PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Voge 650 dsx

Serkangzts
09 Ocak 2023, 18:20
Voge 650 dsx hakkında yorumu olan var mı kullanan test eden vs
Teknik özellikleri de şu şekilde
https://www.vogeturkiye.com/product-details/650-dsx/

Atincozkan
09 Ocak 2023, 18:31
170bine daha hafif aynı beygirde duke 390 adv var.torku daha az yalnız

tommygun
09 Ocak 2023, 18:33
259.000 TL ödeyerek Çin malı, tek silindir, 48 bg bir motor aldığımızı, sadece 1-2 cc'den ötürü vergi diliminde 1292 TL yıllık daha fazla ödediğimizi ve de bu aracın Türkiye'de ustasının, servisinin, yedek parçasının olmadığını, motorun tanınmadığını düşünelim. Sizce almak mantıklı mıdır?

zihnigonen
09 Ocak 2023, 18:46
Neden 5 vites yapmışlarki?

mattiadestro
09 Ocak 2023, 19:01
Neden 5 vites yapmışlarki?

muhtemelen yamaha'nın 660 bloğu gibi 5 vites eski bir bloktan klondur makinası.

tommygun
09 Ocak 2023, 19:19
Kawasaki Klr 650'nin değerleriyle benzer. O da mok gibi 652 cc, 5 vites ve tek silindir.

OnixsyS
09 Ocak 2023, 21:23
çin ve 250k
alan salaklara hayatta başarılar

1990 model jawaya binerim o motora daha çok güvenirim

Psyduck
09 Ocak 2023, 21:36
Kullandığı parçalar kaliteli, Nissin çift disk frenler, kayaba 41mm ters çatal, metzeler lastikler derken insanı düşündürüyor. En azından noname ekipmanlar kullanılmamış. Benim düşüncem isim duyurmak için en azından ilk parti mallarını kaliteli üretmişlerdir. Tabii ki bu benim fikrim. Ne olur, ne biter, ne kadar uzun ömürlü olur ona kesin bir şey diyemem.

Cyan
09 Ocak 2023, 21:39
Fiyat pahalı. Yoksa bildiğin kopyalanmış ve güncellenmiş KLR650 @tommygun'ın yazdığı gibi. Kawasaki ikinci nesilde çok muhafazakar davranmış; bunun üzerine Çinliler daha ne konabilirmiş, ne yapılabilirmiş sorularına kendi cevaplarını vermişler.

F54
09 Ocak 2023, 23:46
500 lük olanı 2 silindir 6 fites
650 olanı tek silindir 5 fites
tam tersi sanki daha mantıklı olurdu
500 lük olanı baya alıp kullanan var hiçte ustası yok parçası bulunmuyor değil gayet te hepsi mevcut veya alanlar ulan bari buradan darbe vurmayalım diye var mı diyorlar bilmiyorum hani satarken fazla zorlanmayalım vs diyorlar
bazen inceleme tes vs videoları izliyorum gayet te güzel övüyorlar ben afrika twini inceleme çeksem bu kadar övemem o derece yani

Kerem34_
10 Ocak 2023, 04:04
Ben 400cc veya 120bin TL üstü bütün çinlilere otomatik cevap olarak hayır diyorum. Parası en azından hintli veya Honda almaya yetmeyen adam alsın binsin. Bulgur pilavı bunlar artık.

Her şey blok kalitesi, komponent kalitesi değil. Showa piston, nissin bilmem ne, bosch 1027372 mp cornering abs, 8 sürüş modu ile dötü yiyen varsa bisikletten bozma teknik servisi olan Çinlilerin eline bir düşsün.

Hadi istanbulda Oktay iyi, aras iyi. Bu motorlarla bi Afyon'a gidip geleyim desem 10 kere düşünürüm çekici masrafını.

Ki malzeme kalitesi de süper değil bence hiçbirinin. Gidip de cf650 alan adama direkt salak gözüyle bakıyorum ben, cf moto ceosu olsam yine binmem o makineye o parayı verip.

