PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Reflektörlü Yelek

Sayfa : [1] 2

ahmetmert58
12 Eylül 2022, 15:28
arkadaşlar selam.

son zamanlarda bayağı bi yelek kontrolü oluyormuş. bana henüz denk gelmedi ama geçen gün internette sırf yelek yüzünden 15-20 motorun men edildiğini okudum. montunuzun reflektörlü olmasının hiçbir önemi yokmuş. sanırım bu yeleği öyle ya da böyle giyeceğiz. benim merak ettiğim, bir ürün var, acaba bu yeleğimsi kemeri taksak çevirmeler de problem yaşar mıyız?

ürünün linki; https://www.pratikyelek.com/urun/buris-pratik-ikaz-yelegi-neon-yesil-duz/

watercolours
12 Eylül 2022, 15:37
Şu an yaşayabilirsiniz, seçime doğru isterseniz çıplak sürün, hiçbir şey olmaz.

Cyan
12 Eylül 2022, 15:43
Ben de bu ürünün benzeri bir şey aldım. Buna itiraz edileceğini zannetmiyorum. Monttaki reflektörleri çoğu modelde yetersiz / az olduğu için kabul etmeyebilirler - mantıksız değil. Üstelik yıpranmış montlarda reflektörler de yıpranıyor ve eskisi kadar yansıma yapmıyorlar, neredeyse görünmüyorlar artık.

Alman_
12 Eylül 2022, 15:55
Ben de bu ürünün benzeri bir şey aldım. Buna itiraz edileceğini zannetmiyorum. Monttaki reflektörleri çoğu modelde yetersiz / az olduğu için kabul etmeyebilirler - mantıksız değil. Üstelik yıpranmış montlarda reflektörler de yıpranıyor ve eskisi kadar yansıma yapmıyorlar, neredeyse görünmüyorlar artık.Yeleklere karşı değilim ama gündüz görmeyen Araba sürücüleri gece mi görecek. :D Yakında modası geçer unutulur gider. Vakti zamanında arabada sigara içenlere göstermelik ceza kesiyorlardı. Noldu hala içen var ceza var mı yok onun gibi olur diye tahmin ediyorum. Cep telefonu ile oynama olayına hiç girmiyorum. :)

OnixsyS
12 Eylül 2022, 16:32
Yeleklere karşı değilim ama gündüz görmeyen Araba sürücüleri gece mi görecek. :D Yakında modası geçer unutulur gider. Vakti zamanında arabada sigara içenlere göstermelik ceza kesiyorlardı. Noldu hala içen var ceza var mı yok onun gibi olur diye tahmin ediyorum. Cep telefonu ile oynama olayına hiç girmiyorum. :)

şu savunma metoduna bayılıyorum ya "yeleklere karşı değilim ama"
şahsen ben kask takma zorunluluğuna bile karşıyım adamın kendi şeçimi ne bok yerse yesin sonuçta kask takmamayla bir başkasına zarar veremez sadece kendisine zarar verebilir

yelek işide tamemen saçmalık yelek üzerine hafif bir ışık gelirse iş yapıyor yani sadece arkamdan gelen adam beni fark ettirebilir vede hiç bir motorun arabadan yavaş gitmediğini gitmeyi tercih etmediğinide biliyoruz bu araçlardan uzaklaşıyım kafasında sürüş yapıyoruz çoğumuz koskoca motoru görmeyen heryerinden çıkan ışıkları görmeyen mallar üzerimdeki yeleğimi görücek saçmalık tamemen " fark edilmek için uzunlarla gezin gece daha iyi, sis farı takın daha çok işe yarar" kendi görüşümce

bu yelek olayının çıkma sebebininde bu martiye 2 kişi binip kaza yapan aveller yüzünden olduğunu zannediyorum stop lambaları yerde adete çok aşagıda vede far denen şey ???? yani

scooter olayına örnek :pr: : https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/bu-da-oldu-tek-kisilik-scootera-6-kisi-bindi-1966290

