PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşük Hacim Tur Yol adv Makine Tavsiye

logaritma
26 Mayıs 2022, 09:38
Merhaba düşük hacimde 250-300cc ye kadar yol tur yol makinesi bakınıyorum bulamadım varmı gözümden kaçan bir şey ..

Zaten düşük hacimde doğru dürüst endruo,tour ,sport tour , cruiser hiç makine yok varsa yoksa naked ve ss getiriyor bütün firmalar..

Bakdım inazuma 250f var çok eski , benell trk 251 var ikinci eli yedek parça muamma çokda tutmadı ktm de 250 adv var ktm de yedek parça falan çok pahalı girilmez ikinci elide çok kuvvetli değil aslında benim motorum versy 300 de satılıkta çok yok olanda 6-7 yaşında motora 120-130 istiyorlar o yaşda 300cc lik motora o paralar fazla geldi bana ..

erensel
26 Mayıs 2022, 11:01
Suzuki V-Strom 250

voodevil
26 Mayıs 2022, 11:15
Bende aynı arayış içerisindeydim, tabi birazda arazi odaklı olsun istiyordum. Bende Crf 250 Rally vardı 2 gün öncesine kadar, epey yol yaptım ama otoban ve uzun yol sürüşlerinde beni hep yordu. Neyseki dün arayışım sonlandı t700'e geçiş yaptım.

İkinci el piyasası ve yedek parça fiyatları için bir şey diyemeyeceğim ama 2022 sıfır ktm390adv şuan 160bin lira civarında sanırım, bana mantıklı görünüyor.

Ama bütçeniz yeterlide olsa bu ara sınıf'ta bir boşluk var bence.

Cyan
26 Mayıs 2022, 11:47
TRK-251'i yurt dışında bayağı beğenmişlerdi. Hatta 193cm'lik bir Macar yarması test etmişti, ona bile olmuştu motor. :)

Ekleme:

Buldum videoyu: https://www.youtube.com/watch?v=1AO9zOT-B_s (https://www.youtube.com/watch?v=1AO9zOT-B_s)

https://www.youtube.com/watch?v=1AO9zOT-B_s

Ercument
26 Mayıs 2022, 11:51
Merhaba düşük hacimde 250-300cc ye kadar yol tur yol makinesi bakınıyorum bulamadım varmı gözümden kaçan bir şey ..

Zaten düşük hacimde doğru dürüst endruo,tour ,sport tour , cruiser hiç makine yok varsa yoksa naked ve ss getiriyor bütün firmalar..

Bakdım inazuma 250f var çok eski , benell trk 251 var ikinci eli yedek parça muamma çokda tutmadı ktm de 250 adv var ktm de yedek parça falan çok pahalı girilmez ikinci elide çok kuvvetli değil aslında benim motorum versy 300 de satılıkta çok yok olanda 6-7 yaşında motora 120-130 istiyorlar o yaşda 300cc lik motora o paralar fazla geldi bana ..

V-strom 250 sini yeni satmış biri olarak tavsiye ederim.
Sorunsuz makina

logaritma
26 Mayıs 2022, 12:22
Trk251 forumları YouTube izledim bu stop etme sorunu böyle bir kaç sorunu varmış hatta bir arkadaş her ışıkta durduğumda stop ediyordu artık illallah ettim sattım yazmıştı onun dışında güzel kalıplı motor ..

Vstorm 250 olabilir aslında ona bir bakıyım …

tarzan rıfkı
26 Mayıs 2022, 12:53
tam yol değil ama dominar 250 0 km alman mantıklı olabilir

logaritma
26 Mayıs 2022, 13:04
Dominar 250 cepde olan motor zaten ben biraz adam gibi yol motoru arıyorum en azından yanlarda rüzgara karşı kaplaması olsun falan istiyorum ..
Naked kolay ondan bol bir şey yok zaten ..

AzÇok
26 Mayıs 2022, 13:27
Trk251 forumları YouTube izledim bu stop etme sorunu böyle bir kaç sorunu varmış hatta bir arkadaş her ışıkta durduğumda stop ediyordu artık illallah ettim sattım yazmıştı onun dışında güzel kalıplı motor ..

