PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Motosiklet Haziran 2022 Fiyat Listesi

Sayfa : [1] 2

admin
09 Haziran 2022, 09:00
Yamaha Türkiye tarafından 06.06.2022 tarihinden itibaren geçerli motosiklet fiyat listesi yayınlandı.

https://imagizer.imageshack.com/img924/4509/z3JFbe.jpg

Haziran 2022 Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyat Listesi
* Tavsiye edilen fiyat listesi 6 Haziran 2022 tarihi itibariyle geçerlidir.
* Toplam satış fiyatına %18 KDV ve ÖTV (250 cc ve üzeri %37, 250 cc altı %8) dahildir. Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatıdır.
* Bazı modellerde ÖTV hesaplaması günlük döviz kuru, model ve şasi bazında farklılık göstermekte olup bilgiledirme amaçlı paylaşılmıştır.
* 28003 No'lu Resmi Gazete'de yayınlanan kanuna göre üretim yılı, model yılı olarak geçmektedir. 2021 yılında satışa sunulacak Euro 5 modellerin model yılları üretim yılına göre değişiklik göstermektedir.

* Yamaha Motor Türkiye önceden bildirimde bulunmaksızın fiyatlarda ve ürün özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
* Tavsiye edilen perakende satış fiyatlarına plaka, ruhsat, trafik sigortası, plaka harçları, MTV vb. ücretler dahil değildir.
* Motosiklet fiyatlarında belirtilen tüm vergiler bilgi amaçlı olup vergi mevzuatında gerçekleşecek olan tüm değişiklikler ürün fiyatlarına yansıtılacaktır.

xtrafrozen
09 Haziran 2022, 09:31
Bu fiyatlara motor alan olmazcılar, piyasada fırsatcı cok abicimciler, nereye gidecek bu işin sonucular, kısaca hepimiz buradaysak buyrun aşagıdan devam edelim :)

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/Deneyim/Fiyat-Listesi/#/

watercolours
09 Haziran 2022, 10:22
3 tane alayım sudan ucuzken.

Robinson_C
09 Haziran 2022, 10:32
Kurban olduğum verdikçe veriyor,

1996furkan
09 Haziran 2022, 10:34
şu xsrlara bayılıyorum lakin 125 liği bile 100.000 TL :( yurt dışına evlatlık gidilir şimdi yurtdışı r25 fiyatına baktım 5.300 $ yani orada yaşayan meslek sahibi bir insanın belki 2 maaşından bile az gel vur abi buraya 120.000 TL ortalama maaşımız 7 bin olsun hadi bak kıyak yaptım ortalama 17 maaş bu şartlarda da hiç yiyip içmiyeceksin o parayı kenara koyacaksın taksite girdiğini düşün eskiden 10 senede ev alınıyordu şimdi anca 100 bine motor alırsın Allah bize bunları yaşatanların fitil fitil burnundan getirsin gün geçtikçe fakirleşiyoruz.

Mr.wind
09 Haziran 2022, 10:50
Aga be keske alsaymisiz su fiyatlara!! (Gelecekten bildiriyorum)

logaritma
09 Haziran 2022, 12:26
Bu fiyatlar sadece eskiden mt25 r25 varken onu almana ne gerek var denilen motorların yıldızını parlatacak gerek sıfır gerek ikinci elde ..

Arka planda kaliteli sorunsuz ama belli modellerin markaların gölgesinde kalmış tutmamış markaların yada modellerin parlamasına onlara yönelim olmasına sebeb olucak ..

yec
09 Haziran 2022, 13:52
Bu fiyatlar sadece eskiden mt25 r25 varken onu almana ne gerek var denilen motorların yıldızını parlatacak gerek sıfır gerek ikinci elde ..

Arka planda kaliteli sorunsuz ama belli modellerin markaların gölgesinde kalmış tutmamış markaların yada modellerin parlamasına onlara yönelim olmasına sebeb olucak ..

Sayın Logaritma, bir motor alıp kurtulman lazım senin en kısa sürede. Araştırırken sürekli karar değiştirir gibisin. :mrgreen:

Karizma yazmıştın bir konuda, ben de merak ettim biraz göz gezdirdim. Yedek parça sıkıntısı, şase sorunlar vs. varmış. Haberin olsun.

logaritma
09 Haziran 2022, 14:05
Bulamıyorum valla eskiye girmek istemiyorum yeni dede v storm 2020-2021 140-150 bine alıyım dedim valla otuz defa elim gitmedi 250cc motora o parayı vermeye üstüne ikinci eli ağır ona o para vericeğime gider çok sevdiğimden değilde nc750x dct alırım bir tane şanzımanı kucağımızda patlamıycaklardan oda saatli bomba yoksa sürüşünden hiç keyif almadığım bir motor..

