PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şarjlı lastik şişirme pompası

Volkaneser
15 Ocak 2023, 03:13
Merhabalar bu saklı lastik şişirme pompalari mevcut baya da bir hayat kurtarıcı ya benziyorlar Xiaomi ve birkaç marka Hepsiburada da gördüm ancak alan kullanan varmı ki varsa önerileri var mıdır neye dikkat etmeliyim almayı istiyorum ancak kararsız kaldım bilgisi olan varsa lütfen yesillendirsin 😊

tommygun
15 Ocak 2023, 08:53
Xiaomi'nin ürünü arkadaşımda vardı, ben denedim. Başarılı bir ürün, özellikle lastik basınçlarını düzenli kontrol eden ve eksik varsa tamamlayan sürücüler için ideal. Hava makinesinin kalibrasyonuna güvendiğim Zenn Moto'da lastiklerimi ideal basınç oranlarına getirip Xiaomi ile test ettiğimde Xiaomi'nin 1 Psi fazla ya da eksik tam hatırlamıyorum değerde gösterdiğini görmüştüm. 1 Psi eksik ya da fazlalığa göre ayarlama yapılırsa daha sağlıklı olur.

Green_Beret
15 Ocak 2023, 09:00
Merhaba, bende Michelin marka pompa var yanımdan ayırmıyorum gayet güzel defalarca kullandım bir problem yaşamadım. Daha önce de mini kompresöre benzeyen tipteki ucuz birşey almıştım birkaç kullanımdan sonra ısıdan şişip kilitlenmişti :) Bence bulabildiğin en ucuz ve iyi yorumu olanlar arasından bir tane seçebilirsin.

Cyan
15 Ocak 2023, 11:45
Xiomi'ninkini kullanıyorum, gayet memnunum; lastik havalarını yola çıkmadan / sürüş yapmadan önce kontrol edebilmek ve ayarlayabilmek büyük bir rahatlık.

espresso
15 Ocak 2023, 15:00
Ben de Xioami'nin hava pompasını kullanıyorum. Daha önce benzin istasyonlarında bozuk-ayarsız hava pompaları yüzünden yanlış basınçla yol tutuşunun bozulduğunu görünce karar verip sipariş vermiştim. Çok işime yaradı. Haftada bir ya da aradan çok zaman geçmişse motor yatmışsa daha motoru çalıştırmadan havaları kontrol ediyorum. Aynı pompayı arabamın lastiklerinde hava tamamlamak için de kullanıyorum. Her türlü çok işe yarıyor. iyi ki çok pahalanmadan almışım dediğim ürünlerden oldu.

Volkaneser
15 Ocak 2023, 23:15
Tüm yorumlar için teşekkürler xiomi sanırım en iyisi gibi geldi hepsi burada da 990 lira fiyatı son olarak bu soyledikleriniz powerbank gibi olanlar dimi arkadaşlar yani bağlantı kablosu vs yok 😊

Cyan
16 Ocak 2023, 00:28
Tüm yorumlar için teşekkürler xiomi sanırım en iyisi gibi geldi hepsi burada da 990 lira fiyatı son olarak bu soyledikleriniz powerbank gibi olanlar dimi arkadaşlar yani bağlantı kablosu vs yok ��

Oldukça pahalanmış, ben aldığımda 240₺ idi.

Volkaneser
16 Ocak 2023, 01:52

Pahalanmayan bişey kaldimi ki 🤔

Barisozde
16 Ocak 2023, 08:02
xiaomi kullanıcısı kısmına +1 ekliyorum. Hem arazide hem asfaltta crfnin elimden geldikçe hakkını vermeye çalışan bir crf emekçisi olarak araziye girerken indirdiğim lastik basınçlarını eve dönerken asfaltta tekrar şişirmek, düzenli kontrol falan işlerine güzel geliyor. araba lastiğini yavaş şişiriyor üzerinde ağırlık çok diye. lastiklere formulax uyguladım hava sıfırlandı yani patlak lastik gibi düşünebilirsin. O durumda dahi teklemeden şişirdi. ben xiaomi pompadan razıyım :D

espresso
16 Ocak 2023, 09:49

Sen aldıktan sonra sipariş vermiştim yuh 240'dan 290'a çıkmış demiştim, şimdi olsa alamazdım.

