PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600 cc Model Tartışması buyurun :)

Nine'T
21 Ocak 2023, 19:06
Merhaba cbr 250 cc kullanıcısıyım ve artık yükseltme yapacağım kafam da 3 model var ve bu 3 model içinde internette çok az bilgi var kafamı rahatlatmak adına sizlerden de bilgi almak istedim;

Triumph Trident 660
Ducati Monster 797 Plus
Cf Moto 700 Clx Sport

bu 3 modelde de birbirine yakın özellikler var kağıt üstünde fiyat olarak da birbirlerine yakın fiyattalar bütçem 200 bin civarında sizler de yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim. :)

Cyan
21 Ocak 2023, 19:13
Trident 660. Ducati güzel ama desmo bakımı stigması var, Cfmoto belki güzel motordur ama neticede Çinli. Trident'in çoğu bileşeni Japon motorlar ile aynı ve üç silindir ile de oldukça keyifli olacaktır. Benim param sadece Triumph'a çalışır bu üçlüde.

Atincozkan
21 Ocak 2023, 19:26
3 ude mukemmel motorlar.hepsinin fren sistemi,elektronikleri ve suspansiyonlari ust seviye.hep derim firsatin varsa 3 unu ayri ayri sur.gucleri birbirine yakin 75 civari.
Trident 3 silindir.sesi guzeldir.dizayn olarak en guzeli cfmoto.
Ben olsam ya cfmotoyu alirdim yada tridenti.
Bir alternatif daha var.3 yil yilin motoru secilen street triple.105 beygir digerlerinden fazla yani.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-son-indirim-alacagim-motoru-buldum-1065318546/detay

tarzan rıfkı
21 Ocak 2023, 19:49
bu 3 lüden 797yi sona koyuyorum.hiç bir şekilde piyasada ne adı nede 2.eli var.parçası vs bulma ihtimalin bana göre 0.
2.cf moto fiyatına göre güzel motor alırmıydım hayır
açık ara en mantıklısı bu motorlardan en çok piyasası olan model en güçlüsü en tarzı bence.plus olarak 3 silindir olaması zaten hepsini elemesine yetiyor düşüncek bir durum yok trident açık ara alır burda

Atincozkan
21 Ocak 2023, 21:33
aynen trident 1 numara.ancak cfmoto bir tık dizayn olarak önde.gene de trident alınır.3 silindir yeter

xtrafrozen
21 Ocak 2023, 21:41
Trident 660 kücücük motor.. yakından görmemiş olabilme ihtimalinize karsı belirtmek istedim.

doberman
21 Ocak 2023, 22:39
yurtdışında dönen muhabbetlerden ötürü triumph markasına güvenemiyorum, arıza ve pahalı bir marka olduğu söyleniyor. ducati iyidir güzeldir desmosu gelir satıp mt 25 almak zorunda kalırsınız. en mantıklısı CLX gibi.

Nine'T
21 Ocak 2023, 22:48
Ducatiyi sona yazma sebeplerim sizinde belirttiğiniz sebepler tridente çok yakınım ama bütçemi bir tık aşıyor cf moto da işte Çinli diye diyoruz bu sefer içinden çıkılma hâll alıyor :)

doberman
21 Ocak 2023, 22:58
Ducatiyi sona yazma sebeplerim sizinde belirttiğiniz sebepler tridente çok yakınım ama bütçemi bir tık aşıyor cf moto da işte Çinli diye diyoruz bu sefer içinden çıkılma hâll alıyor :)

xj6, cb650f, mt 07 veya z800 gibi motorları neden düşünmüyorsun? veya xsr 700 falan?