Ne biliyim işte şu enflasyon hayat pahalılığı hepimizin ayarlarını bozdu hero ya gelince teknik detaylı bir araştırma yapmadım ama honda motoru var crf onu biliyorum 70-80 bin km leri çok yapan var onu biliyorum hatta motomania yıllar önce tanıtımında bir arkadaş o motorla İstanbul’dan İzmir’e ordan Kıbrıs’a Kıbrıs’tan tekrar İzmir’e ordan İstanbul’a falan gitmişti o motorla 45 bin km yanlış hatırlamıyorsam yol yapmıştı yani o kadar kötü bir motor olucağını düşünmüyorum..
yedek parça illaki olur sıkıntı bugün cfmoto da bile yedek parçada sıkıntı var deniyor pek çok büyük markalarda sıkıntı var deniyor ama sende 15-20 bin tl ye ona göre motor alıyorsun 90-100 bine almıyorsun…
şase yi hiç duymadım ilk senden duydum benim o motor hakkında tek olumsuz olarak duyduğum şey ön arka lastik ebatları Türkiye de bulunmuyormuş set halinde o yüzden millet öne başka arkaya başka modeller falan takıyormuş ..

tarzan rıfkı
09 Haziran 2022, 19:05
Alsaniz nolacak nasi sürmeyi planlıyorsunuz??motosiklet kullanmak türkiye şartlarinda LÜX artık.1 kisi binicek 5 6 litre benzin yakıcak haa vallaha helal olsun.bende de mt09 var ciddi anlamda satmayı düşünüyorum 2000km de doyamadım ama yapacak bir şey yok.litresi 30 tl olmuş şu saatten sonra 250cc bile fantezi sayılır.nmax pcx satışları 50ye katlanır gibi görünüyor

logaritma
09 Haziran 2022, 21:11
Alsaniz nolacak nasi sürmeyi planlıyorsunuz??motosiklet kullanmak türkiye şartlarinda LÜX artık.1 kisi binicek 5 6 litre benzin yakıcak haa vallaha helal olsun.bende de mt09 var ciddi anlamda satmayı düşünüyorum 2000km de doyamadım ama yapacak bir şey yok.litresi 30 tl olmuş şu saatten sonra 250cc bile fantezi sayılır.nmax pcx satışları 50ye katlanır gibi görünüyor

Nmax bilmem pcx de sıra var mayısdan beri bekleyen arkadaşım var hazirandı şimdi galiba temmuza alıcak .. sanırım şu anda almaya kalksan Eylüle gün alırsın ..

M.balibey
09 Haziran 2022, 21:29
50 cc 43750:pr: bajajda güncelleme yapsada giydirsek

ufoz
09 Haziran 2022, 21:59
50 cc 43750:pr: bajajda güncelleme yapsada giydirsek

Bajaj dururmu. Öğlen güncelledi bile...

-ZERO-
09 Haziran 2022, 22:07
2 yıl önce 40.500 liraya sıfır km r25 aldıydım balıkesir yamaha motohandan. ankara'da olduğum için daha ne adamı ne motoru görmüştüm ama parayı peşin peşin eft yapmıştım. ne deli cesaretiydi arkadaş. :P
ama galeri sahibi de ankara'ya kapıma kadar getirmişti yanında höşmerim hediyesiyle. iyi adamdı.

hey gidi hey ne günlerdi. bayide sıfır km motor bulup alabilen son müşterilerden biriyim galiba. artık başka galerilere satılıyor sıfır km motorlar. biraz olsun kafam çalışıyodu da cebimde kuruş yokken 0.99 faiz oranından motorun tamamına krediyi çekip almıştım.

tekrar tekrar söylüyorum. bu fiyatlar mumla aranacak. dolar böyle giderse sene sonunda bu gördüğünüz fiyat listesini 2'yle çarpın. şu an yok artık bu paralar bu motorlara verilir mi deniyor ama senelerden beri aynı laflar söylenmeye devam ediyor. değişen tek şey fiyatlar.

