PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet MTV 2022

-Black-
10 Aralık 2021, 23:46
Herkesin farklı dertleri olduğu için mi gözden kaçtı, yoksa zamlardan sonra millet hayal bile mi kuramaz oldu bilmem ama Motorlu Taşıtlar Vergisi başlığını göremedim. Ya da belki ben gözden kaçırmışımdır.

%36 yeniden değerleme oranı olmasına rağmen mtv aşağıya çekildi ve %25 artış belirlendi.
Bu tutar malum enflasyon (açıklanan) oranın üstünde. Vergiyi alıp, üstüne de kâr yapmayı planlıyorlar demek ki. :pr::cyclopsan

Motosiklet için Mtv tutarları (https://dengeliyorum.com/motosiklet-mtv-2022/)

CAGRRI
10 Aralık 2021, 23:57
Ödeyeceğiniz parayla, dolar euro veya altın alıp ödemeyin. Seçimlerde af gelir faizi düşer, aldığınız döviz veya altın da ciddi oranda artıcağı için mtv yi makul seviyelere düşürebilirsiniz. Al satçılar için uygun değil yalnız. Benim taktik bu. ytd.
Hep çakallığı devlet yapçak değil ya.

-Black-
11 Aralık 2021, 00:02
Ödeyeceğiniz parayla, dolar euro veya altın alıp ödemeyin. Seçimlerde af gelir faizi düşer, aldığınız döviz veya altın da ciddi oranda artıcağı için mtv yi makul seviyelere düşürebilirsiniz. Al satçılar için uygun değil yalnız. Benim taktik bu. ytd.

Vergi borcu varken, muayeneye almıyorlar diye biliyorum. (Öyleyse, deneyeceklere hatılatmakta fayda var. :) )

tarzan rıfkı
11 Aralık 2021, 17:54
yıllık 1300 tl motor vergisi selamlar:queen::queen:

M.balibey
11 Aralık 2021, 18:16
Vergi borcu varken, muayeneye almıyorlar diye biliyorum. (Öyleyse, deneyeceklere hatılatmakta fayda var. :) )

Ben temmuz aynı ödemedim diye vergi dairesi mahkemeye verdi beni eylül ayında eve haber geldi artık 2 yılda beklemiyorlar. 2 aylık faiziyle ödedim.

yec
11 Aralık 2021, 20:46
Tuik'e sevgiler.

oldcockroach
11 Aralık 2021, 21:32
109 tl yine iyi yav :D zamlısı mı bu :D ayrıca reyizimiz halkımı ben ezdirmem deyip %15 e düşürmedi mi zammı ?

hokahey
11 Aralık 2021, 22:09
Yüzde 25 oranında zamlı olarak ödeyeceğiz. Bu arada millet vergi borcunu ödemiyor. Çoğusu atmış parayı dolara, altına; iyice yükselmesini bekliyorlar. Ben bizzat şahit oldum bu duruma.

arndiol
13 Aralık 2021, 10:52
durmak yok yola devam. ürdoğan ürdoğan ürrrdokaaan

watercolours
13 Aralık 2021, 10:54
Benim için farketmez. Ben hep 50 liralık vergi ödüyorum.

tommygun
13 Aralık 2021, 21:24
251-650 cc 13 senelik motoruma 2021 senesinde 2 taksit şeklinde 54'er TL'den toplam 108 TL ödemişim. 2021'de 74'er TL'den toplam 148 TL ödeyeceğim. Baktığınız zaman fazla para gözükmüyor ama neden ödeyeyim? Neden devlet bir b.k yapmamasına rağmen benden bu vergiyi istiyor? Ulan zaten benzin aldığımda kol gibi pahalı alıyorum 10 TL'yi geçti, sıfır motor alsam Ötv, Kdv, Gümrük vergisi vs 1 motor kendime 1 motor da devlete alıyorum. Trafik sigortası ve kasko olayına girmedim daha. Motoru çaldırsam emniyet teşkilatı iyi niyetli çalışsa bile çalınan motorları bulmada sonuç anlamında tam randımanlı değil. Hala Mtv diye sürücü düdüklemedeki amaç ne anlayamıyorum. 1200 cc sıfır motor alsam 3000 küsür TL senelik Mtv almak soygundur, zulümdür, ayıptır, haysiyetsizliktir.

