PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Brixton. ve Husqvarna alınırmı?

kitarokitaro
30 Ocak 2023, 11:01
Merhaba Arkadaşlar ; baktık ki Yamaha Honda vs.. alamıyoruz o vakit altarnatif ne olabilir.

Aklımda Brixton ve Husqvarna isimli iki marka var sizce bunlar alınırmı verilen paraya değer mi?

Brixton bildiğim kadarı ile Çin de üretiliyor fakat firma Avustruyalı bir firma. Hantal ama göze hitab eden modelleri var.

Husqvarna ise yanlış bimiyorsam hindistanda üretiliyor ama oda KTM ile ortaklığı olan avusturyalı bir firma. Bunlar da KTM kadar olmasa da seri makineler olarak duymuştum.

Tabibi ki japonlarla yarışabileceklerini sanmıyorum ama özellikle brixton markasının motorlarınn sağlamlık olarak iyi olduğunu söyleyen birine rastlamıştım. Tabii ne kadar doğru bilemiyorum.

Sizlerin bu konuda fikri nedir?

Belki benim duyduklarımı destekleyici yada tam tersini söyleyebilecek bu markaların modellerini kullanmış veya görmüş arkadaşlarmız var ise onların fikir ve deneyimlerini merak ediyorum. Veya En kötü Yamaha ve Hondaya altarnatif ne alına bilir. Yeni olduğum için Alacağım Motor 125 veya en fazla 250 cc olacak şekilde.

xtrafrozen
30 Ocak 2023, 11:40
Ben satmak icin bir dolu ugrasacagım motosikleti almazdım. Sizin bunlara yönelim sebebiniz nedir ? Tasarım mı ?

Quando 696
30 Ocak 2023, 11:58
Cafe racer, retro tarzda seviyorsanız. Husqvarna iyidir, maalesef ülkemizde çok popüler değil ama malzeme kalitesi gayet iyidir. Üretimleri KTM ile birlikte Hindistan'da Bajaj tarafından yapılmaktadır. Brixton'a göre servis kalitesi Husqvarnanın çok daha iyidir benim tavsiyem Husqvarna'dan yana olur.

Atincozkan
30 Ocak 2023, 12:54
Husqvarna vitpilen ve svartpilen duke ile ayni motoru kullaniyor.sadece sase ve gidon geometrisi farkli.bide dizayni.bende duke 390 var.gozum kapali alirim svartpilen 401 yada 250 yi

https://www.sahibinden.com/motosiklet-husqvarna-svartpilen-250?sorting=price_asc#/

joshua
30 Ocak 2023, 23:45
Brixton’u bilmiyorum ama Husqvarna eski bir marka, şu an ktm bünyesinde, avrupa üretimi modelleri de var bazı düşük hacim modelleri Hindistan’da üretiliyor diye biliyorum.

Ranger3306
11 Kasım 2023, 11:26
Merhaba. Brixton Cromwell 250 kullanıcısıyım. Ciddi bir yabancı forum araştırması ve Türk piyasası araştırmasından sonra tercih ettim. Brixton 125 ve 250 cc'lik motosikletlerinde Suzuki GN imzası var. Ana makine GN250 ve GN125. Çok memnunum. İyi ve dikkatli bir rodaj yaptım; fabrika verilerinden daha hızlı gidiyor. Çok tarz bir motosiklet, malzeme kalitesi çok tatmin edici (eski Harley kullanıcısıyım)
Bakımlar için yetkili servis de tercih edilebilir, kendi de yapılabilir. Ben Aliexpressten bulabildiğim tüm yedek parçalarını getirttim. Lazım olursa kullanırım. Sorular varsa, memnuniyetle cevaplarım.