Seko
10 Ocak 2023, 08:14
Abartıp yerden yere vuranları dikkate alma. 2023 yılına gelmişiz ama arkadaşlar hâlâ kafalarında 2005 model Arora modellerinin hatıraları ile yorum yapıyorlar. Bu şekilde iddialı uyduruk motor diye bir şey yok arkadaşlar. Uyduruk motor küçük cc'de olur.

Motor güzel ama dedikleri gibi bu parayı verip saçma sapan usta bozuntuları ile muhatap olunmaz. Ayrıca 650 cc tek silindir olanda sağlam titreşim vardır. Benzer motoru zamanında Yamaha Mt-03'de kullanmıştı.

yec
10 Ocak 2023, 10:48
Büyük konuşmayayım ama, yine Çin menşeili bir motor alacak olursam, yine sadace cub alırım sanırım.

freasy
10 Ocak 2023, 14:50
yine forumun çinli nefretini kustuğu bir başlık olmuş. böyle tüketiciye dio'yu nmax'i mercedes fiyatına satarsın tabii.

voge markasını uzun zamandır takip ediyorum. ben olsam 500ds ya da 500dsx tercih ederim.

voge sr4 var scooter olarak mesela. motoru c400 gt ile birebir aynı.
https://www.youtube.com/watch?v=EyW1DynOSB0
şu video'da söküp tek tek gösteriyorlardı ama muhtemelen tepki görünce kaldırmışlar video'yu. her bir parçası hem şekil hem de gramaj olarak birebir aynıydı c400 gt ile. ikisini de loncin üretiyormuş zaten, voge de loncin'in markası.

ben bir başka beğenilmeyen çinli rks freccia 150'ye biniyorum. 4 bin kilometreyi geçti, sıfır problem, muhteşem performans, muhteşem tasarım ve muhteşem rahatlık diye özetleyebilirim motoru. ama ikinci el nmax bundan daha pahalı. neden? çünkü yukarıdaki yorumlar.

oialdemir
10 Ocak 2023, 17:10
Voge güzel motorlar üretiyor.
CFmoto'nun ve Benelli' nin yükselişi diğer Çinli üreticilere biraz gaz verdi.

Voge' nin bloklar Loncin den geliyor. Loncin çok uzun yıllardır. BMW için motor bloğu yapıyor.
Bu blok TEK SİLİNDİR F650GS bloğu diye biliyorum. F650GS çift silindir versiyonları severim.
Tek silindir olan biraz nazlı diye duymuştum. Yağ filtresi bile değiştirmek için bi dünya şey sökmek gerekiyordu.
Ben tek silindir F650 bloğu kullandığı için almazdım.

CFmoto burada güçlü bir temsilci ile geleceğe oynuyor. Voge daha yeni geldi. 1-2 yıl görmek lazım.
Kaçıp gidecekler mi. Kalıp yatırım yapacaklar mı ?

Ama genel olarak güzel makineler üretiyor bence. Şuan orta sınıf Çinli makineler sıralaması yapsak.
Hem servis hem ikinci eli göz önünde bulundursak, malzeme kalitesi ve üretim hassasiyeti ile benim sıralamam şöyle olur.

1. CFmoto( getirdiği motorlar Çin de üretiliyor ) KTM ile üretim ortaklığı var.
2. Voge ( getirdiği motorlar Çin de üretiliyor ) BMW ile üretim ortaklığı var.
3. Benelli ( getirdiği motorlar asya da üretiliyor ) MV Agusta ile yeni ortaklık yaptı. Harley için küçük bloklar yaptı.
4. Jawa ( getirdiği motorlar asya da üretiliyor ) Çekya'dan alındı. Perak Hindistan' da 500 çift silindirler Asya üretiliyor.
5. Brixton ( getirdiği motorlar asya da üretiliyor ) Triump ile üretim ortaklığı var.

mattiadestro
11 Ocak 2023, 00:18
yine forumun çinli nefretini kustuğu bir başlık olmuş. böyle tüketiciye dio'yu nmax'i mercedes fiyatına satarsın tabii.

voge markasını uzun zamandır takip ediyorum. ben olsam 500ds ya da 500dsx tercih ederim.

