PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristan'da motoriklet tavsiyesi

voodevil
10 Ocak 2023, 16:30
Selamlar herkeze, bazı tavsiyelere ihtiyacım var. Bulgaristana yerleştim ve uzun bir süre burada yaşamayı planlıyorum. Türkiye'de Tenere700 sahibiydim buraya taşınırken sattım. Motorsikleti arazide düşürüp kaldırmam çok olur. Çokta fazla seçenek bulamadım ama şunlar hakkında değerlendirmeleriniz varsa duymak isterim;

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51666789882300043&slink=qwgor9
(https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51666789882300043&slink=qwgor9)

https://www.auto.bg/obiava/84212953/bmw-r-1200gs?page=3&searchres=x17j0l85
(https://www.auto.bg/obiava/84212953/bmw-r-1200gs?page=3&searchres=x17j0l85)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51654244563518115&slink=quamnb
(https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51654244563518115&slink=quamnb)
Artıları eksileri ne olur, hangisini tercih ederdiniz?

tommygun
10 Ocak 2023, 16:40
Fiyatları Türk Lirasına çevirdim ve kahroldum. Vakti zamanında Kırcaali'den cennet Türkiye'ye göç eden büyük büyük dedeme epey sağlam sövdüm.

voodevil
10 Ocak 2023, 16:46
Evet fiyatlar ortalama olarak yarı yarıya fark ediyor sanırım, hatta arabamıda satıcaktım ama ara sıra Türkiye ziyaretlerim olucak o yüzden 6 ay beklemem gerekiyor.

Mamba09
10 Ocak 2023, 16:53
Hocam triumph falan baya ağır makinalar. Araziye girecekseniz hafif motosiklete yönelin. f650gs'e tamam derdim de, o motor bloğu çok sıkıntılı. hiç tavsiye etmem. f650 çift silindir olanlara bakabilirsiniz belki fakat onlar da pek hafif değil.

hokahey
10 Ocak 2023, 16:57
Fiyatları Türk Lirasına çevirdim ve kahroldum. Vakti zamanında Kırcaali'den cennet Türkiye'ye göç eden büyük büyük dedeme epey sağlam sövdüm.

Öyle deme reis, en kötü vatan bile parya olarak yaşamaktan iyidir..

Mamba09
10 Ocak 2023, 17:00

Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya. O ne olacak?

hokahey
10 Ocak 2023, 17:03
Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya. O ne olacak?

Sorunlar bir şekilde çözülür ama gurbet ellerde yaşamak zordur.

tommygun
10 Ocak 2023, 17:05

Vatanımızı çok seviyorum ama vatanımızın da biraz bizi sevmesini istiyorum. Kendime motor alırken 2 motor da devletime almak bana çok güzel bir fikir gibi gelmiyor. Hadi devlete aldığım o 2 motorun parasının hayırlı bir iş için harcandığını görsem yine sorun yok ama ya Diyanetin başındaki köylünün Mercedes keyfine harcanıyor ya da Suriyelilere. Açık konuşmak gerekirse biz parya olmuşuz ama haberimiz yok.

espresso
10 Ocak 2023, 17:06

Başka ülkede yaşayanlar parya olarak mı yaşıyorlar demek istiyorsunuz yani?
Çalışıp, vergisini verip, devletten hizmet aldıktan sonra nerede yaşandığının pek önemi yok.
Devlet denilen şey de bir sınırlar içinde yaşayan insanların vergilerini verdikleri ve bu vergiler karşılığında devletten diğer insanlarla eşit hizmet talep ettikleri bir şey, yani apartman yönetiminin biraz daha geniş çaplısı bir şey. Buna kutsallık falan yüklemek çok saçma. İnsanlar şartlarını sağlayabildikleri ve seçtiği yerlerde yaşamakta özgür. Parya falan demek çok ayıp bir şey.

Atincozkan
10 Ocak 2023, 17:41
100 kiloluk crosslardan al.dusunce kaldirmasi kolay.arazide surmesi kolay

hokahey
10 Ocak 2023, 18:16
Yurtdışında imkânlar geniş ve insanî ama orada her zaman "yabancı" olarak anilacaksiniz. Kimse sizi arasına almayacak. Ta ki torununuza kadar. Hep yabancı olarak yaşayacaksınız. Kök başka yerde, dallar başka yerde. Bu yönü kötü.

logaritma
10 Ocak 2023, 20:24
tenere 700 vardıysa zaten bu işi bilen adamsındır dağa taşa çıkışın çoksa yatman kalkman çoksa tabiki 650gs.

