PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz pistonun takılı kalması problemi.

Kutluay
17 Aralık 2021, 20:30
Forumdaki bir çok konuyu okudum ama net bir cevap alamadım ne yazık ki. Problemim tam olarak şöyle yolda giderken gazı açtığımda bazen gaz sonlarda takılı kalıyor direkt kontak kapatıyor ya da 4-5 bin devirde 1 saniye kadar takılı kaldıktan sonra yavaşça devir düşüyor.

2 adet ustaya gittim birisi yoğunum bakamam dedi başından savdı diğeri gaz telidir başka yerde problem olmaz dedi fakat benim sorunum gaz pistonu kısımlarında olduğunu tahmin ediyordum ki öyle de oldu, gaz telini değiştirdim fakat problemim hala devam ediyor.

Şimdi asıl konuya gelecek olursak ben ustalara gitmeye zaten karşıydım ama şimdi iyice kendim halletmek istiyorum bu işi başına daha önce böyle bir sorun gelen oldu mu? Nasıl halletti problemini?

Luc
17 Aralık 2021, 22:12
Forumdaki bir çok konuyu okudum ama net bir cevap alamadım ne yazık ki. Problemim tam olarak şöyle yolda giderken gazı açtığımda bazen gaz sonlarda takılı kalıyor direkt kontak kapatıyor ya da 4-5 bin devirde 1 saniye kadar takılı kaldıktan sonra yavaşça devir düşüyor.

2 adet ustaya gittim birisi yoğunum bakamam dedi başından savdı diğeri gaz telidir başka yerde problem olmaz dedi fakat benim sorunum gaz pistonu kısımlarında olduğunu tahmin ediyordum ki öyle de oldu, gaz telini değiştirdim fakat problemim hala devam ediyor.

Şimdi asıl konuya gelecek olursak ben ustalara gitmeye zaten karşıydım ama şimdi iyice kendim halletmek istiyorum bu işi başına daha önce böyle bir sorun gelen oldu mu? Nasıl halletti problemini?

Manet koruma var mı gidonda?

Kutluay
17 Aralık 2021, 22:26
Hayır ve modelini vermeyi unutmuşum motosiklet superlight 200

Motoseverrr
17 Aralık 2021, 22:56
Eğer gaz telinde, kütükde ve gaz teli gerginlik ayarında sıkıntı yoksa gaz silindirini ve o silindirin temas ettiği yerleri benzin ile temizleyin. Benzin sisteminde filtre yoksa filtre alıp filtre takın bu sebeple karbüratörünüzü temiz tutmuş olursunuz.

Kutluay
17 Aralık 2021, 23:29
Eğer gaz telinde, kütükde ve gaz teli gerginlik ayarında sıkıntı yoksa gaz silindirini ve o silindirin temas ettiği yerleri benzin ile temizleyin. Benzin sisteminde filtre yoksa filtre alıp filtre takın bu sebeple karbüratörünüzü temiz tutmuş olursunuz.

Karbüratörü komple çıkarıp temizlemeyi düşünüyorum, diğer türlü karbüratörde işlem yapması çok zor oluyor.

Kutluay
21 Aralık 2021, 19:15
Karbüratörü komple temizledim ve gaz pistonu hafif kastırıyor ama yayla birlikte problem yaratmıyor. Sorunun nereden kaynaklandığını hala çözemedim şu anlık yakıt hortumu ve yakıt filtresi alıp tekrar takmak üzere bekliyorum.

Kutluay
04 Ocak 2022, 10:20
Karbüratör temizledim, filtre taktım ve bir müddet sorunsuz sürdüm. Dün akşam yoldayken yine tekrarladı problem... Piston yayını mı değiştirip güçlendirmeliyim anlayamadım.

xterkan
04 Ocak 2022, 11:32
Karbüratör temizledim, filtre taktım ve bir müddet sorunsuz sürdüm. Dün akşam yoldayken yine tekrarladı problem... Piston yayını mı değiştirip güçlendirmeliyim anlayamadım.

karbüratör içindeki veya dışındaki yayı kontrol et değiş
benzer olay başıma geldi, birde boğulma oluyor mu ? motorda
bende ki benzer sorun o nokta noktalı bir tamircinin yayı kesmesinden sebep ,boğulma ve stop etme olarak baş gösterdi ,yayı neden kestin dediğimde falan filan ,kısaca ben o noktayım dedi ,şahsiyetli tamircinin biri

atilas
04 Ocak 2022, 21:27
ilk motorumun karbüratörü tam hızlanıcam kısa süre saçmalıyordu. yapan usta hareketli bir parçada kolay görünmeyecek bir çentik bulmuştu. parçayı ters çevirip takınca sorun bitmişti