Vstorm 250 olabilir aslında ona bir bakıyım …

Trk251 hep uzun yol yapmak istediği için durunca tepki olarak stop ediyordur.

tommygun
26 Mayıs 2022, 13:36
Mondial'in çift silindir Rx3-S diye bir modeli vardı. Sıkıntısı, sorunu yoksa belki düşünülebilir.

Edit: Oha fiyatlara bakmamışım. Mondial fiyat olarak da Gelände-Strasse.

absolit
26 Mayıs 2022, 13:49
merhaba kardeşim,

v-strom 250 mantıklı bir seçim olabilir. ama uzun yol yaparken seni sıkabilir. hele ki artçılı olacaksa... kendi kullanmış olduğum motosikleti modeli eski olsa da şiddetle öneririm. yamaha xt660r. dağ bayır yol ne istiyorsan işine yarar. yakıtı da seni pek üzmez. sakin kullanımda 4-4,5 lt. torku güzel motordur. 50-60bin kmlerde 2007-2010 arası 80-85 bin tl'ye temiz bulabilirsin. bir düşün derim. ben memnunum. (km yüksekliği seni korkutmasın. 120-130 bine kadar bakımları düzgün yapılmışsa çok rahat kullanırsın)

joshua
26 Mayıs 2022, 13:50
Vstorm 250 ile inazuma arasında mekanik fark yok, tank gibi makine, gücüne göre fazla ağır ve artçılı kullanıma müsait.

logaritma
26 Mayıs 2022, 15:28
Bende zaten cb600 f hornet vardı sattım yüksek hacime çıkmıycam kararlıyım bu konuda çin takıntım yok ama rx3 girmem ..

SuleymanE
26 Mayıs 2022, 18:27
Bende zaten cb600 f hornet vardı sattım yüksek hacime çıkmıycam kararlıyım bu konuda çin takıntım yok ama rx3 girmem ..

Senle aynı sorunsalı yaşıyorum bende aynı yol ayrımındayım hocam, seni çok iyi anlıyorum. :)

Açıkçası 250cc likler ile uzun yol yapılıyor ama pek tat vermiyorlar uzun yolda. Sonuçta 250cc, verdiği güç belli. Ama ekonomik mi ekonomik, hafif mi hafif, kullanışlı mı kullanışlı.

Ben biraz arazi odaklı düşündüğümden crf 250L veya rally serisine yakın duruyorum, ama yol odaklı diyorsak suzuki v-strom 250 tam senin motorun. Ben hiç sürmedim ama test videolarına denk geldim, sürenler konforunu ve gidişini baya övmüşler. Açıkçası yol odaklı düşünsem kesinlikle suzukiye yönelirdim.

Şekil olarak da çok güzel duruyor. Kimisi 3lü çanta seti takmış, alet 250lik olmasına rağmen hiç sırıtmamış. Tam bir mini yol endurosu.

Ktm iyi güzel hoş ama parça fiyatları yüksek ve servis kısmı biraz muallak. Benelli servis ve yedek parça olarak çağ atlaması lazım. Bu sorunu çözmedikleri sürece tercih etmem. Hala insanlara yedek parça sorunu yaşatıyorlar.

Dominar250 var ama halis muhlis tam bir naked. tur camı, gidon yükseltme vs takılsa bi nebze uzun yol motoruna dönüşür ama yine de suzuki vstrom 250 varken ben dönüp dominara bakmazdım.

Aslında bizim motorumuz belli, nalet honda getirmedi şu cb500x i, şimdi kara kara ufak cc ne alsak diye düşünüp duruyoruz :mrgreen:

Cyan
26 Mayıs 2022, 19:00
Hayret, kimse KTM 390 Adventure yazmamış? Bu olmaz mı?

logaritma
26 Mayıs 2022, 19:29
V Storm lara bakıyorum.. 390 tek maneti 1500 tl ..

SuleymanE
26 Mayıs 2022, 19:42
Hayret, kimse KTM 390 Adventure yazmamış? Bu olmaz mı?