espresso
16 Ocak 2023, 09:53
Tüm yorumlar için teşekkürler xiomi sanırım en iyisi gibi geldi hepsi burada da 990 lira fiyatı son olarak bu soyledikleriniz powerbank gibi olanlar dimi arkadaşlar yani bağlantı kablosu vs yok ��

Bağlantı kablosu yok, kendi bataryası var, şarjı da yeterince uzun gidiyor hatta formulax basmak için iki lastiği de tamamen indirdikten sonra da tamamen şişirmeye yetti, sonrasında arabanın lastiklerinin havalarını da tamamlayayım dedi o zaman arabanın 4. lastiğinde kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı ama ona da yetti.

Eve gelince pompayı bagajdan çıkarıp kılıfı içinde haliyle taşımak kolay oluyor, eve çıkarıp üzerindeki usb portundan şarj edip sonra motora inerken unutmayayım diye kaskın içine koyuyorum. Şimdiye kadar şarj bitti yarım kaldı sorunu yaşamadım, şarjı yeterli. Hadi oldu şarjı bitti, zaten telefon için yanımda powerbank taşıyorum, onunla şarj eder kullanırım.

yec
16 Ocak 2023, 09:53
Sen aldıktan sonra sipariş vermiştim yuh 240'dan 290'a çıkmış demiştim, şimdi olsa alamazdım.

Ben de bakayım dedim, 900-1000 TL leri görünce kapattım. Hoş ülkede bugün ne alsan yarına göre kâr.

killingroad
16 Ocak 2023, 11:11
2-3 sene oldu sanırım, Xiaomi'ninkini kullanıyorum ben de. Genel olarak pratiklik sağlaması ve kolay taşınırlığı çok iyi tabi. Ancak çok canımı sıkan bir detay var ki, o da sibobun ağzının "çevirmeli" olması. Yani aleti lastiğin sibop ucuna takarken hortumu çevirerek takmak gerekiyor.

Bu öncelikle bu üründe kolay değil. Sert kauçuktan bir borusu var ve çevirme işi bazen hortumun da dönmesine sebep olabiliyor. İkinci olarak mesela pistte seans aralarında bu aleti kullanmak ölüm, o ağzı çevire çevire takmaya çalışırken insanın eli fren disklerine değiyor. Seans arasında bir motosikletin fren diskine dokunmak istemezsiniz ..:) Tüm pist günlerinden elimde yanıkla dönüyorum.

Bu tabi spesifik bir kullanım alanı, bunun için çevirmeye gerek duymayan bas-çek olarak okuma yapabilen bir minik Michelin okuyucu almayı düşünüyorum. Zira Bosch'unki vs bir çok farklı pompaya baktım, tamamında çevirmeli ağız var, bas çek yok. Pistteki ihtiyacı kenara koyarsak güzel ürün, ancak bugünkü aklım olsa az biraz daha pahalı da olsa Bosch alırdım. Bu Çin markalarının bazı salak salak şeyleri gözüme batıyor artık.

Doğruluk konusunda da tommygun'un dediği gibi 1psi fark var, benim Xiaomi yaklaşık 1 psi fazla gösteriyor kalibrasyonu yapılmış güzel bir alete göre. Benim için pistte sorun olmadı, yolda da bunun sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Hız olarak da idare eder diyebilirim. Arka lastiği 25psi'dan 40psi'a çıkarması yaklaşık 7-8 dk kadar sürebiliyor. Ön lastik biraz daha rahat tabii. (120/70, 180/55)

espresso
16 Ocak 2023, 11:25
2-3 sene oldu sanırım, Xiaomi'ninkini kullanıyorum ben de. Genel olarak pratiklik sağlaması ve kolay taşınırlığı çok iyi tabi. Ancak çok canımı sıkan bir detay var ki, o da sibobun ağzının "çevirmeli" olması. Yani aleti lastiğin sibop ucuna takarken hortumu çevirerek takmak gerekiyor.