gücünüz neye yetiyorsa verin parasını alın çünkü zamanla değeri düşen tek şey türk lirası...

atalayalper
10 Haziran 2022, 00:09
Ülkede öyle bir ortam yarattılar ki bugün almaz isem yarın bu fiyata nah bulurum korkusu ile yaklaşıldığından satılmayan hiçbir şey yok. Bayilerde araba yok, motor yok Tekne almak istesen tekne yok!!! Ben aynı zamanda kaptanım bir sürü gruba üyeyim misal 42 feet yelkenli tekne alayım dediniz normal fiyatlardan tekne yok. Mevcut olanın da fiyatı fahiş ötesi. Geçen gün 150.000 liraya sıfır pcx koymuşlar 135.000’e vardı 120.000’e vardı. İş çığrından çıktı ve bizler de birbirimize “al al yoksa bulamazsın” diye tavsiyeler verdiğimiz sürece bu ilanlar da bitmez, ekonomi de düzelmez. Sene sonu öngörülen akaryakıt litre fiyatı 40 lira gibi düşünebilirsiniz. Bu akıl alır bir şey değil bildiğin bir ülkenin iflas ettiğinin ve çok zor şartlar altında insanların yaşamaya çalıştıklarının kanıtı.

Elektrikli motosiklet işini araştırıyorum ciddi ciddi. Bakım derdi yok, zincir yağlaması yok, benzin derdi yok, sıfır emisyon doğa dostu vs.vs..

logaritma
10 Haziran 2022, 01:01
2 yıl önce 40.500 liraya sıfır km r25 aldıydım balıkesir yamaha motohandan. ankara'da olduğum için daha ne adamı ne motoru görmüştüm ama parayı peşin peşin eft yapmıştım. ne deli cesaretiydi arkadaş. :P
ama galeri sahibi de ankara'ya kapıma kadar getirmişti yanında höşmerim hediyesiyle. iyi adamdı.

hey gidi hey ne günlerdi. bayide sıfır km motor bulup alabilen son müşterilerden biriyim galiba. artık başka galerilere satılıyor sıfır km motorlar. biraz olsun kafam çalışıyodu da cebimde kuruş yokken 0.99 faiz oranından motorun tamamına krediyi çekip almıştım.

tekrar tekrar söylüyorum. bu fiyatlar mumla aranacak. dolar böyle giderse sene sonunda bu gördüğünüz fiyat listesini 2'yle çarpın. şu an yok artık bu paralar bu motorlara verilir mi deniyor ama senelerden beri aynı laflar söylenmeye devam ediyor. değişen tek şey fiyatlar.

gücünüz neye yetiyorsa verin parasını alın çünkü zamanla değeri düşen tek şey türk lirası...

Değişen çok şey var kaç tane 2020-2021-2022 model 600cc-700cc-800cc-900cc- 1000cc motorlar görüyorsun değişen aslında çok şey var motor dünyasında .. satışlar düşük hacimlere kitlendi 7-8 modele kitlendi ve gittikçe bu ara azalıyor belki seneye sadece 3-4 modele kitlenecek .. bu dediğim 200-300cc aralığı bu işler böyle giderse yani Allah göstermesin yakıt 40 tl olursa falan insanlar 200-300 cc lik motorlara bile yakıt yakma açısından sanki 1000cc lik motor muamelesi yapıcak bu sefer iş iyicene 50-125cc aralığına düşecek zaten onunda altı bisiklet…

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Ülkede öyle bir ortam yarattılar ki bugün almaz isem yarın bu fiyata nah bulurum korkusu ile yaklaşıldığından satılmayan hiçbir şey yok. Bayilerde araba yok, motor yok Tekne almak istesen tekne yok!!! Ben aynı zamanda kaptanım bir sürü gruba üyeyim misal 42 feet yelkenli tekne alayım dediniz normal fiyatlardan tekne yok. Mevcut olanın da fiyatı fahiş ötesi. Geçen gün 150.000 liraya sıfır pcx koymuşlar 135.000’e vardı 120.000’e vardı. İş çığrından çıktı ve bizler de birbirimize “al al yoksa bulamazsın” diye tavsiyeler verdiğimiz sürece bu ilanlar da bitmez, ekonomi de düzelmez. Sene sonu öngörülen akaryakıt litre fiyatı 40 lira gibi düşünebilirsiniz. Bu akıl alır bir şey değil bildiğin bir ülkenin iflas ettiğinin ve çok zor şartlar altında insanların yaşamaya çalıştıklarının kanıtı.