Hocam ktm ile araziye girecek adamın kenarda sağlam cukkası olması lazım, yedek parça fiyatları baya yüksek.

Birde ilk alım maliyeti de yüksek. Ben hep ne kadar ekmek o kadar köfte oranı yaparım, 390cc tek silindir bir makine için bence fiyatı fazla. 150 bandına çıkan adam 3-5 daha ekleyip tracer 700, v-strom 650, versys 650, nc750x gibi orta sıkletin krallarından istediğinin 2. elini alabilir.

Şahsen 390 adv benim için hem fiyatı hemde yedek parça fiyatıyla biraz egzotik tarafta kalıyor :)

Cyan
26 Mayıs 2022, 19:50
V Storm lara bakıyorum.. 390 tek maneti 1500 tl ..

Aliexpress'te çifti 20-30$, daha ucuzu da vardır da çok bakmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Hocam ktm ile araziye girecek adamın kenarda sağlam cukkası olması lazım, yedek parça fiyatları baya yüksek.

Birde ilk alım maliyeti de yüksek. Ben hep ne kadar ekmek o kadar köfte oranı yaparım, 390cc tek silindir bir makine için bence fiyatı fazla. 150 bandına çıkan adam 3-5 daha ekleyip tracer 700, v-strom 650, versys 650, nc750x gibi orta sıkletin krallarından istediğinin 2. elini alabilir.

Şahsen 390 adv benim için hem fiyatı hemde yedek parça fiyatıyla biraz egzotik tarafta kalıyor :)

Doğrudur, zaten 1l eksik yakacak diye 250-400cc motor bakmanın anlamı da yok aslında.

logaritma
26 Mayıs 2022, 20:18
Tek yakıt değil mevzu ben aldığım her makinenin hakkını vererek sürerim o yüzden az çok milletin nasıl motor kullandığını anlarım bende tdm850 vardı vatandaş ben 5 litre yakıyorum diyor içimden diyorum imkansız o zaman bu adam 125-150cc motor sürer gibi eli gevşek düzlükte meyili gördümü gazı kesen falan şekilde sürüyor çünkü ben 7 litrelerden altını görmedim ama hakkını vererek keyfini sürerek sürdüm .. en son misal cb600f hornet vardı onda da 5.5- 6.5 altını görmedim hiç ama vatandaş geliyor aynı motor var ben 4.5 yakıyorum diyor adamı geziye çağırdık adamın sürüşü gördüm bu adam 2 litre bile yakar dedim 50cc motor sürer gibi sanki altında vespa var gibi sürüyor paşam 20 dakka adamı bekledik ..

Ben bir şey alırsam hakkını veririm kısaca 390 alırsam eli gevşek sürmem biliyorum kendimi tek silindir zaten sıksan bir şey yakmaz ama sorun tek yakıt değil benim ustamın servisinde 5-6 tane motor yapılmasını bekleyen 200 390 falan var ve o kadar çok motor yaptıran duydum ki parçalarıda çok pahalı o yüzden temkinli durduğum bir marka …

Kaldıki benim için üçlü piramit var üçünden geçmeli
Yakıt ekonomisi
Uygun yedek parça fiyatları ve bulunabilmesi
Kuvvetli prim yapan bir ikinci el

Yıllarca çok riskli makineler aldım tdm850 ,silverwing, f650gs xt600 falan filan ekonominin şahsen gidişini iyi görmüyorum ve kendimi yakıt 30 tl imiş gibi şartlandırıp motor bakıyorum..

F54
26 Mayıs 2022, 20:41
bazı arkadaşlar crf rally vs yazmış ama hiç üstüne oturup tur atmadan öyle bir motosiklet almayın pişman olursunuz tamamen arazi odaklı tasarlanmış motosikletler sizi asfaltta üzer

wqaz00
26 Mayıs 2022, 21:53
Agam al v strom 250 , kafan rahat 5-6 sene kullan belki o zamana kadar ekonomi falan da düzelir biraz...

haluk23
26 Mayıs 2022, 23:06
Merhaba.

