PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisin dur ihtarına uymama cezası

Sayfa : [1] 2

Mortalxx
25 Nisan 2022, 23:52
Bugün öğlen saatlerinde kaskım ve motorun ruhsatı yanımda olmadığı için yolda yunus polisin beni görüp durdurmaya çalışması üzerine arabaların kenarından kaçtım plakam açık ceza keseceği aşikardı fakat gelen ceza miktarı 2440 tl bu haysiyetsiz neye göre bu cezayı kesti adam mı öldürdüm hırsızlıkmı yaptım sanki internette yazan tutar 250 tl neye göre bu cezayı kesiyor üstüne sürmedim birşey yapmadım yardımcı olabilecek varmı ??

F54
25 Nisan 2022, 23:57
250 tl 2022 cezası mı ona iyi bakmak lazım
tabi sana sadece polis ten kaçma cezası yazmamışlar anlaşılan
birde ehliyetin yanında yok kask yok ruhsat yok neden kaçıyorsun arkadaş dur durumu izah et belki bu kadar ceza yazmayacaktı
devletin polisinden kaçılmaz makul şüheli durumuna düşüyorsun o daha sakat durumlar ortaya çıkarabilir

tommygun
25 Nisan 2022, 23:59
Arkadaş kusura bakma hem kaskın, hem ruhsatın yanında yok hem de polisten kaçıyorsun ve ceza kesen polis bir de haysiyetsiz mi oluyor? Giderken peşine takılıp sana kaza yaptırmadığı için çok şanslısın. Bence erken ödeme indiriminden yararlan.

Mortalxx
26 Nisan 2022, 00:06
Hocam ehliyetim var hatta kendi kaskım değil ama arkadaşın kaskı kolumdaydı kask küçük olduğu için takmadım olmuyor yani ardarda şerit değiştirmekten kasktan dur ihtarına uymama cezalarını toplasan bile 850 1000 tl yapıyor bu karaktersiz prim alabilmek için nasıl fazladan bol keseden cezabiliyor ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Neyine kaza yaptıracak kardeşim üstünemi sürdüm yayayamı çarptım silah mı çektim kamu malınamı vurdum da gelip üstüme kırıp düşürecekmiş sen bu kafayla devam et ben hatalı olduğum yerlerin altını çiziyorum zaten hesapladığın zaman çarpı iki çıkıyor onu sorguluyorum idrak edemiyorsun sanırım. Deri ceketim kask var ama olmuyor kolumdaydı herşey tam sadece ruhsatım yoktu diyebilirim ama kaçmam beni haklı yapmaz aksine suçluyum fakat bu ceza neyin bedeli niye üç kuruş fazla alacak diye ben cezayı neden 1000 değilde 2500 ödüyorum onuda izah etsene

tommygun
26 Nisan 2022, 00:15
Hocam ehliyetim var hatta kendi kaskım değil ama arkadaşın kaskı kolumdaydı kask küçük olduğu için takmadım olmuyor yani ardarda şerit değiştirmekten kasktan dur ihtarına uymama cezalarını toplasan bile 850 1000 tl yapıyor bu karaktersiz prim alabilmek için nasıl fazladan bol keseden cezabiliyor ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Neyine kaza yaptıracak kardeşim üstünemi sürdüm yayayamı çarptım silah mı çektim kamu malınamı vurdum da gelip üstüme kırıp düşürecekmiş sen bu kafayla devam et ben hatalı olduğum yerlerin altını çiziyorum zaten hesapladığın zaman çarpı iki çıkıyor onu sorguluyorum idrak edemiyorsun sanırım. Deri ceketim kask var ama olmuyor kolumdaydı herşey tam sadece ruhsatım yoktu diyebilirim ama kaçmam beni haklı yapmaz aksine suçluyum fakat bu ceza neyin bedeli niye üç kuruş fazla alacak diye ben cezayı neden 1000 değilde 2500 ödüyorum onuda izah etsene

Bu tarz kaçma vakalarında caydırıcı olsun diye tam ismini hatırlamıyorum ama "Trafiği tehlikeye düşürmek" tarzı bir maddeyi de işin içine katıp ceza tutarını yükseltiyorlardı.