Elektrikli motosiklet işini araştırıyorum ciddi ciddi. Bakım derdi yok, zincir yağlaması yok, benzin derdi yok, sıfır emisyon doğa dostu vs.vs..

Bizim burda bazı restaurant ve cafeler kısa mesafe sitelere falan artık bisikletle paket atıyorlar geçen çocuğu gördüm paketçi hayırdır bu ne dedim abi artık yakın mesafelere bisikletle gidiyoruz dedi …

f0cus
10 Haziran 2022, 07:16

Elektrikli araçların en büyük bakım maliyeti, bataryası ömrünü tamamladığında neredeyse aldığınız fiyata gelen bataryalar
Masrafı yok diyip fıtı fıtı giderken birden 2-3 yıllık bakım maliyetini tek parçada ödeyebiliyorsunuz

Ekrem_06
10 Haziran 2022, 08:30
Bu pw50 29.900₺ çok küçük bir model olduğunu düşünmüyorum. Oğlan 6-7 yaşına gelene kadar ben binerim. Zaten 6-7 yıl sonra ikinci eli herhalde 100k olur.

F54
10 Haziran 2022, 08:59
Bulamıyorum valla eskiye girmek istemiyorum yeni dede v storm 2020-2021 140-150 bine alıyım dedim valla otuz defa elim gitmedi 250cc motora o parayı vermeye üstüne ikinci eli ağır ona o para vericeğime gider çok sevdiğimden değilde nc750x dct alırım bir tane şanzımanı kucağımızda patlamıycaklardan oda saatli bomba yoksa sürüşünden hiç keyif almadığım bir motor..

Ne biliyim işte şu enflasyon hayat pahalılığı hepimizin ayarlarını bozdu hero ya gelince teknik detaylı bir araştırma yapmadım ama honda motoru var crf onu biliyorum 70-80 bin km leri çok yapan var onu biliyorum hatta motomania yıllar önce tanıtımında bir arkadaş o motorla İstanbul’dan İzmir’e ordan Kıbrıs’a Kıbrıs’tan tekrar İzmir’e ordan İstanbul’a falan gitmişti o motorla 45 bin km yanlış hatırlamıyorsam yol yapmıştı yani o kadar kötü bir motor olucağını düşünmüyorum..
yedek parça illaki olur sıkıntı bugün cfmoto da bile yedek parçada sıkıntı var deniyor pek çok büyük markalarda sıkıntı var deniyor ama sende 15-20 bin tl ye ona göre motor alıyorsun 90-100 bine almıyorsun…
şase yi hiç duymadım ilk senden duydum benim o motor hakkında tek olumsuz olarak duyduğum şey ön arka lastik ebatları Türkiye de bulunmuyormuş set halinde o yüzden millet öne başka arkaya başka modeller falan takıyormuş ..

nc 750 nin şanzumana hiç bir şey olmaz yurtdışında çok uzun km ler yapanlar var hem neden korkuyorsun ki bir şey olsa özel servisler de bu işi çözmüş yetkili servise gitmeye de gerek yok
250 cc motosiklet kadar yakıt yakıyor çok çok iyi bir motosiklet değil ama 250 cc altın kaplama motosikletten daha iyi bir motosiklet nc bende zamanında inazuma alacakken biraz daha koyup nc 700 almıştım inazuma bende bir ukde olarak kaldı :)

Seko
10 Haziran 2022, 09:14
İkinci elde sıfırdan pahalıya motor satan şeref yoksunlarının fiyatları ile kıyaslandığında çiçek gibi listedir. 232.000 TL'ye Tracer 700'e ben balıklama atlarım. 3 ay boş beklerim yine onlara beş kuruş kazandırmam. Yıl sonunda motoru değiştirmeye niyetim var.

Kredi alabilecek durumda olanlar ve sağlam firmada çalışanlar için AKP'nin bu zorlama ekonomi modeli ile şu an kredi almanın tam zamanıdır. Bu enflasyon ortamında bu kadar düşük faizlerle kredi çekip ilk zamda kredinin kuşa dönmesi ile motoru kolayca ödeyebilirsiniz. Hele ki 3 yıllık falan bir kredi olursa 2. yıldan itibaren ödediğinizi bile anlamazsınız. Seçimden sonra gelecek hükümetin ilk işi faizleri 50 - 60'ların üzerine çekmek olacaktır çünkü normal ekonomi kuralları içerisinde olması gereken budur. Bizimki gibi üst akılla ekonomi yönetimi işte ancak böyle çile getirir.