çanta yasasıda zamanında kuryeler yüznden çıkmıştı hatırlarsanız arkaya çanta takmakla ilgilide bir yasa var yasak tarzında , umarım bu yelek olayıda umursanmaz

he madem trafik kazalarını çok önemsiyolar ehliyet kurslarında her gelene ehliyet vermesinler trafikteki acemilerin halini görüyosunuz yıllardır aynı sınav aynı parkur mesela şu park etmedeki özeni sürücünün etrafına kontrolüne ayna kontrolüne filan verseler

yec
12 Eylül 2022, 16:38
Gece, işçi yelekleri (neon sarısı yelek olanlar) reflektörünün haricinde de baya fark ettiriyor. Mantıken sıkıntı yaşamanız lazım. Ama uygulamayı yapana bağlı tabi. Ben olsam kabul etmezdim.

okanbagiscan
12 Eylül 2022, 16:39
Kask ve yeleği bizi düşündüklerinden getirmiyorlar.Kaza yaparsan ambulansıydı hastanesiydi devlete masraf.Ondan dolayıdır yoksa hiç umursamazlar.
Bende birtane vardı reflektörlü yelek M beden montun üzerine olmuyordu.Onu hanım kullanır diye bir tane daha aldım 65 tl idi attım çantaya gece yol yaparsak kullanırız.Çok gece yolculuğu yapmayı tercih etmesemde.

Av.Rider
12 Eylül 2022, 16:58
Montun üzerinde reflektör özelliği varsa men edemez. Ceza kesildiği sırada montun reflektör özelliğinin olduğunu ispat edip ( fotoğraf, video) cezaya itiraz ederseniz ceza iptal olacaktır.

TIGERSHARK
12 Eylül 2022, 17:00
Bu kanundan haberim yoktu ama destekliyorum. Gerçi kim sallar orası da ayrı bir konu

ChuckBerry
12 Eylül 2022, 18:26
Yönetmeliği görmedim fakat sizce de trafikten men çok iddialı değil mi?

ufoz
12 Eylül 2022, 18:57
Ben "reflektörden" ziyade "reflektörlü sarı yeleği" daha çok destekliyorum.
Olay sadece gece değil.

Gündüz yapılan toplu sürüş videolarına bakın. Sarı yelekliler hemen gözünüze çarpacak...

joshua
12 Eylül 2022, 19:09
Sarı yelek gündüz gece uzun yolda kullanırım, bazıları bırak sarı yeleği, kask, mont, pantalon olmadan tişört güneş gözlüğü ile uzun yol yapıyor, şimdi bu kafaya sarı yeleği anlatmaya kalkmak deveye hendek atlatmaktan zor.

birbilent
13 Eylül 2022, 03:41
Ben turuncu aldım, kemer gibi olanı. Diğerleri çok çirkin, giymek istemiyorum.

https://www.hepsiburada.com/hunsafety-hun-safety-hunsafety-yuksek-gorunurluklu-reflektorlu-ayarlanbilir-pratik-ikaz-yelegi-pm-HBC00002SMQB1

watercolours
13 Eylül 2022, 08:12
Adamlar yönetmelikte yelek gibi demiş. Sıfır teknik detay, sıfır ciddiyet. Konuyu anlasalar detay verirler. Önde şu kadar santimetrekare, arkada şu kadar santimetrekare reflektör, genişliği minimum şu kadar falan. İsteyen mont, yelek, linkteki şerit halinde giyer.

Öz_Musti
13 Eylül 2022, 09:01
Forumdakiler beni bilirler. Reflektif yelek, doğru ayarlanmış çakarlı sis farı gibi motosikletlerde olmazsa olmaz bir güvenlik ekipmanıdır. Chopper, naked, racing, commuter fark etmeksizin güvenlik açısından herkes tarafından kullanılmalı. Ben yıllardır iş elbiseleri satan yerledden fermuarlı "mühendis tipi" denen fosforlu sarı yelek giyiyorum. Yeleğin gramajı, yani kumaş kalınlığı önemli. Cırtcırtlı olanlar biraz dandik oluyor tavsiye etmiyorum. Bazı markalar 300-500 liraya satıyor bu yeleklerden. Bunları almak bana anlamsız geliyor. Motor montumun üzerine giyiyorum, kolları olmadığı için montla beraber giyip çıkartıyorum.

