PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha XVS 1100 hakkında yaşadığım problemler

Toby
07 Temmuz 2022, 13:54
Öncelikle herkese merhabalar

Geçen günlerde dragstar 1100 aldım (tam adı xvs 1100 a ama dragstarı herkes tanıdığından böyle yazmak istedim)aldığım bagger tarzı bir makina batwingli bagger çantalı bir makina 2003 model 88000 kmde bir kaç problemi var ve bunları bilerek aldım bu problemler haricinde bir şey yaşadım bugün ilk kez adam akıllı sürmeye çıktım makinayı ondan dolayı yeni fark ediyorum motorumla 70i geçtikten sonra selenin altından çat çat çat diye sesler geliyor 70i geçtiğim sürece motordan mı emin değilim ama altımdan geliyor ilk başta aklıma yağsız olabileceği geldi makinanın çünkü yağ sensörü bozuktu ondan dolayı her gün çıkmadan önce yağını kontrol ediyorum 3. günüm ki yağsız da değil makina

Sizce ne yapmalıyım ustaya gitmelimiyim ve ben cruiser alemine uzak biriyim genelde yalnız sürer takılırım ondan dolayı sorabileceğim kişilerde yok.

Motorun iç aksamıyla alakalı hiç bir bilgim yok ondan yukarıda yağdan bahsettim motor hakkında bir bilgim olmadığından

sey_47
07 Temmuz 2022, 14:19
Merhaba, Hayırlı olsun.
Yağ sensörü ciddi problem. Ne kadar yağ olsada, yağ pompası arıza yaptığında haberiniz olmayabilir. Büyük bela açar başa.
Ses motordan olsa, düşük hızda da gelmesi lazım.
hızlanınca geliyorsa. Tekerleri bir kontrol edin, bilyalarını falan.
Şanzımanda olabilir. bununla ilgili pek bilgim yok.
Zincir yok makinanızdan şaft var, şaftın yağını falan bir kontrol edin. Şaftta problem olabilir.Yağ değişim videosu. (https://www.youtube.com/watch?v=w_BaG27txEk)
Aslında slee altı demişsiniz, şafttan ziyade şanzımanı da ilgilendiriyor olabilir.

Toby
07 Temmuz 2022, 14:29
Yanıt için teşekkür ediyorum şaft yağını kontrol etmek için sanırsam çantaları çıkartmam gerekiyor
Ve yağ sensörü için her hangi bir motorcuya götürsem değiştirebilir mi yoksa servise mi gideyim
Yağ değişim videosu için çok teşekkür ediyorum işime yarıyacak gibi gözüküyor

Cenk Ayvaz
07 Temmuz 2022, 15:18
Genelde o büyüklüktedir cruiserların sele altında aküleri oluyor. Bir kaçak da da kısa devre olabilir.

levend84
07 Temmuz 2022, 15:24
Muhtemelen üstte olan 2.egzoz boğazindan(seleye en yakin yer) geliyor olabilir.

Egzoz ici dagilmis olabilir,motor isininca zirilti yapabilir.

Toby
07 Temmuz 2022, 15:37
Bende öyle düşünüyordum ama haziran ayında değiştirmiş önceki sahibi
Egzoz içi olduğunu düşünmüyorum
Makinada akü göstergesi var maxda gösteriyor hep makinayı belki ondan olabilir diye düşünmüştüm