Yalnız kredi sözleşmelerine dikkat etmek lazım. Bankalar da bunun böyle olacağını bildiklerinden sözleşmeye faiz artırımı ile ilgili bir şeyler koyuyor olabilirler.

-ZERO-
10 Haziran 2022, 09:18
İkinci elde sıfırdan pahalıya motor satan şeref yoksunlarının fiyatları ile kıyaslandığında çiçek gibi listedir. 232.000 TL'ye Tracer 700'e ben balıklama atlarım. 3 ay boş beklerim yine onlara beş kuruş kazandırmam. Yıl sonunda motoru değiştirmeye niyetim var.

Kredi alabilecek durumda olanlar ve sağlam firmada çalışanlar için AKP'nin bu zorlama ekonomi modeli ile şu an kredi almanın tam zamanıdır. Bu enflasyon ortamında bu kadar düşük faizlerle kredi çekip ilk zamda kredinin kuşa dönmesi ile motoru kolayca ödeyebilirsiniz. Hele ki 3 yıllık falan bir kredi olursa 2. yıldan itibaren ödediğinizi bile anlamazsınız. Seçimden sonra gelecek hükümetin ilk işi faizleri 50 - 60'ların üzerine çekmek olacaktır çünkü normal ekonomi kuralları içerisinde olması gereken budur. Bizimki gibi üst akılla ekonomi yönetimi işte ancak böyle çile getirir.

Yalnız kredi sözleşmelerine dikkat etmek lazım. Bankalar da bunun böyle olacağını bildiklerinden sözleşmeye faiz artırımı ile ilgili bir şeyler koyuyor olabilirler.

100.000 tl üzeri kredi vadeleri bugün itibariyle 12 ay ile sınırlandırıldığı için artık bu dediğin imkansız.

blueway2
10 Haziran 2022, 09:18
nc 750 nin şanzumana hiç bir şey olmaz yurtdışında çok uzun km ler yapanlar var hem neden korkuyorsun ki bir şey olsa özel servisler de bu işi çözmüş yetkili servise gitmeye de gerek yok
250 cc motosiklet kadar yakıt yakıyor çok çok iyi bir motosiklet değil ama 250 cc altın kaplama motosikletten daha iyi bir motosiklet nc bende zamanında inazuma alacakken biraz daha koyup nc 700 almıştım inazuma bende bir ukde olarak kaldı :)

En iyisini yapmışsın hocam,hiç ukte olarak kalmasın ben 35,000 km inazuma kullanımı sonrası Nc'ye geçtim.Yan yana konulacak motorlar değil.

F54
10 Haziran 2022, 10:03
En iyisini yapmışsın hocam,hiç ukte olarak kalmasın ben 35,000 km inazuma kullanımı sonrası Nc'ye geçtim.Yan yana konulacak motorlar değil.

şunu mu alayım diye sorana az daha koy ybr al denirdi 7 yıl önce inazuma alacağım diyince az daha koy nc 700 al dediler arkadaşlar bende aldım :)
ekonomi 7 yıl önce böyleydi
şimdi az daha koysak hiçbirşey alamıyoruz sıfırdan motosiklet almaya çalışan arkadaşlara allah yardım etsin

alp_tunay
10 Haziran 2022, 11:30
x max lar peynir ekmek gibi gidiyor.. 145 bine 2. el satıldı gözümün önünde..

logaritma
10 Haziran 2022, 15:37
şunu mu alayım diye sorana az daha koy ybr al denirdi 7 yıl önce inazuma alacağım diyince az daha koy nc 700 al dediler arkadaşlar bende aldım :)
ekonomi 7 yıl önce böyleydi
şimdi az daha koysak hiçbirşey alamıyoruz sıfırdan motosiklet almaya çalışan arkadaşlara allah yardım etsin

Nc güzel ama benim sürüşünden keyif aldığım bir motor değil bazılarında belli km sonrası dct lerde viteste takılma olayı oluyor neyse artık en olmadık onu alıcam ..