abdullah_03
13 Aralık 2023, 17:44
Merhaba bende de 250 Cromwell var. Dün Aydın Lena motorda ilk bakıma gittim. Yağ filtresi değiştirmediler. Açıp temizlediler geri takarken de yağ filtresi haznesinin kapak contası düzgün takmamışlar yola çıkar çıkmaz yağ akmaya başladı. Bi conta buldular yerine baktık sızdırma yok. Her neyse sizin ilk bakımda yağ filtresi değiştirildi mi ? Kendim değiştirmeyi düşünüyorum ama yağ filtresi yok nerden buluruz çin sitelerinden baktım bin tl felan. Muadili olabilecek bir kaç filtre buldum internetten. Onları almayı düşünüyorum. Ama önce size sorayım alıp denediğiniz bir filtre var mı

iptaluyelik04
13 Aralık 2023, 19:44
Husqvarna ile brixton u neden aynı kefeye koydunuz onu anlamadım ben :) brixtonların göstergesi çok sade oluyor, fiyatları yüzünden insana. "acaba mı" dedirtiyor ama her seferinde yok bu değil diyorum kendi kendime :)

eek
13 Aralık 2023, 20:54
Brixton Cromwell 1200 almak için gittim, yağ filtresini motor satıldıkça satış adetine göre sipariş vereceklerini, rodaj bakımına en erken 2 ay sonra gelmemi söylediler, geri çıktım. Yağ filtresini değiştirmeme sebepleri yağ filtresinin ellerinde olmaması, bunu bile numunelik bile olsa getirmeyen firmadan muadillerinin yarı fiyatına olursa belki motor alınır, üstü alınmaz.

Ek olarak Husqvarna'yı Spormoto getiriyor, parça sorunu olduğunu sanmıyorum.

espresso
13 Aralık 2023, 22:18
Merhaba bende de 250 Cromwell var. Dün Aydın Lena motorda ilk bakıma gittim. Yağ filtresi değiştirmediler. Açıp temizlediler geri takarken de yağ filtresi haznesinin kapak contası düzgün takmamışlar yola çıkar çıkmaz yağ akmaya başladı. Bi conta buldular yerine baktık sızdırma yok. Her neyse sizin ilk bakımda yağ filtresi değiştirildi mi ? Kendim değiştirmeyi düşünüyorum ama yağ filtresi yok nerden buluruz çin sitelerinden baktım bin tl felan. Muadili olabilecek bir kaç filtre buldum internetten. Onları almayı düşünüyorum. Ama önce size sorayım alıp denediğiniz bir filtre var mı

Yağ filtresini değiştirmeyeceklerse yağı da değiştirmeselermiş.
Ellerinde yağ filtresi yok, bozuntuya vermemek için eski filtreyi temizler gibi yapıyorlar.
Kapak contası gibi basit contayı bile düzgün takmayan da servislik yapmasın.

Özetle yuh diyorum, size de geçmiş olsun diyeyim. Mümkünse başka servis bulun.

Ahmet Turan Peker
13 Aralık 2023, 23:38
Husgvarna 901 kdm 890 ile aynı şase ve motor blogu. Yani grenaj dışında hiçbir fark yoktur. Onun için yedek parça ve bakım sorunu da yoktur.. düşük cc ler için bilgim yok

maximusti,
14 Aralık 2023, 09:43
Husgvarna geçmişi, tarihi olan bir motosiklet,
şu an ktm bünyesinde, hindistanda bajaj fabrikalarında üretiliyor.
ktm ile modelleri birbirinin muadilidir.
svartpilen 250 - duke 250
svartpilen 400 - duke 390 gibi.
brixtonu pek bilmiyorum ama, ktm/huski de pek parça problemi yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Cyan
14 Aralık 2023, 11:42
Husgvarna geçmişi, tarihi olan bir motosiklet,
şu an ktm bünyesinde, hindistanda bajaj fabrikalarında üretiliyor.
ktm ile modelleri birbirinin muadilidir.
svartpilen 250 - duke 250
svartpilen 400 - duke 390 gibi.
brixtonu pek bilmiyorum ama, ktm/huski de pek parça problemi yaşayacağınızı düşünmüyorum.

KTM ve Husqvarna'nın yüksek cc modelleri ya Cfmoto tarafından (790/890) ya da direkt KTM tarafından (daha büyük cc'ler) üretiliyor. Hindistan üretimi olanlar 400cc ve altı hacimdekiler.