R1200gs 260kg motor yatması kaldırması ağırlığı can sıkabilir üstüne yük falanda koyarsan 350 -400kg ları görebilir

Tiger güzel marka kaliteli makine ama bence offroad değil on road makinesi düşmesi kalkması arızası parçası tamiri Bulgar da bile yüksek olabilir

oralarda fiyatlar uygundur ama tamirat işleri bize göre tuzludur ..

espresso
10 Ocak 2023, 20:25
Yurtdışında imkânlar geniş ve insanî ama orada her zaman "yabancı" olarak anilacaksiniz. Kimse sizi arasına almayacak. Ta ki torununuza kadar. Hep yabancı olarak yaşayacaksınız. Kök başka yerde, dallar başka yerde. Bu yönü kötü.

Bunun nesi kötü?
Dünyadaki insanların bir kısmını bizden bir diğer ksımını yabancı olarak tanımlarsak bu dediğiniz olabilir. Ama bu "biz" ve "yabancı" tanımını neye göre yapacağız bunu söyleyebilir misiniz?

Birey olamamış, ille kendini bir gruba dahil hissetmek zorunda olanlar için bu sorun olabilir.

tommygun
10 Ocak 2023, 20:38
Ağalar biz ülkemizi sevelim, sayalım, eyvallah da hakir gördüğümüz yan komşumuz Dominar parasına Gs alıyor.

joshua
10 Ocak 2023, 21:34
650gs sertao eğitimde kullandığım motor, çok hoşuma gitmişti o zamanlar.

espresso
10 Ocak 2023, 21:45
Ağalar biz ülkemizi sevelim, sayalım, eyvallah da hakir gördüğümüz yan komşumuz Dominar parasına Gs alıyor.

işte niye hakir görelim diyorum ben de.

hokahey
10 Ocak 2023, 22:06
Bunun nesi kötü?
Dünyadaki insanların bir kısmını bizden bir diğer ksımını yabancı olarak tanımlarsak bu dediğiniz olabilir. Ama bu "biz" ve "yabancı" tanımını neye göre yapacağız bunu söyleyebilir misiniz?

Birey olamamış, ille kendini bir gruba dahil hissetmek zorunda olanlar için bu sorun olabilir.

Dostum iyi diyorsun da bir alman, bir ingiliz, bir Fransız senin gibi düşünmüyor ki. Sana samimi söylüyorum onların gözünde sen bir Suriyeli/afgan gibisin. Hepimizi öyle görüyorlar. Almanya'ya göç eden doktorlara sağlık memuru muamelesi yapıyorlarmis mesela.

Ha abd, kanada, Avusturalya gibi herhangi bir etnik kökene dayalı olarak kurulmamış bir devlete gidersen, biraz da paran varsa insan gibi yaşarsın.

espresso
10 Ocak 2023, 22:09
Dostum iyi diyorsun da bir alman, bir ingiliz, bir Fransız senin gibi düşünmüyor ki. Sana samimi söylüyorum onların gözünde sen bir Suriyeli/afgan gibisin. Hepimizi öyle görüyorlar. Almanya'ya göç eden doktorlara sağlık memuru muamelesi yapıyorlarmis mesela.

Ha abd, kanada, Avusturalya gibi herhangi bir etnik kökene dayalı olarak kurulmamış bir devlete gidersen, biraz da paran varsa insan gibi yaşarsın.

Ne farkedecek? Şimdi de bu ülkenin %90'ı beni kendisinden görmüyorsa benim için farkeden bir şey olmayacak.

hokahey
10 Ocak 2023, 22:30
Ne farkedecek? Şimdi de bu ülkenin %90'ı beni kendisinden görmüyorsa benim için farkeden bir şey olmayacak.

Nasıl ya yüzde doksan beni kendisinden görmüyor ne demek anlamadım. Seni bu kadar dertlere sevk eden şey nedir, biraz dinlemek isterim.

logaritma
10 Ocak 2023, 22:42
Konuyu açan arkadaş sorduğuna sorucağına pişman olmuştur ..

voodevil
10 Ocak 2023, 23:54
Evet ne yalan söyliyim konuyu açtığıma biraz pişman oldum. Konu amacından sapmış biraz ama soruma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Sanıyorum triumph ile beraber bir tanede iki zamanlı birşey bakıcam, arazi hevesimi onunla atarım.

Diğer yandan yaşamış/yaşamamış herkezin yurtdışında yaşamak hakkında fikri var ama bu mış/muş diye duyduklarınız sizin tecrübeleriniz değil, başkasından duyduğunuz laflar. Madem okadar sıkıntı çekmişler dönsünler ozaman. Aşırı övenler içinde aynı şeyi düşünüyorum. Herkezin tecrübesi aynı olmayacaktır.