Motoseverrr
10 Haziran 2022, 19:07
Elektrikli araçların en büyük bakım maliyeti, bataryası ömrünü tamamladığında neredeyse aldığınız fiyata gelen bataryalar
Masrafı yok diyip fıtı fıtı giderken birden 2-3 yıllık bakım maliyetini tek parçada ödeyebiliyorsunuz

Elektrikli araçlar ne kadar güzel gelse de benim görüşüm motosiklet motoru elektrikli olduğu zaman hiç güzel olmayacağını düşünüyorum, çoğu insan scooterleri sıkıcı bulurken vitesli motosiklete geçince çok zevkli olduğundan bahsederler, elektrikli olunca vites yok yüksek hacimlerin o "ya ne oluyor kıyametmi kopuyor" denen sesler olmuyor sıralı 4 silindirliler, V ikizler, V4 ler, L2 ler ve Boxer motor sesleri olmayacak buda bana sıkıcı hatta çoğu kişinin sıkıcı bulduğu scooterleri mumla aratıcak diye düşünüyorum, hele ki belli devirden sonra gelen güç patlamaları debriyaj tokatlamaları ve aragaz vermeleri daha bir çok sayamacağım şeyler de var git gide ruhsuz olmalarını hiç istemem.

logaritma
10 Haziran 2022, 20:14
Elektrikli kaliteli motor ucuz değil zaten fuarda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam energica diye bir marka vardı motorları on numara kaliteli olması gerektiği gibiydi fuar fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 760 bin tl idi .. o Çin malı akülü scooterlar bence şahsen alınmaz çoğu çevremde gördüğüm bir seneyi doldurmadan aküler zayıflıyor yenileride çok pahalı ..

-ZERO-
11 Haziran 2022, 10:23
yamaha bugün tekrar zam yapmış. birkaç bin lira daha artmış fiyatlar.

Metela
11 Haziran 2022, 13:13
Motora güç yetmez oldu derken bu sefer de yakıta da güç yetmez oldu şu an 28,5 tl benzin,yaklaşık bir sene öncesine kadar motora yakıt koyarken umursamıyordum bakmıyordum bile şimdi kafam allak bullak 120-180-230-300-350-415 her depoda rakamlar böyle arttı, istediğim motoru buldum aldım, bu sefer de kendimi yollara vuramıyorum, hadi vurduk yollara bu sefer de parça fiyatları vs. yollarda düşünüp duruyoruz km arttıkça, istediğim makinaya geçmiş bile olsam huzur kalmadı, önceden terlik gibi gezerken şuan artık hesap kitapla bir yere gider gelir oldu.

Basit bir şileye git-gel 180 km ve bu 250 tl lik yakıt demek orada basit bir yeme içme bile 150 tl yani 400 tl demek hatta 400-500 tl, bu kadar basit bir gezi için. Çıkayım bir Marmaris yapayım desen 2000 TL'ye yakın yakıt sadece, kalma yeme içme 4-5 gün rahat üstüne 3-4 bin tl daha gerekir. Toplam 6 bin TL. En basit yurt dışı motorla gezi bile mesela Bulgar'a gitmek istesek 1000 km den biraz fazla 4-5 gün dolaşsan vizesi yakıtı birlikte 700 euro en sıradan maliyetlerle bu da şu an minimum 13 bin tl demek tabi vize reddi de yemezsen, yani motor almak bir dert sonrası bir dert, gençler işiniz çok zor, benim gibiler hadi istediğine yaklaştı ulaştı, idare ediyoruz da siz ne yapacaksınız nasıl bu ülkede hayatınızı yaşayacaksınız şaşıyorum..

XGAMER
13 Haziran 2022, 20:32
R25 TR54 Edition yaklaşık 140Bin TL ve deli sıra var :)

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/Deneyim/r25-tr54-edition/#/

F54
13 Haziran 2022, 22:12

kenan ı sevmem ama bu çocuk bir harika babası efsane idi sokaklarda bu da pistlerin tozunu atıyor ayrıca 54 edişın süper :)

Nasate
15 Haziran 2022, 14:14
Arkadaşlar malesef ülkenin durumu belli. Bu fiyata motor mu olur ev mi olur demeyin olur. Hatta emin olun bir süre sonra bu fiyatlarda artacak ! sadece 4 5 ayda aracım en az ikiye katladı şuan alamam... Yani 100 bin tlye 250cc lik motor demeyin o zaten 150bintl olacak bu fiyattan da alamayacaksınız. Ama ekonomi şahlandığı fakir insanımız olmadığı için olan genç nesile oldu. Biz en azından bir şeyleri tattık gördük heves aldık..