Mortalxx
26 Nisan 2022, 00:20
47/1-A / 46-2G / 78-1B
Üç suçtan kesmiş şerit değiştirmeyi makastan göstermiş ve o sadece 1000 tl yatıcak yeri yok ya gece gece sinirden gülüyorum sağlık olsun suçuma eyvallah neyse son kuruşuna kadar vereyim ama bu kanı bozukluktan başka birişey değil kendime yapıldığı için demiyorum X kişisinede aynı muamele yapılsaydı onunda yanında dururdum kimse yapmadığı şeyleri yapmış gibi gösteremez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Yedikleri rüşvetin haddi hesabı yok bize caydırıcılıktan bahsediyorlar muz cumhuriyeti öderiz ödemesine sadece zoruma giden ben ve diğer insanlara yapmadıkları şeyin cezalarını kesmek adaleti hukuğu sağlıyamıyorlar diye motorsiklet hırsızlarını araba hırsızlarını tecavüzcüleri serbest bırakıyorlar diye bizde onlara halk olarak ayar çekelim belki caydırıcılık anlamına kendilerine gelirler neyse sitemimi maruz görün hocam kalp kırdıysam kusura bakmayın.

watercolours
26 Nisan 2022, 00:20
Ceza makbuzunu bekleyin.

Mortalxx
26 Nisan 2022, 00:30
Erken ödemeyle 1800 tl yapıyor ahahaha hırsızlık veyahut dilencilik yapsaydım daha az ceza alırdım 😁😁

Mamba09
26 Nisan 2022, 00:40
Devir nasıl değişti hiç fark etmeden… Eskiden bu hareketi yapmaktan çekinen insanlar vardı. Polisten kaçmaktan bahsediyorum. Sen hem bu hareketi yapmaktan çekinmiyorsun, hem de buraya gelip yazıyorsun. Biraz olsun utanmıyor musun?

Mortalxx
26 Nisan 2022, 00:51
İdrak etme ve algılama sorunun var sanırım en kısa sürede doktora gitmelisin.

natijax
26 Nisan 2022, 03:00
boşa tartışmaya ve mod düşürmeye gerek yok. sen bu cezayı hak ettin mi hak etmedin mi bilemem ama kaçarak bunları düşünme hakkını da kaçırdığını düşünüyorum. tasvip edilecek bir şey değil yaptığın ama nacizane tavsiyem; olan olduysa kabullenmek lazım. fazla takılma, üzerine düşünme. öde cezanı yoluna bak. her şekil ödeyeceğin para için mutsuz olmaya gerek yok

Birkannn
26 Nisan 2022, 03:24
Ben yardımcı olayım sana kardeşim.
Çevirmeden kaçmandan dolayı haysiyetsiz polisi bulup amiri olarak gerekeni yapacağım.
Özelden numaranı plakanı ilet.
Nasıl böyle bir haysiyetsizlik yapmış soracağım ona.
Foruma bak ..
Ehliyetin sistemde zaten çıkar iki dk dur derdini anlat
uyuşturucu satıcısı veya terörist olmadığın alnında mı yazıyor.
Utanmaz arlanmazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:07 ----------

Adam o kadar saf ki tecavüzcüyü polis serbest bırakıyor biliyor.
Ülkeye bak ne hale gelmiş.
Kaskı evrak sorunu olan şu forumda biri var mı sorun yaşayan ?
olursa alsın görüntü sicil sizin için uğraşacağım.
Çoğu motorcuya destek oluyor.

