PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Kasım 2021 Honda Güncel Fiyat Listesi (ZAM)

Sayfa : [1] 2

Ezio41
01 Kasım 2021, 11:35
Honda Türkiye motosiklet fiyatlarına 2021 Kasım ayı itibariyle zam yaptı. Güncel fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz.

İşte 1 Kasım 2021 Honda Motosiklet Fiyatları

https://cdn2.honda.com.tr/assets/files/CJfU1fUfln1635749358134.pdf

https://i.hizliresim.com/5im5cgy.png

https://i.hizliresim.com/nwurhpt.png

Hırbonen
01 Kasım 2021, 11:46
Honda Türkiye motosiklet fiyatlarına 1 Kasım 2021 itibariyle zam yaptı. Güncel fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz:

https://cdn2.honda.com.tr/assets/files/CJfU1fUfln1635749358134.pdf

https://i.hizliresim.com/5im5cgy.png (https://www.hizliresim.com/5im5cgy)

https://i.hizliresim.com/nwurhpt.png (https://www.hizliresim.com/nwurhpt)

ya ezio senden bişey rica edeceğim.Bu guncel fiyat listeleri başlıklarına bir onceki ayı da link olarak eklesen cok iyi olur.
Şimdi africa ya ne kadar zam gelmiş goremiyorum.

Boylece ay ay geçmişe gitmek hiç problem olmayacak :)

Guncel fiyat listeleri senden soruluyor o bakımdan sey ettim

Ezio41
01 Kasım 2021, 11:53
ya ezio senden bişey rica edeceğim.Bu guncel fiyat listeleri başlıklarına bir onceki ayı da link olarak eklesen cok iyi olur.
Şimdi africa ya ne kadar zam gelmiş goremiyorum.

Boylece ay ay geçmişe gitmek hiç problem olmayacak :)

Guncel fiyat listeleri senden soruluyor o bakımdan sey ettim

Buyur Hırbocum, bir önceki zam listesini link olarak atıyorum buraya: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/208649-1-ekim-2021-honda-guncel-fiyat-listesi-zam.html

Afrika 6300 TL zam yemiş bir ayda. 2.25 asgari ücrete eş değer. Asıl bomba NC 750 X DCT'de. 8100 TL zamlandı ve piyasada hala motor yok. Fırsatçı galericiler saplamaya devam ediyor.. :pl:

Hırbonen
01 Kasım 2021, 12:12
Buyur Hırbocum, bir önceki zam listesini link olarak atıyorum buraya: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/208649-1-ekim-2021-honda-guncel-fiyat-listesi-zam.html

Afrika 6300 TL zam yemiş bir ayda. 2.25 asgari ücrete eş değer. Asıl bomba NC 750 X DCT'de. 8100 TL zamlandı ve piyasada hala motor yok. Fırsatçı galericiler saplamaya devam ediyor.. :pl:

Nc alemin krali oldugu icin zamlardan da aslan payini aliyor :)

Ezio41
01 Kasım 2021, 12:15

Alemim kralı NC olamaz, o gitsin sahilde kumla oynasın :P Bu paraya gider 2. el 2020 Tracer 900 alırım, krallar kralı olurum :P

ShipShaq
01 Kasım 2021, 13:01
Alemim kralı NC olamaz, o gitsin sahilde kumla oynasın :P Bu paraya gider 2. el 2020 Tracer 900 alırım, krallar kralı olurum :P

Nedir bu NC'nin olayı anlamadım gitti. Git desek gitmiyor dur desek durmuyor az yakıyor desek o da değil bastın mı cayır cayır da yakıyor. Benim 500R bundan az yakıyordu ve hemen hemen aynı gidiyor. Arkaya çanta taksan zaten CB500F ile aynı konforu verir ama 2 katı fiyatı var. Tip desen o da yok tabii kişiye göre değişir. Bi R25'cileri bi NC'cileri çözdüğüm gün kurban kesecem.

nicknamer
01 Kasım 2021, 13:11

aynısını yazmaya gelmiştim. Geçen yıl Doğu Batı'da 82.xxx TL'ye "stokta yok beklemelisiniz" dedikleri için almadığım motosiklet. Hayır 1 yılda naptı da bu kadar zamlandı? Gerçekten ekonomik sebepler bir kenara bırakılırsa bu artışı anlamak çok güç.

