PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RX3İ EVO ABS SORUNU

BURAK BEKTAŞ
12 Kasım 2021, 12:31
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

RX3İ EVO 2019 model bir motosikletim var. Bununla ilgili bir sorum olacak.

Motosikletin ABS ışığı trafiğe girdiğimde yanmaktadır. Sensör değişti, bağlantı kablosu yanmıştı o değişti. Son olarak da okuma uzaklığından ötürü bir parça değişti. Yİne trafiğe girdiğimde frenlediğimde ışık yanıyor. Sebebi ne olabilir Çok teşekkürler

ufoz
12 Kasım 2021, 15:11
Sorular,
Motoru çalıştırınca ABS ışığı yanıyor mu?
Hareket ettikten sonra belli bir hızı geçince ışık sönüyormu? (Örneğin 10km/s hızı geçince)
E5 - TEM de giderken ABS ışığı yanıyormu yoksa sönükmü?
ABS ışığı frene basıncamı yanıyor yoksa ilk basınca sönük ama belli hızın altına düşüncemi yanıyor?

BURAK BEKTAŞ
12 Aralık 2021, 23:09
Merhabalar. İlk çalıştırmada ışık yanmıyor.Belli zaman sonra yanıyor. Işık yandığı andan itibaren ne kadar gidersem gideyim kontağı kapatmadan sönmüyor.

Alper600RR
13 Aralık 2021, 00:42
Normalde ilk çalıştırdığın anda abs ışığın yanar aksi bi durum yok ise 10/20 kmh hizda otomatik soner ve aktif hale gelir. Benzeri bir durum arkadasimin baskna gelmisti o 70/80 kmh hizlara çıktığında sönüyordu ama isin sonunda abs çalışıyordu. Nadiren calismamazlik yapiyordu. Sorun soketlerdenmis oksit yapmisti temizlediler mi degistirdiler mi orasini bilemem ama sorunu cozmustu

Nikkfurie
13 Aralık 2021, 01:33
Işık yanması Abs nin devre dışı olduğunu bildirir , 10-15 km nin üzerindeki hızlarda ışık yanıyorsa ve sensörlerde , bağlantı kablo soket vs de de sorun yoksa geriye akü voltajının düşmesi bir ihtimalde hidrolik yağının kalitesinin çok kötü durumda olduğu kalır , özellikle akü voltajı 12 nin altına düştüğü an Abs basınç pompası çalışmaz devre dışı kalır..

BURAK BEKTAŞ
14 Aralık 2021, 09:42
En son şile gezimde giderken ışık yakmıştı ama dönüş yolunda herhangi bir sorun olmadı. Aküyü ölçtüreceğim .Dediğiniz gibi 12 v altına düştüğünde mi yanıyor acaba ? İnşallah sorun budur. Sensör , mesafe şimleri, hatta yeni kablo çektirdim belli zamandan sonra yanıyor . Onun dışında motor gerçekten çiçek gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Acaba sis farlarını açıyorum o da etki eder mi ? Bu olasılığın olma ihtimali yüksek gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Arkadaşlar selamlar. Sorun gerçekten aküymüş :) Sisleri yakmayınca 2 gündür ABS ışığı yanmadı. Çok teşekkürler

Nikkfurie
14 Aralık 2021, 20:56
.....Sorun gerçekten aküymüş :) Sisleri yakmayınca 2 gündür ABS ışığı yanmadı....

sorunun çözülmesine sevindim , daha önce sensör değişimine kim karar vermişti ? garanti kapsamında yapılan bir işlem miydi merak ettim..

BURAK BEKTAŞ
14 Aralık 2021, 22:02
Usta sensör değişecek dedi eyvallah dedik.Garanti kapsamında değil direk satın aldım. Bende uğraşmak istemedim açıkcası. Size çok teşekkür ederim.