PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun Bot mu yoksa Uzun dizlik ve Kısa Bot mu ?

wsers
26 Nisan 2022, 01:00
Selamlar, sizce doğrudan kaval kemiği korumalı uzun bir bot mu almak daha güvenli yoksa kısa bot ve kaval kemiği korumalı olan bir dizlik alıp ikisini birlikte kullanmak mı ? Genelde okula gitmek için kullanıyorum ağır kocaman botlar hem rahat olmaz hem de garip dururlar. Kısa bot alırsam her zaman giyebilirim motosiklet üstünde olmadığım zamanda dizliği çıkartıp çantama koyabilirim. Eğer güvenlik açısından bir sorun olmazsa kısa bot ve kaval korumalı dizlik almak istiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?

dizlik: https://www.hepsiburada.com/scoyco-k26-profesyonel-mafsalli-motosiklet-dizlik-koruma-p-HBCV00000XDFZR?magaza=Mototutkum&&wt_gl=cpc.6817-Oto.shop.camp10089197180adgr102716603473&gclid=CjwKCAjwjZmTBhB4EiwAynRmD8tUouotg7GGiuFlC-S_szBiGbRxNoTUBoS7ke_gOsXgfnacXK6xlxoC-eMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

kısa bot: https://www.ydsshop.com/diablo-7.4-yazlik-siyah

uzun bot: https://www.ydsshop.com/yds-diablo-11.0-gtx-siyah

arndiol
26 Nisan 2022, 08:13
uzun bot eklem yerinizi korumayacağı için aslında bağlantısız bence.

olması gereken : Kısa Bot + Korumalı Pantolon
alternatif : kısa bot + dizlik koruma
En olmadısı : kısa ya da uzun bot

espresso
26 Nisan 2022, 10:47
Uzun bot ve korumalı pantalonla kendimi daha güvende hissediyorum.
Pantalon paçaları çok dar değil, botların üzerine geliyor, haliyle botlar çok kocaman görünmüyor dışarıdan.
Ofise gittiğimd ebütün gün korumalı pantalon ve uzun botlarla çok da rahatsız olmuyorum. İlk başlarda yanımd aspor ayakkabı taşıdım ama sonra çıkarıp giymek zor geldi bütün gün ofiste uzun botlarla da çok rahatsız değilmiş deyip devam ettim.

joshua
26 Nisan 2022, 10:53
şehirde kısa bot giymek daha mantıklı, normal pantolon üzerine giyilebilen cordura kumaştan yandan tam boy fermuarlı korumalı pantolon kullanılabilir.

berk_cglr
26 Nisan 2022, 11:03
Uzun bot ve korumalı pantalonla kendimi daha güvende hissediyorum.
Pantalon paçaları çok dar değil, botların üzerine geliyor, haliyle botlar çok kocaman görünmüyor dışarıdan.
Ofise gittiğimd ebütün gün korumalı pantalon ve uzun botlarla çok da rahatsız olmuyorum. İlk başlarda yanımd aspor ayakkabı taşıdım ama sonra çıkarıp giymek zor geldi bütün gün ofiste uzun botlarla da çok rahatsız değilmiş deyip devam ettim.

marka modeli ne botların

espresso
26 Nisan 2022, 14:02
marka modeli ne botların

Difi Ventura.
Şurada incelemesi var. https://www.motosiklethayattir.com/difi-ventura-enduro-bot-incelemesi/

2017'de motomax mağazasından almıştım. Forma markasının uzun modellerinden alacaktım o sırada mağazada ayağıma uygun modlei yoktu, bu difi ayağıma uyunca aldım, 4-5 yıldır da henüz eskitemedim. Yazın terletmiyor, kışın da ayaklarım su almıyor, üşümüyor. İyi ki almışım dediğim ekipmanlarımdandır.

Pantalonum da Riderdenim Bora modeli. Kışlık diye geçiyor ama kışın üşütmüyor, yazın da terlemiyorum, rahatım. Dizlerindeki korumalar dıştan çıkarılmıyor, bu yüzden ofise gittiğimde dizlerimde korumalarla oturmak ilk başta rahatsız etmişti ama alıştım, sorun etmiyorum artık.

okanbagiscan
26 Nisan 2022, 15:26
Yanlış düşünüyorsunuz.Uzun bot kaval kemiğini korumak için değil ayak bileğini korumak için.Muhtemelen aldığın darbede iki botlada bileğin yine kırılacak ama uzun botun avantajı kırılan kemiğin dışarı çıkmasını önlemesi.Kırık içerde kalırsa iyileşmesi çok daha kolay olur.Dışarıya çıkar birde toprak toz falan teması olursa o yaranın iyileşmesi çok daha zor ve zaman alır.

tommygun
26 Nisan 2022, 17:55
Benim aldığım eğitimlerde bana söylediklerine göre bu işte olması gereken; yaz-kış kaval kemiği korumalı uzun bot ve de korumalı pantolondur. Korumalı pantolonun korumasının en altıyla uzun botun en üst kısmının aynı çizgide olması süpermiş. Kısa bot (ki ben de yazın kullanıyorum) çok iyi bir seçenek değil hele dize takılan dizliğin kaza esnasında dönüp dize daha fazla zarar verme ihtimali varmış.

espresso
26 Nisan 2022, 21:05
Benim aldığım eğitimlerde bana söylediklerine göre bu işte olması gereken; yaz-kış kaval kemiği korumalı uzun bot ve de korumalı pantolondur. Korumalı pantolonun korumasının en altıyla uzun botun en üst kısmının aynı çizgide olması süpermiş. Kısa bot (ki ben de yazın kullanıyorum) çok iyi bir seçenek değil hele dize takılan dizliğin kaza esnasında dönüp dize daha fazla zarar verme ihtimali varmış.

Ben korumalı pantalon ve botu kazada test ettim. Kask dışında pert olan ekipmanım da olmadı. Ben de hala motora binebiliyorum. Basit, ameliyata gerek kalmadan 3-4 ayda iyileşen bir köprücük kemiği kırığı ile atlatmıştım.

TIGERSHARK
27 Nisan 2022, 09:12
Ben sadece uzun botun ve pantolonun kaval kemiğini koruyacağına pek inanmıyorum. Fuarlarda incelediğim bütün pantolonlar da koruma sadece diz kapağı içindi ama kemiği örtülüyen birşey yok. Zaten şu forumdaki kullanıcılardan da anladığım pantolon giyenlerin bacağı kırılmış ki pantolon işini yapamamış. Ben kısa bot ve masfallı dizlik kullanıyorum ve mevcut dizliği daha güvenilir uzun bir dizlik ile değiştirmeyi düşünüyorum

Öz_Musti
27 Nisan 2022, 10:02
Yukarıda arndiol arkadaşımız yanlış söylemiş. Olması gereken uzun bot kullanmak. Sadece kaval kemiği değil, bilek de korunur böylece okan da söylemiş. Ama senin yaşantına göre mecburen kısa bot + uzun dizlik yapacaksın. Ben sana şimdi uzun bot giy desem, sıkılacak ve giymeyeceksin. Bari senin için sürdürülebilir olan kısa bot + uzun dizlik giy.

wsers
28 Nisan 2022, 00:59
Yani yazın günü uzun bot giyip dolaşmak beni çok bunaltır. Yds'nin yazlık botunu sipariş ettim. Birde dizlik alacağım olduğu kadar artık.