Motoseverrr
14 Aralık 2023, 14:04
Eskiden Ktm’de çalışmış biri olarak söylemeliyim ki yedek parça fiyatları pahalıdır, yanlış hatırlamıyorsam Duke 250’ nin piston ve silindir fiyatı 20.000 TL civarıydı. Böyle nadir olan parçalarda stoklarda yok ve yurtdışından sipariş edilmektedir oda 1.5-2 ay civarı sürmektedir. Genel olarak yedek parçadan dolayı kolay kolay sorun yaşamazsınız ama fiyatları can sıkıcı taraftadır. 790 ve 890 Adv’nin 15.000 km bakımı 8.000 TL civarı iken 30.000 km bakımı 12.000 TL civarı bu fiyatlarda bayilerin kullandığı yağa göre değişiklik gösteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

KTM ve Husqvarna'nın yüksek cc modelleri ya Cfmoto tarafından (790/890) ya da direkt KTM tarafından (daha büyük cc'ler) üretiliyor. Hindistan üretimi olanlar 400cc ve altı hacimdekiler.

Benim bildiğimde 790 sadece Çin’de üretiliyor, bundan dolayıda 790 ile 890 arasında ciddi fiyat farkı oluşuyor.

Muqarnas
14 Aralık 2023, 16:38
Svartpilen 250 kullanmıştım 6 ay kadar. Titreşim falan normal tabi tek silindirde. Bana çıkardığı arıza arka fren sensörü idi stop yanmıyordu. 1750 liraya mal olmuştu işçilikle birlikte. Parça da sorun olmuyor getirtiyor spormoto ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tuzlu biraz.

tommygun
14 Aralık 2023, 16:47
Her ne kadar ülkemize gelmese de şaka maka Cromwell 1200 süper tatlı olmuş. 1200 cc , 6550 devirde 83 hp ve 3100 devirde 108 Nm tork. Şekil şukulda da hafiften bir Speed Twin esintileri.

https://i.hizliresim.com/kdtxnb1.JPG (https://hizliresim.com/kdtxnb1)

eek
14 Aralık 2023, 20:03
Cromwell 1200 İstanbul'da ARN Motors ve Mobilup'ta mevcut.

freasy
14 Aralık 2023, 20:46
Her ne kadar ülkemize gelmese de şaka maka Cromwell 1200 süper tatlı olmuş. 1200 cc , 6550 devirde 83 hp ve 3100 devirde 108 Nm tork. Şekil şukulda da hafiften bir Speed Twin esintileri.

ben çok anlamam bu işlerden ama 3100 devirde maksimum torka ulaşması pek normal bir şey değil değil mi.

bu arada ben bu motora bindim sergilenirken. müthiş ağır hissettiriyor kendini. kilosu da 230 civarında sanırım ama nc'nin 1.5 katı gibi ağır gelmişti bana.

birbilent
15 Aralık 2023, 02:45
ben çok anlamam bu işlerden ama 3100 devirde maksimum torka ulaşması pek normal bir şey değil değil mi.

bu arada ben bu motora bindim sergilenirken. müthiş ağır hissettiriyor kendini. kilosu da 230 civarında sanırım ama nc'nin 1.5 katı gibi ağır gelmişti bana.

Kendi tasarım stiline uygun karakterde bir motor bence. Yani motor düşük devirde tork vererek hem sık vites değiştirmeyi gerektirmez hem de 3 bin devir/dakika civarında, bağırmadan, tatlı tatlı seyre çıkar.

motomad
15 Aralık 2023, 03:28
motosever yanlışın var düzelteyim.stokda deli gibi duke 250 ve 390 mekanşk parçası var.silindir piston kit olarak duke 390 ın fiyatı 15bin tl.tek piston 7bin,silinir 8 bin olarka satılıyor.komple silindir blok alırsan ( içinde piston silinir yok,blogun kendisinine bahsediyorum ) 15bin tl.debriyaj bakatası 1500civarı.stator 3500 civarı.kendi motorumdan biliyorum.
silinir blok 15k + silindir piston kit 15k. 30k ya rektefiye edebiliyorsun.subaplar 6k tutuyor.subap horozlarının her biri 2500 tl.
dominar 400un silinir piston seti 8k.bajaja göre pahalı ktm.ama stok sorunu yok.

