PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dom 250d mi pulsar f250 n250 mi?

kivanc34
02 Şubat 2023, 01:18
Benim x city 250 cc yi. Motosiklet istedigim icin satiyorum arkadaslar. Bu 3 motordan birini almak istiyorum. Yeni 2 motordan pek bilgim yok. Dom 250lerin sehirici yakit tuketimi vs iyi diye duydum. Absleri de var. En azindan o paralara mt25 abssiz almaktan iyidir diyorum. Sizler ne diyorsunuz?

Nikkfurie
02 Şubat 2023, 01:34
Cevap veriyorum: hayırlı olsun , motorları tanımadığım için şu daha iyidir diyemiyorum ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun , sadece şunu söyleyebilirim, şehir içinde sukuterini çok arayacaksın hele kışın yağmurda çamurda sık kullanıyorsan Xcity gibi büyük tekerlekli bir sukuteri sattığına pişman bile olabilirsin..

kivanc34
02 Şubat 2023, 01:52
Haklisiniz. Ben her gun ise gidip gelirken kullaniyorum motorumu. Yagmur vs icin baya kullanisli. Ki hatta evliyim ve bazen marketten yoguet yumurta aliyorum arka cantasina koyuyorum. Suan siz soyleyince aklima geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

X city guzel de ruhu yok işte. Motor kullandigimi hissetmiyorum...

logaritma
02 Şubat 2023, 15:53
Ben dominar ile f250 arasında kalırdım .. f250 sport touring olarak güzel makine bence gezilerde konforlu olabilir ..

AzÇok
02 Şubat 2023, 20:51
Ben dominar ile f250 arasında kalırdım .. f250 sport touring olarak güzel makine bence gezilerde konforlu olabilir ..

Pulsar F250'yi ben de merak ediyorum. Çıplak gözle görmek için 2 bayiye gittim. İkisinde de yoktu. Hadi deneme sürüşü falan yok. Millet çıplak gözle görsün bari diye bayilere de mi gönderilmez? Kuralkan'ı tebrik ederim.:farao:

kdiner
02 Şubat 2023, 21:48
Pulsar F250'yi ben de merak ediyorum. Çıplak gözle görmek için 2 bayiye gittim. İkisinde de yoktu. Hadi deneme sürüşü falan yok. Millet çıplak gözle görsün bari diye bayilere de mi gönderilmez? Kuralkan'ı tebrik ederim.:farao:

Sipariş üzerine motorlar teslim edilmek üzere bayilere gidiyor teslim zamanlarını bilirseniz o zaman bayiye gelen motoru görmüş olursunuz onun harici o iş yaş.

dundanbiri
03 Şubat 2023, 09:58
Scooter depolama alanı, nispeten rüzgar, yağmur çamur vs korumalı oturuş pozisyonu, çok güzel.

onun haricinde bence , özellik olarak, 25hp, azami 130 kmh konforlu sürat, abs, su soğutma, 12/15tl depo giriş seviyesi standardı olmalı, markası ne olursa olsun, bu özelliklerin altında olmamalı.

hn33
03 Şubat 2023, 10:54
D250 çok ağır ve sağ çekiyor 600CC ağırlığında

denizz1
03 Şubat 2023, 10:59

D250 mi sıfır olarak aldım ve 114km de şuan 22 modellerin son serisinde çıkan tps gaz sensörü,akü,ve rölanti dengesizliği sorununun hiç birini yaşamadım henüz,gayet memnunum yolda falan giderken de bilmeyen insanlar baya bakiyor çocukların ilgisini çok çekiyor.Sağ çekme doğru ancak elleri bıraktıktan sonra bir sağ çekme var yoksa eller gidondayken motorun seni sağ atması gibi bir sorun yok

espresso
03 Şubat 2023, 11:41
Scooter depolama alanı, nispeten rüzgar, yağmur çamur vs korumalı oturuş pozisyonu, çok güzel.

onun haricinde bence , özellik olarak, 25hp, azami 130 kmh konforlu sürat, abs, su soğutma, 12/15tl depo giriş seviyesi standardı olmalı, markası ne olursa olsun, bu özelliklerin altında olmamalı.

xmax ve forza tarif etmişsiniz. :)

xmax 250 bu saydığınız özelliklerin çoğunu karşılıyor gibi. Bir kere scooterlara göre çok iyi yol tutuşu var, otobanda zorlanmadan 130km süratle sürekli gidilebiliyor, arada heyecan olsun diye 140'ı geçebiliyor da, abs, su soğutma vb. de var, deposu 11 litre bu da yetiyor. Çok aşırı olmayan yağmurlarda pantalona ve botlara su gelmiyor, tek rüzgar alan yer eller o da ortalama bir kışlık eldiven yetiyor aşırı soğuk havalar hariç. Sele altı depo alanı da arkaya çanta gerektirmeyecek kadar büyük.

AzÇok
03 Şubat 2023, 13:55
Benim x city 250 cc yi. Motosiklet istedigim icin satiyorum arkadaslar. Bu 3 motordan birini almak istiyorum. Yeni 2 motordan pek bilgim yok. Dom 250lerin sehirici yakit tuketimi vs iyi diye duydum. Absleri de var. En azindan o paralara mt25 abssiz almaktan iyidir diyorum. Sizler ne diyorsunuz?