levend84
01 Kasım 2021, 13:11
Nedir bu NC'nin olayı anlamadım gitti. Git desek gitmiyor dur desek durmuyor az yakıyor desek o da değil bastın mı cayır cayır da yakıyor. Benim 500R bundan az yakıyordu ve hemen hemen aynı gidiyor. Arkaya çanta taksan zaten CB500F ile aynı konforu verir ama 2 katı fiyatı var. Tip desen o da yok tabii kişiye göre değişir. Bi R25'cileri bi NC'cileri çözdüğüm gün kurban kesecem.
Daha önce de yazdim,

Nc nin hakki min 70hp olmasi lazim.

Jazz 1.5Ls(120hp) blogunun uyarlamasi oldugu icin alinan max guc bu sekilde,

Hee,harita ve sıkıştirmayla oynasalar,bu sefer devir bandi yukarilara gidecek bu da alt devirlerde isteksizlik ve yuksek yakit tuketimi olacak.

Fren konusunda ise,o cüsseye öne dual disc kaliper şart.

nicknamer
01 Kasım 2021, 13:16

git demek neyse de harbiden durmuyor. o nasıl fren. frene basıyorsun, "bastım mı ya" diye sorduruyor insana. suzuki'de de bazı modeller böyle. Mt09'da bir fren var mükemmel yapmışlar ama nc'de şaşırtan bir detay gerçekten. bloğu demir döküm gibi yapıyorlar o yüzden hızlanmıyor desem tamam ama aynı şekilde frene basınca da o ağırlık etkisini göstermeli diye düşünüyorum. sanki ya birşeyler eksik yada tam performansında değil. 3 ayrı nc denedim hepsi aynıydı hatta en son TMF eğitmeninin NC'sini de deneyince söyledim artık. sadece "NC de o aradığın fren yok, haklısın" diyebildi.

Eski bir R25'ci olarak yazmaya geldim. Gerçekten 250 cc kategorisinde R25 kadar şekil şukul şukela 2.bir motosiklet yok. O kafa tasarımı insana kendini sport hissettiriyor. Ta ki keyiflenip "bi kitap alayım yanıma da kafede içerken okurum ya" diyip "aa çanta yok, takılırsa şeklim bozulur. Ne yapıcaz" diye sorana kadar. Kitap okumuyorsanız sorun kalmıyor. Zaten bunu yapmıyorsanız R25 sürücü değiştirir çok uzun sürmez.

blueway2
01 Kasım 2021, 13:35

Kesinlikle doğru tesbit,çok haklısınız,:thumleft:

Cyan
01 Kasım 2021, 13:39

Şimdi yalan yok her ikisini de kullanmış biri olarak CB500F'ten hallice iyi gidiyor NC, o kadar da hakkını yemeyelim. 150km/s'te benim CB500F artık tamam derken NC daha yeni başladık modunda oluyordu ve o hızda çok çok daha konforlu gidiyordu. Ama CB500F de şehir içinde kıvraklığıyla NC'nin eline veriyor. O yüzden bugün gelse NC yerine CB500X alırım mesela. Senede 3-4 sefer uzun yol yapıyorum, %90 şehir içi kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

aynısını yazmaya gelmiştim. Geçen yıl Doğu Batı'da 82.xxx TL'ye "stokta yok beklemelisiniz" dedikleri için almadığım motosiklet. Hayır 1 yılda naptı da bu kadar zamlandı? Gerçekten ekonomik sebepler bir kenara bırakılırsa bu artışı anlamak çok güç.

2017 Aralık'ta NC'yi çaldırdım, 2018 Mart'ta (3,5 sene önce) 33.500₺ diyorlardı NC'ye, pahalı bulup almamıştım. Keşke alsaymışım... :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Daha önce de yazdim,

Nc nin hakki min 70hp olmasi lazim.

Jazz 1.5Ls(120hp) blogunun uyarlamasi oldugu icin alinan max guc bu sekilde,

Hee,harita ve sıkıştirmayla oynasalar,bu sefer devir bandi yukarilara gidecek bu da alt devirlerde isteksizlik ve yuksek yakit tuketimi olacak.

