PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki V-Strom DL250 ABS 16T Ön Dişli Sorunu 2017 Model

Serkan33
10 Aralık 2021, 09:53
Merhabalar. Forumda konuyu bulamadığım için konu açtım. VStrom motorumun orjinal ön dişlisi 14T. Dün 15T ile değiştim vites aralığım biraz uzadı. Ayrıca son hız 10km arttı. Arka dişliyi ellemedim. Ancak ön 16T dişli bulamadım. Aranızda 16T kullanan var mı ve nereden bulabilirim ya da başka hangi marka modelle uyumlu bilen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

Motoseverrr
10 Aralık 2021, 12:36
Bence şehrinizdeki büyük bir parçacıya gidip bana bunun 16t si lazım diyin ellerinde uycak ceya aynısı varsa verirler.

AzÇok
10 Aralık 2021, 13:51
Bisiklet kullanırken ön dişliyi bir büyüğüne geçirdiğinizde ayağınıza gelen yük artışına bir dikkat edin. Hiç arka dişli küçültmesine benzemez. Ayağınıza çok fazla yük gelir. Bunu gördükten sonra ön dişli büyültmesine sıcak bakmıyorum. Çok aşırı olmamak şartıyla arka dişli değişikliği o kadar fazla yük bindirmeyecektir. Sonuçta motoru yormamak da önemli.

Serkan33
10 Aralık 2021, 15:23
maalesef Mersin de bulamadım parçacılarda ya da tamircilerde. İnternette de bulamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Ön dişliyi 1 büyütürken 2 ustayla konuşarak icraate geçtim. Arka dişliyi hiç ellemeden Ön dişliyi 1 ya da 2 büyüğüyle değiştirince gücü direk şanzımandan alıyor. Motordaki titreşimi kesiyor, yakıt tasarrufu yapıyor.
Motoru aldığım gibi binebilirim ama bir şeyleri de motoruma zarar vermeden deneme yanılma yöntemiyle yapmak istiyorum.

Bisiklet kullanırken ön dişliyi bir büyüğüne geçirdiğinizde ayağınıza gelen yük artışına bir dikkat edin. Hiç arka dişli küçültmesine benzemez. Ayağınıza çok fazla yük gelir. Bunu gördükten sonra ön dişli büyültmesine sıcak bakmıyorum. Çok aşırı olmamak şartıyla arka dişli değişikliği o kadar fazla yük bindirmeyecektir. Sonuçta motoru yormamak da önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Maalesef Mersin de bulamadım. Ne parçacılarda ne de tamircilerde yok. O yüzden internette arıyorum.

Bence şehrinizdeki büyük bir parçacıya gidip bana bunun 16t si lazım diyin ellerinde uycak ceya aynısı varsa verirler.

ucanteneke5
10 Aralık 2021, 15:43
16t yapmadan önce bi bak yeri musaitmi yani zincir surtme yapmasın.
Ama benim tavsiyem arka disliyi 2 dış kücült.
Onden bir arkadan iki dise esittir.
Fazla da zorlama sonra şanzımana zarar verebilirsin yada debryajı sıyırabilirsin.

okanbagiscan
10 Aralık 2021, 17:13
16T yoksa yada kimse yapmamışsa piyasada daha önce, bir dişliciye giderek sana özel yaptırabilirsin .
Bulunduğun yerde sanayi sielerinde dişliciler olur yada internettende bulabilirsin.15T yada 14T dişliyi verip bunun 16 diş olanı istiyorum dersen yaparlar.Hazır almadan biraz daha pahalı olur ama.