CRF250 Rally sahibi olarak birkaç yıl önce test etmiş olduğum Vstrom 250'nin (yüksek ağırlığından olsa gerek) kısa tutulmuş vites oranları yüzünden 100 km üstü hızlarda benim motorumdan daha fazla titrediğini görüp şaşırmıştım. Yani aklımda en çok böyle bir hayal kırıklığı hissiyatı kalmıştı o testten.

Yüksek süratlerde daha az devir çevirmesini beklerdim, hatta sanki daha yüksek cc performansı bekledim belki de.

Ama sonra youtube videolarında Vstrom 250'nin son süratinin Rally'den daha fazla olmadığını gördüm.

Hatta ciddi bir yokuş aşağı Rally'nin 158 (bile) yaptığını bizzat tecrübe ettim ve de bunu doğrulayan videolar da mevcut youtube'da.

Bu arada bu son sürat kısmını o süratlerle gitmeyi seviyor ve/veya bunu hep yapıyor olduğum için değil, Vstrom'un 100 km üstü süratlerde çok yüksek devir çevirmek durumunda kaldığı için çift silindirli bir motordan beklediğimin çok ama çok üstünde titrediğini yaşayarak görüp hayal kırıklığına uğradığım için yazıyorum.

Yoksa kendi motorumda da uzun yolda genel seyir hızım 90-100 km civarlarında ve de çok acil durumlar dışında 110 km'yi pek geçmiyorum zaten.

Özet olarak o gün test sürüşünde Suzuki Vstrom 250 benim motorumdan farklı olarak çift silindirli diye beklentim yüksekti ve özellikle de titreşimi merak ediyordum ama bu konuda testi geçemedi benim gözümde.

Bu modeli bu özellği için almayı düşünüyorsanız bu dediklerimi bizzat görebilesiniz diye mutlak surette (ve tabii ki de olabiliyorsa) bir test edin derim.

Bu motosiklet işleri kişiden kişiye çok ama çok değişebiliyor malumunuz.

Önceki deneyimler, motosikletten beklentiler, sürüş tarzı vb. konular çok belirleyici olabiliyor.

En güzeli benim yazdıklarım tüm yorumları gözardı edip aklınızdaki motosikletleri kendi kriterlerinize göre test etmek ama maalesef her motor için uygun olmayabiliyor bu.

Neyse, kolay gelsin size.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Önceki mesajıma ekleme yapmak istiyorum.

2017'de sıfır km olarak aldığım Rally'yi neredeyse tamamen uzun yol turlarımda kullandım-kullanıyorum.

Konfor sele yaptırdım.

ATP zincir yağlama taktırdım.

Lastiklerimde patlamaya karşı formulax jel mevcut.

Oxford elcik ısıtma taktırdım.

Çiftli USB şarj soketi taktırdım.

Tur camı ve deflektör de var.

Trexes top case mevcut.

Kaliteli bir telefon tutucum da mevcut.

Gp kompozit kelepçe hız sabitleme aparatı da var.

Yani tam binilecek ve tura çıkılacak bir motor oldu neredeyse ilk aldığımdan beri.

35 bin kilometredir ülkemizin neredeyse her köşesine gittim.

Başka bir motor olsaydı süper olurdu dedirtmedi hiç.

Ki önceki motorum 2016 NC750 X idi.

Nc'ye göre yol konforu anlamında resmen çağ atladım. :cherry:

Not: Motorum satılık değildir. :queen:

logaritma
26 Mayıs 2022, 23:38
Ben çok bunaldım baya bunaldım sıkıldım yani bir sırt çantası alıp gezi programları yapıp bol bol gezmek istiyorum crf güzel makine lafım yok ama beni çok yorar ..

haluk23
27 Mayıs 2022, 00:13
Tekrardan merhaba.

Ben size önceki mesajımda "CRF Rally alın" demeye getirmedim zaten.

Başka arkadaşların bahsettiği, hatta sizin de baktığınızı söylediğiniz Suzuki Vstrom 250 modelini test ettiğimi ve de bana benim motorumdan farklı birşeyleri ya da (çift silindirden beklentim o yönde olduğu için) titreşim anlamında daha iyisini sunmadığını hissettiğimi söyledim.

