PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk defa Motor Ehliyeti İçin Yardım

mourad
16 Ocak 2022, 23:44
B ehliyetim var. İlk defa motor ehliyeti için başvurucam. A2 ehliyeti alıcam. Scotter kullanmayı istiyorum Direksiyon sınavında vitesli mi yoksa vitessiz mi motor sürdürücekler bana bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilir.

ElPadron
17 Ocak 2022, 00:04
Vitesli sürdürürler.Bide aga yaş tutuyosa git a al boşyere yükseltmek için uğraşma sonra.2. ehliyet parası verirsin ileride.Direk a al.Ben 0 bilgiyle girdim 3 4 ay oluyo direk a aldım ve hiç zor değildi.Tüm eğitimlere katıl sadece.

mourad
17 Ocak 2022, 00:28
A ehliyet için 2 yıl A2 ehliyeti şartı var. Onun için direk alamıyorum önce a2. Vitesli sürmeyi bilmiyorum bu arada 2 yıldır scotter sürüyorum

ElPadron
17 Ocak 2022, 00:34
Aga alıcaksan vitesli al sınırları olabildiğince açmaya bak bence yine scooter sürersin önemli değil ben motoru bırak sürmeyi dokunmamıştım bile çok basit.

Meks
17 Ocak 2022, 00:56
A ehliyet için 2 yıl A2 ehliyeti şartı var. Onun için direk alamıyorum önce a2. Vitesli sürmeyi bilmiyorum bu arada 2 yıldır scotter sürüyorum

Dostum A ehliyet 24 yaşında alınıyor, 2 senelik A2 ehliyetin varsa daha erken alıyorsun. Dediğiniz olay o

mourad
17 Ocak 2022, 01:56
Yorumunuzdann anladığım kadarıyla B ehliyetime direkt A ehliyeti ekletebiliyorum. Yasımda tutuyor Dogru mu anladım

Kerem34_
17 Ocak 2022, 02:37
24 yaşının üstündeysen direkt A ehliyet al Manuel. 18-24 arasındaysan A2 al Manuel ehliyet olarak. Otomatik ehliyet mantıklı değil, manuele çevirmek için masraf yapma sonra

KırmızıGrom
17 Ocak 2022, 06:42
Şimdi ben scooter süreceğim dersin ama zehri alınca fikrin değişir. O yüzden yaşın tutuyorsa mutlaka A manuel ehliyet al. Daha sonra vitesli motosikletlere gözün kaymaya başladığında baştan A sınıfı ehliyet almak zorunda kalırsın. Masrafı yeni ehliyet almakla aynı. O yüzden burda gelip bu soruyu soran bütün arkadaşlara başından A tavsiye ediyoruz. Ehliyet kursunun sana işlerine gelen ehliyeti dayatmasina da müsade etme. A veren düzgün bir yer bul.

Manuel vites kullanmayı bilmiyorsan da çok dert etme. Sınavda büyük motor kullanıldığı için genelde birinci viteste yapılıyor parkur, hatta trafik bile.

kasırga genç
17 Ocak 2022, 18:51
bence yaşın tutuyorsa direkt a ehliyete başvur.

zaten sınavda büyük hacimli motor veriyorlar. motoru kaldırdıktan sonra gaz-fren ayarlamasına gerek kalmıyor. rölantide tüm parkuru tamamlarsın.

trafiktede at 2 ye rahat rahat sür.

espresso
17 Ocak 2022, 19:50
Sıradan bir ehliyet kursun olmasın motosiklet konusunda düzgün bir kurs olsun, onlar düzgün öğretiyor. Sen öğren biz seni sınava sokarız diyenlerden uzak dur.

Ben internetten araştırıp bu forumda da hakkında iyi şeyler okuduğum bir kursa yazılıp eğitimler için beylikdüzünden taa kadıköye metrobüsle giderek almıştım A ehliyetimi. Kursa yazılırken ben yalnızca bisiklet kullanmıştım iki tekerli olarak hiç bilmiyorum demiştim. 125cc ile başlayıp 500cc motora kadar kademe kademe öğrendim ve sınav günü rahat rahat sınavı geçmiştim. Ben de scooter kullanıyorum, scooterdan vazgeçme niyetim de yok, anca loto falan çıkar havadan para gelirse yamaha tmax falan alırım ama scooter candır.

natijax
17 Ocak 2022, 23:15
herkes demiş ben de yazayım bu hatayı yapmış biri olarak.
geçen yıl 26 yaşında a alabilecek iken gittim a2 aldım. bin pişmanım. ha bu ekonomide a sürebilecek motoru ne zaman alırım bilmiyorum ama alacağım zaman öyle ya da böyle a ehliyetine geçmek zorundayım aynı parayı ver tekrar çok gereksiz.

2 yıldır scooter sürüyormuşsun hiç düşünme anında git manuel a ehliyet al.
motor kullanan adam her motoru kullanır. tek vitese alışacaksın.

kısaca sonuca gelelim.
a al ileride üst cc geçtiğinde tekrar para ödeme.
manuel al ileride manuel geçmek istersen boşa para ödeme.

2 yıl kullanan biri olarak düşünme dahi vitesliyi anında kavrarsın

DickName
17 Ocak 2022, 23:40
1- Otomatik A1 al
2- Manuel A1 eklet
3- Otomatik A2 al
4- Manuel A2 eklet
5- Otomatik A al
6- Manuel A eklet

Bu kadar macerayı başka bir yerde yaşayamazsın. Her şey adım adım. :wiinkk:

arndiol
18 Ocak 2022, 11:08
B ehliyetim var. İlk defa motor ehliyeti için başvurucam. A2 ehliyeti alıcam. Scotter kullanmayı istiyorum Direksiyon sınavında vitesli mi yoksa vitessiz mi motor sürdürücekler bana bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilir.

aga forumda baska bir arkadaşı gundiklediler.

vitesli motor ehliyetini vitesssiz ile alamazsın. alırsın deselerde inanma alamazsın.

Ona göre bir kursa git.

yec
18 Ocak 2022, 11:59
1- Otomatik A1 al
2- Manuel A1 eklet
3- Otomatik A2 al
4- Manuel A2 eklet
5- Otomatik A al
6- Manuel A eklet

Bu kadar macerayı başka bir yerde yaşayamazsın. Her şey adım adım. :wiinkk:

TLDR: A al. :mrgreen:

Kuvvetle muhtemel Mt-07 ile girersin eğitime / sınava. Kendi kendine gidiyor alet. Hatayı da affediyor(du benim sınava girdiğim).

ElPadron
18 Ocak 2022, 12:10
En zor olan şey bence 8 di büyük motorsa onuda bakışları doğru yapınca çok rahat geçiyorsun

-Black-
18 Ocak 2022, 14:49
A sınıfı motosiklet ehliyeti
Yaş min. 20 olacak
Motor hacmi veya güçte sınır yok.
24 yaşından küçüksen, en az 2 yıllık A2 ehliyeti sahibi olman gerekiyor.
24 yaşından büyüksen, daha önce herhangi bir ehliyete sahip olman gerekmiyor.

Motosiklet ehliyeti – A2 Ehliyet (https://dengeliyorum.com/motosiklet-ehliyeti/)

Sagopa K
18 Ocak 2022, 20:07
Eline sağlık