Fren konusunda ise,o cüsseye öne dual disc kaliper şart.

Üstadım durmuyor diyorlar da gayet duruyor NC. Biri opsiyonel iki mühim şart var:

1. İyi lastik olacak,
2. (Opsiyonel) Ön amortisör yayları motorun cüssesine göre zayıf, sertleştirilmeleri gerekiyor. Sertleşince daha iyi tutuyor frenler - bendeki tecrübe bu şekildeydi.

levend84
01 Kasım 2021, 13:43
Şimdi yalan yok her ikisini de kullanmış biri olarak CB500F'ten hallice iyi gidiyor NC, o kadar da hakkını yemeyelim. 150km/s'te benim CB500F artık tamam derken NC daha yeni başladık modunda oluyordu ve o hızda çok çok daha konforlu gidiyordu. Ama CB500F de şehir içinde kıvraklığıyla NC'nin eline veriyor. O yüzden bugün gelse NC yerine CB500X alırım mesela. Senede 3-4 sefer uzun yol yapıyorum, %90 şehir içi kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

2017 Aralık'ta NC'yi çaldırdım, 2018 Mart'ta (3,5 sene önce) 33.500₺ diyorlardı NC'ye, pahalı bulup almamıştım. Keşke alsaymışım... :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Üstadım durmuyor diyorlar da gayet duruyor NC. Biri opsiyonel iki mühim şart var:

1. İyi lastik olacak,
2. (Opsiyonel) Ön amortisör yayları motorun cüssesine göre zayıf, sertleştirilmeleri gerekiyor. Sertleşince daha iyi tutuyor frenler - bendeki tecrübe bu şekildeydi.

Hocam yanlişim varsa düzelt,yakindan inceledigim kadariyla,

Cb500F ile nc750 nin ön maşa lari birebir ayni gibi.

Iki motor arasinda ortalama 30kg yürur agirlik farki var.

Ezio41
01 Kasım 2021, 13:46
Kesinlikle doğru tesbit,çok haklısınız,:thumleft:

Haklı olmasının sebepleri nelerdir Bluewaycim? Kral olmasının argümanlarını önümüze serer misin az yakması dışında? :cherry:

Cyan
01 Kasım 2021, 13:55
Hocam yanlişim varsa düzelt,yakindan inceledigim kadariyla,

Cb500F ile nc750 nin ön maşa lari birebir ayni gibi.

Iki motor arasinda ortalama 30kg yürur agirlik farki var.

Haklısın levend84 üstadım, maşaların gövdesi aynı. Sadece içteki "spacer"lar, yaylar ve (çok büyük ihtimalle) valf ayarları farklı. Ben yağ viskozitesi, yay ve "airgap" miktarını Hyperpro tavsiyesine göre değiştirmiştim, ayrıca mesnette de 1cm yukarı kaydırmıştık. Manyak fark etti.

ShipShaq
01 Kasım 2021, 13:57

1. İyi lastik olacak,

Ya da şöyle izah edeyim muhtemelen CB500F'in naked olmasından kaynaklı 150 de tamam deme durumu olabilir, 500R'a arkaya topcase koyduğunda sırıtmasa "bence" ivme, yüksek hızlardaki konfor açısından çok bir farkı olmayacak. Tork farkı açısından da oynasa oynasa 5 saniye oynar. 180 civarı hızlarda bile rüzgar öyle ahım şahım etkilemiyor. Yani nerdeyse non-stop İstanbul Ankara yaptım of aman ne rüzgar yedik, belim koptu falan dertlerim olmadı. Asıl bahsetmek istediğim şu, motoru kötülemek istemiyorum bu arada, aralarında 50k fiyat farkı oluşturacak ne var? Onu merak ediyorum.

Cyan
01 Kasım 2021, 14:02
Haklısın levend84 üstadım, maşaların gövdesi aynı. Sadece içteki "spacer"lar, yaylar ve (çok büyük ihtimalle) valf ayarları farklı. Ben yağ viskozitesi, yay ve "airgap" miktarını Hyperpro tavsiyesine göre değiştirmiştim, ayrıca mesnette de 1cm yukarı kaydırmıştık. Manyak fark etti.