Başka birisi için kriterler farklı olur ve de farklı görüşler gelebilir.

Neyse.

Umarım gönlünüze göre ve "sizi yormayan" bir motosiklet bulursunuz.

Uğurlar ola.

Cyan
27 Mayıs 2022, 00:45
Logaritma tarif ettiğin üçlü sacayağına sadece NC uyuyor :) :) :)

logaritma
27 Mayıs 2022, 00:48
Cumartesi vstorm varmış bir arkadaşın arkadaşında konuşduk bir sürücem ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Logaritma tarif ettiğin üçlü sacayağına sadece NC uyuyor :) :) :)

Nc listemdeydi zaten ilk ona baktım uçmuş rakamlar eli yüzü düzgün km si düşük temiz olanlar 170 bin tl lerden başlıyor …

YasinC
27 Mayıs 2022, 06:05
TRK502'ye bakın derim. Ya da nc falan. Tek silindir, düşük hacim uzun yol çekilmiyor bu coğrafyada. Rampa da kamyoncusu, metro turizmi götüne kadar dayanıyor. Ki zaten düzlükte de sıkıştırıyorlar.

Ercument
27 Mayıs 2022, 10:23
Tek yakıt değil mevzu ben aldığım her makinenin hakkını vererek sürerim o yüzden az çok milletin nasıl motor kullandığını anlarım bende tdm850 vardı vatandaş ben 5 litre yakıyorum diyor içimden diyorum imkansız o zaman bu adam 125-150cc motor sürer gibi eli gevşek düzlükte meyili gördümü gazı kesen falan şekilde sürüyor çünkü ben 7 litrelerden altını görmedim ama hakkını vererek keyfini sürerek sürdüm .. en son misal cb600f hornet vardı onda da 5.5- 6.5 altını görmedim hiç ama vatandaş geliyor aynı motor var ben 4.5 yakıyorum diyor adamı geziye çağırdık adamın sürüşü gördüm bu adam 2 litre bile yakar dedim 50cc motor sürer gibi sanki altında vespa var gibi sürüyor paşam 20 dakka adamı bekledik ..

Ben bir şey alırsam hakkını veririm kısaca 390 alırsam eli gevşek sürmem biliyorum kendimi tek silindir zaten sıksan bir şey yakmaz ama sorun tek yakıt değil benim ustamın servisinde 5-6 tane motor yapılmasını bekleyen 200 390 falan var ve o kadar çok motor yaptıran duydum ki parçalarıda çok pahalı o yüzden temkinli durduğum bir marka …

Kaldıki benim için üçlü piramit var üçünden geçmeli
Yakıt ekonomisi

Yıllarca çok riskli makineler aldım tdm850 ,silverwing, f650gs xt600 falan filan ekonominin şahsen gidişini iyi görmüyorum ve kendimi yakıt 30 tl imiş gibi şartlandırıp motor bakıyorum..

Pramiti V-strom 250 için değerlendiriyorum.

Yakıt ekonomisi
Kullandığım makinaların hakkını veriyorum demişsin.
Günü birlik İstanbul-Gelibolu yapmak zorunda kaldım.
5 Litreyi gördüm. Sakin kullanımda ortalaması 3.7 Litre civarı

Blok inazumanın olduğu için kandini ispatladı zaten.
Bloktan yana sorun yaşan olmadı daha, diğer parçalar tabiki pahalı.
Servislerde parça bulabilirliği bence yeterli.

