PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlas Tournee Sport-Mitas Mc50

denizz1
04 Şubat 2023, 18:56
Dominarın üzerinde gelen fabrika çıkışı lastiklere güvenmediğim için bir lastik arayışındayım michelinin pilot streette radarımdaydı ancak okuduklarım ve deneyimleyen arkadaşlarımdan sonra onu bu listeden çıkardım ve bu 2 lastik arasında kaldım aralarında yaklaşık 300-400 liralık bir fark var tournee daha ucuz hangisini tercih etmeliyim sizce?

arican
04 Şubat 2023, 19:03
Pilot street kullandım. Bana göre çok güzel lastikti.

Beto87
04 Şubat 2023, 19:03
Radyal bir lastik tercih etmelisin yani ikisi de değil. Mitas sport force + veya anlas viento sport daha iyi tercihler olacaktır. İlla ikisinden birisi dersen de mitas.

tommygun
04 Şubat 2023, 19:08
Ben eski motorum olan 250 cc Sym Wolf'te 2 lastiği de denedim. Her 2 lastiği kışın kullanmadım. Kış için Winter Grip kullandım. Her 2 lastikle de uzun yola çıktım, virajlı dağ yollarında da kendi becerim ölçüsünde epey kullandım. Mitas Mc 50 M-Racer kötü lastik değil ama 2 takım eskittim, 2'sinde de 10-15.000 km aralığında lastiğin ortası anormal düzleşti hatta 2. takımı 11.500 km.de değiştirmek zorunda kaldım. Sürekli kalkışlarda pati çekmeler, virajda "aman aman aman" dedirtmeler. Ardından Anlaş Tournee Sport aldım. Bu lastik radyal bir lastik, sportif bir kullanımdan hoşlanıyorsanız sizi çok memnun kalırsınız. Tam f/p lastiği. Motoru sattığımda Tournee Sportlar 14.000 km.deydi ve hatırladığım kadarıyla hiç keleğini görmedim. Ben kış hariç Tournee Sport'u, kışın da Winter Grip.i tavsiye ederim size.

Not: Tournee Sport'lar radyaldir.

Michelin'in Road 4,5,6 serileri iyidir ama Pilot Street için aynı olumlu yorum yapılmıyor. Forumun eski üyelerinden bir arkadaşımızın kullandığı İnazuma'da Pilot Street varmış ve de motor sürekli kıç baş atıyormuş, öyle yazmıştı.

Atincozkan
04 Şubat 2023, 19:12
Mc50 konfor icin tasarlanmis lastik.asfalt ve spor surus icin mitas sport force al daha iyi.
Anlasin erken deforme oldugunu yada patladigini cok okudum.
Mitas sport force ben ikinci seti kullaniyorum.
Pilot power hic alma derim yol tutusu zayif

denizz1
04 Şubat 2023, 19:17
Mc50 konfor icin tasarlanmis lastik.asfalt ve spor surus icin mitas sport force al daha iyi.
Anlasin erken deforme oldugunu yada patladigini cok okudum.
Mitas sport force ben ikinci seti kullaniyorum.
Pilot power hic alma derim yol tutusu zayif

Sanırım sport force plus Dominar 250nin lastik ebatına göre üretilmiyor,seçenekler o yüzden biraz kısıtlı aslında mc50yi alıp geçecektim ancak 7-8 bin kmden sonra ilk performasını vermediğini okudum forumda onun yerine o zaman tournee sport mu alsam sorusu oluştu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Sanırım sport force plus Dominar 250nin lastik ebatına göre üretilmiyor,seçenekler o yüzden biraz kısıtlı aslında mc50yi alıp geçecektim ancak 7-8 bin kmden sonra ilk performasını vermediğini okudum forumda onun yerine o zaman tournee sport mu alsam sorusu oluştu.

şuanki mrfler beni epey bir geriyor,özellikle son 1 haftadaki yağmurlu havalardaki sürüşlerde fren yapmaya korkar oldum epey.

ufoz
04 Şubat 2023, 20:47
MC50 - BN125 te yazın kullandım. 6000 kmden sonra lastiğin ortası düzleşmedi ama sertleşti. Eski yol tutuş performansı kalmadı. Bu arada kışta gelince söktüm bir dahada kullanmadım.

Tournee - Inazumayı aldığımda üzerindeydi. 1500 km kadar kullanılmış (lastiğin tarihini hatırlamıyorum). Şehir içi köprü sonrası ana yola çıkmak için viraj dönerken arka çok kaydırıyordu. Üstelik ağustos ayında kuru zeminde. Bir ay zor dayandım. Netedeyse inazumadan soğuttu beni.
Winter Grip Plus ile değiştirirken lastikçi çok ısrar etti "bu lastikler normal, değiştirmene gerek yok" diye.
Yinede değiştirdim.
Winter Grip Plus ile ne kışın nede yazın aynı köprülerde hiç kayma yaşamadım.
Tekrar belirteyim. Belkide Tournee lastik km olarak değil ama, raf ömrünü doldurmuştu.
Tarihine hiç bakmadığım için hatırlamıyorum.

Anlas Winter Grip PLUS radialdir. 2020 yılı 19.haftadan sonra üretilenler, hem kış hemde yaz kullanıma uygundur.

Atincozkan
04 Şubat 2023, 23:14
Valla ben mitas alirdim.tercih senin