şu video'da söküp tek tek gösteriyorlardı ama muhtemelen tepki görünce kaldırmışlar video'yu. her bir parçası hem şekil hem de gramaj olarak birebir aynıydı c400 gt ile. ikisini de loncin üretiyormuş zaten, voge de loncin'in markası.

ben bir başka beğenilmeyen çinli rks freccia 150'ye biniyorum. 4 bin kilometreyi geçti, sıfır problem, muhteşem performans, muhteşem tasarım ve muhteşem rahatlık diye özetleyebilirim motoru. ama ikinci el nmax bundan daha pahalı. neden? çünkü yukarıdaki yorumlar.

eyvallah da motor 260 bin lira farkındasınız değil mi? ucuz değil yani alet. 10 bin lira fazlasına çift silindir, kendini kanıtlamış sıfır vstrom alabiliyorsunuz.

logaritma
11 Ocak 2023, 02:05
Ben böyle konularda eski kafa davranmak istemem her zaman yeni marka modellere açığımdır zamanında hyo lar geldi Kore malına Çin malı diyen bilgisizler oldu anlatana kadar göbeğimiz çatladı hatta bir bilgisiz Kore malı diyorum bende Kia var on numara araba o Çin’dir dedi :))) o an anladım gerçekten algısı kapalı yeniliklere açık olmayan adama bir şey anlayamıyorsun sabit fikirli takılmış bir noktada ve belli bir noktadan sonra senide dinlemiyor kendi anladığı gibi cevap veriyor senin hiç yazmadığın şeyleri sen demişsin gibi cevap veriyor öyle insanlara susmak en güzeli ..

Bu bajaj hero tvs cfmoto benelli alayı için geçerli hepsine hep demişimdir bir şans vermek lazım beklemek görmek lazım peşin ön yargılı olmamak lazım bajaj geleninde de 2015 de hint malı elde patlar alınmaz diyenler oldu ne oldu hepsi yanıldı..

Neyse kısaca bekleyip görmek lazım ..

spacenet
11 Ocak 2023, 02:28
Bilemiyorum ama şu Voge markasına bir türlü ısınamadım, hem çin menşeili bir marka hem de çin malı olmasına rağmen gereksiz pahalı buna vereceğiniz para ile italyan markalı motora sahip olursunuz.

Kerem34_
11 Ocak 2023, 02:41
Kafalar yerinde mi? Ne çinli nefreti kusması falan. Aşağılık kompleksine girmeye gerek yok. Ben bu forumda belki 100 kişiye nk250 tavsiye etmişimdir, çevremden 10 kişiye saçma sapan eski makineler yerine nk250-ns200 aldırtmışımdır.

Denklem çok basit, parası olan adam R25'e biner, parası olmayan adam sr250'ye biner. sr250'ye binen adamda ayırabileceği bütçe olsa gider r25'e biner. Sr250'nin tasarımcısı mühendisi bile gider r25'e biner.

Çinli makine düşük bütçede eski japondan daha mantıklı şu an, belli bir standartın üzerine çıktılar çünkü. Ama yeni bir japonla- avrulapıyla karşılaştırmak akıl tutulması tamamen. Ya hu aynı paraya Nc var, aynı paraya Tenere 700 var, Aynı paraya Ducati var, Aynı paraya BMW var neredeyse sıfır ayarında dolusuyla.

Klonu olan motorla aynı paraya satılıyor, bu gidip eminönünden orijinal iphone 14 parasına içinde android yüklü sahte iphone 14 almak gibi bir şey. Makinenin orijinali var, kendini kanıtlamışı, dünya çapında başarılı servisi, yedek parça ağı olanı var.

Kimse kusura bakmasın, Çinli makine 250CC'ye kadardır, maksimum çinde üretilen benelli trk serisidir o da maksimum. Bunun üstüne verecek parası olan adam gitsin gerçek bir makine alsın. Çinli binmenin sebebi asyalı hatun sevdası değilse kimse keyfinden binmiyor, bütçeler bunlara yetiyor bunlara tamah ediliyor. Yoksa mt25 nerede, nk250 nerede.

logaritma
11 Ocak 2023, 04:32
Gerçek motor diye bir şey yoktur iki lastiği varsa senin ihtiyaçlarını karşılıyorsa seni mutlu ediyorsa her motor fazlası ile gerçek motordur..

