PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ümraniye'de motosiklet kazası ve ölüm

ufoz
31 Ekim 2022, 10:56
Yine hız, yine ölüm...

https://www.youtube.com/watch?v=LZ4RxJApepM

Otomobille 140 km hız yüksek gelirken, motosikletle 180 km ciddi bir sürat.

Haber linki :
(Video yeniçağ tv youtube linkinden alıntıdır)

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/umraniyede-kazada-motosiklet-surucusu-muhammet-eyup-ensar-turanoglu-hayatini-kaybetti-olum-anini-saniye-saniye-kaydetti--592473h.htm

tommygun
31 Ekim 2022, 11:01
Allah rahmet eylesin, gencecik çocukmuş.

ufoz
31 Ekim 2022, 11:11
Allah rahmet eylesin, gencecik çocukmuş.

O kadar gençki, bende bir şey yazamadım.
Allah rahmet etsin.

EDİT : Kopyalarken başlık mesajında linki kontrol etmemişim. kusura bakmayın.

Link aşağıdaki gibi olacaktı :...

.
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/umraniyede-kazada-motosiklet-surucusu-muhammet-eyup-ensar-turanoglu-hayatini-kaybetti-olum-anini-saniye-saniye-kaydetti--592473h.htm

sallami
31 Ekim 2022, 12:08
Allah taksiratını affetsin. Geride kalanlar sabır versin.

pea
31 Ekim 2022, 12:15
Sevenlerinin başı sağolsun.

Biraz konu dışı olacak ama benim bu haberler konusunda merak ettiğim bir şey var. Habercilere KVKK işlemiyor mu? Kamu davası vs sayılıyor da tüm bilgileri paylaşabiliyorlar mı?
Çocuğun kamerasını kim aldı da videoyu paylaştı? Çarptığı otomobilin plakasını, sürücüsünün adını vs paylaşmak ne kadar doğru/yasal?

gurcanozturk
31 Ekim 2022, 12:57

Biraz konu dışı olacak ama benim bu haberler konusunda merak ettiğim bir şey var. Habercilere KVKK işlemiyor mu? Kamu davası vs sayılıyor da tüm bilgileri paylaşabiliyorlar mı?
Çocuğun kamerasını kim aldı da videoyu paylaştı? Çarptığı otomobilin plakasını, sürücüsünün adını vs paylaşmak ne kadar doğru/yasal?

Calisma alanim degil, bilisim konusunda KVKK dersi aldim ancak bildigim kadariyla; olen kisilerin bilgileri, olumunden sonra gercek kisi sayilmadigi icin, KVKK kapsaminda degerlendirilemiyor. Forumda arada sirada yazan bir avukat vardi, belki o daha iyi degerlendirir. Danismanlik parasi ister mi onu bilemem.

killingroad
31 Ekim 2022, 13:02
Çocuğun kamerasını kim aldı da videoyu paylaştı?

Videoyu izlemeden sadece buna bir cevap yazacağım.
Genelde sürücünün arkadaşı olarak geçen denyolar yayıyor bu görüntüleri. Bursa otobanında 300 ile kaza yapıp kötü şekilde hayatını kaybeden adamın videosunu da arkadaşları sızdırmıştı. Hadi kazaya giden ve teması içeren kısmı koydun, bakın böyle oluyor dikkat edin demek için, yedik diyelim. Adamın resmen 7 parçaya ayrılmış halini nasıl çekip internete koyuyorsun ya. Sapık mısın manyak mısın? Bir de arkadaş bunlar.

gurcanozturk
31 Ekim 2022, 13:04
Genelde sürücünün arkadaşı olarak geçen denyolar yayıyor bu görüntüleri. Bursa otobanında 300 ile kaza yapıp kötü şekilde hayatını kaybeden adamın videosunu da arkadaşları sızdırmıştı. Hadi kazaya giden ve teması içeren kısmı koydun, bakın böyle oluyor dikkat edin demek için, yedik diyelim. Adamın resmen 7 parçaya ayrılmış halini nasıl çekip internete koyuyorsun ya. Sapık mısın manyak mısın? Bir de arkadaş bunlar.

Gazetecileri taniyorsam, ki biraz tanisirim kendileri ile, 3-5 bir sey ateslemislerdir videoyu verenlere.

espresso
31 Ekim 2022, 13:22
Biz bu forumda aman eğitim, aman güvenli sürüş, aman ekipman falan söylenip duralım anca kendi içimizde konuşup duruyoruz. Motosiklet sürenlerin büyük çoğunluğu bu şekilde güvenli sürüşten habersiz sürüp sonra kaza haberleri alınca üzülüyoruz.

Yazık olmuş.

