PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 DL650 , 2011 XL700, 2016 VERSYS 650 VEYA DIGER

konfucyus
10 Kasım 2021, 12:08
Arkadaslar siz olsaniz maximum 80 bin butce ile bunlardan hangisini alirsiniz. Artcili surus yapmayacagim, fakat sele konforu sahsim icin onemli ve ruzgar yemek istemiyorum. Bu motosikletler disinda oneriniz ne olur? Nc serisini dusunmuyorum. Hali hazirda degil 6 ay sonra plan ama simdiden netlesmek istiyorum, belki denkgelir erken bir hamle yaparim. Simdiden herkese tesekkurler.
Bu arada 1 ay kadar once esimle rahat bineyim diye maxiscooter forza300 almistim, ancak esimi mustakbel juniorimiz icin 2 sene kadar emekliye ayirdik :)

Thracian
10 Kasım 2021, 12:33
Eskiden "Az daha koy YBR al" diye bir sözümüz vardı.Şimdilerde orta sınıf seyahat motoru tavsiyesi isteyenlere Yamaha Tracer 700 de bir göz atmalarını söylüyorum sürekli.:)Az daha koymaya gerek yok bu arada.80.000 TL civarına 2.el temiz Tracer 700 bulunabilir.

Rahmetli Barkın'ın listenizdeki motosikletlerden V-Strom DL650 ve Versys 650 ün olduğu orta sınıf enduroları karşılaştırdığı videosu belki işinize yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=-jFd05kkuKQ

konfucyus
10 Kasım 2021, 13:04
Evet bu videoyu izledim, son kullanicilarin yorumlarini da merak ediyorum, tracer 700un de aslinda tipi sekli,semali cok guzel ama rahat degil sanki. Tesekkurler bu arada.

levend84
10 Kasım 2021, 13:19
Vstrom veya çok diri olmak şartiyla enjeksiyonlu cbf600(hatta malum site de 2011 27.000km de var bir tane)

mavzer-i
10 Kasım 2021, 13:25
ben versys kullandığım için onu önerebilirim.

üzerine binince versys çok ağır gelir ama
tracer daha hafif

konfucyus
10 Kasım 2021, 13:44
ben versys kullandığım için onu önerebilirim.

üzerine binince versys çok ağır gelir ama
tracer daha hafif

Peki genel olarak ne soylebilirsiniz verys ile ilgili

Thracian
10 Kasım 2021, 13:44
Evet bu videoyu izledim, son kullanicilarin yorumlarini da merak ediyorum, tracer 700un de aslinda tipi sekli,semali cok guzel ama rahat degil sanki. Tesekkurler bu arada.

Tracer göründüğünden çok daha rahat bir motosiklet.Gidonu MT 07 ye daha yüksek,selesi daha geniş ve yumuşak.Forumumuz üyesi @inzell,Tracer ile dünyayı gezdi desek yeridir.

Sadece sizin seçenekler arasından ben olsam Versys 650 yi alırım.Gaz tepkisi,amortisörleri,frenleri diğerlerinden biraz daha üstün gibi.Tip olarak ta en yakışıklısı.Belki yedek parçaları tuzlu olabilir.Vstrom 650 ise dayanıklılığı ve sorunsuzluğu ile bilinen bir model.

Şu siteden istediğiniz motosiklet modelini ve kendi vücut ölçülerinizi girerek düşündüğünüz motosikletin oturuş pozisyonu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
https://cycle-ergo.com/

mavzer-i
10 Kasım 2021, 13:47
kısa bilgiler vereyim.
boyun uzunsa. yani motora bindiğinde tabanları ile ayağın yere değiyor ise versysin hakkından gelebilirsin

uzun yolda rüzgardan daha az etkilenirsin. çünkü ağır
tracer kadar yere yakın değil. bu konuda arazide daha rahat ettirir ama ağır
sele konforu versys birazdaha iyi olmalı. tracere oturdum ama sürmedim, lakin versysin verdiği his tam olarak uzun yol hissi
bunu tracere oturduktan sonra anladım. tracerin verdiği his tam şehir içi gezinti hissi. çok sportif oturunuyor ona

okanius
10 Kasım 2021, 13:48
Vstrom veya çok diri olmak şartiyla enjeksiyonlu cbf600(hatta malum site de 2011 27.000km de var bir tane)