Bu arada geçen Motoface'te CB500F'in de yağlarını değiştirttim; bunun da viskozitesini 10'dan 15'e çıkarttı Eyüp Usta, airgap'i de artırdı bir de preload'ı dipledi, güzel oldu CB500F. Ben sonradan preload'ı bir birim gevşettim (static sag falan iyiydi de kullanımı çok rahatsızdı), şu anda ön arka uyumu, konfor ve stabilite şu anda 10 numara. (Tabi ki CB500F'in tasarım sınırları içerisinde kalmak koşuluyla...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Ya da şöyle izah edeyim muhtemelen CB500F'in naked olmasından kaynaklı 150 de tamam deme durumu olabilir, 500R'a arkaya topcase koyduğunda sırıtmasa "bence" ivme, yüksek hızlardaki konfor açısından çok bir farkı olmayacak. Tork farkı açısından da oynasa oynasa 5 saniye oynar. 180 civarı hızlarda bile rüzgar öyle ahım şahım etkilemiyor. Yani nerdeyse non-stop İstanbul Ankara yaptım of aman ne rüzgar yedik, belim koptu falan dertlerim olmadı. Asıl bahsetmek istediğim şu, motoru kötülemek istemiyorum bu arada, aralarında 50k fiyat farkı oluşturacak ne var? Onu merak ediyorum.

Bilmem ki, bugün CB500F gelse fiyatı ne kadar olurdu acaba? 2018'de MT-07'ye yakın fiyatlarda satılıyordu. Herhalde şu anda 90.000'den aşağıya gelmezdi fiyatı. Rakiplere göre pahalı kaldığı için silindi piyasadan zaten. Yoksa çok güzel motosiklet. Hele şu son 2021 modeller acayip oldu. Bugün CB500F ve CB500X gelse ben NC'nin yüzüne bakmam şahsen. Bunları alır aradaki fiyat farkına da donatırım. (Yalnız tork farkı iki kişi veya yüklü kullanımda NC'nin lehine bu arada...)

Hırbonen
01 Kasım 2021, 14:05
Bu arada geçen Motoface'te CB500F'in de yağlarını değiştirttim; bunun da viskozitesini 10'dan 15'e çıkarttı Eyüp Usta, airgap'i de artırdı bir de preload'ı dipledi, güzel oldu CB500F. Ben sonradan preload'ı bir birim gevşettim (static sag falan iyiydi de kullanımı çok rahatsızdı), şu anda ön arka uyumu, konfor ve stabilite şu anda 10 numara. (Tabi ki CB500F'in tasarım sınırları içerisinde kalmak koşuluyla...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Bilmem ki, bugün CB500F gelse fiyatı ne kadar olurdu acaba? 2018'de MT-07'ye yakın fiyatlarda satılıyordu. Herhalde şu anda 90.000'den aşağıya gelmezdi fiyatı. Rakiplere göre pahalı kaldığı için silindi piyasadan zaten. Yoksa çok güzel motosiklet. Hele şu son 2021 modeller acayip oldu. Bugün CB500F ve CB500X gelse ben NC'nin yüzüne bakmam şahsen. Bunları alır aradaki fiyat farkına da donatırım.

bu motoface nasıl iyi mi ? Africa nın bir sonraki amortisor bakımını yetkili serviste yaptırmayı dusunmuyorum.

levend84
01 Kasım 2021, 14:05
Cb500x son kasalarinda upside süspansiyon ve dual disc kaliper var.frenlerini çok övuyorlar,gunahlari boynuna..:cherry:

Cyan
01 Kasım 2021, 14:09
bu motoface nasıl iyi mi ? Africa nın bir sonraki amortisor bakımını yetkili serviste yaptırmayı dusunmuyorum.