Tokus
15 Aralık 2023, 06:23
Merhaba. Brixton Cromwell 250 kullanıcısıyım. Ciddi bir yabancı forum araştırması ve Türk piyasası araştırmasından sonra tercih ettim. Brixton 125 ve 250 cc'lik motosikletlerinde Suzuki GN imzası var. Ana makine GN250 ve GN125. Çok memnunum. İyi ve dikkatli bir rodaj yaptım; fabrika verilerinden daha hızlı gidiyor. Çok tarz bir motosiklet, malzeme kalitesi çok tatmin edici (eski Harley kullanıcısıyım)
Bakımlar için yetkili servis de tercih edilebilir, kendi de yapılabilir. Ben Aliexpressten bulabildiğim tüm yedek parçalarını getirttim. Lazım olursa kullanırım. Sorular varsa, memnuniyetle cevaplarım.

brixtondaki bu gn ler orjinal japonmu, yoksa suzuki replikasımı?

Motoseverrr
15 Aralık 2023, 10:10
motosever yanlışın var düzelteyim.stokda deli gibi duke 250 ve 390 mekanşk parçası var.silindir piston kit olarak duke 390 ın fiyatı 15bin tl.tek piston 7bin,silinir 8 bin olarka satılıyor.komple silindir blok alırsan ( içinde piston silinir yok,blogun kendisinine bahsediyorum ) 15bin tl.debriyaj bakatası 1500civarı.stator 3500 civarı.kendi motorumdan biliyorum.
silinir blok 15k + silindir piston kit 15k. 30k ya rektefiye edebiliyorsun.subaplar 6k tutuyor.subap horozlarının her biri 2500 tl.
dominar 400un silinir piston seti 8k.bajaja göre pahalı ktm.ama stok sorunu yok.

Zaten stok sorunu pek yok ama benim çalıştığım dönemlerde kimi parçalar yoktu ve Spormoto'nun gümrükte bekleyen malları vardı onlar yüksek ihtimalle stoklara giriş yapmış.

2023 (2016 model olandada aynı parça kodu var yani aynı fiyat) Model Duke 250'nin piston silindir fiyatı 21.032,08 TL, https://store.spormoto.com/urun/cylinder-piston-cpl-2. Krank milide stoklarda yoktu oda stoklara gelmiş onunda fiyatı 16.675,06 TL, https://store.spormoto.com/urun/crankshaft-cmpl-1, 2016 model Duke 250'nin krank milinin fiyatı 15.477,51 TL
https://store.spormoto.com/urun/crankshaft-cpl-8, Durum bu.

oialdemir
15 Aralık 2023, 13:19

Blok zaten Triumph' ın abi.

Fure61
15 Aralık 2023, 15:58
Motosiklet alırken ne yapmak istediğiniz çok önemli. Her an satabilirim modundaysanız bu markalardan uzak durmak lazım.

Bu ilk motorunuzsa 1-2 yıl içinde mutlaka büyütmek isteyeceksiniz. O zaman bu motoru satıp üzerine koymak zorundaysanız kayba uğrarsınız. Japon alın.

Yok bu durur daha büyüğüne param yeter diyorsanız Huskvarna güzel motor. Brixton' un Cromwell ve 450 cc piyasaya çıkacak Adv' si de tarz duruyor.

Ranger3306
21 Şubat 2024, 15:22
brixtondaki bu gn ler orjinal japonmu, yoksa suzuki replikasımı?

Bilgim yok. Yabancı forumlarda söylenen, direk GN motor bloğu kullanıldığına dair

ERROR88
22 Şubat 2024, 09:49

nasıl ktm de parca sorunu yok devırdaım pervanesını 2 ayda getıremedıler rezıl olduk tamırcıde kaldı motor cıkınca da sattım hemen