Samet Ağır
26 Nisan 2022, 07:51
Insallah bahsetigin miktar ile kalmaz,burada defalarca yazdığın haysiyetsiz laflarına istinaden hakkında soruşturma da başlatılır.
Sadece birinin ihbarı yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Yazmadan edemedim yine..
Senin o polisten kaçmadan önce..
Dükkandaki kasiyerin boğazını kesmedigini...
İlk yada ortaokul çocuğuna Esrar eroin vermediğini...
Zavallı bir kadını kızı öldürmediğini...
Bir polis aracının altına bomba koyup kacmadigini...
Yol kenarına parkeden araçları kundaklamadigini...
V.s v.s v.s gibi cogaltilabilecek örnekleri bilmeyen polis haysiyetsiz karaktersiz öyle mi?
Ama sen haklısın. Arkandan bakarak senin ne olduğunu bilmeliydi değil mi?
Enteresan yahu.. polis nasil böyle bir.hata yapar da zatialilerinizi tanıyamaz.. esefle kinayacagim ama esef buna yanaşmıyor...

twilight_flame
26 Nisan 2022, 08:01
Hem suçlu, hem güçlü olmaya çalışmak bu olsa gerek.
Kaskının kolunda olması kaskın doğru yerde olduğu anlamına gelmiyor,kaskın küçük olması ya da takmaman polis arkadaşların problemi değil sonuç itibariyle kural ihlali.

Diğer bir konuya gelecek olursak emniyet güçlerinden kaçman daha büyük bir sorun, belki aranan bir şahıssın, teröristsin vs. polis arkadaş bunu nereden bilsin, aracın plakası var görünen ama senin kim olduğunu gösteren belge sadece kimliğin, sende onu ibraz etmeden kaçıyorsun.

Yat kalk dua et polis herhangi bir terör vs şeyden şüphelenmemiş, yoksa seni takip edip, hatta dur ihtarına uymadığın için belirli bölgelere ateş ederek seni durdurma hakkını kullanabilirdi.

Ayrıca hiç tanımadığın, ceza almamak için kaçtığın gözönüne alınarak birileri hakkında haysiyetsiz demek yerine önce kendini haysiyetini sorgulamanı tavsiye ederim.

Ceza konusuna gelince 2 üst paragraftaki yazımı tekrar oku, vurulmadığın ya da başka şekilde durdurulmadığın için şanslısın. seninde dediğin gibi bir yasa var uygulanmak zorunda, sende bu yasaya uymak zorundasın.

ushuaia
26 Nisan 2022, 08:08
salih?????

arndiol
26 Nisan 2022, 08:11
saka gibisiniz, bir de haysiyetsiz demişsiniz.

kaçan araçlardan yakalanan ne uyuşturucular ne kacırılan insanlar var bu ülkede.

Bana kalsa polisten kaçana ateş etme yetkisi bile verilmeli. Kuralları ihlal et, polisten kaç bir de cezaya ağla.

Kural [ Z ]
26 Nisan 2022, 08:20
Hem suçlu hem güçlü olmadın diye ağlamaya gelmişsin. Memur gerekeni yapmış, sen dua et o çok özendiğiniz conilerin memleketinde değilsin. Kuşunu o kasksız kafana sokuverirlerdi.

xtrafrozen
26 Nisan 2022, 09:19
Bunlar işte hep "Motorla nasıl kız tavlanır" videoları yüzünden ..

berk_cglr
26 Nisan 2022, 09:31
forum yine formunda ateş ediyor

atalayalper
26 Nisan 2022, 09:32
Polisten kaçıp illegal davranan sen haysiyetlisin ama işini yapıp sana olabilecek en üst seviyeden ceza kesen polis haysiyetsiz öyle mi? Anlık bir korku ile muhtemelen kaçtın polisten ama kaçma arkadaşım polisten kaçmak bir gün başına daha büyük dertler açabilir peşine takılırlar sen de o adrenalin ile yapmayacağın hareketler yapar sonunda da kaza yaparsın. Youtube'a polisten motorla kaçma videosu yazıp çıkan sonuçları izle özellikle de Brezilya'da çekilmiş olanları.

Metehan07-70
26 Nisan 2022, 09:38
Polislerin kestiği cezadan prim aldığını ispatlayabilir misin bize?
Ayrıca ceza kotası diye bir şey yok, sorgulama kotası mevcut.
Biz enayiyiz zaten, yıllardır eksiksiz, kusursuz motor kullandığımız için.

harun27
26 Nisan 2022, 09:40
Türk Polisi ile gerekeni yaptıgı için bir kez daha gurur duydum. Size geçmiş olsun demek isterdim ama hem kaçıp hemde yurdumun polisine haysiyetsiz diyen birine iyi dilek temennisi etmek içimden gelmez.

awitrus
26 Nisan 2022, 09:47
Cimerden şikayetimi gerçekleştirdim (: Arkadaş kolluk kuvvetlerine yaptığı iftiraların savunmasını versin bakalım.

arndiol
26 Nisan 2022, 09:59
haysiyetli arkadaşa birkaç örnek

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/polisten-kacan-hukumlu-calilarin-arasinda-yakalandi-42047634

https://www.haberturk.com/kastamonu-haberleri/96577738-polisten-kacan-surucu-kaza-yapinca-yakalandi
https://www.konhaber.com/haber-polisten_kacan_17_yasindaki_ehliyetsiz_surucu_kaza ya_neden_oldu-1751024.html

https://www.haber.com/tartistigi-esini-tabancayla-vuran-koca-polisi-gorunce-kafasina-sikti-623132/

watercolours
26 Nisan 2022, 10:08
Aslında polis de hatalı. Dur ihtarına uymayanı takip edip veya ettirip sorgulamalıydı. Dediğiniz gibi, katil olabilir kaçan ve ceza yazmak çok etkisiz onu yakalamaya kıyasla.

sallami
26 Nisan 2022, 10:20
"Tahir Efendi bana kelp demiş. İtikatımca kelp tahirdir." demiş şair. Ayrıca ben bu yaşıma kadar polisle adam gibi konuşupta, adam gibi muamele görmediğimi hiç hatırlamıyorum. Gençken rahmetli pederle tartışınca evden kaçardım, gidip karakolda yatardım.

Beto87
26 Nisan 2022, 10:27
Ortada bir adet haysiyetsiz olduğu doğru ama bu polis değil sensin. Keşke takip edip ihtara uymadığın için 2 tane de sıksaymış arkandan. Kask yok, ruhsat yok muhtemelen tipin de at hırsızına benziyor. Seni çevirmeyecek de kimi çevirecek?

gerivites
26 Nisan 2022, 10:29
Böyle polisten kaçan şahsiyetsizlere en ağır cezayı vermek lazım.

Mr.wind
26 Nisan 2022, 10:30
bu konu, "skandal basliklar listesine" giris yapsa da, ust siralari zorlamasi mumkun degil gibi.

"Devletin arazisine nasil cokerim" isimli bi baslik vardi, o konu acik ara favorim.

Gerci o baslikta, diger insanlarin vatandasin devletin arazisine nasil cokebilecegi ile ilgili taktikler vermesi, konunun listenin tepesine oturmasina etkisi olmustu.

Olsun konu sahibi uzulme; boyle devam edip daha skandal suclar islersen, belki birgun "devletin arazisine cokmek icin taktik isteyen arkadasi" tahtindan edebilirsin.

yaşlıveacemi
26 Nisan 2022, 11:41
Elli tane şey yazdım sildim.

alp_tunay
26 Nisan 2022, 11:43
Kaçıyorsan demek bir eksiğin ya da suçun var..
Sonra da gelen cezaya ağlıyorsun..
Madem uçmayı bilmiyorsun niye i..nalık yapıyorsun ?..
2500 değil 12.500 gelmeliydi aslında..

yaşlıveacemi
26 Nisan 2022, 11:46
Cimerden şikayetimi gerçekleştirdim (: Arkadaş kolluk kuvvetlerine yaptığı iftiraların savunmasını versin bakalım.