Metehan07-70
31 Ekim 2022, 14:32
Aga biz de hız yaptık, ama böyle bir trafikte değil, biz de filtreleme yapıyoruz, ama bu hızda değil. Olayı direkt bununla bağdaştırmak istemem ama bu sosyal medya kullanımı artalı ve aksiyon kameralar çoğalalı beri benzer kazalar daha da arttı.
Bir de bazen burada tartışıyoruz ya hani, başlangıç motoru konusu: Olay sadece güçle, hızla alakalı değil, trafiği okumayı,ani ve doğru refleksle karar vermeyi, odaklanmayı v.s. öğrenmek adına küçükten-yavaştan başlamak önemli. Şu kazada o kadar çok seçenek var ki aslında kurtarmak adına.
Yazık gerçekten, ailesine sabırlar dilerim.

retox70
31 Ekim 2022, 15:02
Yaşı 22 ne kadar acı. Allah rahmet eylesin. Ana babasına sabır.

yaşlıveacemi
31 Ekim 2022, 16:09
Pisi pisine gitmiş.

Şimdi geriye doğru bakınca hepimiz yaptık bu yanlışlıkları.

tommygun
31 Ekim 2022, 20:18
Her ölüm erken ama kendi ölümlerini çeken motosiklet sürücülerine ayrı bir üzülüyorum. Allah rahmet eylesin geçmişte CanR1 diye bir başka arkadaşın kendi ölümünü çektiği videoya çok üzülmüştüm. Ne kadar yetenekli bir sürücü de olsanız yeri geliyor kaza yapmanız bir hapşırmaya bakıyor.

Metela
31 Ekim 2022, 20:40
Gençlik, adrenalin, eğitimsizlik, bu üçü birleşince çok tehlikeli durumlar oluyor maalesef, yazık olmuş, ailesine sabırlar.

motoloto
31 Ekim 2022, 21:44
Canlı insana adalet hak arama hakkı var mıki ölüye olsun barodan avukat bulmak imkansız bulursanda arkandan fatura yolluyorlarmış peki adam vefat etmiş gerçek kişi sayılmadığı için biri telefonunu alsada mı aynı

ufoz
31 Ekim 2022, 21:58
Bundan epeyce bir zaman önce işyerinde çalışan genç arkadaşlardan birini Avcılar sahilde (eski kayaların olduğu sahil) bira içiyor diye gözaltına almışlardı.
Beni aradı.
İstanbul barosunu arayıp Avcılardaki nöbetçi Avukata ulaştım. Yarım saat sonra karakoldaydı.
Polisler itiraf etmişti. Talimat gelmiş. 20-30 kişi toplayın demişler. Ekip arabası yolda gördüğünü almış getirmiş nezarete.
Avukat ve ben gidince bizim genci arkadaşıyla birlikte gece yarısı bıraktılar.
Baro ve avukat, hiç bir ücret talep etmedi.

tecrube0
31 Ekim 2022, 22:02

Çok enteresan bir şekilde fotoğraflarını çekip gruplara atıyorlar .Ambulansala gelen sağlıkçı bayanla konuşurken gülmüşüm espri yapmışlardı (beni almaya gelen ikinci ambulanstı tahtaya bağlı olduğum için direk ambulansa atmışlardı) o haldeyken gelen arkadaşlardan bir kaçı fotoğrafımı çekmişler gruplara atmışlar kimseyi ayağımın kırılığına inandıramamıştım :)

nicknamer
31 Ekim 2022, 23:37
Biz bu forumda aman eğitim, aman güvenli sürüş, aman ekipman falan söylenip duralım anca kendi içimizde konuşup duruyoruz. Motosiklet sürenlerin büyük çoğunluğu bu şekilde güvenli sürüşten habersiz sürüp sonra kaza haberleri alınca üzülüyoruz.

Yazık olmuş.

+1. Kesinlikle herkes sabah uyanıp, günübirlik yaşıyor gibi gelmeye başladı bana da.

Geçtiğimiz günlerde ben motosikletimi sattım. Büyük tutkumdu. Dünyadan birkaç saniyeliğine uzaklaşıyordum. Daha stresliyim evet ama biniyorum otobüsüme devam ediyorum artık.

Ayrıca bu video ile ilgili olarak sanki dün haberlerde iki ayağının kırıldığını söylemişlerdi, öyle hatırlıyorum. Böyle bir haber duymak beni sarstı. Allah rahmet eylesin.

aykırı
01 Kasım 2022, 00:42
yine katil bariyerler...

Sadistic
01 Kasım 2022, 01:34
bazen bir kişinin ölümü daha hayırlıdır, bu olay olmasa belki ilerleyen günlerde kendiyle beraber suçsuz günahsız kişileri de yanında götürecekti.

kaza yapan kardeşimize Allah rahmet eylesin.