Nine'T
22 Ocak 2023, 01:09
3 ude mukemmel motorlar.hepsinin fren sistemi,elektronikleri ve suspansiyonlari ust seviye.hep derim firsatin varsa 3 unu ayri ayri sur.gucleri birbirine yakin 75 civari.
Bir alternatif daha var.3 yil yilin motoru secilen street triple.105 beygir digerlerinden fazla yani.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-son-indirim-alacagim-motoru-buldum-1065318546/detay

aklımda olan bir modeldi ama ne yazık ki bütçemi aşıyor :)

bu 3 lüden 797yi sona koyuyorum.hiç bir şekilde piyasada ne adı nede 2.eli var.parçası vs bulma ihtimalin bana göre 0.
2.cf moto fiyatına göre güzel motor alırmıydım hayır
açık ara en mantıklısı bu motorlardan en çok piyasası olan model en güçlüsü en tarzı bence.plus olarak 3 silindir olaması zaten hepsini elemesine yetiyor düşüncek bir durum yok trident açık ara alır burda

teşekkürler :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

aynen trident 1 numara.ancak cfmoto bir tık dizayn olarak önde.gene de trident alınır.3 silindir yeter

teşekkür ederim bende tridente daha yakınım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

yurtdışında dönen muhabbetlerden ötürü triumph markasına güvenemiyorum, arıza ve pahalı bir marka olduğu söyleniyor. ducati iyidir güzeldir desmosu gelir satıp mt 25 almak zorunda kalırsınız. en mantıklısı CLX gibi.

ducati bakım masrafları dolayısıyla son sırada triumph içinde özellikle de trident modeli için son yorumlar ve incelemeler önemli öncesi için bahsettiğiniz muhabbetleri ben de duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Trident 660 kücücük motor.. yakından görmemiş olabilme ihtimalinize karsı belirtmek istedim.

üç modeli de birebir incelemedim aslında ama fotoğraflardan kalıbı fazla olmadığı belli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

xj6, cb650f, mt 07 veya z800 gibi motorları neden düşünmüyorsun? veya xsr 700 falan?

model yılı olarak eski km olarak fazla fiyat olarak da yüksekler hocam o yüzden bu modellere çok sıcak değilim :)

hasmet
22 Ocak 2023, 01:15
Cfmoto'nun diğerleriyle aynı fiyat olmasına şaşırdım. Çünkü diğerleri bildiğin motosiklet markası. :queen:

Atincozkan
22 Ocak 2023, 05:40
küçük olsun trident nolcakki.bende duke 390 var.ufacık manevrası kolay oyuncak gibi motor.alışınca gözün kapalı sürüyorsun.asıl korkulan büyük motorlar.manevrası zor.kaldırması zor,hakimiyet zor.yakıtı fazla

Cyan
22 Ocak 2023, 10:43
Hepsi küçük o motosikletlerin yalnız. Sonuçta naked motosikletler.

logaritma
22 Ocak 2023, 16:19
Ben bunların hiç birini almazdım ya z650 yada z900 alır geçerdim

Nine'T
22 Ocak 2023, 17:05
Cfmoto'nun diğerleriyle aynı fiyat olmasına şaşırdım. Çünkü diğerleri bildiğin motosiklet markası. :queen:

sahnede ben de varım diyor :)))

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

boyutlarıyla bir işim yok zaten ona takılmıyorum fiyat olarak bakacak olursak
triden minimum 215,000 TL 1 yaşında
Cf Moto 200,000 TL sıfır bayi çıkışlı nakit fiyatı
Monster 175,000 TL
gibi rakamlara bulunabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Ben bunların hiç birini almazdım ya z650 yada z900 alır geçerdim

beni aşıyor ne yazık ki yoksa z900 çok agresif duruyor dehşet :)

joshua
22 Ocak 2023, 23:26
Triumph motosiklet üretirken diğer sayılan markaların hiçbiri ortada yoktu.

hasmet
23 Ocak 2023, 00:59
Ducati kardeşler de 1926 da kurmuşlar firmayı.

Beto87
23 Ocak 2023, 01:04
Trident gerçekten güzel motor ama boyutu da küçük. Bana koymaz küçük olması dersen trident en mantıklısı. Cf moto az ötede kumda oynasın bu iki motor ile aynı konuda bulunmamalı bile. Monster'ın desmosu pahalı ama herşeyine bakılıyor motorun bakımda. Desmo bakımının altından kalkarım, beni zorlamaz dersen kesinlikle ducati derim ben.

otopsici
23 Ocak 2023, 21:56
250 liğin bile yedek parçasını getirtemeyen bir markanın 700 lüğünü almak
cf ye o parayı vereceğime gider pavyonda yerim

