PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürültü karşıtı radar

Gaahl
26 Ağustos 2022, 18:32
https://twitter.com/grescoe/status/1562809044557246464?s=20&t=0MfooWpNxuO1VyW2M5Qbyw

"Gecenin ortasında, egzozuna müdahale edilmiş bir motosiklet 10.000 kişiyi kolayca uyandırabilir."
Fransa'da daha fazla şehir, belirli bir desibel sayısını aşan araçları otomatik olarak biletlemek için 4 mikrofonlu, kameralı "Méduse" gürültü önleyici radarlar kuruyor"

Çeviriyi biraz düzelttim. Durum bu, keşke bize de gelse.

keremuyarrr
26 Ağustos 2022, 19:02
Egzoza karşı değilim ama yakışanı yaptığın zaman.

Tek silindir motorların yanı sıra r25 ve mt25 in seside aşırı itici geliyor.

Şöyle bi cbr600rr, mt07 oldun mu insanı camdan çıkartıp ne geliyor la dedirten motorlara çok yakıştırıyorum.

Ama bizim ülkede scooterlara bile egzoz takanlar olduğu için gelse biraz kafamız rahatlar be kardeşim.

gurcanozturk
26 Ağustos 2022, 19:15
Şöyle bi cbr600rr, mt07 oldun mu insanı camdan çıkartıp ne geliyor la dedirten motorlara çok yakıştırıyorum.

Hastanede ayaginiz kirilmis yatiyorsunuz diyelim, agridan uyuyamamissiniz gece, hala da devam ediyor agrilariniz.

Gecsinler mi hastanenin onunden mesela?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

https://twitter.com/grescoe/status/1562809044557246464?s=20&t=0MfooWpNxuO1VyW2M5Qbyw

"Gecenin ortasında, egzozuna müdahale edilmiş bir motosiklet 10.000 kişiyi kolayca uyandırabilir."
Fransa'da daha fazla şehir, belirli bir desibel sayısını aşan araçları otomatik olarak biletlemek için 4 mikrofonlu, kameralı "Méduse" gürültü önleyici radarlar kuruyor"

Çeviriyi biraz düzelttim. Durum bu, keşke bize de gelse.

Endonezya biraz daha farkli bir teknoloji kullanmis.

https://www.facebook.com/watch/?v=2001150623514786

RideForLife.
26 Ağustos 2022, 19:20
Egzoza karşı değilim ama yakışanı yaptığın zaman.

Tek silindir motorların yanı sıra r25 ve mt25 in seside aşırı itici geliyor.

Ama bizim ülkede scooterlara bile egzoz takanlar olduğu için gelse biraz kafamız rahatlar be kardeşim.

Olur motoruna göre muamele yapalım efendim. MT07'lerin egzoz takıncaki iğrenç sesinden nefret ediyorum. Yanınızdan geçerken yanınızdaki kişiyi bile duyamıyorsunuz.

İnşallah buralara da gelir bu sistem de biraz rahatlarız.

OnixsyS
26 Ağustos 2022, 19:43
Olur motoruna göre muamele yapalım efendim. MT07'lerin egzoz takıncaki iğrenç sesinden nefret ediyorum. Yanınızdan geçerken yanınızdaki kişiyi bile duyamıyorsunuz.

İnşallah buralara da gelir bu sistem de biraz rahatlarız.

abi bizimkiler normal ceza yazarken desibel ölçer kullanmıyolar masraf hep bunlar onun kolayı orjinal gibi gözükmeyenlerin hepsine cezayı basıyolar zaten

-ZERO-
26 Ağustos 2022, 19:47
o kadar iyi olur ki türkiye'ye gelse. sadece egzoz değil düğün konvoyu, yüksek sesli müzikle dolaşan teneke tofaşlar, seyyar satıcılar v.s

ülkede bir gürültü sorunu var fakat insanlar öylesine alışmış ki farkında değil. mesela ezan sesi yüzünden, eğer cam açıksa sabah yataktan fırlıyorum. eskiden böyle bir sorun yoktu. sabahın köründe arapça bağırtılarla da uyanmak gerçekten çok medeniyetsizce.