PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ns 200 vs rks tnt 202

Volkan okus
13 Ekim 2022, 19:23
Sizce 2. El ns 200 mu yoksa 0 rks tnt 202 mi

f0cus
13 Ekim 2022, 20:11
2. el ns200

tommygun
13 Ekim 2022, 20:16
Amacınızı, beklentilerinizi, bütçenizi, kullanım alışkanlığınızı da söylerseniz daha sağlıklı fikirler alırsınız.

Volkan okus
13 Ekim 2022, 20:49
İlk motorum olacak suan 40 bin gibi bir bütçem var biraz daha bulup tnt almayı dusunuyordum ns 200 u de görüyorum uzun zamandır 2. El den biraz çekiniyordum ama simdi hangisi alsam diye düşünüyorum

logaritma
13 Ekim 2022, 21:04
Her şekil ns

Volkan okus
13 Ekim 2022, 21:26
Peki ns yi bajaj yetkili sevisine gotursem expertiz yaparlarmı acaba

Barisozde
14 Ekim 2022, 11:00
Peki ns yi bajaj yetkili sevisine gotursem expertiz yaparlarmı acaba

çoğu servis yanaşmaz o işe hele bajaj zor. ns 200 blok çok iyi fakat değişik problemleri var kendince. ama problemleri biliniyor. diğeriyle ilgili nasıl şeylerle karşılaşacağını bilemeyebilirsin. Çok fazla kurye eline düştü nsler ikinci elde temiz bulmak zor olabilir iyi araştırmak lazım bol şans diliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Başka bir başlıkta tntnin 5vites olduğunu gördüm az önce. Eğer öyleyse uzun yolda 6.vites ihtiyacı senin de motorun da selameti için iyi olabilir dostum. Düz yolda tırım tırım ilerlenebilir. Ben de temiz bir pulsar arayışına girerdim evet :D

arndiol
14 Ekim 2022, 12:45
tartışmasız ns.

Mr.wind
14 Ekim 2022, 13:52
40k butce ile alinacak ns200 den pek hayir gelecegini de sanmiyorum. Öbür çinli herşekilde risk zaten.

Tavsiyem bajaj v15. 30-35 arasi tertemiz bitane alirsin.

OnixsyS
14 Ekim 2022, 16:30
ns ilk çıktıgı zamanda onumu alıyım bunumu alıyım dendiğinde ns den uzak dur derlerdi şimdi herkes önerir olmuş bana kalsa tnt202 sağlam bir motor rks titanic 200 ün devamı diye üretildi diye biliyorum vede titanic sağlam bir motordu
en iyisi tnt202 yi deneyimliyen birinden yorum almak daha iyi olur yeni bir motor daha bilgimiz yok o yüzden karşılaştırmak ayıp olur

sonuçta biri sıfır diğer ikaç kere sahip değiştiği bilinmeyen öncesinde ne yapıldıgının kaydı olmayan (ns ci tayfada az değil teker yapanları çok)

konudan bağımsız iş yerinde bir abimizde kubanın 150 lik yada 180 lik motorunu 2017 de sıfır almış adam hala fabrika lastiğiyle aynı zincirle kullanıyo şimdiye kadar nabtın diyorum motora işte yılda bir kere yağını değiştiriyom diyo (o yağda sanayiden alınma yağ he öyle marka filan değil haha) ama adama daha hiç tamirciye sokmamış yani cinli diye dalga geçsekte kullanımla alakalı bir durumda söz konusu adam işe gitgel olarak basit bir şekilde kullanıyo
bizim gibi hadi bu hafta sonu bi bursaya gidip gelelim demiyoki

zamanında kullandığım rks titanic 200 içinde işte parçası yok tamircisi yok çok sorun çıkarır elinde kalır dediler 2 yıl kullandım ne bir parça bulamama söz konusu oldu nede bir sorun çıkardı he motoruda gayet zorluyodum yani bakalım ne gidiyo filan diye gayette 130 filan gidiyodu
ha satarkende 2 haftada sattım yani

he bu arada kardeşime ns160 aldık vites geçişleri olsun motorun kendisi olsun kimsenin sevmediği rks daha iyidi

logaritma
14 Ekim 2022, 16:47
Ben olaya Çin hint malı gözüyle bakıyorum Çinli mi Hintlimi dersen Hintli derim .. çinlilerinde cf moto işte meşhur virago V bloklu modelleri bir kaç iyi sorunsuz modelleri olsada hep diyorum istisnalar bende kaide leri bozmuyor ..