Atincozkan
23 Ocak 2023, 22:32
160-180bin arası 15-20bin kmde street tripler var.ben ktm ve triumpha bayılıyorum.tercih senin.illa 3ü diyosan trident al.tridentin herşeyi çok iyi.kısa hafif kıvrak az yakar sesi güzel.dengeli

Nine'T
23 Ocak 2023, 22:56

:D:D:D
parça konusunda haklısınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

160-180bin arası 15-20bin kmde street tripler var.ben ktm ve triumpha bayılıyorum.tercih senin.illa 3ü diyosan trident al.tridentin herşeyi çok iyi.kısa hafif kıvrak az yakar sesi güzel.dengeli

ktm tasarımları bana çok hitap etmiyor ama triumph için dediklerinize katılıyorum sesi gerçekten çok güzel

tommygun
24 Ocak 2023, 08:02
Trident'in ebatlarını şöyle tarif edeyim; benim kullanmakta olduğum motosiklet 250 cc gibi gözükmektedir, ince ve küçük. R25'ler benim motordan daha kalıplı gibi sanki. Bir etkinlikte bu Trident ile yan yana park etmiştim. Trident, benim küçük motorumun yanında bile neredeyse Msx gibi kalmıştı. Lakin çok şık, çok tatlı motordu.

ryangt
24 Ocak 2023, 13:31
2023 yılındayız sorulan motorların güvenirliliği hala çok büyük soru işareti.

triumph aralarında en az bilgi ve deneyim sahibi olduğum (hatta olmadığım) marka ancak korlas gibi bir distribütörü var,canları ne isterse onu yaparlar. Gerek garanti gerek yedek parça Allah'a emanet. Motor güvenirliliği nasıldır çevremde kullanan yok, dolayısıyla bilmiyorum.

CF moto, ithalatçısı badem bıyıklı kanuniciler,üretenler ise tüysüz çinliler. 20 bindeki CF moto'yu serviste lifte aldığınız zaman 80bin deki kawasaki'den daha fazla yıprandığı gözlerimle gördüm. Alıp 5 bin km'de satacaksanız fena değil ancak 20bine gelince vidalar ya yalama oluyor kendi kendine ya da gevşeyip düşmüş oluyor.Sağını solunu sökmek zor, kullanım hissiyatı 90'ların başındaki japon motorları gibi ağır ve hantal.

Ducati; yine malum korlas ama ondan öte, ducati ile 10 seyahat yapın 2'sinde yolda kalırsanız kendinizi şanslı sayarsınız. Biz toplu gezilere çıktığımızda ducati'si olanlara haber vermiyoruz çünkü illa bir tanesi saçma bir sebepten yolda kalıyor, yok debriyaj pedalı sıkışıyor, yok gaz teli kopuyor vb. (yaşandı) motor sahibine de 'japon al' dediğimiz zaman anasına sövülmüş gibi tepki veriyorlar. Para verip üye oldukları whatsapp grubunda japonları kötüleyip yolda giderken eve çekiciyle dönüp korlastan 4 ay parça bekleyeceksen, en kral tercih ducati.

Nine'T
24 Ocak 2023, 22:41
2023 yılındayız sorulan motorların güvenirliliği hala çok büyük soru işareti.

triumph aralarında en az bilgi ve deneyim sahibi olduğum (hatta olmadığım) marka ancak korlas gibi bir distribütörü var,canları ne isterse onu yaparlar. Gerek garanti gerek yedek parça Allah'a emanet. Motor güvenirliliği nasıldır çevremde kullanan yok, dolayısıyla bilmiyorum.

CF moto, ithalatçısı badem bıyıklı kanuniciler,üretenler ise tüysüz çinliler. 20 bindeki CF moto'yu serviste lifte aldığınız zaman 80bin deki kawasaki'den daha fazla yıprandığı gözlerimle gördüm. Alıp 5 bin km'de satacaksanız fena değil ancak 20bine gelince vidalar ya yalama oluyor kendi kendine ya da gevşeyip düşmüş oluyor.Sağını solunu sökmek zor, kullanım hissiyatı 90'ların başındaki japon motorları gibi ağır ve hantal.

