PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum üyelerinin favori rotaları ve tavsiyeleri

Quando 696
30 Ocak 2023, 12:43
Evet arkadaşlar benim favori rotam Şile ve köyleridir. Sabah erkenden çıkıp biraz virajların tozunu yutup daha sonrasında ise Ağva'da bir kahvaltı ettikten sonra çevre köylere doğru yola koyulurum. Bu yol süresince Şilenin yeşilliği ve güzel doğası bunlar yetmezmiş gibi bol virajlı yolları beni tedavi eder. :cherry:

Sizlerinde güzel bulduğunuz rotalar varsa İstanbul içi veya dışı fark etmez tavsiyelerinizi bekliyorum...

espresso
30 Ocak 2023, 13:16
Şile tarafı bana çok ters kalıyor.
Bizim buralarda benim en sevdiğim rota Çatalca'ya gidip sonrasında Çatalca köyleri, yalıköy, çilingöz vb. orman ve dağ yolları çok güzel. dönüşte çatalca'da köfte yemek de şahane oluyor. Gözleme değil de köfte severleri bu rotaya beklerim. Köylerin hemen hemen hepsinde kasap/köfteci oluyor, hem güzel köfte yeniyor hem dönüşte güzel kasap sucuğu alınıyor. Bahar gelse de gitsem yine.

killingroad
30 Ocak 2023, 13:26
Şile yolunun kendisini eskiden beğenirdim. Şimdi artık tozdan ve asfaltın zamanla kendini salmasından ötürü daha keyifsiz ve üstüne tehlikeli hale gelmeye başladı. Malum açık yol, ciddi hızlı gidilebiliyor ve yüksek hızlarda gark gurk kaymak pek keyif vermiyor.

xtrafrozen
30 Ocak 2023, 13:41
Şile tarafı bana çok ters kalıyor.
Bizim buralarda benim en sevdiğim rota Çatalca'ya gidip sonrasında Çatalca köyleri, yalıköy, çilingöz vb. orman ve dağ yolları çok güzel. dönüşte çatalca'da köfte yemek de şahane oluyor. Gözleme değil de köfte severleri bu rotaya beklerim. Köylerin hemen hemen hepsinde kasap/köfteci oluyor, hem güzel köfte yeniyor hem dönüşte güzel kasap sucuğu alınıyor. Bahar gelse de gitsem yine.

Hocam , Kofte dukkanı acacagım PR gerekiyor deseler ilk sizi işaret edecegim.

Ne köfteymiş :mrgreen:

espresso
30 Ocak 2023, 14:27
Hocam , Kofte dukkanı acacagım PR gerekiyor deseler ilk sizi işaret edecegim.

Ne köfteymiş :mrgreen:

Köfte iyidir. Dünyanın en güzel yemeği. :)

Nikkfurie
30 Ocak 2023, 14:47
Köfte iyidir. Dünyanın en güzel yemeği. :)

Köfte güzeldir Türkiye'de de en güzel köfte Çine köftesidir , orada köfte yemeyen şurda yedim çok iyi idi hiiiiç yazmasın :) konuya dönecek olursam , benim sevdiğim rotalar Denizli Acıpayam Köyceğiz , Nallıhan üzerinden Ankara Kapadokya , klasik olacak ama Antalyadan çıkıp sahilden İzmir (1000 defa daha geçsem keyifle sürerim) , Şile de babam yaşadığı için o yol artık bana öf pöf dedirtiyor, asfalt kaliteside ciddi düştü ben çoğunlukla Ömerli veya Polenezköy den girip eski yoldan gidiyorum tavsiye ederim..

Yasin D
30 Ocak 2023, 15:24
Takippp....

espresso
30 Ocak 2023, 17:32
Köfte güzeldir Türkiye'de de en güzel köfte Çine köftesidir , orada köfte yemeyen şurda yedim çok iyi idi hiiiiç yazmasın :) konuya dönecek olursam , benim sevdiğim rotalar Denizli Acıpayam Köyceğiz , Nallıhan üzerinden Ankara Kapadokya , klasik olacak ama Antalyadan çıkıp sahilden İzmir (1000 defa daha geçsem keyifle sürerim) , Şile de babam yaşadığı için o yol artık bana öf pöf dedirtiyor, asfalt kaliteside ciddi düştü ben çoğunlukla Ömerli veya Polenezköy den girip eski yoldan gidiyorum tavsiye ederim..

