PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : polis motoru kapıdan çekici ile aldı sonra geldi beni alıp motoru teslim etti

ugurerkan
25 Aralık 2021, 03:32
merhaba

akşam 11 gibi kapıda park halinde duran cbf150 motoru polis aramasımı deniliyor yakalamasımı herneyse daha önce başıma gelmedi bilmiyorum o yüzden çekici cagırdı götürdü yüzde 90 borcu vardır halledin yediemin otoparktan alın dedi.

kendilerince tutanak tuttular ben görmedim ne yazdıklarını imza falanda atmadım

aradan 1 saat geçti ekip tekrar geldi sistemde sorun olmuş motorun yakalaması yokmuş gel götürelim otoparktan motoru al dediler gittim aldım geldim

aşırı saçma bi olayla karşılatım 2 dk içinde çekici geldi motoru aldı gitti kontagıda aldılar

sonra gelip kapıdan resmi araçla aldılar motoru teslim ettiler böyle bişey mümkünmü daha önce başına gelen varmı

motor dayı oglunun üzerine kendisinden satın almıştım akrabayız üstüme almaya gerek yok masraf etmiyim dedim

kendisini aradım dedim böyle böyle bi durum var borcun harcın yada bilmediğim başka bişeyin varmı dedi köprü cezam vardı ödedim nasıl olur vs..

155 'i aradım ilk defa söyle bi şikayet duydum dedi

ilk başta götürürlerken borcu harcı neyi varsa halledin gelin alın dedim ben gelsem alabilirmiyim hayır ruhsat sahibi gelip alabilir dediler.

ama beni kapıdan alıp otoparka götürüp motoru teslim ettiler saglam aldıgıma dair ad soyad tc imza attım burda bir sürü soru işaretli olay oldu bence

seyfi0
25 Aralık 2021, 06:43
Bu server da mantık aramayın hocam.

kenangul
25 Aralık 2021, 09:02
bir pardon hikayesi yani :) iyi tarısıtıp basına bela da acmamıssın.

erkanzdemir
25 Aralık 2021, 10:17
yakın arkadaşların bir şak yapmış, akşam saatine geldiği içinde şaka olduğunu söylemeden uykuya yatmışlar.
Şaka gibi başkada senaryo gelmiyor aklıma.

SuleymanE
25 Aralık 2021, 11:09
Bu ülkede her şey olabilir. Dua et motoru almışlar yanlışlıkla, ya seni alıp götürselerdi, uğraş dur derdini anlatmaya :)

Bir gün grupça turdayız arkadaşlarla, bir çevirme denk geldik. Ama polisler sert konuşuyorlar ve hemen üşüştüler üstümüze kontak kapatın falan diye, bir sıkıntı var belli ki. Bizde bilinçli, full ekipmanlı yaş ortalaması +30 luk grubuz yani.

Dedik hayırdır memur bey ne oldu? Dediler ki sivil polis aracının birinden ihbar geldi bir motor buna makas mı atmış sıkıştırmış mı böyle bir durum varmış, bir motorcuyu arıyolar.

Bir polis arkadan bağırdı, motor kırmızı dediler, kırmızı motor yok bunlardan değil galiba. Bizim grupta da Allahtan o gün hiç kırmızı motor yok :mrgreen:
Biz daha da çok şaşırdık tabi. Çünkü ne plaka, ne motorun modelini vs bilmiyorlar belli ki, kırmızı motor bulsalar kitleyecekler cezayı.

Sonra dediler siz gidebilirsiniz. Arkamızdan gelen kırmızı bir motorlu varsa Allah yardımcısı olsun dedik, yola devam ettik :)

Buda böyle bir anımdır...

arndiol
25 Aralık 2021, 11:25
adamlar sorgu yaparken farklı bir hane yazıp calıntı olan bır motoru sorgulamıs olabılırler.

sacma cıdden

Ercument
25 Aralık 2021, 11:51
Geçen gün 11 yaşında çocuğun aklını aldılar siz iyi kurtarmışsınız.

watercolours
25 Aralık 2021, 12:04
Şanslısınız. Memlekette suç değil, masumiyet kanıtlanmak zorunda genelde. Siz bir şey yapmadan masumiyetiniz ortaya çıkmış. Geçmiş olsun.

M.balibey
25 Aralık 2021, 13:25
merhaba

akşam 11 gibi kapıda park halinde duran cbf150 motoru polis aramasımı deniliyor yakalamasımı herneyse daha önce başıma gelmedi bilmiyorum o yüzden çekici cagırdı götürdü yüzde 90 borcu vardır halledin yediemin otoparktan alın dedi.

kendilerince tutanak tuttular ben görmedim ne yazdıklarını imza falanda atmadım

aradan 1 saat geçti ekip tekrar geldi sistemde sorun olmuş motorun yakalaması yokmuş gel götürelim otoparktan motoru al dediler gittim aldım geldim

aşırı saçma bi olayla karşılatım 2 dk içinde çekici geldi motoru aldı gitti kontagıda aldılar

sonra gelip kapıdan resmi araçla aldılar motoru teslim ettiler böyle bişey mümkünmü daha önce başına gelen varmı

motor dayı oglunun üzerine kendisinden satın almıştım akrabayız üstüme almaya gerek yok masraf etmiyim dedim

kendisini aradım dedim böyle böyle bi durum var borcun harcın yada bilmediğim başka bişeyin varmı dedi köprü cezam vardı ödedim nasıl olur vs..