Katılıyorum +1

konfucyus
10 Kasım 2021, 13:52
Tracer göründüğünden çok daha rahat bir motosiklet.Gidonu MT 07 ye daha yüksek,selesi daha geniş ve yumuşak.Forumumuz üyesi @inzell,Tracer ile dünyayı gezdi desek yeridir.

Sadece sizin seçenekler arasından ben olsam Versys 650 yi alırım.Gaz tepkisi,amortisörleri,frenleri diğerlerinden biraz daha üstün gibi.Tip olarak ta en yakışıklısı.Belki yedek parçaları tuzlu olabilir.Vstrom 650 ise dayanıklılığı ve sorunsuzluğu ile bilinen bir model.

Şu siteden istediğiniz motosiklet modelini ve kendi vücut ölçülerinizi girerek düşündüğünüz motosikletin oturuş pozisyonu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
https://cycle-ergo.com/
Ne guzel programmis bi tanidigimda var denkgeldigimde tracer 700u bi deneyeyim. Vstrom da frenler zayif deniyor son ktm tarzi farlilar haricinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

kısa bilgiler vereyim.
boyun uzunsa. yani motora bindiğinde tabanları ile ayağın yere değiyor ise versysin hakkından gelebilirsin

uzun yolda rüzgardan daha az etkilenirsin. çünkü ağır
tracer kadar yere yakın değil. bu konuda arazide daha rahat ettirir ama ağır
sele konforu versys birazdaha iyi olmalı. tracere oturdum ama sürmedim, lakin versysin verdiği his tam olarak uzun yol hissi
bunu tracere oturduktan sonra anladım. tracerin verdiği his tam şehir içi gezinti hissi. çok sportif oturunuyor ona

Boyun 1.78 , dominarin selesi 80 cmdi ve ustune konfor sele yaptirdim 82 83 cmle bile sikinti yasamadim. Tesekkurler bilgiler icin.

Thracian
10 Kasım 2021, 14:10
Ne guzel programmis bi tanidigimda var denkgeldigimde tracer 700u bi deneyeyim. Vstrom da frenler zayif deniyor son ktm tarzi farlilar haricinde.

VStrom 650 nin 2017 modelini kullanmıştım.Sizin KTM farlı diye tabir ettiğiniz yeni kasası.Frenleri gayet güzeldi.Bir eski kasası hakkında bilgim fazla yok.Frenlerinin sıkıntılı olduğunu bende bir kaç yerden duymuştum.

İmkanınız varsa iki motosikleti de test edin.Ben Versys'i hiç kullanmadım bilgim okuduğum yorumlardan ibaret.

Tamamen sizin tarzınıza bağlı seçim.Daha hafif kıvrak,gaz tepkisi daha ani,daha ufak tefek bir motosiklet istiyorsanız Tracer.

Gaz tepkisi daha stabil,daha rahat,daha heybetli iri yarı,daha ağır bir motosiklet istiyorsanız Versys.

Bu arada diğer arkadaşların tavsiye ettiği CBF 600 de evladiyelik,taş gibi motosiklettir.Ama Versys ve Tracer daha güncel modeller.

