PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Winkel WW3000 ile zincir yağlanır mı?

ocen45
30 Haziran 2022, 14:58
Linkteki spreyi burada motor parçaları satan bir dükkandan almıştım zincir yağlamak için bunu öneririm demişti. Üstünde Sıvı gres falan yazınca tereddütte kaldım. Zincirim oringli zincir bu ürün ile yağlanır mı sizce?

https://www.hepsiburada.com/winkel-160114-ww-3000-sivi-gres-spreyi-400-ml-pm-hrensar420080

joshua
30 Haziran 2022, 15:30
Bileşenine iyi bakmak lazım, işin içine oring girince spreyin yapısındaki kimyasalların metal zinciri yağlama görevi yaparken nitril veya slikon esaslı oringlere zarar vermemesi lazım, bu bakımdan motosiklete özel üretim yapan markaları tercih etmekte yarar var.

ocen45
04 Temmuz 2022, 00:09
Bileşenine iyi bakmak lazım, işin içine oring girince spreyin yapısındaki kimyasalların metal zinciri yağlama görevi yaparken nitril veya slikon esaslı oringlere zarar vermemesi lazım, bu bakımdan motosiklete özel üretim yapan markaları tercih etmekte yarar var.

Motorum oringli olunca tereddütte kaldım hocam sıkmadım hala cevap bekliyorum :D

degerk
04 Temmuz 2022, 00:13
Motosiklet için uygun bir ürüne benzemiyor ben olsam kullanmazdım. Tahminim zincirde durmaz zaten yağın tamamı sıçrar

Ercument
04 Temmuz 2022, 15:43
Sattığım 250 cc motordan kalan motul bitince daha önce kullandığım sıvı gresten tekrar aldım.
250 ml. 25 TL. Tabi içinde 250 ml yok yarı yarıya gibi
150 cc motorlarda kullanmıştım bir zararını görmedim.
Çok yakından sıkınca lap diye parça parça zincire yapışıyor.
Uzaktan dağınık şekilde çıktığında gayet iş görüyor.