Ramazan Can
01 Kasım 2022, 04:41
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Nasate
01 Kasım 2022, 10:45
Allah rahmet eylesin. Ne desek boş. Umarım bu tür kazalardan gençler ders alıp kendisi yapmaz.

AzÇok
01 Kasım 2022, 18:39
Allah rahmet eylesin. Gencecik çocukmuş. Yazık olmuş. Sürat videoları yapıp internete koyanların da gençlerin hız yapmaya özenmesinde rolü var. Gençler bir şeylere özeniyor. Ama işin sonu trajedi oluyor. Etrafımda 100 cc. motorla aragaz, hız yapmaya çalışan genç demeyeceğim çocuklar var. Bunlar neye özeniyor, kime özeniyor. Bu işler için karayolları uygun mu?
Nasıl spor salonları yapılıyorsa belediyeler gençlere ufak olsa da bir sürüş pisti yapmalıdır. Trafikte hız suçlarına çok ağır cezalar getirilmelidir. Tekrarında ertelenmeyen hapis cezası uygulanmalıdır. Trafiğe bir düzen getirmek için ne kadar daha can vermek gerekiyor?

cbr1100 xx
02 Kasım 2022, 18:35
ALLAH cc rahmet etsin .Çok üzüldüm ama genç kardeşimizin acemi olduğu belliydi. Eğitim ve dikkat bizleri ayakta tutar.AİLESİNE ve sevenlerine başsağlığı dilerim.Bizlerde hata yaparız ve yapıyoruz da ....ALLAH CC yar ve yardımcımız olsun....

oguz1327
03 Kasım 2022, 21:25
acemilik döneminde yapılan en büyük hata; gözün sürekli ibrede olması, hele bir de kamera kaydı yapiyorsa bütün dikkat dağılıyor. kaçla gittiğinize bakmayın! sadece önunünüze ve gerektiğinde aynalara bakin!

Ekrem_06
04 Kasım 2022, 08:47
Geçtiğimiz hafta baya bir yol kat ettim. Ankara-İstanbul-İğneada-İzmir-Ankara şehir içlerinde nispeten biraz daha kask takan var. Ancak şehir dışına çıktığınız anda o cgler cuplar ya da drift modelini kullanan genç, yaşlı demeden kimsede ne kask var ne başka ekipman.. Bu elbette ekonomi ile ilişkilendirilebilir ancak benim ön gördüğüm bilinçsizlik. Yani abi yurtdışında adam bisiklete binerken bile kaskını yeleğini giyiyorda sen neyin kaprisini yapıyorsun? Gerek yok bişey olmaz diyip devam ediyorsun. Üzüldüğüm konu gençlerimiz bilinçsizce(sadece ekipman değil motor nedir trafikte nerede durur gibi gibi) biniyor bu makineye ondan sonrada ocaklara ateş düşüyor. Ondan sonra motosiklet tü kaka şeytan işi..

killingroad
04 Kasım 2022, 13:36
Yok yurtdisinda da bilhassa scooter/commuter kullanan çokça kasksız insan görmek mümkün. Savunmuyorum bu durumu ama bir çok yerde var böyle alışkanlıklar, bize has değil.

hasmet
04 Kasım 2022, 15:34
Arkadaşa Allah rahmet eylesin. Yazık, gencecik çocuk.

Pisi pisine gitmiş.

Şimdi geriye doğru bakınca hepimiz yaptık bu yanlışlıkları.
Ben yapmadım şahsen... Araçların dibinden zırt pırt geçmedim hiç. Kendi adınıza konuşun.

OnixsyS
04 Kasım 2022, 18:25
yaşıtım adam yarışı erken bitirmiş

Ekrem_06
05 Kasım 2022, 16:29
Yok yurtdisinda da bilhassa scooter/commuter kullanan çokça kasksız insan görmek mümkün. Savunmuyorum bu durumu ama bir çok yerde var böyle alışkanlıklar, bize has değil.

Doğrudur adamlarda ona görede bir sistem var. Bizde maalesef o trafik bilinci yok.

killingroad
05 Kasım 2022, 19:43
Doğrudur adamlarda ona görede bir sistem var. Bizde maalesef o trafik bilinci yok.

Tabii ki trafik kültürü başka bir şey. Aynı zamanda kabullenme de içeriyor bu kültür.
Mesela Yunanistan'da şehir içinda hakim varlık scooter. Kask takmaz, ağızda sigara, eliyle güneşe siper olarak basa basa giderler, umurlarında değil.
E kimse de sokaktan çıkıp önlerine atlamaz ama. :)

Bizde trafik nedir falan hak getire.
Kurallara uyarak A'dan B'ye gidebilmeyi araç kullanabilmek sanıyor insanlar, devletin de eğitim olsun sınav olsun ne kadar umrunda olduğu ortada.. EH sonuç da bu işte.

Cuma7
23 Aralık 2022, 01:55