PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İKİ KASK ARASINDA KALDIM YARDIM LÜTFEN.

isoozdmr
27 Temmuz 2022, 13:35
Selamlar, mevcut kullandığım mt kaskımla yollarımızı ayırma zamanı geldiği için kask almak durumundayım. Dominar 400 kullanıyorum.
İki model arasında kaldım;
1- Givi sport deep 2700 - 3000 fiyat aralığı mevcut.

2- Nexx sx100 toxic (siyah neon sarı) 3250 tl

Kabuk yapıları polikarbon, fiyatlar aynı bantlarda, ikisinde de dahili güneş vizörü var ve kutu içinden pinlock çıkıyor, sadece givi ekstradan kaskın rengine uygun renkli vizör veriyor hediye.

Kullanan var mıdır? Görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Not: Kaskta en büyük sorunum ses almasıydı ama scorpion r1 karbon modelini kullandım geçen haftasonu onda bile fazlaca ses var. Ses sorunun çözemeyeceğimi anladığım için bu 2 modele geri döndüm. Alpine kulak tıkacıyla ses sorununu hallediyorum.

tpexx
27 Temmuz 2022, 14:02
Marushin veya premier kaskları tavsiye ederim kabuk tipi termoplasitkten bir tık iyi olan fiber alırsanız hem uzun vadede kar edersiniz hem de canınızı bir tık daha iyi korursunuz

logaritma
27 Temmuz 2022, 15:59
İkiside iyidir givi zaten kendi kask üretmiyor fason kask üreten bir firmaya sipariş veriyor diye hatırlıyorum yüksek ihtimal agv bell kompoiztlerini üreten firma üretiyordu diye hatırlıyorum … kardeş firması kappa da aynı kaskları kullanıyor tek fark birinde kappa birinde givi yazıyor ..

Nexx de iyidir ..

ryangt
27 Temmuz 2022, 16:06
Marushin veya premier kaskları tavsiye ederim kabuk tipi termoplasitkten bir tık iyi olan fiber alırsanız hem uzun vadede kar edersiniz hem de canınızı bir tık daha iyi korursunuz

materyal konusunda bütçeyi zorlayıp plastik olmayan kask konusunda katılıyorum
premier'in kabuk detayını bilmiyorum ancak marushin 999rs fiberin en üst seviyesi.

logaritma
27 Temmuz 2022, 17:30
Marushin 999rs rahatsız bir kask kafanıza takın kullanın anlarsınız o kask bence pist sürüşleri için geliştirilmiş bir kask normal hayatta özellikle uzun yolda konforlu bir kask değil ..

tnjşhn
27 Temmuz 2022, 17:31
bende dominar 400 sahibiyim nexx x wst 2 kaskini kullaniyorum gayet memnunum gecenlerdede arkadasima mt synchrony duo modelinde kask aldik bu tarz genis vizorlu kasklari tavsiye ederim tabikide butceniz dahilinde
vizor yapisi biraz daha farkli oldugu icin ruzgar sesini baya azaltiyor

isoozdmr
02 Ağustos 2022, 09:04
bende dominar 400 sahibiyim nexx x wst 2 kaskini kullaniyorum gayet memnunum gecenlerdede arkadasima mt synchrony duo modelinde kask aldik bu tarz genis vizorlu kasklari tavsiye ederim tabikide butceniz dahilinde
vizor yapisi biraz daha farkli oldugu icin ruzgar sesini baya azaltiyor

Teşekkürler tavsiyeniz için. Hiç aklımda yokken x wst 2 aldım. Bir sürü kask denedim ama en çok içime sinen o oldu. Bedenini denedim fakat istediğim renkte beden olmadığı için bu hafta adresime kargo yapacaklar. İnşallah memnun kalırım.

tnjşhn
02 Ağustos 2022, 13:01
rica ederim umarim memnun kalirsiniz