Sonuç olarak trafikteki temel sorunumuz olan "görülmeme" sorununu çözen, bilimsel olarak kanıtlanmış bir ürün. Kullanmamak anlamsız. Bu tip ürünlerin karşısında olmak bana yersiz geliyor. Zaten imzamı da bu kişiler için kullanıyorum yıllardır :)

erensel
13 Eylül 2022, 11:01
Şundan sipariş verdim. Yeterli olur zannediyorum.

https://www.trendyol.com/bestguard/reflektorlu-ikaz-yelegi-file-muhendis-tipi-p-165682338?boutiqueId=61&merchantId=300979

ahmetmert58
13 Eylül 2022, 11:06
sanırım bu üründen kullanıp da çevirmeye giren kimse olmamış henüz :)

gurcanozturk
13 Eylül 2022, 11:12
sanırım bu üründen kullanıp da çevirmeye giren kimse olmamış henüz :)

Youtube veya Instagram'a bakin mutlaka baska birileri de cikar. Gectigimiz gunlerde @gulsahmerveyuksel paylasmisti Instagram story konuyla ilgili olarak.

Yasin D
13 Eylül 2022, 11:19
https://www.amazon.com.tr/NewL-Erkek-Yans%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1-Kap%C3%BC%C5%9Fonlu-R%C3%BCzgarl%C4%B1k/dp/B07CWL7J1K/ref=sr_1_2?adgrpid=123694953287&gclid=EAIaIQobChMI392KmqqR-gIVRIXVCh2magPbEAAYASAAEgKT-_D_BwE&hvadid=599854643216&hvdev=c&hvlocphy=1012782&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=17572633209228954025&hvtargid=kwd-331723763899&hydadcr=13553_2302797&keywords=fosforlu+mont&qid=1663057027&sr=8-2

Ben bu iğrenç yeşil yelekleri giymek istemiyorum. Bu monttan alıcam kabul ederler inşallah :)

gurcanozturk
13 Eylül 2022, 11:30
https://www.amazon.com.tr/NewL-Erkek-Yans%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1-Kap%C3%BC%C5%9Fonlu-R%C3%BCzgarl%C4%B1k/dp/B07CWL7J1K/ref=sr_1_2?adgrpid=123694953287&gclid=EAIaIQobChMI392KmqqR-gIVRIXVCh2magPbEAAYASAAEgKT-_D_BwE&hvadid=599854643216&hvdev=c&hvlocphy=1012782&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=17572633209228954025&hvtargid=kwd-331723763899&hydadcr=13553_2302797&keywords=fosforlu+mont&qid=1663057027&sr=8-2

Ben bu iğrenç yeşil yelekleri giymek istemiyorum. Bu monttan alıcam kabul ederler inşallah :)

Su daha iyi gibi;

https://www.amazon.com.tr/Adidas-GK9651-Tracksuit-erkek-%C3%BCst%C3%BC/dp/B08QJLWDWY

yec
13 Eylül 2022, 11:39
Forumdakiler beni bilirler. Reflektif yelek, doğru ayarlanmış çakarlı sis farı gibi motosikletlerde olmazsa olmaz bir güvenlik ekipmanıdır. Chopper, naked, racing, commuter fark etmeksizin güvenlik açısından herkes tarafından kullanılmalı. Ben yıllardır iş elbiseleri satan yerledden fermuarlı "mühendis tipi" denen fosforlu sarı yelek giyiyorum. Yeleğin gramajı, yani kumaş kalınlığı önemli. Cırtcırtlı olanlar biraz dandik oluyor tavsiye etmiyorum. Bazı markalar 300-500 liraya satıyor bu yeleklerden. Bunları almak bana anlamsız geliyor. Motor montumun üzerine giyiyorum, kolları olmadığı için montla beraber giyip çıkartıyorum.

Sonuç olarak trafikteki temel sorunumuz olan "görülmeme" sorununu çözen, bilimsel olarak kanıtlanmış bir ürün. Kullanmamak anlamsız. Bu tip ürünlerin karşısında olmak bana yersiz geliyor. Zaten imzamı da bu kişiler için kullanıyorum yıllardır :)

Aslında gece/gündüz kullanmak bir yerde mantıklı. Her ne kadar benim montun yarısı janjanlı neon sarısı olsada. Hem,mont üzerindeki ölü böcekleri temizleyecek alan azalır. Yıkaması vs. de basit olur. Ben düzgün bir reflektörlü yelek bakayım.

killingroad
13 Eylül 2022, 12:34
Dün akşam da bir arkadaşıma ceza yazıldı bu yüzden, yakındaki bir arkadaşı reflektörlü yelek getirdi de cezayla yırttı, o sırada bağladıkları da vardı.
Motosikletli vali eşliğinde önce motosikletlerin hava kötü diye trafiğe çıkmaları yasaklandı, şimdi de böyle eblek güblek yönetmeliklerle iyice cılkını çıkarıyorlar.

