, 20:29
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Virajlara dikkat. Eski arçelikler böyle üç tekerliydi. Virajda devrilirdi.

hachiko
19 Şubat 2023, 02:00
Çok teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için..Dün biraz deneyeyim dedim bizim evden çarşıya çıkmak için bir rampa var 60 dereceden fazla bir eğimi var..Korka korka denedim çünkü rapmada baygın bir gidişi vardı..Nasılsa orayı takviye 1. viteste çıktı aşırı zorlanmadan bu beni şok etti çünkü bir çok araç burayı çıkarken zorlanıyor..Yalan yok bu baygın rampa performansı yüzünden pişman gibiydim ..Fakat bu dediğim rampayı çıktığını görünce çok mutlu oldum..Babam gündüz çıkarıp biraz geziyormuş yalnız tam alışamamış..Demesine göre gaz verdiğinde pire gibi fırlıyormuş tam alışamamış..Dün bayağı sürdüm ya tam kamyonet hissiyatı var tangır tungur sesi geri vitese takıp geri geri gitmesi düz yolda bildiğin kamyonet hissi vermesi çok güzel..İnşallah arıza çıkarmaz fazla ileride takviye akü takıp menzilini yükseltmeyi düşünüyorum..

İyi dilekleriniz için teşekkürler rampanın fotoğrafını koyacağım buraya..

killingroad
19 Şubat 2023, 03:15
Elektrikli araçların çok yavaşladıkları rampayı, o yavaşlıkta hiç bir yığılma tökezleme yaşamadan çıkmaları çok eğlenceli gerçekten, ilginç geliyor çünkü içten yanmalı bir araçta motor devri denen şey işin rengini bir anda çok değiştirebiliyor, yıllarca buna alışmışız. Ben de martı elektrikli scooter (bildiğimiz motosiklet gibi olan scooter) ile Başıbüyük'e tırmandım, bir de üsünde ben 100 küsür kiloyum =), böyle yürüme hızına geldi neredeyse ama gidiyor sabit şekilde. :)

Hayırlı olsun, kazasız belasız ve keyif alarak kullansın. Çok şirin bu aletler :D

_recoo
21 Haziran 2023, 14:29
bisiklete elektrikli dönüşüm kiti alırsanız pedal destekle 100km leri rahat görebilirsiniz. yüksek kapasite pil takmalısınız sadece.

espresso
21 Haziran 2023, 14:38
Çok teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için..Dün biraz deneyeyim dedim bizim evden çarşıya çıkmak için bir rampa var 60 dereceden fazla bir eğimi var..Korka korka denedim çünkü rapmada baygın bir gidişi vardı..Nasılsa orayı takviye 1. viteste çıktı aşırı zorlanmadan bu beni şok etti çünkü bir çok araç burayı çıkarken zorlanıyor..Yalan yok bu baygın rampa performansı yüzünden pişman gibiydim ..Fakat bu dediğim rampayı çıktığını görünce çok mutlu oldum..Babam gündüz çıkarıp biraz geziyormuş yalnız tam alışamamış..Demesine göre gaz verdiğinde pire gibi fırlıyormuş tam alışamamış..Dün bayağı sürdüm ya tam kamyonet hissiyatı var tangır tungur sesi geri vitese takıp geri geri gitmesi düz yolda bildiğin kamyonet hissi vermesi çok güzel..İnşallah arıza çıkarmaz fazla ileride takviye akü takıp menzilini yükseltmeyi düşünüyorum..

İyi dilekleriniz için teşekkürler rampanın fotoğrafını koyacağım buraya..

İstanbuldan bir kasabaya taşındığımda böyle bir şey işime yarar. Çarşıya, pazara gidilir ne güzel. :)
Gitmeyi planladığım yerde merkez ve çarşı tarafında otopark sorun, İstanbuldan arabayla gittiğimde arabayı evin önüne parkedip yürüyorum ama orada yaşıyorken de çarşı pazar için hep yürünmez. :)

hachiko
28 Haziran 2023, 06:35
Konuyu güncellemişsiniz teşekkür ederim hepinize..

Annem ile babam her hafta en az iki kere minibüse binip torun bakmaya gider her gidiş gelişte 32 tl bilet parası verir bunun yanı sıra minibüs beklemesi havasız sık boğaz minibüste yolculuk etmesi bunlar gerçekten can sıkıyor.Bu makineyi aldıktan sonra babam annemi bu triportöre bindirip götürüp getiriyor..Yalan yok bende kullanıyorum çünkü benim piaggodan ve arabamdan daha zevkli bir makina bazen tuzlaya iniyorum bazen gebzeye gidiyorum..Ama haftada en az iki kez babam torun bakmaya annemi götürüyor..Şimdilerde bahçeye merak saldı hayvan pazarından gübre taşıyor bu makina ile..Bazen beni arıyor oğlum şarjı var gel al istersen diye..Ayda en fazla 40 tl elektrik faturası geliyor bu makina için ve şu ana kadar 800 km yol gezdi bu makina..Yani ayda 40 tlye 200 küsür km yol tepiyor..Babam kendine bir dünya kurdu bu makina sayesinde mantara gidiyor bahçeyi ekip tohumunu gübresini bununla taşıyor..O kadar hevesliki makinanın bakım günü gelince kırk kere beni arıyor hadi oğlum gidelim diye..Emin olun kaç kere araba bakmaya gittim babam ile istemedi yakıtı sigortası vs üzeri beni dedi..Şimdi cidden haklıymış diyorum..Adam bunu 3e 5e şarj edip geziyor ihtiyacını görüyor..Yalnız geçen tuzla marina da şarjı bitti çayırova yenimahalleye kadar taşıdık canımız çıktı.. :mrgreen: