PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS'nin Yeni Distribütörü Uğur Motorlu Araçlar (UMA) Oldu

ulkerhan
21 Mart 2022, 16:02
TVS Türkiye'nin distribütör firması değişti. Yeni distribütör Uğur Motorlu Araçlar (UMA) oldu.

https://i.hizliresim.com/3s1ox1k.png

erensel
21 Mart 2022, 16:46
Belki daha fazla model getirirler
Hayırlı olsun

mattiadestro
21 Mart 2022, 17:41
hayırlısı olsun. rr310u getirseler de düşük CC racing klasmanı biraz canlansa.

AzÇok
21 Mart 2022, 18:01
TVS güzel bir marka. Özellikle kuryeler için ilaç gibi modelleri var. Mevcut şartlarda satışları yükselmesi gereken bu marka İsotlar'ın elinde epey geriledi. Özellikle fiyatlandırma hataları yaptılar. UMA işini düzgün yaparsa motosiklet camiasına çok faydası olur. Ben kuşkuluyum. Umarım yanılırım.

tommygun
21 Mart 2022, 18:12
Tvs'yi bana Levend84 kardeşim sevdirdi. İsotlar pandemiyle beraber bıraktı bu işleri bence. Eskiden fuarlarda hayvan gibi büyük stand kiralarlardı. Yine de UMA'ya geçmesine sevindim, belki bu değişim ve motivasyonla satışları artar, ülkeye daha farklı alternatif motorlar getirirler.

f0cus
21 Mart 2022, 19:43
uma rr310u 50bine gelişine satsın peynir ekmek niyetine satar,
Daha birde üstüne bakım paralarını cebine atar ama nerde o günler muhtemelen 75 bin bandında gelir muhtemelen satış olmaz ıvır zıvır

n_rt
21 Mart 2022, 19:48
şu bajajı da kuralkan dan kurtarabilseydik keşke.

mattiadestro
22 Mart 2022, 00:42
Daha birde üstüne bakım paralarını cebine atar ama nerde o günler muhtemelen 75 bin bandında gelir muhtemelen satış olmaz ıvır zıvır

75 bine getirse bile epey satar. hindistanda dominar 400den pahalı satılıyor. 250cc yi de geçeceği için ekstra vergi binecek. 85'e satarlarsa iyi.

yasinreis
22 Mart 2022, 11:59
Tvs'yi bana Levend84 kardeşim sevdirdi. İsotlar pandemiyle beraber bıraktı bu işleri bence. Eskiden fuarlarda hayvan gibi büyük stand kiralarlardı. Yine de UMA'ya geçmesine sevindim, belki bu değişim ve motivasyonla satışları artar, ülkeye daha farklı alternatif motorlar getirirler.
İsotlar bu işi her zaman ciddiyetsiz bir şekilde yaptı,tabi otomotiv bayiliklerinden kazanılan paralar motosikletin getirileri ile karşılaştırılmayacak kadar büyük olunca motosiklet tarafı üvey çocuk oldu ve gereken ilgi gösterilmedi.Bi dolu müşteri pejo tarafında rezil oldu yedek parça servis yokluğundan ,yetmezmiş gibi brixton lambretta elektrikli vs marka getirmişler.Bizim yerli patronların kafa yapısını anlamak mümkün değil.Uma her şekilde çok daha iyi hizmet eder,en azından kurumsal bir kimliği var

DickName
22 Mart 2022, 12:51
UMA denilen umacılar da aynı şeyin "parlament mavisi"

M.balibey
22 Mart 2022, 13:43
Parça fiyatlarıda düşse bari

harun27
23 Mart 2022, 11:27
Çok da değişen bişey olmayacagını düşünüyorum ben açıkcası

Öz_Musti
23 Mart 2022, 11:47

Gelişi neden 50 bin olsun. R25 100 bin bandındayken, 300 cc lik makine 250 den yukarısı bir üst ötv dilimi olacağı için %8 yerine %37 ötv olacak. YAni her halikarda rr310 120 binden yukarı olur. 50 bin hayal. ÇArp sen onu 3 ile.

UMA ya kayyum atanınca işler yönetilemedi. Adamlar geri dönünce güzel işler yaptı. Ben beğeniyorum. TVS markası biraz ilerleyecektir ama adamların elinde olmayan vergiler var. Yapabilecekleri de çok birşey yok. En azından servisler düzgün olabilir

Mr.wind
23 Mart 2022, 12:04
Gelişi neden 50 bin olsun. R25 100 bin bandındayken, 300 cc lik makine 250 den yukarısı bir üst ötv dilimi olacağı için %8 yerine %37 ötv olacak. YAni her halikarda rr310 120 binden yukarı olur. 50 bin hayal. ÇArp sen onu 3 ile.