Sarı yelek giymek "daha" mı güvenli? Muhtemelen.
Muhtemelen güvenli olan yüzlerce şey sayabilirim size. 5 sene öncesine kadar Türkiye sınırlarında ölümlü Harley-Davidson kazası yoktu, gidin chopper alın o zaman? Daha güvenli olduğu istatistiki olarak ispat edilmiş bir aracı neden tercih etmiyorsunuz?

Airbag'li deri tulumlar ayan beyan en güvenli motosiklet kıyafetleri. Neden giymiyorsunuz kardeşim, böyle mantıksızlık olur mu?

Supersport motosikletler yasaklansın diyeceğim, ona bu forumda bile o kadar çok destek gelir ki.. ne anlatmak istediğimin canlı örneği olur =)

Güvenlik adı altında yapılan her şey mübah değildir. Motosiklette yelek giymeme konusunu büyük bir özgürlüğün ihlali olarak gösterecek değilim de, mantık yüzde yüz oturuyor... ""Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."

Bu araçların bir fren lambası var, inanır mısınız frene basılmadığında dahi daha küçük bir şiddette 7/24 yanıyor..
ve lütfen "ay cicileriniz mi bozulur" şeklindeki ilkokul çocuğu argümanı ile gelmeyin. Saç modelinizden giydiğiniz büyün kıyafetlere kadar uygulanabilir bir mantık bu, yemişim motosiklet kıyafetini. Gece yazlık yerlerde mesela açık renkli tshirt giymek niye zorunlu değil ki? Görünmüyoruz yazlık sitelerde gezerken arabalar hep üstümüze sürüyor..

arndiol
13 Eylül 2022, 12:38
1-2 hafta önce sordugumuzda polis reflektörlü yelek bilgisinin kendilerine geçilmediğini söyledi ortada bir gariplik var da anlayamadım.

ben normalde giyiyorum zaten, venom unkini aldım hem esnek hem rüzgar almıyor

gurcanozturk
13 Eylül 2022, 12:58
Dün akşam da bir arkadaşıma ceza yazıldı bu yüzden, yakındaki bir arkadaşı reflektörlü yelek getirdi de cezayla yırttı, o sırada bağladıkları da vardı.
Motosikletli vali eşliğinde önce motosikletlerin hava kötü diye trafiğe çıkmaları yasaklandı, şimdi de böyle eblek güblek yönetmeliklerle iyice cılkını çıkarıyorlar.

Sarı yelek giymek "daha" mı güvenli? Muhtemelen.
Muhtemelen güvenli olan yüzlerce şey sayabilirim size. 5 sene öncesine kadar Türkiye sınırlarında ölümlü Harley-Davidson kazası yoktu, gidin chopper alın o zaman? Daha güvenli olduğu istatistiki olarak ispat edilmiş bir aracı neden tercih etmiyorsunuz?

Airbag'li deri tulumlar ayan beyan en güvenli motosiklet kıyafetleri. Neden giymiyorsunuz kardeşim, böyle mantıksızlık olur mu?

Supersport motosikletler yasaklansın diyeceğim, ona bu forumda bile o kadar çok destek gelir ki.. ne anlatmak istediğimin canlı örneği olur =)

Güvenlik adı altında yapılan her şey mübah değildir. Motosiklette yelek giymeme konusunu büyük bir özgürlüğün ihlali olarak gösterecek değilim de, mantık yüzde yüz oturuyor... ""Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."

Bu araçların bir fren lambası var, inanır mısınız frene basılmadığında dahi daha küçük bir şiddette 7/24 yanıyor..
ve lütfen "ay cicileriniz mi bozulur" şeklindeki ilkokul çocuğu argümanı ile gelmeyin. Saç modelinizden giydiğiniz büyün kıyafetlere kadar uygulanabilir bir mantık bu, yemişim motosiklet kıyafetini. Gece yazlık yerlerde mesela açık renkli tshirt giymek niye zorunlu değil ki? Görünmüyoruz yazlık sitelerde gezerken arabalar hep üstümüze sürüyor..

Hocam kacirdigin bir nokta var, senin giymeme ozgurlugun var. Giyme sen, en fazla ceza yersin, niye burada agliyorsun?

