PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CB 650 F RÖLANTİDE TAKIRTI SESİ YARDIM!!!

İzmir355
10 Aralık 2021, 18:58
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar benim problemim yeni aldığım 2016 model cb 650 f motrumun rölantide ısınınca tak tak diye inceden ses geliyor vitese atıp kalkiş yaptığımda ses gidiyor debriyajı boştayken sıkıyorum ses kesilmiyor sadece motoru vitese atıp kalkış yaptığımda ses gidiyor. Bu ne olabilir canımı çok sıkıyor. Honda yetkili servisine gittim ordaki ustalar ses gelmiyo diyolar ama ses geliyo debriyajdan yapsa debriyajı sıkınca sesin kesilmesi lazım ama kesilmiyor sadece yüke binince kesiliyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum motorum 14 bin km de

Sesin video linki : https://youtube.com/shorts/tJpKW2EIpcU?feature=share

Ozan arıcı
10 Aralık 2021, 19:03
Sesini kaydedip buraya atabilirsen mutlaka bilen çıkar

Nikkfurie
10 Aralık 2021, 19:10
Egzantrik zinciri olabilir , gergiye bir baktır önce , zincir paletleride aşınmış olabilir..

İzmir355
10 Aralık 2021, 20:50
Konu güncel arkadaşlar

Alper600RR
10 Aralık 2021, 22:15
Bendede cbr650f vardi hocam ama sesi anlayamadim blogun güzel çalışıyor.

Ozan arıcı
10 Aralık 2021, 22:36
Ses bana da normal geldi zor duyulan bir ses duyup onu takıntı yapmış olabilir misin? İçerde yüzlerce parça hareket ediyor motorun içinden normal denebilecek bazı sesler gelebilir. Bu kmye kadar yağını hiç değiştirmeden binsen bile o bloğa birşey olacağını sanmam tabi km orijinalse

İzmir355
10 Aralık 2021, 23:42
Km orjinal ama vitese atip kalkis yapinca ses direk kesiliyo onu anliyamadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Km orjinal ama ses vitese atip kalkis yapinca kesiliyo ondan kafama takiliyo boyle bi ses giderkende olur diye dusunuyorum

elessartt
11 Aralık 2021, 08:15
Video'dan çok bişi anlaşılmıyor. Bloğun sağ ve sol kısmından biraz uzunca bir kayıtla dinlemek lazım.

Vitese atınca kesiliyorsa tas sesi olabilir. Rölanti'de debriyajı çek ve bırak yapıp öyle bir bak.