Benim Bulgaristanda herhangi bir olumsuz deneyimim henüz olmadı, zaten aynı zamanda Bulgaristan vatandaşıyım. Fakat ileride olmayacak anlamınada gelmiyor. Bu birazda imkan meselesi, yani demem şudurki paran varsa heryerde kıralsın.

Bu arada buraya Türkiyede de gayet hayatımdan memnundum, burda bulunmamım daha farklı sebebleri var, demek istedğim benim için herşey para değil veya çok öyle milliyetçi biride değilimdir.

F54
11 Ocak 2023, 00:05
bu memleketten ıraklı suriyeli bile kaçmaya çalışıyor
vatandaş diyorki ırakta eğitim sağlık enerji iletişim gıda bedava
geçin arkadaşlar bu vatan millet sakarya işlerini doğru dürüst insan gibi karnını bile doyuramayan vatandaşlar var çöpten ekmek toplayanı geçtim çalışıp çocuk okutup cebine 1 simit 1 ayran parası koyamayan insanlar var ee başka memlekette yabancı gibi yaşamak hiç iyi değil yok ya

hokahey
11 Ocak 2023, 00:50
Demek istediğim şuydu: ülkemizde bir takım sorunlar olabilir ancak yurt dışına gittiğimiz zaman hele ki dil bilmiyorsak bize mülteci muamelesi yaparlar. 3. sınıf insan muamelesi görürüz.

Ama tam donanımlı bir insan isek; bilgili, kültürlü ve evrensel kuralları benimsemiş/özümsemiş isek diğer yerlere kolayca adapte olur, asgari geçim ücretini kazanır ve hayata devam ederiz.

Şimdi ben dil bilmiyorum, biraz da esmer/kavruk bir cilde sahibim; dışarıda direkt olarak şekil ve şemalden kaybediyorum. Orada varıp da bana iyi muamele edeceklerini sanmıyorum.

espresso
11 Ocak 2023, 10:06
Nasıl ya yüzde doksan beni kendisinden görmüyor ne demek anlamadım. Seni bu kadar dertlere sevk eden şey nedir, biraz dinlemek isterim.

O kadar da dert ettiğim bir konu değil ki.
Futbol takımı da tutmuyorum mesela. İlle bir gruba ait hissetmeye ne gerek var onu anlatmaya çalışıyorum.

hokahey
11 Ocak 2023, 15:32
O kadar da dert ettiğim bir konu değil ki.
Futbol takımı da tutmuyorum mesela. İlle bir gruba ait hissetmeye ne gerek var onu anlatmaya çalışıyorum.

Hayır ben de diyorum ki gittiğin ülkede seni aralarına almak isteyecekler mi? Sen grup olmasan onlar zaten bir grup ve seni aralarına almak istemeyecekler.

Belki bir kurs, bir müsabaka, bir eğitim programı vasıtasıyla bir gruba dahil olunabilir ama bir yere kadar gidersin. Daha da ileri gidemezsin.

Çok çabalamak, çok uğraşmak lazım.

voodevil
27 Nisan 2023, 13:34
Geç gelen güncelleme, bir süre düşündükten sonra tekrar Tenere700 almaya karar verdim, burda pek stok sıkıntısı olmadığından kısa sürede 2023 modelinden bir tane aldım.

_recoo
27 Nisan 2023, 14:35
hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. biz de birbirimizi yemeye devam

SuleymanE
27 Nisan 2023, 14:46
Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın. Ben ilk sayfada ilanlardaki F650GS e takıldım. Bizim ülkede o kasa o far ve göstergeli F650 hiç görmedim, bizdeki 2012 modeller kare farlı tip, göstergeler de farklı.

Sanırım ilandaki tek silindir makyajlı model. Tel jantlarıyla da baya güzel duruyormuş aslında ama tenere 700 varken buna hiç gerek yok :)

hakan1969
27 Nisan 2023, 15:36
Geç gelen güncelleme, bir süre düşündükten sonra tekrar Tenere700 almaya karar verdim, burda pek stok sıkıntısı olmadığından kısa sürede 2023 modelinden bir tane aldım.

Tenere700 tekrar, tekrar, tekrar alınabilecek nadir motorlardan...Güle güle kullanın...

voodevil
27 Nisan 2023, 16:46
İyi dilekleriniz için teşekkürler.

killingroad
27 Nisan 2023, 22:29

Konuyu yeni sanıp "Tenere" yazmaya gelmiştim =)

BOO_74
28 Nisan 2023, 09:35
Çok güzel motor, güle güle kullanın.

espresso
28 Nisan 2023, 12:09

Hayırlı olsun. Güzel seçim.