Bizim memlekette boyledir iste, arkadasi reflektorlu yelek getirmismis. Madem giymeyecekmis pasa pasa yeseymis cezasini, niye arkadasi getirmis? Ayni seyi babam yapmisti, arabayi muayeneye goturmus, yangin sondurucusu yok diye arkadaki arabadan alip giriyor muayeneye. Kalaylamistim, ne yapayim ceza mi yiyeyim diyor? Ye, banane. Koyulan kurali uygulama, ustune cakallik yap. Babam olsa umrumda olmaz, yesin cezasini.

Şükrü Çelik
13 Eylül 2022, 13:03
Ne kadar faydalı olur olmaz ona yorum yapmayacağım ama zorunlu olması çok sıkıntı. Dün gece çıktık Ortaköy 'e gitmek için. Bindim cafe racer motoruma giydim oduncu gömleğimi harley botları kendi kendime tarz yakalamaya çalışıyorum turuncu yeleği bi çektim üzerime abi ne tarz kaldı ne bişey 😁. Duba gibi gezdim trafikte.

tommygun
13 Eylül 2022, 13:06
Ne kadar faydalı olur olmaz ona yorum yapmayacağım ama zorunlu olması çok sıkıntı. Dün gece çıktık Ortaköy 'e gitmek için. Bindim cafe racer motoruma giydim oduncu gömleğimi harley botları kendi kendime tarz yakalamaya çalışıyorum turuncu yeleği bi çektim üzerime abi ne tarz kaldı ne bişey ��. Duba gibi gezdim trafikte.

Oduncu gömleği üzerine turuncu yelekle bir mühendis havası yakalamışsınızdır. :)

OnixsyS
13 Eylül 2022, 13:20

madem olay fark edilmek o boktan fosforlu yeleği giyeceğimize bunu giyelim %100 reflektör gece lamba gibi parlarız valla
instagramda görmüştüm bak adama lamba gibi parlıyo: https://www.instagram.com/p/Chy_63yq1U_/

şahsen o fosforlu sarı renginden nefret ediyorum

espresso
13 Eylül 2022, 13:23
Oduncu gömleği üzerine turuncu yelekle bir mühendis havası yakalamışsınızdır. :)

Ben de tam bunu diyecektim. Güzel şekil aslında.

killingroad
13 Eylül 2022, 14:10
Hocam kacirdigin bir nokta var, senin giymeme ozgurlugun var. Giyme sen, en fazla ceza yersin, niye burada agliyorsun?

Bizim memlekette boyledir iste, arkadasi reflektorlu yelek getirmismis. Madem giymeyecekmis pasa pasa yeseymis cezasini, niye arkadasi getirmis? Ayni seyi babam yapmisti, arabayi muayeneye goturmus, yangin sondurucusu yok diye arkadaki arabadan alip giriyor muayeneye. Kalaylamistim, ne yapayim ceza mi yiyeyim diyor? Ye, banane. Koyulan kurali uygulama, ustune cakallik yap. Babam olsa umrumda olmaz, yesin cezasini.

Çok özür dilerim, bir daha yüce kanunlar hakkında fikir beyan etmeden önce senden izin alırım. Süreci anlatırsan senden önce/sonra izin almam gereken kişileri de not edeyim.

Babana kızdıysan niye burada ağlıyorsun? Git savcılığa şikayet et.

Neyi niye okuduğunu anlayanlar için ek yazayım, yelek gelmese motor bağlanıyordu, yelek gelince ceza yazılıp gönderildi.
Ah keşke kurallar uygulansa şu ülkede, iki tane motorcuyu Taksim'de sallandırsalar da görsek hiç anarşik kalıyor mu etrafta.

erensel
13 Eylül 2022, 14:12
Hafta sonu şu şekil uzun bir sürüş yaptım.
Yanından geçtiğim ekipler durdurmadı.

https://i.hizliresim.com/tlqjwv6.jpg (https://www.hizliresim.com/tlqjwv6)

OnixsyS
13 Eylül 2022, 14:21
Hafta sonu şu şekil uzun bir sürüş yaptım.
Yanından geçtiğim ekipler durdurmadı.

https://i.hizliresim.com/tlqjwv6.jpg (https://www.hizliresim.com/tlqjwv6)

hocam zaten gündüz giyme zorunluluğu yok

yec
13 Eylül 2022, 14:24
Çok özür dilerim, bir daha yüce kanunlar hakkında fikir beyan etmeden önce senden izin alırım. Süreci anlatırsan senden önce/sonra izin almam gereken kişileri de not edeyim.