Bende sizinle benzer düşüncedeyim. Fakat, Burgman 200 yerine XCITY 250 kullansaydım büyük ihtimalle vitesliye geçmek istemezdim. Çünkü, XCITY250 uzun mesafeli sürüşlerde çok yüksek devir çevirmeden ve zorlanmadan 120-130 km/h bandında gidebiliyor. Burgman 200'de bunun için çok yüksek devirler gerekiyor. Atik ve çok konforlu. Fakat vitesli motorun zevki uğruna bu konfordan vazgeçilebilir. Yağmurda ve soğuklarda sürüş yapmayıp, arka ve yan çanta takılırsa skuteri özleyecek bir durum olmaz.

tarzan rıfkı
03 Şubat 2023, 17:18
benim için net 2023 yılında yağ soğutmalı 5 ileri bir motosiklet almiyacağıma göre .... yanii

UmutK37
03 Şubat 2023, 18:29
Yağ soğutma ve 5 vites işini görecekse n250-f250 yerine tvs apache rtr 200 araştırmanı öneririm aradaki fiyat farkı kararını değiştirebilir. Son viteste gördükleri hız benzer 10000rpm 145-148km civarında. Dominar 250 ise söylediğin modeller arasında en mantıklı olanı benim gözümde tamamiyle beklentine ve ayırmak istediğin bütçeye bağlı.

OnixsyS
03 Şubat 2023, 23:31

gereksiz ağırlık diyince aklıma gelen motor
benelli tnt 249s 205kg mu neydi boşu aşırı gereksiz ağırlığı var ya

logaritma
03 Şubat 2023, 23:38
gereksiz ağırlık diyince aklıma gelen motor
benelli tnt 249s 205kg mu neydi boşu aşırı gereksiz ağırlığı var ya

Ben o motoru yakından gördüm yalnız çok kaliteli adamlar bir şase yapmış kalın boru etli sanırım en büyük ağırlığı o yapıyor motor blokuda çok iyi hatırladığım çift silindir üstten çift egzantirik li güzel bir blok yapmışlar ama ağır o doğru son hızada ciddi etki eder ..

Mr.wind
03 Şubat 2023, 23:45
Ben o motoru yakından gördüm yalnız çok kaliteli adamlar bir şase yapmış kalın boru etli sanırım en büyük ağırlığı o yapıyor motor blokuda çok iyi hatırladığım çift silindir üstten çift egzantirik li güzel bir blok yapmışlar ama ağır o doğru son hızada ciddi etki eder ..

Servis ve yedek parca sorunu olmasa, ben 249s alirdim. Kullanmadim ama yakimdan hiraz inceledim malzeme kalitesi sesi vs efsane.

OnixsyS
04 Şubat 2023, 00:25
Servis ve yedek parca sorunu olmasa, ben 249s alirdim. Kullanmadim ama yakimdan hiraz inceledim malzeme kalitesi sesi vs efsane.

bu arada arkadaşım vardı kurtuldu tek + yönü o efsane sesi yani gözünü kapa 600cc 4 silindir ses var

valla elektriksel ve malzeme kalitesi olarakta sorunlar yaşadılar 2 adet vardı bizde ayaklık açma çubuğumu kırılmadı yolda giderken abs düğmeleri zaten açıyomu kapıyomu belli değildi 2 motordada kullanmıyolardı gitme gitmiyo birde o güzelim ses uzun yolda 140-150 km gibi hızlarda bir baş ağrıtıyor varya

logaritma
04 Şubat 2023, 01:17
Zaten o servis parça kronik sorunları olmasa geçen yaz sıfır trk251 alıyordum az kalsın sonra YouTube videoları kullanıcı yorumlarını okuyunca vazgeçtim

kivanc34
04 Şubat 2023, 01:49
ya uzun yol cok nadir çıkıyorum. %99 şehiriçinde işe git gel kullanıyorum.

espresso
04 Şubat 2023, 10:51
ya uzun yol cok nadir çıkıyorum. %99 şehiriçinde işe git gel kullanıyorum.

Miss gibi japon scooterınız var, çoğunlukla da şehir içi kullanıyorsunuz, japonu satıp çinli ya da hintli motosiklet alıp maceraya girmeyin derim.

Cyan
04 Şubat 2023, 15:50
Miss gibi japon scooterınız var, çoğunlukla da şehir içi kullanıyorsunuz, japonu satıp çinli ya da hintli motosiklet alıp maceraya girmeyin derim.

+1, X City'nin tek olumsuz noktası ABS olmaması. Konu başlığındaki hiçbir motor X City'den anlamlı bir yükseltme sunmuyor, pişman eder bence de.

logaritma
04 Şubat 2023, 15:56
Xcity nin tek eksisi bence tipi yoksa bence xmas den bile güzel bir motor ama tipinden tutmadı millet çirkin falan dedi o zamanlar almadı ..

