PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uçan lastik fiyatları

mavzer-i
03 Ocak 2023, 21:31
2021 in yaz aylarında michelin den 200 lira ucuz aldığım metzeler lastikler, şu an itibariyle michelinden 3000 lira daha pahalı.

metzeler roadtec 01 se = 8100 tele
michelin pilot road4 = 5100 tele

metzelerin hisseleri mi tavan yaptı yoksa michelinin ham maddeleri mi ucuz

lastiklere bakarken bide pilot road6 çıkmış onuda yeni gördüm. o bile metzelerden ucuz.

anlas viento sportun fiyatıda 4100 tele.

2021 in yaz aylarında pilot road4 ün yarı fiyatıydı bu lastik

markaların fiyatları çok düzensiz yükselmiş.
yalnız pilot road6 ın deseni güzelmiş.
niyetim metzelerdi fiyattan dolayı road4 e dönmüştüm
road6 nın deseninden dolayı onu alabilirim
ama fiyat beni road4 e geri götürüyor

Cyan
03 Ocak 2023, 23:49
Evet geçenlerde ben de dikkat ettim. Metzeler biraz su kaçırmış. Road 5 de uygun kaldı aslında, Pilot Road 4 kadar uygun değil ama ondan kayda değer daha iyi.

tommygun
04 Ocak 2023, 07:57
20.Aralık'ta Michelin Road 4+balans, sibop değişimleri ve ön rulman değişimi için 5600 TL ödedim.

Samet Ağır
04 Ocak 2023, 09:35
2014 inazumanın üzerinde,fabrikanın taktığı üzerinde gelen IRC ler vardı.
Kayıyor diye geçtiğimiz yaz orjinal ölçülerinde michelin pilot street taktırdım.
Michelindir dedik,lastikçide yere göğe sığdıramadı ama 8 yıllık IRC den farkı yok.
..arım böyle micheline..
Ne zaman nerede kayacak göt atacak diye tedirgin geziyorum.
Lastiği aldıktan taktırdıktan sonraki bu kastik çöp ,kayıyor güven vermiyor diye okuduğum yorumlara inanmamıştım,şimdi altına imza atarım.

arndiol
04 Ocak 2023, 09:39
2020 yılında 550 liraya aldıgım anlas tournee su an 1500 lira.

hey gidi hey..

Robinson_C
04 Ocak 2023, 11:20
Keşke bu kadar şahlanmasaydık,

panic adak
04 Ocak 2023, 11:41
fiyat konusunda birşey diyemem ama metzelerin yol tutuşu üstüne lastik tanımıyorum. ben michelinden sonra metzeler taktırdım ve yıllardır michelin kullandığıma o kadr pişman oldum ki anlatamam.

killingroad
04 Ocak 2023, 12:35
Road4 iki eski jenerasyon olduğu için ucuza gidiyor olmasın?

Geçen sene fuardan 2800'e Mitas Sport Force almıştım. Yatak odasında bekliyorlar beni, bedavaya lastik değiştirme hissi güzel olacak :D

Thracian
04 Ocak 2023, 13:06
2021 in yaz aylarında michelin den 200 lira ucuz aldığım metzeler lastikler, şu an itibariyle michelinden 3000 lira daha pahalı.

metzelerin hisseleri mi tavan yaptı yoksa michelinin ham maddeleri mi ucuz

lastiklere bakarken bide pilot road6 çıkmış onuda yeni gördüm. o bile metzelerden ucuz.

anlas viento sportun fiyatıda 4100 tele.

2021 in yaz aylarında pilot road4 ün yarı fiyatıydı bu lastik

markaların fiyatları çok düzensiz yükselmiş.
yalnız pilot road6 ın deseni güzelmiş.
niyetim metzelerdi fiyattan dolayı road4 e dönmüştüm
road6 nın deseninden dolayı onu alabilirim
ama fiyat beni road4 e geri götürüyor
https://twotyres.co.uk/product/metzeler-roadtec-01-roadtec-01-se/
https://twotyres.co.uk/product/michelin-pilot-road-4-and-road-4-gt-new/
İngiltere'de sizin motorunuzun arka lastiği olan 160/60ZR17 için
Metzeler Roadtec 01 SE 156 Sterlin
Michelin Pilot Road 4 132 Sterlin

İngiltere'de Metzeler,Michelin'den ortalama %18 pahalı.Türkiye'de %60 daha pahalı.Evet Metzeler dünya genelinde birazcık daha pahalılanmış.