Arkadaşımda vrod var adam toplasan 5 senede 3 bin km ya yapmıştır ya yapmamıştır kapalı garajda yatıyor yazın güneşi görürse bebek Kuruçeşme’ye inip bir tur atıp evine çıkıyor motoru bakıma bile kışları servis araca atıyor götürüyor bakımını yapıp tekrar araçla geri getiriyor ..
YouTube da abilerimiz kardeşlerimiz var cub motorla Yunanistan Bulgaristan geziyor bir diğer çift ybr 125 ile Amerika’ya gidiyor bir başkası cbf150 ile Kazakistan’a gidiyor .. bu gerçek motor gerçek motorcu işleri hacime tarza bakmaz o ruh işidir insanın içinde olucak bir şeydir ..

freasy
11 Ocak 2023, 10:25
eyvallah da motor 260 bin lira farkındasınız değil mi? ucuz değil yani alet. 10 bin lira fazlasına çift silindir, kendini kanıtlamış sıfır vstrom alabiliyorsunuz.

evet bence de 260 bin fazla. o yüzden bence 500dsx daha mantıklı dedim. 500 dsx 189 bin ve 12 ay vade farksız taksit. bugünkü nakit değerine 150 bin falan diyebiliriz yani.

Denklem çok basit, parası olan adam R25'e biner, parası olmayan adam sr250'ye biner. sr250'ye binen adamda ayırabileceği bütçe olsa gider r25'e biner. Sr250'nin tasarımcısı mühendisi bile gider r25'e biner.

buna da normalde itirazım yok ama bir mantığa dayanmadan japon da japon diyenler yüzünden r25'in 20 bin kilometre yapmışı r25'in sıfır liste fiyatından pahalı satılıyor neredeyse. o yüzden de sıfır çinli almak bana mantıklı geliyor. yoksa japon'un liste fiyatı gayet mantıklı. ben xmax 250 alacaktım ilk motor olarak mesela. baktım bayiler de ikinci el satanlar da adamı eşşek yerine koyuyor gittim 9 ay vade farksız taksitle çinli aldım.

Cyan
11 Ocak 2023, 11:35
Bu fiyatlandırmaları kim çalışıyor çok merak ediyorum. Firma herhalde 3 veya 5 tane göstermelik motor getiriyor, "bu parayı verecek 3-5 salak buluruz" mantığında fiyat belirliyor :) Başka bir ihtimal düşünemedim, hayal gücüm kısıtlı biraz :)

500cc modele 190k da çok fazla; bu tutar >10.000$ farkındasınız değil mi? Kredi kartına 12 taksit yapılması tamamen laf; 190k kredi kartı limiti olan zaten bu motorla uğraşmaz. CB500X gelsin de fiyatını görelim, ancak ondan sonra bir yere oturacaktır...

oialdemir
11 Ocak 2023, 15:14
Bu fiyatlandırmaları kim çalışıyor çok merak ediyorum. Firma herhalde 3 veya 5 tane göstermelik motor getiriyor, "bu parayı verecek 3-5 salak buluruz" mantığında fiyat belirliyor :) Başka bir ihtimal düşünemedim, hayal gücüm kısıtlı biraz :)

500cc modele 190k da çok fazla; bu tutar >10.000$ farkındasınız değil mi? Kredi kartına 12 taksit yapılması tamamen laf; 190k kredi kartı limiti olan zaten bu motorla uğraşmaz. CB500X gelsin de fiyatını görelim, ancak ondan sonra bir yere oturacaktır...

Ah bi gelse artık. Şunlar çil yavrusu gibi dağılır. En azından ciddi anlamda fiyat çekerler aşağı.

Ercument
11 Ocak 2023, 15:38

Geçen honda bayii sahibinin videosu vardı.
Nisandan sonra kesin geleceği ve fiyatın doğal olarak NC750X den düşük olacağını söyledi.
Bugünün rakamlarına göre 250 den aşağı olmaz.

Cyan
11 Ocak 2023, 15:45
Geçen honda bayii sahibinin videosu vardı.
Nisandan sonra kesin geleceği ve fiyatın doğal olarak NC750X den düşük olacağını söyledi.
Bugünün rakamlarına göre 250 den aşağı olmaz.