Herkes kendi memleketinin köftelerini dünyanın en güzel köftesi diyor. Trakya köftesi üstüne tanımam. :)
Ama bir dünyalı olarak dünyanın her yerini gezip her yerinin köftelerini denemek isterdim. Hindistan gibi yerler hariç her yeri gezip her yerin yerel yemeklerini denemek lazım.

panic adak
30 Ocak 2023, 18:07
en sevdiğim rota Antalya-Kaş arasıdır. bu arada sivas köftesi dışındakileri köfteden saymam. sivas köftesinde sadece et ve tuz yani kandırılma ihtimaliniz yok, diğer köfteler baharat komasına girmiş.

Nikkfurie
30 Ocak 2023, 18:21
en sevdiğim rota Antalya-Kaş arasıdır. bu arada sivas köftesi dışındakileri köfteden saymam. sivas köftesinde sadece et ve tuz yani kandırılma ihtimaliniz yok, diğer köfteler baharat komasına girmiş.

Espresso ya şimdi hak verdim :D
ama ben Çine li değilim..

espresso
30 Ocak 2023, 19:21
Köfte dışında da her yörenin güzel yemekleri var. kimi yerde nefis çöp şiş, kimi yerde sucuk, kimi yerin tostu meşhur. Aramızda lezzete ve gezmeye düşkün Tommygun varken bana söz düşmez, çöp şiş yemek için aynı gün istanbuldan aydın'a gidip gelmiş bir arkadaşımızdır kendisi. Bu yaz da fırsat oldukça onun yemek yemeli gezilerine takılma niyetim var bir sorun çıkmazsa.

Keşke ekonomik şartlar elverse de canım pizza çekti deyip motora atlayıp Napoli'ye gidebilsek.

Levent
30 Ocak 2023, 19:31

Son 3 yıldır Kaş'ta yaşayan birisi olarak hafife alınmayacak kadar iyi manzaralara sahip bir yol, ama coğu noktasında asfalt kalitesi maalesef üzücü durumda.

Finike, Demre , Kaş arası yol otoban gibi, hatta Kalkan'a kadar harika. Ama öncesi ve sonrası motosiklet için pek de keyifli olmadığı kanısındayım.

Firelight
30 Ocak 2023, 19:51
Kofte benim de favori besinlerimden.

Ama hijyen ?

Nasil yiyonuz yav disarida kofte ? Olm onu yoguran erkek o elleriyle neler yapiyor bir bilseniz.. ,:(

Taahret aliyor olmmm.kuzu sis,cop sis yenir.Kofte yenmez..

tommygun
30 Ocak 2023, 22:55
Şile'ye gezi amaçlı gidilmişse devam edip Ağva-Kandıra üzerinden Sapanca'da ıslama köfte yemek de çok güzel bir aktivite.

Bu yaz yaptığım rotalardan birini bayılmıştım. Aynı gün içi Kadıköy-Yalova-İnegöl-Domaniç-Emet-Simav-Demirci-Gördes-Akhisar-Savaştepe-Susurluk-Yalova-Kadıköy

https://i.hizliresim.com/6vunk5j.JPG (https://www.hizliresim.com/6vunk5j)

Quando 696
31 Ocak 2023, 09:26
Bahsi geçen rotaları tek tek araştırdım listeme ekledim, değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bu sene motosikletimi tur için daha kapsamlı hale getirdim ufak boşluklarda İstanbul ve çevresi izinlerde ise Ege ve Akdeniz turu planlıyorum. Havaların biraz daha iyileşmesini dört gözle bekliyoruz bakalım. :thumleft:

zihnigonen
31 Ocak 2023, 10:58
Denizli'den çıkışlı
Kula rotası (günü birlik): Kula tarihi evleri, volkanik park, Kula peribacaları, tarihi Çataltepe taş köprüsü, Taşyaran Vadisi, Ulubey Kanyonu ve Clandras Köprüsü
Ödemiş Rotası (günü birlik): Sarıgöl üzerinden Birgi, Kırkoluk, Gölcük, Ödemiş'te köfte yenilip Beydağ-Nazilli üzerinden dönüş
Kanyonlar Rotası (2 günlük): Antalya Serik üzerinden, Köprülü Kanyon, Tazı Kanyonu, Emerdin Geçidi, Yazılı Kanyon

Günübirlik Enduro Rotaları
Eşeler Yaylası, Akdağ (ilk aklıma gelenler)

TanImsIz
31 Ocak 2023, 12:25
Biri şile dediği zaman kusasım geliyor ya. Anadolu yakası tayfası orayı yakın olduğu ( daha az benzin ) için tercih ediyor.. Favori rotam ; Pendik'den bot ile Yalova'ya ,ordan sonrası benim icin önemli değil. İstanbul dışında heryerde gezebilirim. İznik ,Yenişehir,İnegöl, Bursa , Uludağ yolu ,Mudanya, Armutlu, Gölyazı , Bandırma'ya kadar uzanırım.