Yaptırma zaten yetkili servis amortisörden ne anlar? Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Ezio41
01 Kasım 2021, 14:15

NC 750 yerine CB 500 serisi kullanmak daha mantıklı. En azından daha ekonomik ve daha hafif. NC 750 ağır bir motor. Tek avantajı ön tarafta kask bagajı var. 2021 modelinin benzin kapağı bile elde kalıyor hala. Arka maşa benim motorla aynı, balkon demirinden yapılma. :queen:

Cyan
01 Kasım 2021, 14:20
NC 750 yerine CB 500 serisi kullanmak daha mantıklı. En azından daha ekonomik ve daha hafif. NC 750 ağır bir motor. Tek avantajı ön tarafta kask bagajı var. 2021 modelinin benzin kapağı bile elde kalıyor hala. Arka maşa benim motorla aynı, balkon demirinden yapılma. :queen:

Hahaha :) Evet maşa konusunda çok haklısın, ayıptır, gerçekten yakışmıyor.

Benzin kapağını hiçbir zaman dert etmedim NC'de; benzin dolumu sele altında olduğu için orada kapağı koyacak dünya kadar yer var asla elde kalmıyor. Kimin elinde kalıyorsa sorun kapakta değil ondadır, kapak tutmayı seviyordur. :) :) :)

Ezio41
01 Kasım 2021, 15:08

Özellikle NC serisi aşırı zamlanıyor, talep çok bu motora karşı. Africa Twin 6 bin zam alırken NC 8 bin zam alıyor. Mantıklı bir açıklaması yok. AT kat kat daha üstün bir motosikletken, NC diye yanıp tutuşan düdüklenme hastalarına Honda ve 2. el sahipleri saplıyor. Başka bir açıklaması olamaz. :)

blueway2
01 Kasım 2021, 15:22
Haklı olmasının sebepleri nelerdir Bluewaycim? Kral olmasının argümanlarını önümüze serer misin az yakması dışında? :cherry:

Valla benim ortaya bişey sermeme gerek yok,ürünün fiyatı,piyasası,yok satması,kalitesi herşeyi ortada ve kendisini kanıtlamış zaten.
Kısaca bende özetlersem Otomatik vitesi,yakıtı,ön bagajı,hızlı 2.el piyasası,sorunsuz uzun ömürlü motor bloğu,en yaygın servis ve bayi ağı,zengin orjinal ve yan sanayi aksesuar parça seçeneği,konforlu motoru vb konularda kraldır.

Ezio41
01 Kasım 2021, 15:30
Valla benim ortaya bişey sermeme gerek yok,ürünün fiyatı,piyasası,yok satması,kalitesi herşeyi ortada ve kendisini kanıtlamış zaten.
Kısaca bende özetlersem Otomatik vitesi,yakıtı,ön bagajı,hızlı 2.el piyasası,sorunsuz uzun ömürlü motor bloğu,en yaygın servis ve bayi ağı,zengin orjinal ve yan sanayi aksesuar parça seçeneği,vb konularda kraldır.

Kral tabiri bu ithamlar için gereksiz çünkü sadece sıfırını yok satıyorlar. İlanlarda bekleyen, sıfırından daha pahalıya onlarca yeni kasa NC var. Haftalardır satılmıyor hiç birisi? Bir malın çok satılması onu kral yapmaz tek başına. Aksesuar olarak haklısın evet bol çeşidi var. Bu konuda gerçekten iyi bir söz diyemeyiz. NC bu fiyatlardayken artık ekonomi dostu olamaz. Sadece zenginlerin bindiği bir krallığı ben ne yapayım? Düşük gelirli insanların alabilmesi lazım. Kalite olarak da o paraya çok daha iyileri mevcut piyasada. O yüzden kalitesi de tartışılmaya açık halde. NC orta segmente hitap eden bir motosiklet. O yüzden göklere çıkarmanın bir anlamı yok. Ben kendi kullandığım motoru bile göklere çıkarmıyorum, yeriyorum sürekli.

İnazuma
01 Kasım 2021, 16:18
Bile derken zaten o motosiklet halk arasında fakir dört silindiri diye geçiyor :D

Ramazan Can
01 Kasım 2021, 16:43
Eldekini korursak ne mutlu bize

Mr.wind
01 Kasım 2021, 16:59
Bile derken zaten o motosiklet halk arasında fakir dört silindiri diye geçiyor :D

Fakir ve 4 silindir ayni cumle icerisinde yanyana biraz komik olmus gibi:)

okanbagiscan
01 Kasım 2021, 17:13
Herzamanki kıyaslamam CBR650R 8,700 zamnlanmış.