Metzeler neden İngilitere'de %18 pahalı da Türkiye'de %60 pahalı derseniz;
Bir kaç hafta önce Metzeler Türkiye dağıtımcısında olduğunu tahmin ettiğim muhabet;
Çalışan : Patron,dünya çapında bizim lastiklere hayvan gibi zam gelmiş.Michelin'in fiyatları bile geçmişiz.
Patron : Michelin'den ne kadar pahalı olmuş bizim lastikler?
Çalışan : Valla İngiltere'deki arkadaşa sordum ortalama %18 falan dedi.Biz ne kadar zam yapalım.
Patron : Şu kendini ekonomist olarak tanıtan arkadaş yaptığı saçmalıklarla ekonominin anasını belledi,nasıl olsa ekonomik kriz var millet bafilenmeye alışmış bu karmaşada kimin ne kadar kazık soktuğunun farkında değil bizim lastiklerde Micheli'inden %60 daha pahalı olsun aq.Aydayın gitsin.

Cyan
04 Ocak 2023, 13:17
fiyat konusunda birşey diyemem ama metzelerin yol tutuşu üstüne lastik tanımıyorum. ben michelinden sonra metzeler taktırdım ve yıllardır michelin kullandığıma o kadr pişman oldum ki anlatamam.

Ben de senelerce Pilot Road 4 ve Road 5 kullandım. Roadtec 01 SE'ye geçtikten sonra hiçbir eksiklik hissetmedim. Sportif sürüş de çok yaptım bununla hiç korkutmadı (benim sportifim ne kadarsa artık...), Michelin'lerle karşılaştıramıyorum onlarla hiç o kadar sportif sürüş yapmamıştım. İyi lastik vesselam, ona diyecek bir şey yok. Road 6'dan iyi midir? Çok emin değilim, koşullara bağlı. Birbirlerine üstün oldukları pek çok farklı senaryo çıkabilir. Michelin'lerin sıcağı çok sevmediği söylenir mesela. Bizim ülkenin sıcak yerlerine çok uygun sayılmayabilirler...

erguny
04 Ocak 2023, 13:27
Ben CBF 150 ye 950 TL ye çift IRC lastik aldım birkaç ay önce. Şimdi ne kadardır bilmiyorum.

Memcoş48
04 Ocak 2023, 13:36
Motosikleti aldığım fiyata bir çift metzeler lastik alabiliyorum artık. 3,5 sene önce 1200 lirayı pahalı bulup Roadtec 01 yerine 750 ye sıfır anlas Tournee, yanına da az kullanılmış bir çift de winter grip plus almıştım 400'e. Keşke metzeler alsaymışım artık rüyamda denerim. Hey yavrum hey şaha kalkmışız gidiyoruz.

arndiol
04 Ocak 2023, 13:44
Keşke bu kadar şahlanmasaydık,

fakirler gibi ucuz lastik mi alacawgız, en pahalısına bineceğiz biz tabi ki :D

valla gecen arkadaşlar "senin motora uygun lastik bulman zor" diye konusuyorlardı. en son "bulabıldıgım en uygun lastık 8bin tl" dediler.

dedım ki vay arkadaş, lastiği takıyorsun motor kendı kendıne gidiyor herhalde dedım

ahmetmert58
04 Ocak 2023, 14:03
lastikler hakikaten uçmuş. geçen hafta lastik aldım nc 700 için, 4000 tl'den aşağı lastik yok gibi bişey. anlas capra'lar bile 4500 tl civarıydı. 3885 tl'ye mitas sport force + aldım. ben memnunum şahsen çok hard kullanmadığım için bana göre yeterli bi lastik.

Siyahi
04 Ocak 2023, 14:06
Geçen sene fuardan 2800'e Mitas Sport Force almıştım. Yatak odasında bekliyorlar beni, bedavaya lastik değiştirme hissi güzel olacak :D

Motosikletimle ilgili hiçbir yedek parça, lastik vs yatak odamda saklamıyorum. Ya bodrum katımdadır, ya kilerde yada çatı boşluğunda :mrgreen:

killingroad
04 Ocak 2023, 16:29
Motosikletimle ilgili hiçbir yedek parça, lastik vs yatak odamda saklamıyorum. Ya bodrum katımdadır, ya kilerde yada çatı boşluğunda :mrgreen:

Lastik namustur :D

Hemen hemen her ıvır zıvır aslında çalışma odası taklidi yapan odada duruyor.
Sadece lastikler yatak odasında, bir de zincir temizliği, motor yıkama ıvır zıvırları ve motor yağları yine yatak odasında bir kutunun içinde duruyor. Onlar niye yatak odasında, şimdi yazarken aklıma takıldı =)

watercolours
04 Ocak 2023, 16:33
Meclis başkanı Lozan'ın gizli maddesi yok demiş. Bakalım linç ne zaman başlayacak?