killingroad
31 Ocak 2023, 12:30
Sadece yakınlık da değil, Şile'nin köyleri gerçekten çok güzel. Hem it gibi gazlamaya uygun yerleri var, hem oturup çay çorba yapmak için doğası çok güzel Ben de farklı yollar seviyorum, geçen haftasonu İznik'e gittik mesela, Şile de zaten bok olmuştur dedik; ama Şile'nin de yeri hep ayrı =)

otopsici
31 Ocak 2023, 14:35
bu rotaların aradaki duraklarını yazmıyorum onları araştırın.
en sevdiğim karadeniz rotaları
1 Kars-Ardahan-Şavşat-Artvin-HOpa
2 Borçka - Murgul - Arhavi (enduro rotası neredeyse asfalt yol yok)
3 d915 her iki taraf birden
4 bayburt-zigana-maçka-sümela manastırı ve yukarı yaylalar (enduro rotası asfalt yok)
5 Vazelon manasıtırı ve çevre köyler
6 Vakfıkebir-Tonya-Damlı köyleri
7 Sinop-Doğanyurt-Cide-Bartın-Zonguldak
8 Zonduldak-Gebze-Bolu arasındaki tüm köyler

Doğuanadolu ve güneydoğuanadolu rotaları
1 Van-Hakkari-Şırnak-Siirt-Bitlis
2 Batman-midyat-Mardin-Diyarbakır
3 Bingöl-Elazığ-Malatya-Sivas-Tunceli (bunların arasındaki dağ köyleri)

espresso
31 Ocak 2023, 15:40
Yaz gelsin motorla avrupa turu atıcam.
İstanbul'dan çıkıcam yola, Tekirdağ, Malkara, Keşan, Edirne, gezeceğim bütün avrupayı. :)

https://www.youtube.com/watch?v=rg3MuqIzX-Y

uthec
31 Ocak 2023, 20:06
bu rotaların aradaki duraklarını yazmıyorum onları araştırın.
en sevdiğim karadeniz rotaları
1 Kars-Ardahan-Şavşat-Artvin-HOpa
2 Borçka - Murgul - Arhavi (enduro rotası neredeyse asfalt yol yok)
3 d915 her iki taraf birden
4 bayburt-zigana-maçka-sümela manastırı ve yukarı yaylalar (enduro rotası asfalt yok)
5 Vazelon manasıtırı ve çevre köyler
6 Vakfıkebir-Tonya-Damlı köyleri
7 Sinop-Doğanyurt-Cide-Bartın-Zonguldak
8 Zonduldak-Gebze-Bolu arasındaki tüm köyler

Doğuanadolu ve güneydoğuanadolu rotaları
1 Van-Hakkari-Şırnak-Siirt-Bitlis
2 Batman-midyat-Mardin-Diyarbakır
3 Bingöl-Elazığ-Malatya-Sivas-Tunceli (bunların arasındaki dağ köyleri)

6 numarada sürdün mü?
Vakfıkebirdeyimya ben :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

benim rota tavsiyelerim de şöyle olsun;

Artvin Cankurtaran Geçidi,
Trabzon Zigana Geçidi,
Ordu Bolaman virajları,
Kaş-Finike arası,
Fethiye Kaş arası dağlardan giden ıssız bir yol var,
Akyaka-Ören-Bodrum yolu
Datça-Marmaris arası

diye uzar gider..

joshua
31 Ocak 2023, 22:06
Köfte dışında da her yörenin güzel yemekleri var. kimi yerde nefis çöp şiş, kimi yerde sucuk, kimi yerin tostu meşhur. Aramızda lezzete ve gezmeye düşkün Tommygun varken bana söz düşmez, çöp şiş yemek için aynı gün istanbuldan aydın'a gidip gelmiş bir arkadaşımızdır kendisi. Bu yaz da fırsat oldukça onun yemek yemeli gezilerine takılma niyetim var bir sorun çıkmazsa.

Keşke ekonomik şartlar elverse de canım pizza çekti deyip motora atlayıp Napoli'ye gidebilsek.

Dört kez gittim tabi motorla değil, yine giderim hiç belli olmaz, sadece pizza değil tatlılar için de gidilir, mesela 1905 yılından beri hizmet veren scaturchio pastanesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Soğanlı geçidi ve taşdurmaz vadisi var aklımda yapmak istediğim rotalardan.

otopsici
31 Ocak 2023, 23:06
6 numarada sürdün mü?
Vakfıkebirdeyimya ben :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

benim rota tavsiyelerim de şöyle olsun;

Artvin Cankurtaran Geçidi,
Trabzon Zigana Geçidi,
Ordu Bolaman virajları,
Kaş-Finike arası,
Fethiye Kaş arası dağlardan giden ıssız bir yol var,
Akyaka-Ören-Bodrum yolu
Datça-Marmaris arası

diye uzar gider..