Babana kızdıysan niye burada ağlıyorsun? Git savcılığa şikayet et.

Neyi niye okuduğunu anlayanlar için ek yazayım, yelek gelmese motor bağlanıyordu, yelek gelince ceza yazılıp gönderildi.
Ah keşke kurallar uygulansa şu ülkede, iki tane motorcuyu Taksim'de sallandırsalar da görsek hiç anarşik kalıyor mu etrafta.

Her ne kadar son cümlede iğneleme/dokundurma olsa da, bu konuda ben de @gurcanozturk'e katılıyorum.
Ama torpil, adam kayırma, araya tanıdık sokma, görmezden gelme ülkenin her yerinde olduğu için garipsemiyorum. Kurallar çiğnenmek için var mottosuyla hareket ettiğimiz için hepimiz. Kuralların bir kısmını uygulayıp bir kısmını uygulamamanın mantığı yok. Beğenir yada beğenmezsiniz. Uymak durumundayız.

erensel
13 Eylül 2022, 14:42
hocam zaten gündüz giyme zorunluluğu yok

Ama fotoğraf saat 15.00 gibi çekildi.
İstanbul'a geldiğimde 21.30 falandı.

iskampavya
13 Eylül 2022, 15:13
Ben çoğunlukla sırt çantası kullanıyorum, yelegim henüz yok mecbur alacağım. Şimdi bu yelegi ben mi giyeyim sırt çantama mı giydireyim? Hayır ben giysem sırt çantamı taktığımda yelek yalan olacak bu durumda işin yoksa uğraş derdini anlat memura yelek giyiyorum diye.

OnixsyS
13 Eylül 2022, 15:49
Ben çoğunlukla sırt çantası kullanıyorum, yelegim henüz yok mecbur alacağım. Şimdi bu yelegi ben mi giyeyim sırt çantama mı giydireyim? Hayır ben giysem sırt çantamı taktığımda yelek yalan olacak bu durumda işin yoksa uğraş derdini anlat memura yelek giyiyorum diye.

adamların derdi yelekle görünürlüğünün artması değildi takıyonmu takmıyonmu ona bakıyo yoksa çokta umurlarında ya adamlarında

watercolours
13 Eylül 2022, 16:22
Bir kendinize, bir çantaya.

espresso
13 Eylül 2022, 16:31
Ben de bir yandan fosforlu reflektörlü sırt çantası arıyorum laptop taşırken görünür olayım diye.
Ne kadar görünür olsak o kadar iyi.

iskampavya
13 Eylül 2022, 18:37
@espresso bir saat önce yapı market önünden geçerken varsa alayım diye girdim, bir yelek birde yapıştırma reflektör aldım, satıcı çantaya yapılabileceğini, yağmurda atmayacağını söyledi, denemek için aldım bir metre, iş yerine döner donmez çanta kenarlarına yapıştırdım, sağlam yapıştı ama yağmurda ne olur bilemiyorum deniyeceğim

tommygun
13 Eylül 2022, 18:42
Bu yelek mevzusunu başımıza saran hep adv ve maxiscooter kullanıcıları, eğitmenler, motosikleti sürmek için değil de Pazar sabahları eğitim almak için kullananlar, gözlemeci abiler.

ufoz
13 Eylül 2022, 18:50
Bu yelek mevzusunu başımıza saran hep adv ve maxiscooter kullanıcıları, eğitmenler, motosikleti sürmek için değil de Pazar sabahları eğitim almak için kullananlar, gözlemeci abiler.

Birde benim gibi, hiçbir sınıfa girmeyip herdaim giyenler var :)

tommygun
13 Eylül 2022, 18:53
Birde benim gibi, hiçbir sınıfa girmeyip herdaim giyenler var :)

Abi ben de giyiyorum arada ama gerçekten çok kötü yahu.

ufoz
13 Eylül 2022, 19:00

Kötü. Çünkü cıyak cıyak ben burdayım diye sırıtıyorsun.
Ama amaçta bu değil mi.

