PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ns200 gösterge sorunu yardım

Fatih34balci
16 Ocak 2023, 13:25
Kısa ışığım kapanıyor göstere ışığı sönüyor sadece selektör atıyor arada bir yapıyor tam anlayamadım video ekleyemedim ama youtuba atıp ekleme yapacam

Burak.D
16 Ocak 2023, 15:11
Ns200 titreşimden sudan veya bir sebepten ötürü kafayı söküp taktıysanız kurcaladıysanız kabloları temassızlık yapabiliyor önemli bir şey değil kafa vidalarının üst 2 tanesini çıkartıp soketleri söküp takarsanız sorun çözülür eğer çözülmezse soketlerin içindeki dişler ezilmiş gevşemiş paslanmış veya temazsızlık yapıyor olabilir onu da anlıyorsanız siz anlamıyorsanız tanıdık bir motorcu kısa sürede halleder bizim ns'ler bu şekilde düzeliyordu

AzÇok
16 Ocak 2023, 15:15
Kısa ışığım kapanıyor göstere ışığı sönüyor sadece selektör atıyor arada bir yapıyor tam anlayamadım video ekleyemedim ama youtuba atıp ekleme yapacam

Hiç video koymanıza gerek yok. Bu NS200'ün meşhur bir problemi. Forumda biraz araştırma yapsaydınız cevabı bulurdunuz. NS200 ile dandik bir akü geliyor. Bu diğer elektirik ünitelerinin de arızalanmasına sebep oluyor. NS200 kullanıcıları kaliteli ve daha yüksek amperli akü takınca sorun kalmadığını söylüyor. NS200 üzerindeki aküyü de layık olduğu yere, çöpe at. Aşağıdaki yazıyı oku.

Aynısını yaşadık, akü amperinin düşük olmasından kaynaklanıyor. Yakın çevrende varsa daha yüksek amperli aküye sahip bir motosiklet dene, sorunun bu olduğunu fark edeceksin. Maalesef servis bize aynı aküden tekrar gönderdi ama o da aynı olduğu için sorun düzelmiyor. Çözüm yüksek amperli akü, kesin...

Fatih34balci
16 Ocak 2023, 21:47
bakacağım teşekkürler

Barisozde
17 Ocak 2023, 07:58
***Konu ile ilgili çöpe at yorumlarına ithafen***
Lütfen akü, pil ya da herhangi bir bataryayı suya, çöpe, toprağa ya da pil toplama alanları hariç herhangi bir yere atmayın. Aynı durum motor yağları, soğutma suları, hidrolik sıvıları gibi ıvır zıvırlar hatta kontamine yani yağa falan bulaşmış bezler vs için de geçerli. Doğa zaten nanay, bir de izden gol yemesin :)
***Konu ile ilgili çöpe at yorumlarına ithafen yorumlarım bitmiştir***

Saygılar

AzÇok
17 Ocak 2023, 13:10
***Konu ile ilgili çöpe at yorumlarına ithafen***
Lütfen akü, pil ya da herhangi bir bataryayı suya, çöpe, toprağa ya da pil toplama alanları hariç herhangi bir yere atmayın. Aynı durum motor yağları, soğutma suları, hidrolik sıvıları gibi ıvır zıvırlar hatta kontamine yani yağa falan bulaşmış bezler vs için de geçerli. Doğa zaten nanay, bir de izden gol yemesin :)
***Konu ile ilgili çöpe at yorumlarına ithafen yorumlarım bitmiştir***

Saygılar

Katılıyorum. Yazdığım ifade yanlış oldu. Benim aküm de gitti gidecek durumda. Hiç şarj tutmayana kadar evde hobi uygulamalarında kullanmayı düşünüyorum. Sonrasında bir elektirikçiye bırakırsam bitik aküyü değerlendirir diye düşünüyorum.

Barisozde
17 Ocak 2023, 14:30
Katılıyorum. Yazdığım ifade yanlış oldu. Benim aküm de gitti gidecek durumda. Hiç şarj tutmayana kadar evde hobi uygulamalarında kullanmayı düşünüyorum. Sonrasında bir elektirikçiye bırakırsam bitik aküyü değerlendirir diye düşünüyorum.

Yok be hocam o anlamda dedin diye demedim ben hazır yeri gelmişken bir kamu spotu geçeyim dedim, 1 kişi bile bilmiyorken aa öyle miymiş dese kardır bizim için:) selamlar