Cyan
04 Şubat 2023, 17:33
Xcity nin tek eksisi bence tipi yoksa bence xmas den bile güzel bir motor ama tipinden tutmadı millet çirkin falan dedi o zamanlar almadı ..

Ben tipine bayılıyorum açıkçası, Beverly çakması. Büyük tekerlekli olması harika bir şey.

hokahey
04 Şubat 2023, 19:22

Evet ağır. Sağa çekme elleri bırakınca var. Normalde yok. Hatta elleri bırakıp bedeni hafif sola yatırınca çekme olmuyor.

Norton772
06 Şubat 2023, 12:58
Ben n250'de karar kıldım. Domi 250 epey ağır, sürüşte hissettirmiyor ama dikkatli sürmek gerekiyor. Ayrıca yakıtı ve işletme giderleri n250'de daha ucuz olur. Ben 5 vites ve yağ soğutma olmasına takılmadım. Bende Honda Dio'dan geçiyorum ve ABS, yol tutuş, son hız, aydınlatma gibi gerekçelerle geçiyorum.

kdiner
06 Şubat 2023, 13:09
Ben n250'de karar kıldım. Domi 250 epey ağır, sürüşte hissettirmiyor ama dikkatli sürmek gerekiyor. Ayrıca yakıtı ve işletme giderleri n250'de daha ucuz olur. Ben 5 vites ve yağ soğutma olmasına takılmadım. Bende Honda Dio'dan geçiyorum ve ABS, yol tutuş, son hız, aydınlatma gibi gerekçelerle geçiyorum.
Dominar 250 daha hızlı n250 veya f250 den aynı özelliklere sahip ön arka ABS yol tutuş son hız aydınlatma hepsi d250 de var dezavantajı ağır olması olduğu yerde ileri geri getirirken tabi. Hayırlı olsun.

kivanc34
09 Şubat 2023, 22:45
Ben de x city den devam etme kararı aldım :) motorumun grenaj tırnakları falan kırıktı onları yaptırıp kullanacağım. Malum param yok extradan verecek extradan motor alacak kadar. Bu şekilde devam edeceğiz bir müddet daha.

espresso
09 Şubat 2023, 23:53
Ben de x city den devam etme kararı aldım :) motorumun grenaj tırnakları falan kırıktı onları yaptırıp kullanacağım. Malum param yok extradan verecek extradan motor alacak kadar. Bu şekilde devam edeceğiz bir müddet daha.

Devir eldekini idame ettirme devri. Konuda bahsi geçen motorların hiç biri xcity'den daha fazla kullanışlı değil, keyif olarak da artısı yok. 500-600cc bir motor alacak bütçe olmayınca devam edin bence de. Hem scooter candır.

Nikkfurie
10 Şubat 2023, 02:06
Haklisiniz. Ben her gun ise gidip gelirken kullaniyorum motorumu. Yagmur vs icin baya kullanisli. Ki hatta evliyim ve bazen marketten yoguet yumurta aliyorum arka cantasina koyuyorum. Suan siz soyleyince aklima geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

X city guzel de ruhu yok işte. Motor kullandigimi hissetmiyorum...

cevabına eklenti yapmışsın şimdi gördüm , bence kullandığın motordan keyif alamaman konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanıyor, tabi bu sadece senin için geçerli değil genel bir durum , yarın 250 cc istediğin gibi vitesli motorun olsa bir süre sonra ondanda keyif alamayabilirsin , bu böyle devam eder , bu fanide 1200 cc bmw de var ama hafif minnak az yakan gayette konforlu ve yavaş gitmek zorunda olduğum için çook daha emniyetli 150 cc lik sukuterimlede seyehat etmekten keyif alıyorum, çünkü anın tadını çıkarmaya konsantre oluyorum, sürekli vay bu niye gitmiyor çekmiyor kaçmıyor kimse bakmıyor diye hayıflanırsam o seyehat çekilmez olur, diyebilirsin ki abi şehir içi eyvallahda koca motor varken tutupta 150 lik sukuturlamı yol yaptın? evet yaptım :) bir defa taa İzmir den çıktım Gürcistan'a gittim İstanbul a döndüm, iki defa İstanbul Turgutreis gittim geldim Yunan adalarını gezdim , çok keyif aldım , 125 cc diğer motorumla Antalya dan Istanbul a geldim gayet keyifliydi kamp ata ata güzel anılar biriktirerek geçti, benzinim bitti lastiğim patladı hepsi güzeldi, demek istediğim şu ki ne sürdüğün değil ne yaşadığındır mutlu eden , bunun için hayata konsantre olmak gerek aksi halde 1250 gs de sürsen kawasaki h bilmemnede sürsen mutluluk uzun sürmez ;)

Barisozde
10 Şubat 2023, 10:05
kesinlikle tercihinde kalman gerektiğini düşünüyorum. kullanım amacına baktığında ve bir üstteki arkadaşın da dediği gibi miss gibi japon scooterın var hintli olayına girme bence. çinli hintli ve japon sahibi olmuş ve yüzlerce kez muhtelif avrupalı motor sürmüş biri olarak çok net diyorum :D sarıl ona öp kokla capponunu :D