Benim bi özel harekatçı arkadaşın babasının köyüne gittim orda birkaç gün kaldım.
şehir sevmiyorum ben hep köy veya dağ taş.
bir sonraki uğrayışımda yazarım instagramdan oradaysan uğrarım sana

MFTaşkıran
03 Mart 2023, 10:47
Yaz gelsin motorla avrupa turu atıcam.
İstanbul'dan çıkıcam yola, Tekirdağ, Malkara, Keşan, Edirne, gezeceğim bütün avrupayı. :)

https://www.youtube.com/watch?v=rg3MuqIzX-Y

Uçmakdere -Erikli vs vs çok güzel yerler var.

espresso
03 Mart 2023, 12:52
Uçmakdere -Erikli vs vs çok güzel yerler var.

Zaten bu son deprem mevzularından sonra Trakya'ya memleketime dönme kararım kesinleşti, artık er yerini gezerim.

panic adak
03 Mart 2023, 13:53
mersin-alanya.
antalya-kaş.
fetiye
-bodrum özellikle marmaris yol ayrımından sonra ki dağ geçidi.
gerede-caycuma.
bartın-karabük viraj olarak değil manzara olarak.

4strings
03 Mart 2023, 14:22
6 gün, 3600km , 150cc

Detaylar için:

http://www.semihserbest.com/samsun-kemaliye-tunceli-bor-ermenek-beysehir-vee15/

http://www.semihserbest.com/wp-content/uploads/2023/01/3600.jpg

Ekarademir
03 Mart 2023, 23:44
Kapuzbaşı şelalesinden Küp şelalesine geçişi sevmiştim. Ama tabi dağların arasından. Her motosiklet ile gidilmez oralardan.

Geçen bayramda Osman Yılmaz (motoadvgarage) ile Torosları gezmiştik. Günlere dağların üzerini aşmıştık. Tam rotada bilmiyorum ama mükemmeldi. Çamlıyayla'dan başlamıştım ben. Aladağ'a geçtik gece orda kaldık. Ordan Kayseri Yahyalı'ya doğru. Ordan Niğde Demirkazık dağı vs. Hakiki endurolarla geçilecek geçitler. Yol enduroları ile olmayacak yollar.

Taşdurmaz'dan geçmiştik mesela. Tenere'nin düştüğü yerden. Çantaları söküp geçmiştik biz. Soft çanta olmasına rağmen. Bizden bi süre sonra aliminyum çanta ile geçmeye çalışan tenere aşağı gitmişti.

Nikkfurie
04 Mart 2023, 00:21
6 gün, 3600km , 150cc

Detaylar için:

http://www.semihserbest.com/samsun-kemaliye-tunceli-bor-ermenek-beysehir-vee15/

http://www.semihserbest.com/wp-content/uploads/2023/01/3600.jpg

Hocam güzel rota yapmışsın ama Karadeniz'in en güzel sahil yoluna çok yaklaşıp es geçmişsin , bir daha yolun düşerse Ordu Fatsa Ünye arasında sür , Ordu'dan sonra mutlaka ama mutlaka tünele girmeyip Perşembe sahilinden geç ;)

arican
04 Mart 2023, 18:08
Motosikletimle Bahçeli 7. Caddeden geçmeyi çok seviyorum. Sonrasında Beşevler'e inen ağaçlı yol yazın bir harika olur. Bu şehirde yaşamayı ve sürmeyi çok seviyorum.

F54
04 Mart 2023, 20:29
sakarya akyazı taşkesti mihallıççık
dönüşte beypazarı kıbrıscık bolu sakarya

isoozdmr
07 Mart 2023, 11:02
Bursa İnegöl'de yaşadığım için bu bölgede yaptığım rotaları tavsiye edebilirim.

1- inegöl,domaniç dağ yolu virajlı güzel bi rotadır. Yol üstünde biraz ters kalsada oylat kaplıcaları vardır. domaniçte sarıkız'da mola verip alabalık yenilebilir. Dileyen yol üstünde hayme ana türbesine ziyarette bulunabilir. Oranın devamında tavşanlı ve kütahya diye şekillendirilebilir.
2- İnegöl, Yenişehir, İznik, Orhangazi rotası. Bu rotayı birçok kişi kullanmıştır gayet keyiflidir.
3- İnegöl çıkışlı mudanya,kurşunlu , gemlik , kumla, narlı, armutlu, çınarcık rotası. Deniz manzaralı bol virajlı bir rota. Narlı'da merkezde bulunan kafeler motorcuların mola rotasıdır :)
4- Bursa merkezden Keles'e çıkış var onuda tavsiye ederim yeşillik içinde viraj dolu bir rota.