Ducati; yine malum korlas ama ondan öte, ducati ile 10 seyahat yapın 2'sinde yolda kalırsanız kendinizi şanslı sayarsınız. Biz toplu gezilere çıktığımızda ducati'si olanlara haber vermiyoruz çünkü illa bir tanesi saçma bir sebepten yolda kalıyor, yok debriyaj pedalı sıkışıyor, yok gaz teli kopuyor vb. (yaşandı) motor sahibine de 'japon al' dediğimiz zaman anasına sövülmüş gibi tepki veriyorlar. Para verip üye oldukları whatsapp grubunda japonları kötüleyip yolda giderken eve çekiciyle dönüp korlastan 4 ay parça bekleyeceksen, en kral tercih ducati.

sanırım bu listeye xsr 700'de eklemeliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Trident'in ebatlarını şöyle tarif edeyim; benim kullanmakta olduğum motosiklet 250 cc gibi gözükmektedir, ince ve küçük. R25'ler benim motordan daha kalıplı gibi sanki. Bir etkinlikte bu Trident ile yan yana park etmiştim. Trident, benim küçük motorumun yanında bile neredeyse Msx gibi kalmıştı. Lakin çok şık, çok tatlı motordu.

canlı görme fırsatım daha olmadı boyutları hakkında yorum yapmam doğru değil yalnız dediğiniz gibi çok şık çok tatlı bir motor

Wuamell
24 Ocak 2023, 22:54
@nine’t;
Xsr ile ilgili su kanala bi bakabilirsin, cok duzgun bir adam, boyu 190 civarinda bu motordan cok memnun gorunuyor inceden de elden gecirmis sele vs baya iyi olmus.

Motor surucu ebatlar icin su videolara bakabilirsin
https://youtu.be/C9Smr36Si3E

https://youtu.be/bi4olA65c70

Atincozkan
25 Ocak 2023, 01:01
Ben servis konusunu takmiyorum ryangt.tum bakim ve tamirlerini ozel serviste yapiyorum.ktm servisine hic gitmedim.bu isi yillardir yapan insanlar var.sonucta tamir dedigin bozuk parcayi sok yenisini tak.onemli olan arizayi tespit etmek.bunu gozu kapali bilen ustalar var.adam mesela atiyorum yillardir cbr sokmus fakmis.demem oki iyi bir ozel servis biliyorsan herhangi bir marka alinir.problem yedek parca temini.
Benim ktm nin parcalarinin %90 i stokda var ana bayide.tamir bakimini ozel serviste yapiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-kapali-garaj-motoru-1062308830/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-kapali-garaj-motoru-1062308830/detay

logaritma
25 Ocak 2023, 02:05
Parça işi çok yanlış anlaşılıyor .. eğri oturup doğru konuşalım kitabı ortadan okumaya gerek yok..

Bugün temelde hemen hemen çoğu markanın yedek parçası var olmayanı da sipariş çektiriyorsun bir iki haftada geliyor bmw triump ktm piaggio kawasaki suzuki hepsinin parçası var velevki yok servise yada bayiye yada o markanın parçacısına sipariş geçtirdiğinizde geliyor ..
Kısaca parça var bulunuyor geliyor ..

Sorun bazı arkadaşlar son kalan bütün parasını motora yatırıyor köşede bir arıza bir kaza anında motora harcıycak parası olmadığı için yan sanayi yada ikinci el çıkma bir şeyler kovalıyorlar bulamadılarmı yada ikinci elinede güçleri yetmedi mi maddi olarak parça yok bulamıyoruz diyorlar.. bayiye servise distiribütörüne sordun mu dediğimizde cevap yok çünkü biliyorlar parçanın olduğunu..

hasmet
25 Ocak 2023, 02:10
Ducati; yine malum korlas ama ondan öte, ducati ile 10 seyahat yapın 2'sinde yolda kalırsanız kendinizi şanslı sayarsınız. Biz toplu gezilere çıktığımızda ducati'si olanlara haber vermiyoruz çünkü illa bir tanesi saçma bir sebepten yolda kalıyor, yok debriyaj pedalı sıkışıyor, yok gaz teli kopuyor vb. (yaşandı) motor sahibine de 'japon al' dediğimiz zaman anasına sövülmüş gibi tepki veriyorlar.