-Black-
13 Aralık 2021, 22:44
Tam olarak aynı şekilde düşünüyorum @tommygun
Kapıda yatan motora neyin parasını istiyosun?
Yola çıksam, benzin ve yol ücretlerinden zaten payını alıyorsun, bakıma girse %18. İthal gelen malzemeden gümrük vergisi.
Kazansam anlarım ama, kim %25 zam aldı ki?

XGAMER
14 Aralık 2021, 01:12
Garanti BBVA’dan tüm personeline büyük zam
Garanti BBVA bankası, tüm personeline yüzde 47 zam yaptı. Personeller, ocak ayından itibaren brüt 7 bin lira maaş alacaklar.
Para Medya’da yer alan habere göre; asgari ücret pazarlığı sürerken, Garanti BBVA’dan flaş bir adım geldi. Cuma günü nisan ayında yapacağı zammı ocak ayına çekmiş ve tüm personele yüzde 25 genel bir zam yapan banka, asgari ücret ile çalışan güvenlik görevlisi ve benzeri kadrolardaki tüm personeline yüzde 47 zam yaptı.

https://tele1.com.tr/garanti-bbvadan-tum-personeline-buyuk-zam-525194/

xtrafrozen
14 Aralık 2021, 10:18
Garanti BBVA bankası, tüm personeline yüzde 47 zam yaptı. Personeller, ocak ayından itibaren brüt 7 bin lira maaş alacaklar.
Para Medya’da yer alan habere göre; asgari ücret pazarlığı sürerken, Garanti BBVA’dan flaş bir adım geldi. Cuma günü nisan ayında yapacağı zammı ocak ayına çekmiş ve tüm personele yüzde 25 genel bir zam yapan banka, asgari ücret ile çalışan güvenlik görevlisi ve benzeri kadrolardaki tüm personeline yüzde 47 zam yaptı.

Kış aylarında kalabalık sofraların lezzetli tarifleri arasında yer alan hindi, sindirimi kolay ve vücut sağlığına oldukça faydalı besinler arasında listenin başında yer alıyor. Tadı muhteşem olan hindi son yıllarda adeta tavuğa rakip oldu. Peki, hindi eti nasıl pişirilir ve pratik şekilde fırında pişirme nasıl yapılır? Tarifi haberimizde...

-Black-
14 Aralık 2021, 20:04

Her ne kadar enflasyon oranında yapılan artış "zam" değil, en fazla "güncelleme" olsa da, geriye sadece mtv'lerimizi ödeyecek bir Garanti bankası çalışanı bulmak kaldı.
Geçtiğimiz 6 ay hep içeri girdi çalışan.
Önümüzdeki 2-3 ay belki kısa bir nefes alır. Bilemedin Mart'tan sonra, yine kucaktasın.

drtayfun
15 Aralık 2021, 09:31
12 Eylül öncesi bazı şirketler, hatta bir ara Devlet 3 ayda bir enflasyon oranında zam yapardı.

F54
15 Aralık 2021, 09:43

kardeşim meslek yatırım danışmanı mı :?

-Black-
16 Aralık 2021, 06:50
tüm personele yüzde 25 genel bir zam yapan banka, asgari ücret ile çalışan güvenlik görevlisi ve benzeri kadrolardaki tüm personeline yüzde 47 zam yaptı.

'Garanti BBVA işçilere yüzde 47 zam yaptı' denilmişti, gerçek ortaya çıktı

https://haber.sol.org.tr/haber/garanti-bbva-iscilere-yuzde-47-zam-yapti-denilmisti-gercek-ortaya-cikti-320783