hasmet
04 Ocak 2023, 16:41
https://i0.wp.com/www.motoreagles.com/blog/wp-content/uploads/2013/12/motorcycle-in-bed.jpg

killingroad
04 Ocak 2023, 16:42
Bu kadar olmasa da yatağın yanına almayı denemek isterim bi kış. Ama yok neyse. :)

tommygun
04 Ocak 2023, 16:46
Michelin lastiklere 6 aydan fazladır zam gelmiyor, eğer Michelin tercih edecek arkadaşlar varsa bence şu an bulup buluşturup alsınlar.

Buarada Road 4 için Aralık.2019'da 1700 TL, Eylül.2021'de 3500 TL ödemişim.

1996furkan
04 Ocak 2023, 16:53
Arkadaşıma doğum gününde alayım dedim bir arka lastik (arka lastiği kabak olmuştu artık) ben geçen sene çiftini 1600 e aldım şuan sadece arka lastik 1600 tl vazgeçtim lastiksiz sürsün puşt :)

mattiadestro
04 Ocak 2023, 18:10
2014 inazumanın üzerinde,fabrikanın taktığı üzerinde gelen IRC ler vardı.
Kayıyor diye geçtiğimiz yaz orjinal ölçülerinde michelin pilot street taktırdım.
Michelindir dedik,lastikçide yere göğe sığdıramadı ama 8 yıllık IRC den farkı yok.
..arım böyle micheline..
Ne zaman nerede kayacak göt atacak diye tedirgin geziyorum.
Lastiği aldıktan taktırdıktan sonraki bu kastik çöp ,kayıyor güven vermiyor diye okuduğum yorumlara inanmamıştım,şimdi altına imza atarım.

pilot street çok kötü bir lastik ya. pulsarımda vardı kayıyordu, şu anki motora da önceki sahibi takmış bu da aynı. ekonomimi düzeltsem hemen düzgün bir lastik alacağım.

hasmet
04 Ocak 2023, 19:37

:) Metzeler Roadtec 01 indirimde olduğu için onu tercih etmiştim. Michelin Pilot Road 4 daha pahalıydı.

Lastik konusunda markacılık yapmanın bir anlamı yok bence. Bilindik markaların hepsi çok iyi ve vasat modeller üretiyorlar.

Şahsen o esnada hangi markanın popüler "sport touring" modeli indirimdeyse ona yöneliyorum.

killingroad
04 Ocak 2023, 23:21
:) Metzeler Roadtec 01 indirimde olduğu için onu tercih etmiştim. Michelin Pilot Road 4 daha pahalıydı.

Lastik konusunda markacılık yapmanın bir anlamı yok bence. Bilindik markaların hepsi çok iyi ve vasat modeller üretiyorlar.

Şahsen o esnada hangi markanın popüler "sport touring" modeli indirimdeyse ona yöneliyorum.

Ya senin sürdüğün asfalt burada olacak, cg'ye bile rosso corsa/supercorsa takılır. Bulmuşsunuz değerlendirmiyorsunuz. :D
(Cali diye aklımda kalmış?)

Atincozkan
04 Ocak 2023, 23:39
lastik alcak varsa bi kaç birşey yazayım.pilot power ve pilot street hakkındaki yorumlar genel olarak kötü.yol tutuşunu çok iyi olmadıgı söyleniyor.
ucuz bütçeye spor lastik tavsiyem tavsiyem mitas sport force.yüksek bütçe için bridgestone s22.metzeler m7 ve m9.diablo rosso 3 ve 4
sport touring için yapılmı testlerde dereceye girenler sırasıyla Metzeler Roadtec 01 SE
Dunlop Roadsmart III
Pirelli Angel GT II
Continental Roadattack3
Michelin Road 5
Bridgestone T31

Beto87
05 Ocak 2023, 09:54
pilot street çok kötü bir lastik ya. pulsarımda vardı kayıyordu, şu anki motora da önceki sahibi takmış bu da aynı. ekonomimi düzeltsem hemen düzgün bir lastik alacağım.

Michelin i satıcısından başkası övmez. Bir kere pilot power alıp denedim önceki motorda ama lanet ettim ıslak zeminde frene dokunmam ile kızaklaması bir oldu. 200 metrede durduramadı motoru 80 ile giderken allahtan önümdeki araba sola attı kendisini. Skseler almam michelin daha da. Moto gp de michelin kullandılar, austin de ilk virajı atlatan yarışı kazanıyordu mg.