Ezio41
10 Kasım 2021, 14:31
Eğer araziye hiç gitmeyecek ve sadece yol amaçlı uzun seyahatler olacaksa XJ6 Diversion F de bakabilirsiniz. Bir enduro değil ama Sport Touring olması da cabası :)

F54
10 Kasım 2021, 14:44
KAMP VS varsa transalp
dl 650 frenlerden şikayet edenler var

mavzer-i
10 Kasım 2021, 16:00
reklamımızı da yapalım.

erkin abinin kullanıcı deneyimi videoları paylaşırken bende göndermiştim

https://www.youtube.com/watch?v=aV9pFrJO7sk&t=1088s

konfucyus
10 Kasım 2021, 17:34
Abs hemen hicbirinde yok yoksa radarimda hep olan bir motosiklet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

reklamımızı da yapalım.

erkin abinin kullanıcı deneyimi videoları paylaşırken bende göndermiştim

https://www.youtube.com/watch?v=aV9pFrJO7sk&t=1088s

Ben bu videoyu izlemistim :) siz miydiniz gayet aciklayiciydi zaten. Ama bazen 40 bin 50 binde motoru rektefe edilmis ibareli versysler goruyorum o kafami kurcaliyor, vstrom sanki daha guvenilirmis gibi geliyor.

levend84
10 Kasım 2021, 17:50

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Ben bu videoyu izlemistim :) siz miydiniz gayet aciklayiciydi zaten. Ama bazen 40 bin 50 binde motoru rektefe edilmis ibareli versysler goruyorum o kafami kurcaliyor, vstrom sanki daha guvenilirmis gibi geliyor.

Cbf600 un karburatorlusunde(2006) ve enjeksiyonlu serisinde (2007 ve sonrasi)de combine abs var ve cidden kararli.

Tavsiyem 2008-2010 arasi cbf 600 almaniz.4 silindir makina ama torku gayet tatmin eder,yakit ise zorlamamak kaydiyla,cift silindire oranla 100km de max 1lt farkeder

Seside güzeldir.

mavzer-i
10 Kasım 2021, 17:51

eski kasa ise normal karşılayabilirim. eski kasaların çoğunda aşırı yağ eksiltmede vardı. muhtemelen onlardır.
bizim versys grubunda rektifiye yapan kimse yok.

konfucyus
10 Kasım 2021, 17:57
eski kasa ise normal karşılayabilirim. eski kasaların çoğunda aşırı yağ eksiltmede vardı. muhtemelen onlardır.
bizim versys grubunda rektifiye yapan kimse yok.

Tamam aklimda bulunsun zaten yeni kada isterim verys olursa bir onceki kasanin far tasarimini begenmiyorum.

erkanzdemir
10 Kasım 2021, 18:41
dl 650
versys 650
kendini kanıtlamış motosikletler ikisde memnun edecektir.
yukarıda paylaşılan video da kullanıcı yorumları gayet iyi açıklıyor, burada sizin tarzınız en belirleyici olacak.
Diğer bir konu tracer önerisi de mantıklı 196 kg olması hafifliği ve ülkede çok satılan bir model olmasından dolayı yedek parçasını ikinci elde veya yeni parça olarakta bulabilirsiniz, ayrıca çok sattı ve kronikleşen sıkıntı vb şikayet konuları yok gibi varsa bile çözümü olan şeyler görünüyor, pazarıda kuvvetli piyasada çok var alım için bir sürü satıcıyı değerlendirme imkanı sunuyor. satarken diğer modellere nazaran hızlı satılır gibi.
Versys 650 için yedek parça sıkıntı diye yorumlar geliyor, diğer modellerden çok farkı olduğunu düşünmüyorum. sarf malzemeler için inceleme yapınız bakım masrafı yamahada 800-900 ise kawasakide 1000 olur. Bakımları nereye yaptıracağınıza bağlı ben yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji gibi bakımları orjinal malzemeleri ile kendim yapabilirim yada ustam var derseniz, bu fark bence ortadan kalkar.
piyasada bu bakım malzemeleri orjinal olarak satılıyor, fiyatları markalara göre karşılaştırırsanız çok büyük fark olmadığını görürsünüz.
Ben tracer (196 kg)ile versys (216 kg) arasında kaldım, alırken fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynıydı. Sele yüksekliği ağırlık merkezinin yukarıda olması, ağırlığının fazla olmasına rağmen versyde karar kıldım. bence diğerlerinden daha diye sonlandırmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Ek olarak abs yok yorumu gelmiş siz 2016 model versys demişsiniz abs standart olarak var.(2015 de opsiyon özellik)
orta amortisör elle kolayca sertlik ayarı yapılır şekilde.

