PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aküler ölüyor mu ölmüyor mu ben anlamadım

motoloto
15 Ocak 2023, 13:23
https://m.youtube.com/watch?v=l665eovBlEk
https://m.youtube.com/watch?v=AxQbh4RGnus
https://m.youtube.com/watch?v=65vupLRnBck

birbilent
15 Ocak 2023, 13:26
Tamam ama adam Hint. Her şeyi tamir eder.

fazil
15 Ocak 2023, 13:40
Super başlık olmuş. Ben de merak ediyorum. Bence ölüyor. Her şeyin bir ömrü olduğu düşünülürse, ölümsüz akü olamaz sanırım.
Tekrar hayata döndürseniz de eskisi gibi olmaz. (Hayvan Mezarlığı filminde olduğu gibi)

motoloto
15 Ocak 2023, 13:59
Bunları sıfır diye ihracat ediyorlar mı merak ettim

yaşlıveacemi
15 Ocak 2023, 14:21
İlk videoyu seyrettim diğerlerine bakmaya cesaret edemedim.

Kurşun gibi zehirli ve ağır bir metalle hiç bir güvenlik tedbiri olmadan çalışıyor.

Eğeliyor, eritiyor, soluyor, artık aklınıza ne gelirse. Eminim içinde ki asit ide kanalizasyona dökmüştür. İnsan hayatının bedavadan bile ucuz olduğunu gösteren bir video.

Resmen insanlık suçu.

Avrupa ve Japonya mallarının neden pahalı Hint mallarının neden ucuz olduğunun ispatı.

Ramazan Can
15 Ocak 2023, 15:19
Böyle basit bir cihaz ile neredeyse tüm bozuk akülerimiz tamir oluyor.

https://youtu.be/z4PH9Yx72kU

Nikkfurie
15 Ocak 2023, 21:19
Plakaların arasındaki izolasyon bozulmuşsa o aküyü hiçbir şey kurtarmaz yani ölmüştür , markanın üretim kalitesine göre ortalama 5 senede izolasyon pert olur , deşarj olmuş akü uzun süre şarj edilmezse içinde sülfat oluşur, bunu yüksek akım ile şarj ederek giderebilirsiniz ama bu işlemi sürekli gözlemleyerek yapmak gerekir , arkadaşlar aküler çok şiddetli şekilde patlar , birkaç kez bizzat şahit olduğum için aman diyorum, 1000-1500 lira için riske girilmez!

hokahey
15 Ocak 2023, 21:41
Plakaların arasındaki izolasyon bozulmuşsa o aküyü hiçbir şey kurtarmaz yani ölmüştür , markanın üretim kalitesine göre ortalama 5 senede izolasyon pert olur , deşarj olmuş akü uzun süre şarj edilmezse içinde sülfat oluşur, bunu yüksek akım ile şarj ederek giderebilirsiniz ama bu işlemi sürekli gözlemleyerek yapmak gerekir , arkadaşlar aküler çok şiddetli şekilde patlar , birkaç kez bizzat şahit olduğum için aman diyorum, 1000-1500 lira için riske girilmez!

Reis benim araba 2017 model. Üzerinde fabrika çıkışı orijinal akü var. Hala çalışıyor. Ne yapayım değiştireyim mi?

Nikkfurie
15 Ocak 2023, 21:57
Reis benim araba 2017 model. Üzerinde fabrika çıkışı orijinal akü var. Hala çalışıyor. Ne yapayım değiştireyim mi?

Sorunsuz marş basıyorsa değişime gerek yok..

hokahey
15 Ocak 2023, 23:08
Sorunsuz marş basıyorsa değişime gerek yok..

İlk günkü gibi. Teşekkür ederim.

birbilent
16 Ocak 2023, 01:25
İlk günkü gibi. Teşekkür ederim.

Araba ve akü markası nedir?

hokahey
16 Ocak 2023, 07:23
Araba ve akü markası nedir?

2017 civic

hasmet
16 Ocak 2023, 09:51
Araba çok sık çalışmıyorsa, ya da sıklıkla kısa mesafe yol alınıyorsa, kısaca akü yeterince şarj olamıyorsa, özellikle de sıcak aylarda, aküyü arada bir şarja bağlayıp ömrünü uzatmak mümkün. 5 yıldan daha az dayanan akü kullandığımı hatırlamıyorum.

yaşlıveacemi
16 Ocak 2023, 12:43

Kaputu açıp ara sıra aküyü kokla. Çok az bile olsa çürük yumurta kokusu geliyorsa hemen değiştir.

Mr.wind
16 Ocak 2023, 19:42
İlk videoyu seyrettim diğerlerine bakmaya cesaret edemedim.

Kurşun gibi zehirli ve ağır bir metalle hiç bir güvenlik tedbiri olmadan çalışıyor.

Eğeliyor, eritiyor, soluyor, artık aklınıza ne gelirse. Eminim içinde ki asit ide kanalizasyona dökmüştür. İnsan hayatının bedavadan bile ucuz olduğunu gösteren bir video.

Resmen insanlık suçu.

Avrupa ve Japonya mallarının neden pahalı Hint mallarının neden ucuz olduğunun ispatı.

1. videonun altina adam bi yorum atmis. Babasi yillarca bu isi yaptiktan sonra 52 yasinda kanserden ölmüs. Akcigerleri iflas etmis.

Videodaki adamin sonu da ayni olacak. Caresizlik bu olsa gerek. Yaptigi is her saniye onu ölume yaklastiriyor ama kendisi dahil kimsenin umrunda degil..

Samet Ağır
16 Ocak 2023, 21:31
Komşum 2001 model polo classic almıştı sıfır olarak. Yıl 2013 yada 14 araba 30 binlerde..
Yahu dedi aküyü değiştirsem mi?
Neden abi dedim basmıyor mu? Sorun mu var?
Yook dedi bişey yok. Fabrikanın taktığı akü duruyor halen. O yüzden dedim deyince az kaldı dövecektim. Bir akü ve 13-14 yıl boyunca hatasız çalışma..
Şimdi 5 yıl olsa 20 yıl gibi geliyor bize..

Mertcan39
17 Ocak 2023, 00:20
Yatan makinaların aküleri çabuk ölüyor. arkadaşların biçerdöverinde 2 adet 150 amper akü mevcut. biçerdöver yılda 3 ay çalışıyor gerisinde yatıyor aküler 1 1.5 senede pert oluyor. eskiden varta mutlu marka alırlardı iyi dayansın diye şimdi en ucuz ne ise onu alıyorlar her türlü 1 senede ölüyor biçerdöverin şarj dinamosu yeni değişti bu arada şarj etme problemi yok.

Thracian
17 Ocak 2023, 15:15
Videoları izlerken kanser oldum.Kimya mühendisi olarak uyarayım ; Bırakın akünün içini açıp içindekilerle oynamayı,akü şarj olurken aynı kapalı ortamda bulunmayın bile.