TL. bazında prim yapıyor.

atalayalper
27 Mayıs 2022, 10:59
V-Strom 250 için kullanıcıların yaptığı en büyük şikayetlerden biri gidon şekli ve darlığı. Bildiğin cbf150 gidonu gibi commuter gidonu koymuşlar. Enduro dediğin motorun gidonu geniş olur bu ne arkadaş böyle çok da sırıtıyor zaten. Değiştirenler vardı zaten sırf bu yüzden. Onun haricinden Suzuki'nin bu bloku çok sağlam bakımları düzgün yapıldığında ölümsüz olabilecek ve torku gidişi güzel bir blok.

https://r.resimlink.com/zMGXneEZI9R.jpg (https://resimlink.com/zMGXneEZI9R)

Metehan07-70
27 Mayıs 2022, 11:32
Şahsi fikrimdir. V strom 250 ye o parayı verene kadar gider 2013-2014 versys 650 alırım. Uzun yolda 120-130 km gibi gideyim desen, en fazla 1 lt fazla yakar 250 likten. Ağırlığı da çok farklı değil 5-6 kilo. Veya illaki düşük cc olsun dersem de versys 300 alırdım.

logaritma
27 Mayıs 2022, 11:48
Vstorm 250 ye yakın binecem zaten biner binmez bir tur atıyım anlarım versys 300 şahane bir makine performans ekonomi teknoloji kaydırmalı debriyajına kadar her şeyi var ama ikinci el ve yedek parçası çok pahalı ve ikinci el fiyatları çok pahalı o parayı verirsen 650 lik alırım daha iyi ..

Neyse v storm 250 ye bakıyım yazarım..

arkadaşlar bu arada 1 litre 2 litre deyip geçmeyin bakın akşam gene benzine zam geldi benzin 24.30 oldu nerdeyse 25 tl oldu .. 1 litre 2 litre fark eskisi gibi 10 kuruş 30 kuruş fark etmiyor deponuza her ekstra 1-2 litre fazla almanız size şu an için 25 lira 50 lira ekstra maliyet demek ..

Bunu yıla vurun yoğun bir kullanıcı iseniz belki on binlerce lira fark eder belki binlerce lira fark eder..

atalayalper
27 Mayıs 2022, 14:32
2 litre benzin için yakında insanlar birbirlerini vururlarsa memlekette şaşırmayın keza neredeyse 50tl'ye tekebül ediyor.

logaritma
27 Mayıs 2022, 16:19
2 litre benzin için yakında insanlar birbirlerini vururlarsa memlekette şaşırmayın keza neredeyse 50tl'ye tekebül ediyor.

https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/firinciya-4-liralik-simit-dayagi,RpDXkxMvrEGepxspQx-tMg

atalayalper
27 Mayıs 2022, 16:26
Fırıncıyı niye dövüyorsun davar! Fırıncının 4 tl'ye simit satmasına sebep olan sisteme göster tepkini. Keza muhtemelen o sistemin oluşmasına katkı sunan bir bireye benziyor bu davar. Evet dış görünüşüne bakarak insan yargılıyorum evet ayrımcılık yapıyorum. Yazdığım bu cevaba gelebilecek muhtemel soruların hepsinin cevabına peşinen evet diyorum. Dolar yükseliyor diye benzin pompa fiyatlarına her hafta zam yapılıyor. Doların yükselmesine sebep olan kişi ve kişiler de bu hükümetin çalışanları. 2018 yılından sonra bu ülke komple felç oldu verin yetkiyi bu kardeşinize görün etkiyi deyip ağzımıza sıçtılar. Argo kelimeler için özür dilerim herkesten fakat bardak taştı artık. "25" liraya "1 litre benzin" alıyoruz el insaf be kardeşim Allah Allah diyorsunuz ama belli ki Allah'tan da (C.C) korkunuz yok sizin!!

tommygun
27 Mayıs 2022, 17:15
Tek yakıt değil mevzu ben aldığım her makinenin hakkını vererek sürerim o yüzden az çok milletin nasıl motor kullandığını anlarım bende tdm850 vardı vatandaş ben 5 litre yakıyorum diyor içimden diyorum imkansız o zaman bu adam 125-150cc motor sürer gibi eli gevşek düzlükte meyili gördümü gazı kesen falan şekilde sürüyor çünkü ben 7 litrelerden altını görmedim ama hakkını vererek keyfini sürerek sürdüm .. en son misal cb600f hornet vardı onda da 5.5- 6.5 altını görmedim hiç ama vatandaş geliyor aynı motor var ben 4.5 yakıyorum diyor adamı geziye çağırdık adamın sürüşü gördüm bu adam 2 litre bile yakar dedim 50cc motor sürer gibi sanki altında vespa var gibi sürüyor paşam 20 dakka adamı bekledik.