İngiltere'de CB500X NC750X'in %85'i fiyata satılıyor. NC750X liste fiyatı şu anda 270k, aynı oran Türkiye'de de geçerli olacaksa (olabilir de olmayabilir de, göreceğiz...) CB500X liste fiyatının *bugünün parasıyla* 230k olacağı şeklinde bir tahmin yapılabilir. Bence bu fiyata Honda çok zorlanır. Maks. 215k civarı karardır gibi. (Bence ve bu günün parasıyla...)

logaritma
11 Ocak 2023, 15:48
Cbx 500 yurtdışı fiyatı ortalama 150 bin tl Türkiye ye girişi sadece %37 ötv + %18 kdv 230 bin tl lere gelir .. Bunun transport ücreti bayi payı osu busu derken en iyimser ihtimalde 260-270 bin tl leri bence görür .. Bu fiyata Honda satabileceğini düşünürse getirir ki şahsi fikrim bence sanmam .. ticariden paket kuryeden güzel para kazanıyorlar dio dan pcx den üstüne bireysel motoru vasıta gibi arabaya paramız yetmiyor bari ayağımız yerden kesilsin bir vasıta olsun altımızda niyetine alanda artık çok var onlarda genelde honda da forza dan cb250r dan yürüyor..

Cyan
11 Ocak 2023, 16:13
Cbx 500 yurtdışı fiyatı ortalama 150 bin tl Türkiye ye girişi sadece %37 ötv + %18 kdv 230 bin tl lere gelir .. Bunun transport ücreti bayi payı osu busu derken en iyimser ihtimalde 260-270 bin tl leri bence görür .. Bu fiyata Honda satabileceğini düşünürse getirir ki şahsi fikrim bence sanmam .. ticariden paket kuryeden güzel para kazanıyorlar dio dan pcx den üstüne bireysel motoru vasıta gibi arabaya paramız yetmiyor bari ayağımız yerden kesilsin bir vasıta olsun altımızda niyetine alanda artık çok var onlarda genelde honda da forza dan cb250r dan yürüyor..

O yurtdışı fiyatı son kullanıcıya satış fiyatı yalnız. Bu fiyat üzerinden giriş yapacak olsa (ki olmaz tabi...) %20 GV + %37 ÖTV + %18 KDV fiyat uçar gider. Hesap yanlış...

CB500X'in 270k satılması için NC750X'in fiyatının en az 320k olması gerekir. Ancak öyle mümkün.

Kerem34_
11 Ocak 2023, 16:20
Gerçek motor diye bir şey yoktur iki lastiği varsa senin ihtiyaçlarını karşılıyorsa seni mutlu ediyorsa her motor fazlası ile gerçek motordur..

Arkadaşımda vrod var adam toplasan 5 senede 3 bin km ya yapmıştır ya yapmamıştır kapalı garajda yatıyor yazın güneşi görürse bebek Kuruçeşme’ye inip bir tur atıp evine çıkıyor motoru bakıma bile kışları servis araca atıyor götürüyor bakımını yapıp tekrar araçla geri getiriyor ..
YouTube da abilerimiz kardeşlerimiz var cub motorla Yunanistan Bulgaristan geziyor bir diğer çift ybr 125 ile Amerika’ya gidiyor bir başkası cbf150 ile Kazakistan’a gidiyor .. bu gerçek motor gerçek motorcu işleri hacime tarza bakmaz o ruh işidir insanın içinde olucak bir şeydir ..

Cbf ile yapıyor, ybr ile yapıyor, vespa ile yapıyor. Cesaretin var mı Mondial ile dünya turuna çıkmaya?

İsmet abi şanslı adamdı, çok bir şey olmadı yollarda. Eli anahtar tutmayan adam istanbuldan şileye gitmesin o riski alıp da yoksa. Eli anahtar tutan adam 100 yaşında külüstürle de gezer

Cbf de ybrde sapına kadar gerçek motordur. Binerken düşüneceğim makineye binmem. Yoksa şimdiye 10 tane binlik almıştım.