Şimdi ister misin bir zaman sonra şerefiz cimer memura hakaret ettim diye bana ceza yazmış konusu açsın.

arndiol
26 Nisan 2022, 12:56
Şimdi ister misin bir zaman sonra şerefiz cimer memura hakaret ettim diye bana ceza yazmış konusu açsın.

ahahhah abi uzun zamandır bu forumda yazılan birşey gülmemiştim, teşekkürler :queen:

Green_Beret
26 Nisan 2022, 13:00
Şu tipleri gördükçe iyi ki polis olmamışım diyorum. Keşke 20 bin yazsalarmış 2400 TL çok az bence...

1996furkan
26 Nisan 2022, 14:41
Hayatımda 3 defa çevirmeye girdim 2 sini sorunsuz geçtim her şeyim tamdı 3. de cüzdanı arkadaşta unutmuştum almaya giderken çevirdi ehliyet üstümde değildi durumu izah ettim ruhsatım yanımda dedim TCKN istedi yolun açık olsun dedi uğurladı istese motoru bağlayıp cezayı yapıştırırmıydı yapıştırırdı burada ki haysiyetsiz görevi yapan polis memuru değil bence. Ben o cezayı yemiş olsaydım gelip burada ağlamazdım bile sineye çeker cezama katlanırdım. Geçen ki konularda ki gibi egzostan keyfi ceza yazarlar hakkını ararsın tamam da senin haklı olduğun bir taraf yok ki. Evet birde o polis memuru seni yakalamış olsa ki birde yunus polisi karşısında da böyle konuşabilir miydin merak ediyorum açıkcası :)

DickName
26 Nisan 2022, 15:03
Bu sığır sen misin yoksa?

https://www.youtube.com/watch?v=aIN8FXa_8Ns

Mortalxx
26 Nisan 2022, 15:27
Siz anlamakta idrak edemiyorsunuz olayı sanırım. Ben yediğim cezaya sinirlenmiyorum veya esip gürlemiyorum bana yazılan cezanın maddelerin hepsini tek tek toplayıpta bulduğum miktarın neredeyse iki katı bunun neden sonucunu öğrenmek istiyorum bana yapılan yarın bir gün başkasınada yapılırsa oda gitsin hakkını savunsun onun derdindeyim şimdi olayı idrak edebildinizmi çok bilgili üst düzey her konuda fikri zikrin olan vatandaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Ben değilim ama o sığırı yakın çevrende arayabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Bir çok polisin ağzından duydum onların yalancısıyım doğru yanlış net birşey diyemem.

M.balibey
26 Nisan 2022, 16:17

Bu çok iyiydi:queen:

okanbagiscan
26 Nisan 2022, 16:22
İşin teknik tarafında yazılan ceza maddelerinden fazla turar olması garip.Yani polis ceza tutanağına ilgili maddeyi yazıp altına povyondaki gibi hesabı şişirebilirmi.
Cezayı ödersinde bence buna itiraz edersen belki değin gibi caza tutarı düşebilir.
Benimde tavsiyem polisten kaçmak doğru bir davranış değil.Varsa eksiğin belki söyleseydin polise anlayışlı davranabilirdi.Böyle kaçınca daha kötü olmuş senin için.Belki kaçmasaydın daha az ceza yiyecektin.

watercolours
26 Nisan 2022, 16:46
Cezalarda hesap hatası varsa tabii ki itiraz edeceksiniz. Aksini düşünmek bile abes.

GoGi
26 Nisan 2022, 17:00
Bu ceza az olmuş. Kesinlikle en az 5.000 TL olmalıydı. Polisten kaçmanın savunması, izahı olmaz. Bu sebeple sen herkese anlamıyorsun etmiyorsun vs desen de boş.

Bundan sonra kurallara uymanı rica ediyorum senden..

ergunerbaş
26 Nisan 2022, 17:04
Bugün öğlen saatlerinde kaskım ve motorun ruhsatı yanımda olmadığı için yolda yunus polisin beni görüp durdurmaya çalışması üzerine arabaların kenarından kaçtım plakam açık ceza keseceği aşikardı fakat gelen ceza miktarı 2440 tl bu haysiyetsiz neye göre bu cezayı kesti adam mı öldürdüm hırsızlıkmı yaptım sanki internette yazan tutar 250 tl neye göre bu cezayı kesiyor üstüne sürmedim birşey yapmadım yardımcı olabilecek varmı ??