Hay ağzına sağlık, güzel bir olayı dile getirmişsin. Bana gına geldi tek odağı az yaktırmak olan sürücü kardeşlerden.

logaritma
28 Mayıs 2022, 02:02
Hay ağzına sağlık, güzel bir olayı dile getirmişsin. Bana gına geldi tek odağı az yaktırmak olan sürücü kardeşlerden.

Yiğenimin arkadaşında mt07 var çocuk pcx sürer gibi 60-70 gidiyor saygım sonsuz ama bana gelmez ben hakkını vermediğim makineye binmem isterse 10 litre yaksın .. ondan düşük hacim bakıyorum ..

tommygun
28 Mayıs 2022, 06:51
Yiğenimin arkadaşında mt07 var çocuk pcx sürer gibi 60-70 gidiyor saygım sonsuz ama bana gelmez ben hakkını vermediğim makineye binmem isterse 10 litre yaksın .. ondan düşük hacim bakıyorum ..

Yakıt tüketim düşüklüğünü amaçlayarak düşük cc motora binen arkadaşlardan ya da iş amaçlı motosiklet kullanan arkadaşlardan bahsetmiyorum, onlara saygım sonsuz ama sapık gibi hızlanan motor alıp 60-70 ile sürekli gitmek bana çok anlamsız geliyor.

Ozan arıcı
28 Mayıs 2022, 10:56
Yamaha Tracer kasasına R25 bloğu koymayı bu zamana kadar nasıl akıl edemedi acaba. Yazılanlara bakılırsa Deli gibi satardı. Belki Hindistan, Endonezya taraflarında yapılmıştır haberim yok.

Nikkfurie
28 Mayıs 2022, 12:00
Yakıt tüketim düşüklüğünü amaçlayarak düşük cc motora binen arkadaşlardan ya da iş amaçlı motosiklet kullanan arkadaşlardan bahsetmiyorum, onlara saygım sonsuz ama sapık gibi hızlanan motor alıp 60-70 ile sürekli gitmek bana çok anlamsız geliyor.

Tommy hocam bil bakalım bu mesajını okuyunca aklıma gelen ilk isim kim ? ben yazmayacağım sonra benimle uğraşıyorsun diyor :D

tommygun
28 Mayıs 2022, 12:18
Tommy hocam bil bakalım bu mesajını okuyunca aklıma gelen ilk isim kim ? ben yazmayacağım sonra benimle uğraşıyorsun diyor :D

Yok yahu Hırbonen kardeşimden bahsetmiyorum, onun şu an Uçmakdere'de haşır huşur yardırdığını düşünüyorum bu güzel havada.

espresso
28 Mayıs 2022, 13:20
Yamaha Tracer kasasına R25 bloğu koymayı bu zamana kadar nasıl akıl edemedi acaba. Yazılanlara bakılırsa Deli gibi satardı. Belki Hindistan, Endonezya taraflarında yapılmıştır haberim yok.

xmax kasasına MT7 bloğu koysa honda Forza 750'nin kimse yüzüne bakmaz. Ama herhalde Tmax'den bile daha pahalı olur o zaman.

xmax 250 artık yıllardır aynı gibi, onun r25 bloğu ile ahanda xmax-sport modeli yaptık diye piyasaya çıkarsalar, normal xmax'den daha çok yakan bir motor olur ama xmax'i satıp onu almak için para biriktirmeye başlardım hemen.

logaritma
28 Mayıs 2022, 15:45
Parası olan sürer keyifli keyifli fulle depo yu der 300-500 tl artık her ne kadarsa öder yoluna gider randımanlı bir sürücü ise ayda 3-4 bin benzin parasını atar yoluna bakar .. para gelir meselesi bu işler büyütülecek şeyler değil ..