Voltaren
21 Haziran 2022, 15:35
Fiyatlar zaten uçuk, bir de karaborsa var.

Liste fiyatı 333.500 olan 2022 0km. Tracer 9GT'ye, elemanın biri 420.000TL yazmış sahibinden sitesinde. Hani, yakalarsam çükerim diyor arkadaş resmen.

Yani paran da olsa, motor almak istesen alamayacaksın bu durumda. Aynı mala 90.000TL fazla kim verir yahu?

Neden bu durum böyle, ne zaman düzelecek bu motor stokları?

logaritma
21 Haziran 2022, 16:23
Fiyatlar zaten uçuk, bir de karaborsa var.

Liste fiyatı 333.500 olan 2022 0km. Tracer 9GT'ye, elemanın biri 420.000TL yazmış sahibinden sitesinde. Hani, yakalarsam çükerim diyor arkadaş resmen.

Yani paran da olsa, motor almak istesen alamayacaksın bu durumda. Aynı mala 90.000TL fazla kim verir yahu?

Neden bu durum böyle, ne zaman düzelecek bu motor stokları?

190-200 bin tl ye R25 satılıyor ..

Voltaren
21 Haziran 2022, 16:35
190-200 bin tl ye R25 satılıyor ..

Peki alan var mı bu paralara R25?

Yani şimdi baktım, 2022 model 0 km.sinin liste fiyatı 115.800 TL.

Bedavadan 85-90 bin TL harcayabilecek kadar parası çok olan bir adam da R25'e binmez diye düşünüyorum.

logaritma
21 Haziran 2022, 16:55

Bedavadan 85-90 bin TL harcayabilecek kadar parası çok olan bir adam da R25'e binmez diye düşünüyorum.

Ben almam ama insanlar parada kalmak istemiyor ve vericeği 80-90 bin tl ortalama 6-7 ayda amorti ediceğini düşünüyor belki onun hesabını yaparak alıyor ..

Kerem34_
21 Haziran 2022, 17:13

Dolu, 160'a yarın koyayım 2 güne satarım sıfır R25'i. Gerizekalı çok piyasada. Git o paraya rc390 al, cbr650 al biraz daha koyup, ama kafa çalışmıyor. 36 beygir motora şu piyasada 120bin liradan bir kuruş fazla vermem.

logaritma
21 Haziran 2022, 17:16
Dolu, 160'a yarın koyayım 2 güne satarım sıfır R25'i. Gerizekalı çok piyasada. Git o paraya rc390 al, cbr650 al biraz daha koyup, ama kafa çalışmıyor. 36 beygir motora şu piyasada 120bin liradan bir kuruş fazla vermem.

Tamam bir sen akıllısın zaten …

fb__ömer
21 Haziran 2022, 17:29

Sen verme kardeş. Elbet biri verirrr:)))

tarzan rıfkı
21 Haziran 2022, 20:02
gerizekalı piyasada değil ülkede bolca var.ama onlar bizden daha akıllı yazıldığı r25 2 ay sonra gelse bile dolar euro düşerse onunda fiyatı düşücek.zaten alıcısı hazır bekliyor geliyor direk 90na yapıştırıyor.dediğim gibi 250ccler 150 170 bin liralara gelicek sene sonunda.alan alır almayan seçimleri beklicek.seçim sonucu ne çıkarsa çıksın bi nebze fiyatlar düşücektir.şu saatten sonra kim hangi parayı hak eder gibi bir durum yok sadece rakam oldu hepsi aynı.

logaritma
21 Haziran 2022, 20:34
R25 in olayı şudur galeri alsatçı fiyatı gerçek alınabilir sıfır liste fiyatını ve bu sıfır fiyat doğrultusunda geçmişe dönük ikinci el piyasasını oluşturuyor..

insanların çoğu bayiden alamıyor al satçı galerici alıyor genelde ve ekliyor üstüne koyup satıyor …vatandaş da dışardan sıfır aldımı satıcağı vakit liste fiyatına göremi satıcağını zannediyorsunuz oda aldığı piyasa rakamı üstünden satıcak zaten liste fiyatına bakacağınıza dönün R25 lerin eski modelleri ne ediyor ona bakın ..