Yazdığın kelimelere dikkat et,utanmadan gelip konu açmışsın.Neden kaçıyorsun? Ne taşıyorsun? Kimsin? Mermur arkadaş az bile yapmış sana

hn33
26 Nisan 2022, 17:05
Bence kanuna göre para cezası yazılmamalı direk vur emri olmalı

Öz_Musti
26 Nisan 2022, 20:25
Login olmadan şöyle bi konulara bakıp çıkacaktım ama yazmak için login olmak zorunda kaldım. Bana kaybettirdiğin zaman ne olacak? Senn yüzünden siteye giriş yaptım. Hadi onu geç.

Ben efendi gibi giderken senin gibi kaçan adamlar yüzünden polis bana ileride daha sert davranabilir. Onun hesabını nasıl verecen?

Yanlışsın dostum. Çok kişinin kul hakkına giriyorsun dikkat et.

Yukarıda yazdıklarımı iyi oku, birşey diyeceksen saldırmadan, akıllıca cevap ver.

espresso
26 Nisan 2022, 21:09
Bunca yıllık anarşistim, ehliyet, kask, ruhsat vb. gibi saçma nedenden polisten kaçmak benim de aklımdan geçmez. Ehliyet'den çok daha vahim durumlarda trafik çevirmesinde polis durdurduğunda memur bey buyrum ehliyetim, ama sanırım beni alacaksınız, buyrun gidelim demişliğim çoktur.

tommygun
26 Nisan 2022, 21:19
Konuyu açan arkadaşımız muhtemelen cezayı öğrenir öğrenmez sıcağı sıcağına o heyecanla konuyu açtı. Bu tip duygu yoğun durumlarda bazen insan kalemine, diline, klavyesine hakim olamıyor. Ondan sonra da sağlı sollu hepimiz adama girip linç etmişiz. Burada biz bizeyiz Cimer vs gerek yok ağalar.

RunemagicK
26 Nisan 2022, 23:28
görevini yapan polis dünyanın hakaretini yemiş. ne güzel kafalar var yahu.

AzÇok
26 Nisan 2022, 23:44
İki kere ehliyetim yanımda yokken polisle muhatap oldum. Biri maddi hasarlı kazaydı. İnsan gibi derdimi anlattım. Bir sorun yaşamadım. Kaçmak vs maceralara girersen en azından paran gider. Gelen ceza süper boy olmuş diye ağlamaya lüzum yok. Ettiğin hakaretler cezanı azaltmaz. Yeni dertler arayacağına erken öde. Ve aklını başına devşir.

DickName
27 Nisan 2022, 00:08

Siz anlamakta idrak edemiyorsunuz olayı sanırım. Ben yediğim cezaya sinirlenmiyorum veya esip gürlemiyorum bana yazılan cezanın maddelerin hepsini tek tek toplayıp bulduğum miktarın neredeyse iki katı bunun neden sonucunu öğrenmek istiyorum bana yapılan yarın bir gün başkasınada yapılırsa oda gitsin hakkını savunsun onun derdindeyim şimdi olayı idrak edebildinizmi çok bilgili üst düzey her konuda fikri zikrin olan vatandaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Ben değilim ama o sığırı yakın çevrende arayabilirsin.[COLOR="Silver"]

1- Aritmetik Toplam:

https://i.postimg.cc/BQkSL9D3/ceza.png

TRAFİK CEZA REHBERİ 2022 (http://www.tsof.org.tr/dergi/2022-ceza-rehberi.pdf)

2- Aynaya bak görürsün.

satoyama
27 Nisan 2022, 05:44
İyi bir dil ile izah edip sadece kask cezası ile kurtulabilirdin. ruhsatı da getirirdi birisi.