konfucyus
10 Kasım 2021, 19:38
Cbf600 un karburatorlusunde(2006) ve enjeksiyonlu serisinde (2007 ve sonrasi)de combine abs var ve cidden kararli.

Tavsiyem 2008-2010 arasi cbf 600 almaniz.4 silindir makina ama torku gayet tatmin eder,yakit ise zorlamamak kaydiyla,cift silindire oranla 100km de max 1lt farkeder

Seside güzeldir.

Cok eski degil mi ben 5 sene kullanmayi planliyorum asagi yukari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

dl 650
versys 650
kendini kanıtlamış motosikletler ikisde memnun edecektir.
yukarıda paylaşılan video da kullanıcı yorumları gayet iyi açıklıyor, burada sizin tarzınız en belirleyici olacak.
Diğer bir konu tracer önerisi de mantıklı 196 kg olması hafifliği ve ülkede çok satılan bir model olmasından dolayı yedek parçasını ikinci elde veya yeni parça olarakta bulabilirsiniz, ayrıca çok sattı ve kronikleşen sıkıntı vb şikayet konuları yok gibi varsa bile çözümü olan şeyler görünüyor, pazarıda kuvvetli piyasada çok var alım için bir sürü satıcıyı değerlendirme imkanı sunuyor. satarken diğer modellere nazaran hızlı satılır gibi.
Versys 650 için yedek parça sıkıntı diye yorumlar geliyor, diğer modellerden çok farkı olduğunu düşünmüyorum. sarf malzemeler için inceleme yapınız bakım masrafı yamahada 800-900 ise kawasakide 1000 olur. Bakımları nereye yaptıracağınıza bağlı ben yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji gibi bakımları orjinal malzemeleri ile kendim yapabilirim yada ustam var derseniz, bu fark bence ortadan kalkar.
piyasada bu bakım malzemeleri orjinal olarak satılıyor, fiyatları markalara göre karşılaştırırsanız çok büyük fark olmadığını görürsünüz.
Ben tracer (196 kg)ile versys (216 kg) arasında kaldım, alırken fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynıydı. Sele yüksekliği ağırlık merkezinin yukarıda olması, ağırlığının fazla olmasına rağmen versyde karar kıldım. bence diğerlerinden daha diye sonlandırmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Ek olarak abs yok yorumu gelmiş siz 2016 model versys demişsiniz abs standart olarak var.(2015 de opsiyon özellik)
orta amortisör elle kolayca sertlik ayarı yapılır şekilde.

Istanbulda olmam hasabiyle cok sayida usta mevcut, disaridan parcalari alip hallettirebilecegim kisiler de var, kendi el aliskanligim daha kucuk montajlari v.s. yetmek icin yeterli sadece. Hali hazirda otomobilim oldugu icin parca beklemek de benim icin cok sorun degil, motosikleti genellikle hobi amacli kullaniyorum. Zaten izledigim bircok video , kisisel tecrubem ve sizlerden edindigim bilgilerden hareketle bu model sayisina indirgedim.
Xt660z tenere guzel ama tek silindir makinalar hosuma gitmiyor, daha lineer guc dagilimli , gorece az ruzgar yedigim, beni yolda koymayacak, cok da ruzgar almayacak. Bakalim netlesiyor gibi kafam henuz vakit var ama, vstromu canli gordum uzerine oturdum kullanmadim, versysin yenisini ise hic canli gormedim, bir bakmak lazim icimize hangisi sinerse, anladigim dl650 ve versys muadil ve birbirine yakin makinalar, tracer biraz daha deli dolu, ben daha sakin lineer bir makina istiyorum sanirim ikiliden birisi dogru secim olacak.