2016-2017 abs siz tertemiz sorunsuz R25 ler zaten şu anda 100-110 bine satılıyor … bu motorun şu anda liste fiyatı sıfır 115 bin değil mi nasıl bu fiyatlara satılıyor hemde abs siz .. çünkü kimse o liste fiyatından alamıyor kolay kolay haliyle o liste fiyatı üstünden de satmıyor ..

Kerem34_
21 Haziran 2022, 20:55
Derdiniz motora binmek mi galericilik yapmak mı beyler? Al sat için mantıklı bir motor olduğunu hepimiz biliyoruz R25'in.

Binmek için bugün 190 bin lira verip R25 alan adam açık açık gerizekalıdır, götünden donunu alırım, boğaz köprüsünü benim diye kandırır satarım fark etmez. 5000 euroluk motoru 10000 euroya alacak adam salaktır daha ne diyeyim?

Binmek için rc390 var, cbr650 var, ninja 650 Krt var, street triple var, rs var Hepsi R25'ten her konuda iyi. R25'in iyi olduğu tek konu ikinci el hızı. Burada da bahsettiğim şey binmek ve kalite zaten.

Ben de Mt25 kullanıyorum la, kendi motorumu boklattırmayın bana. Beni gaza getirdiniz, Bayiye ben de yazılıcam, sıram geldiğinde alıcam. Sonra bir salağa sokucam 50bin üstten. Doğal seçilime inanıyorum.

tommygun
21 Haziran 2022, 21:17
Hırsızlık çok artacaktır, 190.000'e R25 alan galerici daha deposuna ulaşamadan yolda tartaklanıp motoru elinden zorla alınacaktır. Dayak öncesi "biz oralıyız" ,"biz buralıyız" sözleri dayağın şiddetini azaltmayacaktır. Kasko falan hikaye, R25'i olanın gözüne uyku girmeyecektir. Çıkma yedek parça işi de fırlayacak, bu da çalınan R25'lerin sayısını daha da arttıracaktır.

M.balibey
21 Haziran 2022, 22:33
R25i 200 bin ya yine alan çıkar. Bende mt09a niyetlendim ama gittikçe uzaklaşıyorum hayalimden

joshua
21 Haziran 2022, 23:34

Bunu alan kendini kenan veya toprak mı sanacak? Racing dediğin 600cc den başlar, ne bileyim aklım almıyor.

yec
22 Haziran 2022, 08:53
Bunu alan kendini kenan veya toprak mı sanacak? Racing dediğin 600cc den başlar, ne bileyim aklım almıyor.

Şekile şemale önem veren, güçlü görüneni seven bir toplum haline dönüştüğümüz için. Garip değil bence.

killingroad
22 Haziran 2022, 10:19

Neden 600'den başlıyor? Çok keyifli 125cc 250cc supersport motorlar oldu yıllarca.
R25 KNNHNN edition falan onu bunu bilmem de, yani 600'den başlar diye bakmamak lazım bence.

joshua
22 Haziran 2022, 11:27
Neden 600'den başlıyor? Çok keyifli 125cc 250cc supersport motorlar oldu yıllarca.
R25 KNNHNN edition falan onu bunu bilmem de, yani 600'den başlar diye bakmamak lazım bence.

Bu benim fikrim katılmayan olabilir gayet normal, çift silindir 35hp supersport motor oyuncak gibi geliyor, supersport hızlanmasıyla, gücüyle çok yüksek devirler çevirebilen dört silindir motoru ve egzoz sesiyle öne çıkan bir sınıftır.

logaritma
22 Haziran 2022, 11:52
Bu benim fikrim katılmayan olabilir gayet normal, çift silindir 35hp supersport motor oyuncak gibi geliyor, supersport hızlanmasıyla, gücüyle çok yüksek devirler çevirebilen dört silindir motoru ve egzoz sesiyle öne çıkan bir sınıftır.

Alakası yok eskiden aprilla rs125 leri vardı 2 zamanlı 600 lük makineleri kovalıyordu .. motor ömrü kısaydı sadece…

joshua
22 Haziran 2022, 12:00
Alakası yok eskiden aprilla rs125 leri vardı 2 zamanlı 600 lük makineleri kovalıyordu .. motor ömrü kısaydı sadece…

R6 kovalayan bir 125cc supersport görmek isterdim cidden.