Ilginc. Burada bir cok grup surusune katildim. Ducati kullananlar da var. Yolda kalan olmadi simdiye kadar.

Turkiye'de Ducatiler al-sat yapila yapila bakimsiz mi kaliyor acep? Malum, Ducati'yi almak degil kullanmak pahali. Malum duzenli olarak forumda "cok kullanilmis dusuk cc Japon fiyatina ikinci el Ducati edinme" parlak fikrinin cazibesine kapilan arkadaslar baslik aciyor... Eminim baslik acmadan alanlar da oluyordur illa ki.

Yeni Japon ve yeni Ducati karsilastirildiginda yine Ducati daha sorunlu tabii ki ama 10 seyahatin 2'sinde yolda kalma durumu da soz konusu degil gordugum kadariyla.

xewor
25 Ocak 2023, 16:20
Benim oyum Trident'e :)

Nine'T
25 Ocak 2023, 20:19
Benim oyum Trident'e :)

Ilginc. Burada bir cok grup surusune katildim. Ducati kullananlar da var. Yolda kalan olmadi simdiye kadar.

Turkiye'de Ducatiler al-sat yapila yapila bakimsiz mi kaliyor acep? Malum, Ducati'yi almak degil kullanmak pahali. Malum duzenli olarak forumda "cok kullanilmis dusuk cc Japon fiyatina ikinci el Ducati edinme" parlak fikrinin cazibesine kapilan arkadaslar baslik aciyor... Eminim baslik acmadan alanlar da oluyordur illa ki.

Yeni Japon ve yeni Ducati karsilastirildiginda yine Ducati daha sorunlu tabii ki ama 10 seyahatin 2'sinde yolda kalma durumu da soz konusu degil gordugum kadariyla.

Parça işi çok yanlış anlaşılıyor .. eğri oturup doğru konuşalım kitabı ortadan okumaya gerek yok..

Bugün temelde hemen hemen çoğu markanın yedek parçası var olmayanı da sipariş çektiriyorsun bir iki haftada geliyor bmw triump ktm piaggio kawasaki suzuki hepsinin parçası var velevki yok servise yada bayiye yada o markanın parçacısına sipariş geçtirdiğinizde geliyor ..
Kısaca parça var bulunuyor geliyor ..

Sorun bazı arkadaşlar son kalan bütün parasını motora yatırıyor köşede bir arıza bir kaza anında motora harcıycak parası olmadığı için yan sanayi yada ikinci el çıkma bir şeyler kovalıyorlar bulamadılarmı yada ikinci elinede güçleri yetmedi mi maddi olarak parça yok bulamıyoruz diyorlar.. bayiye servise distiribütörüne sordun mu dediğimizde cevap yok çünkü biliyorlar parçanın olduğunu..

Evet benim de anlayamadığım bir konu bu herhangi bir marka model söyleyince ona bulaşma parçası yok bazen merak ediyorum gerçekten hiç parça getirmiyor olabilirler mi diye :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

trident benim de ilk favorimdi ama son 3 gün için de trident sahipleri malum sitede en az 10000 TL koydu üstüne trident planım yavaşça zora giriyor.

tarzan rıfkı
26 Ocak 2023, 12:24
fiyatları tam bilmiyorum ama yeni kasa xsr700 yada kawasaki z650rs de bu tiplerdeki motorlar arasında efsanelerden.yada olurda cb650r denk de gelebilir hepsi neo naked sınıfı motorlar tridentte dahil.boy 185 ve üzerinde ise trident işi zor denemen şart o motoru oturman

Nine'T
05 Şubat 2023, 09:36
fiyatları tam bilmiyorum ama yeni kasa xsr700 yada kawasaki z650rs de bu tiplerdeki motorlar arasında efsanelerden.yada olurda cb650r denk de gelebilir hepsi neo naked sınıfı motorlar tridentte dahil.boy 185 ve üzerinde ise trident işi zor denemen şart o motoru oturman

Boyum 178 üstünde çok sırıtmam diye düşünüyorum 😄 aramalarım hâlâ devam ediyor bu arada 😂