155 'i aradım ilk defa söyle bi şikayet duydum dedi

ilk başta götürürlerken borcu harcı neyi varsa halledin gelin alın dedim ben gelsem alabilirmiyim hayır ruhsat sahibi gelip alabilir dediler.

ama beni kapıdan alıp otoparka götürüp motoru teslim ettiler saglam aldıgıma dair ad soyad tc imza attım burda bir sürü soru işaretli olay oldu bence

Elinizde bununla ilgili bir delil varsa savcılığa gidin. Evden alınması tuaf geldi haciz memuru var mıydı

Sistemde hata olabiliyor askerliğini jandarma olup rütbeli yada rütbelilere yakın yapan varsa askerlik yapanların asker kaçağı hatta bazı rütbeleilerin askerde sonra orduya girmesine rağmen asker kaçağı çıkardı telsizde

brhn X.
26 Aralık 2021, 21:28
Türkiyede gayet normal olay değilmi hocam bence şaşırmamak gerekir hatta geri aldığın için şanslısın

gurcanozturk
26 Aralık 2021, 22:27
adamlar sorgu yaparken farklı bir hane yazıp calıntı olan bır motoru sorgulamıs olabılırler.

sacma cıdden

Temmuz 2021'de Bati Karadeniz turum sirasinda Ankara'daydim, I. Meclis muzesini gezdim tam cikiyorum, ileride trafik polisleri durdurdular. Plakaya bakti tablete yazdi. Sonra bana donup muayenesi yok bu aracin, ceza yazacagiz dediler. Dedim haci ne diyon, bu alet 2020 model, 3 yil muayene yok buna.

Sonra bakti bi "Kuba degil mi bu?" diyor, lan diyecektim daha okumaniz yazmaniz yok :) Sonra digeri plakayi tekrar soyledi de haa yanlis yazmisiz deyip biraktilar.

vandamme
26 Aralık 2021, 22:45
Şansa yaşıyoruz.

Öz_Musti
27 Aralık 2021, 09:02
2005-2006 gibi alacaklı olduğumuz birisinin arabasına haciz koydurduk. Bir türlü araba bulunamıyor. Biz tabi kendimiz bulduk. Adam bir de o arabayla korsan taksicilik yapıyor. Akşam gelip kapalı otoparka koyuyor. Emniyete gidip, yakalama kararı çıkarttığımız araba korsan taksicilik yapıyor, şu otoparkta geceleri duruyor dedik. Emniyettekiler bize, tamam araştırıyoruz ama bulamayabiliriz demişti. Sonra 1-2 defa daha araç şurada, burada falan deyince artık adamı yakaladılar. Ama bizden önce yine aynı arabaya haciz konmuş. Önce onlar alacak tahsil edecek, sonra biz. Neyse adam herkese borcunu ödemiş, sıra bize geldi, biz de alacağımızı aldık. Şimdi sanırım işler daha düzgün ilerliyor.

2010 yılında bir sabah bir baktık arabamızın plakaları yok. Emniyete gittik, ruhsatta yazan şasi-motor no ile bu arabanın şasi-motor no su aynımı diye araç muayenesine girdik. "Evet ruhsat ve araç birbirini tutuyor" kağıdını alıp emniyete gittik. Kağıt verdiler, eski plakamızı bastık yollara çıktık. 2-3 günde bir arkamızdan sirenler, selektörler polis durduruyor, araç çalıntı diyor. Yahu beni değil, çalanı durduracaksın diyoruz, emniyetten verilen kağıdı gösteriyoruz geçiyoruz. Soka-çıkara kağıt eskimeye başladı. Daha ne kadar bu kağıdı göstereceğiz dedik, 5 sene yanınızda duracak dediler. Sanırım 2014-2015 gibi emniyetten aradılar, bombalama olaylarında çalıntı araçlar kullanılıyor, başınız belaya girebilir, durumu ayıklamak için emniyete gelin sizin aracın plakasını değiştirelim dediler. Gittik başka bir kağıt verdiler, aynı arabaya, aynı ilden ama farklı bir plaka çıkarttık.

Yeni motosiklet aldım. Forumda gençler bilmez, o zamanlar 6. sınıf yok, 1. sınıf hgs alınıyor. PTT ye gittim. Al kimlik, al ruhsat, al kapıda da motor bana hgs ver dedim. Bu plakaya kayıtlı zaten bir hgs var dedi. Nası olur ben geçen hafta motoru aldım. 3 gün önce de köprüden geçtim, 15 gün sürem var gözünü seveyim yap şu işi dedim. Görevli halime acıdı, normalde söylenmez ama iş bankasından hgs alınmış, iş bankasını ara iptal ettir dedi. Meğer benim plakam önceden bi arabaya aitmiş, o adam artık başka plaka mı çıkardı, hurdaya mı ayırdı bilmiyorum. İş bankasını arıyosun, zaten müşteri hizmetleri numarasında böyle bir durum için menü yok. Hgs müştei hizmetlerini aradım, böyle böyle onu iptal et bana hgs çıkartın olm, devletin ruhsatı, kimliği, plakası bende niye uğraştırıyorsunuz. Neyse yine bir iş bankası şubesine gidip insiyatifi eline alan bir görevli arkadaş denk getirdim, halimi adam gibi anlattım, normalde yasak ama diğer hgs yi iptal ediyorum, sen git çıkart dedi. 10 gün sonra hgs me kavuştum.

Yani neler neler.

izzmarit
27 Aralık 2021, 09:11
Şanslısınız,

Kendi hatalarından dolayı ertesi gün arayıp çekici ve 1 günlük otopark ücretini ödeyip motorunuzu alın da diyebilirlerdi.

Yada hiç aramayıp siz vergi dairesi, emniyet vs dolaşıp dururdunuz. En son yediemine gidip yine ücretleri verir alırdınız motoru. İnsaflı polismiş, kendi hatasını size yüklememiş.