Bu öncelikle bu üründe kolay değil. Sert kauçuktan bir borusu var ve çevirme işi bazen hortumun da dönmesine sebep olabiliyor. İkinci olarak mesela pistte seans aralarında bu aleti kullanmak ölüm, o ağzı çevire çevire takmaya çalışırken insanın eli fren disklerine değiyor. Seans arasında bir motosikletin fren diskine dokunmak istemezsiniz ..:) Tüm pist günlerinden elimde yanıkla dönüyorum.

Bu tabi spesifik bir kullanım alanı, bunun için çevirmeye gerek duymayan bas-çek olarak okuma yapabilen bir minik Michelin okuyucu almayı düşünüyorum. Zira Bosch'unki vs bir çok farklı pompaya baktım, tamamında çevirmeli ağız var, bas çek yok. Pistteki ihtiyacı kenara koyarsak güzel ürün, ancak bugünkü aklım olsa az biraz daha pahalı da olsa Bosch alırdım. Bu Çin markalarının bazı salak salak şeyleri gözüme batıyor artık.

Doğruluk konusunda da tommygun'un dediği gibi 1psi fark var, benim Xiaomi yaklaşık 1 psi fazla gösteriyor kalibrasyonu yapılmış güzel bir alete göre. Benim için pistte sorun olmadı, yolda da bunun sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Hız olarak da idare eder diyebilirim. Arka lastiği 25psi'dan 40psi'a çıkarması yaklaşık 7-8 dk kadar sürebiliyor. Ön lastik biraz daha rahat tabii. (120/70, 180/55)

Ben de genel olarak lastik şişirirken hortumu takmakta zorlanıyordum, daha o zamanlar xioami pompa almamıştım ama benzin istasyonlarında bile zorluk çıkıyordu pompa uçlarını aradan sibopa takmak. Lastikleri değiştirirken L şeklinde yana doğru açılı sibop taktırdım, şimdi zorlanmadan lastik havalarını kontrol edebiliyorum.

arndiol
16 Ocak 2023, 11:30
bende bir ara alacaktm ancak sarjlı olanları kötü, aküden güç alanlardan almak lazım dediler diye vazgeçtim :/

espresso
16 Ocak 2023, 11:58
bende bir ara alacaktm ancak sarjlı olanları kötü, aküden güç alanlardan almak lazım dediler diye vazgeçtim :/

Aküden güç alanları kullanmak pratik olmaz. şarjlı olanın şarjı gayet yetiyor, arabanın 4 lastiğini şişirebiliyor hem daha pratik.
Belki eski şarjlı olanların aküleri yetersizdi.

hasmet
16 Ocak 2023, 12:30
Bende öyle var. Çok hızlı şişiriyor. Ama espresso'nun dediği gibi sarjlı bir ürün kadar pratik değil. Gerçi 240 Wattlık kompresörü sarjlı yapınca ne kadar gider bilemiyorum. Bisiklet ve motosiklet için bu fena değil sanırım ama araba için aşırı yavaş okuduğum kadarıyla.

KırmızıGrom
16 Ocak 2023, 12:45
Bende öyle var. Çok hızlı şişiriyor. Ama espresso'nun dediği gibi sarjlı bir ürün kadar pratik değil. Gerçi 240 Wattlık kompresörü sarjlı yapınca ne kadar gider bilemiyorum. Bisiklet ve motosiklet için bu fena değil sanırım ama araba için aşırı yavaş okuduğum kadarıyla.