Yunus Özbek
11 Ocak 2023, 16:32
122 bin liraya tur aksesuarlı dominar 400 almak varken neden en az iki katı parayı cb500x e vereyim ki? İkisinin de top speed videolarını seyrettim, sözde çift silindir 500 cc motor 155 gibi nefesi bitiyor. Zar zor 165 falan görüyorlar. Dominara bakıyorum 160 lara kadar kesintisiz hızlanıyor hatta 180 leri görüyor. Dişliyle oynayıp 194 yapan var. Yakıt desen aşağı yukarı aynı yakar diye tahmin ediyorum. İşletme maliyeti olarak ta dominar yine hondaya göre daha ucuz olacaktır. Valla şu piyasada dominar gerçekten nimet. Şu borçları biraz daha azaltayım rx3 ü de satıp inşallah 130 binleri geçmeden bi dominar çekerim altıma.

logaritma
11 Ocak 2023, 16:45
O yurtdışı fiyatı son kullanıcıya satış fiyatı yalnız. Bu fiyat üzerinden giriş yapacak olsa (ki olmaz tabi...) %20 GV + %37 ÖTV + %18 KDV fiyat uçar gider. Hesap yanlış...

CB500X'in 270k satılması için NC750X'in fiyatının en az 320k olması gerekir. Ancak öyle mümkün.

Nc750x gerçekten o fiyata bulabileceğini düşünüyormusun … ben bilmiyorum sormadım ama bayilerde ellerinde nc750 olduğunu sanmıyorum düşünmüyorum.. alıcak olsan gene dışardan galeriden alıcaksın oralarda sıfır 2022 nc lerin fiyatları 320-330 bin tl lerden başlıyor ..
Ve uzun zamandır bir şeye dikkat ediyorum galeri fiyatları 7-8’ay ortalama sonra liste fiyatı olarak genelde karşımıza çıkıyor .. tabii her markada bu teorim geçerli olmasa da izlenimim böyle .
cb500x gelirse yüksek ihtimal bütün liste fiyat tablosu güncellenir diye düşünüyorum ve bence benim şahsi fikrim 2023 nc ler 300 bine dayanır yada bir parça geçer diye düşünüyorum 310-320 gibi .. cb500x lerde 260-270 den aşağı olmaz bence .. belki lansman fiyatı iki üç ay 240-250 yaparlar o olabilir .. tabii Buda motor gelirse ben sanmıyorum …

Son noktada ben cb500x in zaten geleceğini düşünmüyorum …
bence şahsi fikrim honda Türkiye de yüksek hacimde yani 250cc üstü hacimde çok bir beklentisi yok .. bence satışlarını daha çok ticari paket kurye dio pcx gibi ve forza 250 cb250r gibi motorlara odaklamış durumdalar ..

Metehan07-70
11 Ocak 2023, 17:03
Bahse konu modeli pek bilmem, tek bildiğim Bmw ye bazı şeyler üretmesi. İyidir kötüdür yorumum yok.
Lakin bazı arkadaşlar, bazı markalara 5 bin 10 bin bindim, hiç sorunla karşılamadım deyip, övgüler diziyor ya, işte orada gülüyorum.
Sağlam denilebilecek bir motosiklet, en az 5-10 bin tane satılacak, bu beş on binden %90 ı sorunsuz en az bi 50-60 bin km ler yapacak ki kafamızda bir fikir oluşsun. Abi ben 34 bin km de japon gördüm, adam yağ değiştirmek ne demek bi haber, hiç yağ değişimi yapmamış, yağı var ki, niye değiştireyim diyor ve bu alet halen çalışıyor. Benim binip en az km de sattığım japon (70.000), yağ, buji ve bir seferde zincir dişli ve kaplin değişimi haricinde sorun yaşamadım, anahtar değmedi.
Ülkemizde 150-200-250 k motora para verebilecek kaç kişi var? Alım gücümüz iyice azaldı. Ürüne ulaşmak kolay olsa, al bir tane, ulan en azından bir tecrübe olur deyip binersin, sonra satarsın. (Tabi bunun için elin gavuru gibi 6-7 bin birim paraya alabiliyor olmak gerek). Yani bence bırakın parası çok olanlar alsın bir kaç yüz tane, 1-2 sene en azından 30-40 bin km bi kullansınlar sonra bakarsınız.

