PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrası hastane tutanak tutmak zorunda mı?

motov34
24 Ocak 2023, 01:14
Merhaba arkadaşlar, bir kaza sorum olacak.

Motosikletle kaza yapan kişi hastaneye ambulansla değil de kendisi gitse, kaza yaptığını söyleyip kayıt açtırsa tutanak tutmak zorundalar mı?

Kazayı detayına kadar anlatıyor ve ağrıyan bölgeyi söylüyor ve kırık olduğu ortaya çıkıyor. Hastane bu durumda tutanak tutmalı mı?
Yoksa tutanak tutulmasını kaza yapan kişi mi talep etmeli?

Trafik kazalarını bilmiyorum ama iş kazalarında direkt tutanak tutuluyor. Büyük veya küçük fark etmeksizin. Trafik kazalarında durum nedir? Cevaplar için teşekkürler.

F54
24 Ocak 2023, 04:44
trafik kazası yaptığınızı söylerseniz trafik ekibi çağırılıyor alkol testi yapılıyor
olay yerine ekip gelip gelmediği soruluyor zaten yaralanmalı kaza yaptıysanız ambulans arayın trafik ekibi de geliyor kaza tutanağınıda polis tutsun

TIGERSHARK
25 Ocak 2023, 13:05
Arkadaş başıma geleni yazayım.
Kaza sonrası kendimiz karşı tarafla birlikte hastaneye gittik. Hastanede polis odası var orada gidip kendin söylersen tutanak tutuyorlar ama öyle detaylı değil siktir boktan 5 dk sürüyor bu tutanak eğer eleman yan çizerse haklılığını savunmak için elinde bir belgen oluyor. Biz öyle yaptık O kadar. Geri kalan her şeyi kendin hallediyorsun

AMA şunu açıkca söyliyeyim. Eğer ambulans ile gitmediysen bir kere ALLAH a emanetsin onu söyliyeyim. Hiç kimse senin derdine koşmuyor bırak ilgilenmiyor

Bana çarpan adam NAMUSLU idi ki ne inkar etti ne geri kaçtı ama adamlar yan çizse öyle ortada kalırsın. Öyle ya adam senin ölümüne sebep olsa dahi devlet adam gibi HESAP SORMUYOR.

EMRE_R19
25 Ocak 2023, 15:49
Şikayetçiyim dersen yada rapor tutturmak istiyorum dersen doktor adli vaka kaydı açar polis gelir gerekeni yapar ki zaten görevini iyi yapan bir acil servis doktoru sana sormadan adli vaka alması lazım. Not;sağlık personeliyim

doberman
25 Ocak 2023, 20:44
ben alkollü kazadan sonra kaçmıştım, 2. alkollü kazada memur direkt geldi üfletti kaptırdım ehliyeti yani kaçabilene her şey serbest