Aynen öyle oluyor. Bende de Xiaomi var. Motorda yeterli. Arabada bir iki PSI tamamlamak için yeterli. Ama iyice inmişse eziyet. Bir ara arkadaşın tamamen inmiş lastiğini şişirmeye çalıştık, 15dkda ancak sürülebilir bir seviyeye çıkarttı, tamire gitti. Tam şişirmesini bekleyemedik. Sonra arabada kullanmak için kablolu bir tane aldım.

arndiol
16 Ocak 2023, 13:11
Aküden güç alanları kullanmak pratik olmaz. şarjlı olanın şarjı gayet yetiyor, arabanın 4 lastiğini şişirebiliyor hem daha pratik.
Belki eski şarjlı olanların aküleri yetersizdi.

hangi model var abi sende

espresso
16 Ocak 2023, 13:34
hangi model var abi sende

Xioami'nin pompası var. Bundan: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mijia-akilli-tasinabilir-hava-pompasi-p-HBV00000XC9PD?magaza=MI%20STORE
Araba için tamamen inik lastikte yavaş kalabiliyor ama hava tamamlamak için fazlasıyla yetiyor. Motorda da lastikleir tamamen indirdikten sonra çok rahat şişirdim.
Ben aldığımda 290 küsür liraydı, şimdi pahalanmışlar.

killingroad
16 Ocak 2023, 14:30
Ben de genel olarak lastik şişirirken hortumu takmakta zorlanıyordum, daha o zamanlar xioami pompa almamıştım ama benzin istasyonlarında bile zorluk çıkıyordu pompa uçlarını aradan sibopa takmak. Lastikleri değiştirirken L şeklinde yana doğru açılı sibop taktırdım, şimdi zorlanmadan lastik havalarını kontrol edebiliyorum.

Bende zaten L şeklinde var, onunla dahi Xiaomi biraz zorluyor, bir de siboba giren ring de plastik, onun da etkisi var.
Kullanılmaz bir şey değil tabii ama bas-çek bir şey veya en azındna metal kafası olsa daha iyi olurdu. Genel kullanımda yine güzel, seyahatte falan acayip hayat kurtarır kesinlikle alıyorum. Ama dediğim gibi pistte elleri yakmadan bakmak mümkün olmuyor.

okanius
16 Ocak 2023, 15:01
Ben aşağıdaki 12V girişli olani kullanıyorum. Motoru az kullandığımdan arabanın yanına çekip orada şişiriyorum. Son derece memnunum. Biraz gürültülü çalışıyor ama oldukça hızlı.
https://www.hepsiburada.com/michelin-mc12264-12volt-120-psi-dijital-basinc-gostergeli-hava-pompasi-pm-HB000003GMDH

Ercument
16 Ocak 2023, 15:44
https://www.amazon.com.tr/Seyahat-%C3%87anta-Xiaomi-MJCQB02QJ-Kompres%C3%B6r%C3%BC/dp/B08RS91G5S/ref=sr_1_29?crid=3HLZGYNY3GJ1Z&keywords=ak%C3%BCl%C3%BC+lastik+%C5%9Fi%C5%9Firici&qid=1673872810&sprefix=%2Caps%2C232&sr=8-29

Linkteki ürünü alan vatandaşın yorumu;
Ürünlerin sadece kutusu çıktı ürün yok
Şarzlı hava pompası siparişi verdim sadece dış koruma kutuları çıktı satın almış olduğum pompalar maalesef yerinde yeller esiyor

yec
16 Ocak 2023, 16:57
https://www.amazon.com.tr/Seyahat-%C3%87anta-Xiaomi-MJCQB02QJ-Kompres%C3%B6r%C3%BC/dp/B08RS91G5S/ref=sr_1_29?crid=3HLZGYNY3GJ1Z&keywords=ak%C3%BCl%C3%BC+lastik+%C5%9Fi%C5%9Firici&qid=1673872810&sprefix=%2Caps%2C232&sr=8-29

Şarzlı hava pompası siparişi verdim sadece dış koruma kutuları çıktı satın almış olduğum pompalar maalesef yerinde yeller esiyor

Çünkü bu ürün pompa için çanta/kılıf. Normaldir yani. :)

espresso
16 Ocak 2023, 17:10

Tamam da bu ürün zaten pompa için kılıf, pompanın kendisi değil.
Benim de karşıma çıkmıştı, hatta alsam mı diye düşündüm sonra 2 yıl önce pompanın kendisini bu fiyata aldığımı hatırladım vazgeçtim. zaten pompa ile birlikte bez torba gibi bri kılıf geliyor o da yeterli buna gerek yok dedim.