Hintli de genelde bloklar sağlam sorunsuz sıkıntı çevresel statör konjektör tarzı şeylerden oluyor onlarda çok mühim değil değiştirmesi kolay blok sağlam olsunda ..

Mesela benim gittiğim cafe ye hero karizmalı bir arkadaş var 40 larında 2017 yılında ilk sahibinden aldı nerdeyse sıfırken aldı motoru motor daha ciddi hiç bir sorun çıkartmadı geçen konuşuyorduk motor 67 bin km ye gelmiş lastik akü zincir normal rutin değişim dışında daha bloka el değmemiş keza dolu d400 ler var 80-100 bin km leri devirmiş ns200 bizim ustaya gelen var çocuğun motor 116 bin km falandı tvs ler var kuryeci özellikle kargo işi yapan uzun yol kuryecisi arkadaşlar var çok duyuyorum onlarda da 80-90 bin km leri devirmiş ..

O yüzden bende Hintliler pozitif hep o açıdan ..

Ercument
14 Ekim 2022, 17:14
Neymiş TNT202 bakayım derken buna denk geldim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-trv242-son-fiyat-gelen-alir-1055482889/detay

logaritma
14 Ekim 2022, 18:26
Neymiş TNT202 bakayım derken buna denk geldim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-trv242-son-fiyat-gelen-alir-1055482889/detay

Benelli de trk250 modeli vardı buna benzer bu tip makineler çift silindir olmadığı sürece çok tutmaz ama kasa güzel tasarım falan trk da öyle kasa güzel tasarımı..

dundanbiri
20 Ekim 2022, 15:00
Arkadaşım kullanıyor, benden önce almıştı, ben nispeten temiz düşük km, ns 200 aldım, hız/güç vs biraz daha iyi :P kronik problemleri biliniyor, daha fazla yedek parça, su soğutmalı ve bence daha yakışıklı, ikinci el de iyi, tnt'den yanlış hatırlamıyorsam 5/6 bin tl daha ucuzdu o dönemde ns.

Arkadaşım tnt ile uzun yolda 100km de 2.5 lt yakıt yakmış, ben 200 km'de karma kullanım 2.8 yaktım, daha sonra 200km de agresif kullanım ile 3.4 hesapladım, cimri kullanımım ile 2,5 'i ben de gördüm ama öyle kullanamam :mrgreen:

Uzun yıllardır sorunsuz rks kullanan arkadaşlarım var, iki kişi kamyon vs sollamada yol ve hava koşullarına göre zayıf kalıyor, seyahatde 90/100 aralığı idealmiş, bilemiyorum, ihtiyacınıza göre değerlendirmeniz lazım, sıfır motor alacaksınız, bu ayrı bir güzellik, tercih sizin.

Fiyatları hızı/gücü, teknoljisi aynı olsaydı 2016 yerinde 2022 "0" rks tercih ederdim mesela.

okancaytasi
20 Ekim 2022, 16:04
Rks nin tipine aldanma. 200yazdigina da aldanma. Bunlar euro5 icin motorun girtlagini sıktiklari icin 150 cc olarak gor. 12beygir guc uretiyormus onu cg ler de yapiyor. 120 km yi gecmez. Kendini kanitlamis 22beygir pulsar, araba sollamaya cikacagin zaman yarim birakmaz, cat diye satacagin bi motor varken bunu dusunme bile derim.