Not: Bu tartışmalarımızın hepsi parasızlıktan.

Ercument
11 Ocak 2023, 17:08
122 bin liraya tur aksesuarlı dominar 400 almak varken neden en az iki katı parayı cb500x e vereyim ki? İkisinin de top speed videolarını seyrettim, sözde çift silindir 500 cc motor 155 gibi nefesi bitiyor. Zar zor 165 falan görüyorlar. Dominara bakıyorum 160 lara kadar kesintisiz hızlanıyor hatta 180 leri görüyor. Dişliyle oynayıp 194 yapan var. Yakıt desen aşağı yukarı aynı yakar diye tahmin ediyorum. İşletme maliyeti olarak ta dominar yine hondaya göre daha ucuz olacaktır. Valla şu piyasada dominar gerçekten nimet. Şu borçları biraz daha azaltayım rx3 ü de satıp inşallah 130 binleri geçmeden bi dominar çekerim altıma.

Şuan zincirinden çatur çutur ses gelen 100k daki cbf150 motosikletimle hiç bir hazırlık yapmadan dünya turuna çıkarım.
Dominar dediğiniz motorun sıfırıyla bile bunu yapamam. Çünkü huzur ve sorunsuzluk bağımlısıyım.

logaritma
11 Ocak 2023, 17:24
Şuan zincirinden çatur çutur ses gelen 100k daki cbf150 motosikletimle hiç bir hazırlık yapmadan dünya turuna çıkarım.
Dominar dediğiniz motorun sıfırıyla bile bunu yapamam. Çünkü huzur ve sorunsuzluk bağımlısıyım.

Dominar 400 biraz araştırsan bir sürü kuryenin 120-140-170 bin km ler gayet sorunsuz yaptıklarını görebilirsin ..dominar 400 güzel bakarsan gayet sorunsuz bir motor olmasa kuryeler o kadar talep göstermez

Cyan
11 Ocak 2023, 17:27
Nc750x gerçekten o fiyata bulabileceğini düşünüyormusun … ben bilmiyorum sormadım ama bayilerde ellerinde nc750 olduğunu sanmıyorum düşünmüyorum.. alıcak olsan gene dışardan galeriden alıcaksın oralarda sıfır 2022 nc lerin fiyatları 320-330 bin tl lerden başlıyor ..
Ve uzun zamandır bir şeye dikkat ediyorum galeri fiyatları 7-8’ay ortalama sonra liste fiyatı olarak genelde karşımıza çıkıyor .. tabii her markada bu teorim geçerli olmasa da izlenimim böyle .
cb500x gelirse yüksek ihtimal bütün liste fiyat tablosu güncellenir diye düşünüyorum ve bence benim şahsi fikrim 2023 nc ler 300 bine dayanır yada bir parça geçer diye düşünüyorum 310-320 gibi .. cb500x lerde 260-270 den aşağı olmaz bence .. belki lansman fiyatı iki üç ay 240-250 yaparlar o olabilir .. tabii Buda motor gelirse ben sanmıyorum …

Son noktada ben cb500x in zaten geleceğini düşünmüyorum …
bence şahsi fikrim honda Türkiye de yüksek hacimde yani 250cc üstü hacimde çok bir beklentisi yok .. bence satışlarını daha çok ticari paket kurye dio pcx gibi ve forza 250 cb250r gibi motorlara odaklamış durumdalar ..

Honda motorun geleceğini defaatle belirtmiş ama göreceğiz. Benim tahminim fiyatı NC fiyatının %80'i civarında olacağı. Şimdiden bilemeyiz tabi. Bu fiyat seviyelerinde NC'nin cazibesi azalıyor, bu fiyatları verebilecek olanlar artık az daha koyup başka şeyler alırlar. (Gerçi bizim memleketin insanı bir garip gene gider 350'ye NC alırlar o da mümkün Ahahahahahaha...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Dominar 400 biraz araştırsan bir sürü kuryenin 120-140-170 bin km ler gayet sorunsuz yaptıklarını görebilirsin ..dominar 400 güzel bakarsan gayet sorunsuz bir motor olmasa kuryeler o kadar talep göstermez