blueway2
10 Kasım 2021, 21:10
Dl650 ve vercys gerçek motordur konforları kaliteleri traceri fena tokatlar.hangisinin içinize sinen temizini bulursanız onu alın

levend84
10 Kasım 2021, 21:21
Dl650 ve vercys gerçek motordur konforları kaliteleri traceri fena tokatlar.hangisinin içinize sinen temizini bulursanız onu alın

Tracer portakal da vitaminken versys,nc,vstrom vardi.:cherry:

ulkerhan
10 Kasım 2021, 21:41
varadeor 1000'ler nasıl?

mavzer-i
11 Kasım 2021, 00:36
varadeor 1000'ler nasıl?

böyle :D

https://i.hizliresim.com/gw7q0hm.jpg (https://www.hizliresim.com/gw7q0hm)

tarzan rıfkı
11 Kasım 2021, 00:50
gazlicam yardırcam dersen tracer yok ben gazlamayı sevmem zırt pırtta motor değiştirmem sağlam olsun dersen vstrom arada çıkarım gezerim gazlarım virajda yaparım dersen ortalama verys 650.fiyat performansta şu an versys öbür 2 modelden daha temiz daha yeni model bulma ihtimalin var.ben olsam tracer ve versys kovalarım.kısmet işi 2.el artık vstrom çıkar denk gelir onu alırsın

lokalsürücü
11 Kasım 2021, 10:08
Murat bey,
Öncelikle iyi günler, ben de uzun süredir bir Versys kullanıcı olarak (1.73 cm boy ve 60 kg) hem tek hem de artçılı kullanımda Kawasakiyi öneririm. Benim bu motoru tercih etmekteki ana sebebim güvenilir (ABS ve frenlerin gücü) ve uzun ve orta mesafelerdeki rahatlığıydı. Müsait olduğunuz bir vakit benimle iletişime geçerseniz size daha detaylı bilgi de verebilirim. Bu arada bir dip not olarak, ben tarz değişikliği düşündüğümden motorumu elden çıkartmayı düşünüyorum. İstanbul içinde Kadıköy'de ikamet ediyorum.
Semih Sevinç
533 814 69 29

konfucyus
11 Kasım 2021, 12:15
gazlicam yardırcam dersen tracer yok ben gazlamayı sevmem zırt pırtta motor değiştirmem sağlam olsun dersen vstrom arada çıkarım gezerim gazlarım virajda yaparım dersen ortalama verys 650.fiyat performansta şu an versys öbür 2 modelden daha temiz daha yeni model bulma ihtimalin var.ben olsam tracer ve versys kovalarım.kısmet işi 2.el artık vstrom çıkar denk gelir onu alırsın
Mantikli modeller arasinda bariz ustunluk yoksa ekonomik olarak rasyonel olan tercih edilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Murat bey,
Öncelikle iyi günler, ben de uzun süredir bir Versys kullanıcı olarak (1.73 cm boy ve 60 kg) hem tek hem de artçılı kullanımda Kawasakiyi öneririm. Benim bu motoru tercih etmekteki ana sebebim güvenilir (ABS ve frenlerin gücü) ve uzun ve orta mesafelerdeki rahatlığıydı. Müsait olduğunuz bir vakit benimle iletişime geçerseniz size daha detaylı bilgi de verebilirim. Bu arada bir dip not olarak, ben tarz değişikliği düşündüğümden motorumu elden çıkartmayı düşünüyorum. İstanbul içinde Kadıköy'de ikamet ediyorum.
Semih Sevinç
533 814 69 29

Semih bey ilginiz icin tesekkur ederim, soruya giriste de belirttigim gibi sartlar 5 6 aya olgunlasicak su anda mumkun degil gibi, ciddi alim zamaninda sizden bilgi sahibi olmak isterim.