killingroad
13 Eylül 2022, 19:53
Her ne kadar son cümlede iğneleme/dokundurma olsa da, bu konuda ben de @gurcanozturk'e katılıyorum.
Ama torpil, adam kayırma, araya tanıdık sokma, görmezden gelme ülkenin her yerinde olduğu için garipsemiyorum. Kurallar çiğnenmek için var mottosuyla hareket ettiğimiz için hepimiz. Kuralların bir kısmını uygulayıp bir kısmını uygulamamanın mantığı yok. Beğenir yada beğenmezsiniz. Uymak durumundayız.

iğneleme yaptım diye neden "her ne kadar" diyorsun ki anlamadım? :)
Ben kurallara uymak, kanun felsefesi kısmına girmedim ki? Kurallar çiğnenmek için de demedim, bu kuralı çiğneyelim de demedim - ki diyebilirim ayrı bir şey. Yanlış kanun olamaz demiyorsun değil mi? E tamam, ben de bu kanun yanlış diyorum. Tıpkı kravat takan tecavüzcülerin indirim alması gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Ben de bir yandan fosforlu reflektörlü sırt çantası arıyorum laptop taşırken görünür olayım diye.
Ne kadar görünür olsak o kadar iyi.

Reflektörlü çanta olmaz.
Çantayı tamamen reflektörlü bi kılıfla kaplamalısın. :)

F54
13 Eylül 2022, 22:20
cumartesi gecesi polis durdurdu hiçbir şey sormadı ehliyet ruhsat alkol kontrolü devam

espresso
13 Eylül 2022, 22:25
@espresso bir saat önce yapı market önünden geçerken varsa alayım diye girdim, bir yelek birde yapıştırma reflektör aldım, satıcı çantaya yapılabileceğini, yağmurda atmayacağını söyledi, denemek için aldım bir metre, iş yerine döner donmez çanta kenarlarına yapıştırdım, sağlam yapıştı ama yağmurda ne olur bilemiyorum deniyeceğim

Bana yakın sayılabilecek mesafede Beylikdüzü Koçtaş ve Bauhaus var. Bir gün ikisine de uğrayıp bakacağım.
Sırt çantam Monster markasının kocaman çantalarından ama rahat olduğu için 5 yıldır kullanıyorum, tek sorunu siyah olması, üzerine çıkartma ile reflektör uydurabilsem güzel olacak. Bazen iş çıkışı eve dönerken karanlığa kalınca işe yarar.

F54
13 Eylül 2022, 22:32
beni görmeyen dingil'ler bile oluyor aman ha yeşilleri eksik etmeyin :)
hele gece uzay aracı gibi gidiyorum ama nafile sığır gece gündüz aynı sığır :P

https://i.hizliresim.com/mtborrn.jpg (https://www.hizliresim.com/mtborrn)

ufoz
13 Eylül 2022, 22:37
Bu sarı yeleklerin ısrarla gündüz de giyilmesi taraftarıyım. Aşağıdaki THK İnönüde çekildiğim resim buna güzel bir örnektir. Farklı renkler arasında sarı öne çıkıyor...
.
https://i.hizliresim.com/odbmd73.jpg (https://www.hizliresim.com/odbmd73)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

beni görmeyen dingil'ler bile oluyor aman ha yeşilleri eksik etmeyin :)
hele gece uzay aracı gibi gidiyorum ama nafile sığır gece gündüz aynı sığır :P

https://i.hizliresim.com/mtborrn.jpg (https://www.hizliresim.com/mtborrn)

Kim ne derse desin boşver.
Giymeye devam et.

Tek kusuru, yazın sıcakta rüzgarı kesmesi.
Kışınsa tam aradığımız şey :)

Carbondioxid
13 Eylül 2022, 22:41
Gece+gündüz demeden giyilmeli/kullanılmalı , kanunu destekliyorum:cat:.

Şükrü Çelik
13 Eylül 2022, 22:57
..............

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Tam olarak öyle oldu abi baret takıp şantiyeye gitmemek için zor tuttum kendimi 😁

https://www.hizliresim.com/rgms7ov

espresso
13 Eylül 2022, 23:02

Kötü değil yaa, bence çok havalı. Benim havalı demem ipiyle kuyuya inilmez, gençken şortun altına postal giyip bir de belde bel çantası ile kendini havalı zanneden tayfadanım. Bir ara muhabirler aha satanistle reportaj yaptık diye yolda bize mikrofon uzatıyordu. İyi ki bizim zamanımızda instagram falan yokmuş da o zamanlardan fazla kayıt kalmadı. :)