İroni: Dominar 400 ile CB500X karşılaştırmak bildiğiniz küfür ve sapkınlıktır. Başka bir tanımlama bulamadım... :D (+ @Yunus Özbek)

oialdemir
11 Ocak 2023, 17:43

shaslhjdlasjdsklajdaslkdj bak bu da güzel hikaye kardeş

logaritma
11 Ocak 2023, 17:53
Honda motorun geleceğini defaatle belirtmiş ama göreceğiz. Benim tahminim fiyatı NC fiyatının %80'i civarında olacağı. Şimdiden bilemeyiz tabi. Bu fiyat seviyelerinde NC'nin cazibesi azalıyor, bu fiyatları verebilecek olanlar artık az daha koyup başka şeyler alırlar. (Gerçi bizim memleketin insanı bir garip gene gider 350'ye NC alırlar o da mümkün Ahahahahahaha...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

İroni: Dominar 400 ile CB500X karşılaştırmak bildiğiniz küfür ve sapkınlıktır. Başka bir tanımlama bulamadım... :D (+ @Yunus Özbek)

Kıyaslamıyorum bende olsam param varsa cb500x alırım ben tek kıyassız dominarı değerlendirdim kurye arkadaşlar çok rahat 120-160-170 bin km leri yapıyor büyük masraflar çıkaran bir motor da değil bir motor bende o km leri yapıyorsa fazlasıyla geçer not alır ben şahsen o motoru gözüm kapalı alırım ..

Kerem34_
12 Ocak 2023, 14:16
Kıyaslamıyorum bende olsam param varsa cb500x alırım ben tek kıyassız dominarı değerlendirdim kurye arkadaşlar çok rahat 120-160-170 bin km leri yapıyor büyük masraflar çıkaran bir motor da değil bir motor bende o km leri yapıyorsa fazlasıyla geçer not alır ben şahsen o motoru gözüm kapalı alırım ..

Neden 120 160 170 hocam, 130 140 150 çok tercih edilmiyor mu dominar sürücüleri tarafından?

logaritma
12 Ocak 2023, 16:24
Neden 120 160 170 hocam, 130 140 150 çok tercih edilmiyor mu dominar sürücüleri tarafından?

Anlamadım .

sallami
12 Ocak 2023, 17:55

Yok Türkiye'deki dominarların göstergesi onları göstermiyor.

Yunus Özbek
12 Ocak 2023, 19:47

Arttıralım o zaman.https://imgyukle.com/f/2023/01/12/Jl13lc.jpeg

tommygun
12 Ocak 2023, 19:53

Dominar Fb grubunda yer alan Sertaç kardeşimizin paylaşımı bu, adam hakikaten motorun hakkını verdi. Ayı gibi sürdü Maşallah. Bu arada kaza yapmıştı en son, Allah şifasını versin umarım iyileşmiştir. En son Nc 750X ya da İntegra düşünüyordu, umarım almıştır.

furkantrojka
12 Ocak 2023, 20:47

260'a Voge almak yerine 265'e Yamaha almayı tercih etmek ya da 280'e Suzuki almak Çinli düşmanlığı mı?

logaritma
12 Ocak 2023, 21:17

Resim çıkmıyor

espresso
12 Ocak 2023, 22:45
Resim çıkmıyor

bende de çıkmadı, hatta servis sağlayıcı mı engelledi deyip vpn ile bağlandım yine çıkmadı.

Yunus Özbek
13 Ocak 2023, 08:09
Resim çıkmıyor

bende de çıkmadı, hatta servis sağlayıcı mı engelledi deyip vpn ile bağlandım yine çıkmadı.

https://i.ibb.co/j4mhzt2/IMG-20230112-194422.jpg (https://ibb.co/Th6c1yS)

logaritma
13 Ocak 2023, 13:55
https://i.ibb.co/j4mhzt2/IMG-20230112-194422.jpg (https://ibb.co/Th6c1yS)

200 bin km dominar gayet başarılı .. tekrar ediyim kimsenin başka bir motorla kıyasladığı yok ..

En son sıfırı anahtar teslim 120 bin tl idi japonun 250cc den ucuz .. alınır mı fiyat performans aleti gözü kapalı alınır ..