Benzin motorumu sattığım kasımda 7 tl idi şimdi 25 oldu nerdeyse.. benim gelirim kasımdan bu yana 7 bin lirayken 25 bin lira olmadı … Tam aksine enflasyon market hayat pahallığından dahada eridi …

logaritma
30 Mayıs 2022, 03:05
Vstorm 250 bakdım sürdüm güzel konforlu motor gidon açısını çok beğenmedim performans inazuma ile birebir aynı aslında inazuma çok sürdüğüm için sürüş karakteristiğinin inazumadan farkı yok diyebilirim sele çok rahat İstanbul’dan Antalya’ya çık git babamısın demez tabii ara ara molalar vererek ..

Ercument
30 Mayıs 2022, 11:37
Vstorm 250 bakdım sürdüm güzel konforlu motor gidon açısını çok beğenmedim performans inazuma ile birebir aynı aslında inazuma çok sürdüğüm için sürüş karakteristiğinin inazumadan farkı yok diyebilirim sele çok rahat İstanbul’dan Antalya’ya çık git babamısın demez tabii ara ara molalar vererek ..

V-storm 250 kullanıcılarının ilk şikayeti sele konforsuzluğudur.
Tabi toto ile alakasıda var.

logaritma
31 Mayıs 2022, 01:25
Ben bir tur attım öyle şehirler arası sürmedim ama sele bana gayet iyi geldi .. ama ikinci elde o paralara değecek bir motor mu bence değil..

logaritma
05 Haziran 2022, 23:31
Evet araştırmalarım sonucu adam gibi sport touring yok olanda şunlar ilk kasa tek farlı olan cbr250 çünkü o kasa çıktığı yıllarda bazı ülkelerde st olarak tanıtılmış oturma pozisyonu da st ye yatkın biraz düzenleme ile yol makinesi olur zaten o kasa ile Avrupa turu atan Amerika turu atan insanlar da var adamlar st niyetine gezi makinesi yapmışlar ..

İkincisi rs200 gerek oturma pozisyonu gerekse ufak bir kaç düzenleme ile gidon yükseltmek, konfor sele, kaliteli bir çift lastik gibi tam bir st makineye çevrilebilinir

Üçüncü gw250f namıdeğer inazuma o zaten tam sport touring onda sıkıntı yok eksisi yaşı artık yüksek km lere gelmiş olması ..

Ekleme yapıyım listemde olmasada bilgi olarak bulunsun Hero carisma da var sport touring olarak..

Nikkfurie
06 Haziran 2022, 03:11
Tr ye gelirmi , gelirse fiyatı ne olur tahmin edemiyorum ama yeni kasa Suzuki Vstrom 250 hakkında güzel yorumlar var evropada , silindirin teki uçmuş ama motor biraz daha güçlenmiş , ağırlıkda 30 kg civarı düşmüş , ön teker 19 inç vs daha bi enduromsu olmuş , cazip rakkama satılırsa bu sınıfta Suzuki iş yapar..

Cyan
06 Haziran 2022, 08:05
Tr ye gelirmi , gelirse fiyatı ne olur tahmin edemiyorum ama yeni kasa Suzuki Vstrom 250 hakkında güzel yorumlar var evropada , silindirin teki uçmuş ama motor biraz daha güçlenmiş , ağırlıkda 30 kg civarı düşmüş , ön teker 19 inç vs daha bi enduromsu olmuş , cazip rakkama satılırsa bu sınıfta Suzuki iş yapar..

Baktım güzelmiş, V Strom 250 SX diye geçiyor, Hindistan'a özgü bir ürün diye anladım, 30 değil de 21-22kg kaybetmiş, tek çift silindir farkı buna yetmezmiş; motoru su soğutmalıdan yağ soğutmalıya çevirmişler. 188/189kg'dan 167kg'a düşmüş. Gücüne 26hp diyor. Oldukça başarılı görünüyor.

logaritma
06 Haziran 2022, 10:11
Hayal görmeye gerek yok bence .. Bu saatten sonra hiç bir Japon piyasaya yeni modelle girmez ..
Artık gelse gelse ya Hintli den gelir ya çinliden ..

Bajajın F250 si falan var dominar tabanlı o gelse güzel olabilir ..