UMA ya kayyum atanınca işler yönetilemedi. Adamlar geri dönünce güzel işler yaptı. Ben beğeniyorum. TVS markası biraz ilerleyecektir ama adamların elinde olmayan vergiler var. Yapabilecekleri de çok birşey yok. En azından servisler düzgün olabilir

Galiba haklisin hocam. tvs 310r hindistanda dominar 400 den daha pahali. dominar 2.2 lakh tvs 2.6 lakh. dominar 90k canim ulkemde, tvs de 110-120 civari olur.

zort

AzÇok
23 Mart 2022, 12:44

Bu tür modelleri bir yana bırakırsak TVS daha önce Türkiye'de RTR 150 ile üstlendiği misyonu(sağlam/ekonomik) devam ettirse ikitekercilere önemli bir hizmette bulunur. RTR 200 ve RTR 160'ı Türkiye'ye getirdiklerinde fiyat belirleme konusunda önemli hatalar yaptılar. RTR200 Hindistanda Pulsar NS200'den %10 daha ucuzken bizde daha pahalı satılmaya çalışıldı. RTR160'a neredeyse RTR 200 ile aynı fiyat koyuldu. İsotlar doğru bir fiyat politikası izleseydi. RTR200 ve 160'ın yeni partileri gelirdi. Hala eldekileri bitiremediler. TVS markasını bırakmaları hayırlı oldu. UM'nin distribütörlüğü alması hayırlı oldu mu? Sanmıyorum. Muadili Japonların aşırı fiyat etiketleri, mevcut piyasamızda NS200, Dominar 250, CF-250NK, Xpulse 200T vs. lehine işleyecek gibi görünüyor.

Memcoş48
23 Mart 2022, 19:30
Eski bir Tvs Apache Rtr150 sahibi olarak sevindim. İnşallah Sym'yi de alırlar:)

bursalıali
24 Mart 2022, 00:36

Ha ben bunu yazarken, 7 senedir UMA nın sattığı RX3 İ EVO kullandığımı hatırrlatırım. Demek ki UMA dan müşteri memnuniyeti SINIRSIZ imiş!!!???...,,,8o

sercan2667
26 Mart 2022, 00:00

Vergiler hariç 50bine bile gelmediği için maalesef satamaz

hokka
03 Aralık 2022, 23:15
Parlement mavisi olsa yine iyi ama bunlar da bildiğin kahverengi çıktı. Mail yoluyla yeni gelecek model hakkında çok net bir soru sordum onca zaman geçti üzerinden halâ dönüş yapmadılar.

10 binlerce liralık motosiklet satıyorsun, potansiyel müşterinden çok basit bir soru gelmiş ama onu bile cevaplamaktan aciz insanlar bunlar. Bunlar ticaretin t sinden anlamayan halkla ilişkiler, müşteri memnuniyeti nedir bilmeyen sırf cebinde parası olduğu için insanlığı öğrenmeden ticarete atılmış insanlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Parlement mavisi olsa yine iyi ama bunlar da bildiğin kahverengi çıktı. Mail yoluyla yeni gelecek model hakkında çok net bir soru sordum onca zaman geçti üzerinden halâ dönüş yapmadılar.

10 binlerce liralık motosiklet satıyorsun, potansiyel müşterinden çok basit bir soru gelmiş ama onu bile cevaplamaktan aciz insanlar bunlar. Bunlar ticaretin t sinden anlamayan halkla ilişkiler, müşteri memnuniyeti nedir bilmeyen sırf cebinde parası olduğu için insanlığı öğrenmeden ticarete atılmış insanlar.

M.balibey
14 Mart 2023, 13:16
İsotlar yine iyiydi parça bulanabiliyordu umada hiçbir parça stokta yok

ryangt
14 Mart 2023, 13:28
uma'yı hala kayyum mu yönetiyor?

retox70
14 Mart 2023, 13:40
uma'yı hala kayyum mu yönetiyor?

hayır, sahipleri geri aldı diye biliyorum.

İsotlar yine iyiydi parça bulanabiliyordu umada hiçbir parça stokta yok
İnsanlar Uma'dan aldıkları araçlardaki şikayetleri için İsotları arıyorlarmış, bir lansman yok, bilgilendirme yok.
Kim neye bakıyor belli değil.

F54
14 Mart 2023, 22:54
bir çok montaj hatası oluyor tvs scooterlerında çoğu kullanıcı şikayetçi bu konudan