2017 Başlarında 36bin tl idi.
Her Honda fiyat listesinde kıyasladığım tek motor.
132.800 Tl olmuş Geldiğimiz yeri görme açısından güzel.

Hırbonen
01 Kasım 2021, 17:29
Özellikle NC serisi aşırı zamlanıyor, talep çok bu motora karşı. Africa Twin 6 bin zam alırken NC 8 bin zam alıyor. Mantıklı bir açıklaması yok. AT kat kat daha üstün bir motosikletken, NC diye yanıp tutuşan düdüklenme hastalarına Honda ve 2. el sahipleri saplıyor. Başka bir açıklaması olamaz. :)

Sen simdi nc alanlari duduklenme meraklilari olarak mi tanimladin :)

Bir nc sahibi yilda 20k yapsa 6 yilda 120k eder.

Yuksek cc nin konforunu sunup diger yuksek cc lerden 2 lt az yakiyor hic lafi evirip cevirmeye gerek yok,fuelly orda isteyen baksin.

100 km 2 lt ise 120.000 km de kac yapar,hemen icler dislar carpiyorum sonuc 2400 lt.

2400 x 8.5tl = 20.500 tl.

Ne guzel iste..ben nc den 1 lt fazla yakiyom ama bakim masraflari kol gibi.

Nc iyi motor arkadaslar hiç bosuna bok atmayin.

Bu motor iyi olmasa,begenilmese 10 senedir devam etmezdi..

Bak xj6 kayboldu gitti,neden ? Basarili degildi cunku ;)

tommygun
01 Kasım 2021, 17:30

Aslında Nc 750 X ve Cb 500F'i kıyaslıyorsak anlamsız bir kıyaslama yapmış oluruz. Nc'nin sele konforunu düzelttiğimiz an bence uzun yolda Cb500F'e göre daha konforlu olur. Rüzgarın etkisini hissettirmemek açısından Nc'nin daha başarılı olduğunu tahmin ediyorum. 2 motorun da olumlu/olumsuz yanları var, sahipleri de ona göre satın alıyorlar zaten. Şahsi düşüncem her haftasonu abuk subuk yerlere 500-600 km süren adamım, tercih imkanım olsa Nc'yi tercih ederdim. Tabi hiçbiri performans anlamında Ninja 650'yi geçtim bir Er6F değil ama yine de amacına göre güzel motorlar. (Mt07 ve Tracer 7'ler de beni tokatlıyor, yapacak birşey yok, hayat böyle..)

oldcockroach
01 Kasım 2021, 17:36
cıbır 125 ikinci eli 30K oldu mu :D olunca söyleyin :D

Ezio41
01 Kasım 2021, 17:49
Hahaha :) Evet maşa konusunda çok haklısın, ayıptır, gerçekten yakışmıyor.

Benzin kapağını hiçbir zaman dert etmedim NC'de; benzin dolumu sele altında olduğu için orada kapağı koyacak dünya kadar yer var asla elde kalmıyor. Kimin elinde kalıyorsa sorun kapakta değil ondadır, kapak tutmayı seviyordur. :) :) :)

Benzin kapağı önemli çünkü ben uzun tura çıkacaksam arkaya çanta bağlayacağım. Uzun yolda zırt pırt eşyaları söküp benzin almak neden işkence olsun? Sele altına benzin kapağı ilkel bir yaklaşım, en azından uzun tur düşünenler için. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Fakir dört silindiri ama NC'yi şamar oğlanına çevirir her konuda :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Eldekini korursak ne mutlu bize

Devir artık eldekine sahip çıkmakta evet hocam. Motor yenilemek hayal bu maaşlar ile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Herzamanki kıyaslamam CBR650R 8,700 zamnlanmış.

2017 Başlarında 36bin tl idi.
Her Honda fiyat listesinde kıyasladığım tek motor.
132.800 Tl olmuş Geldiğimiz yeri görme açısından güzel.

CBR 650 R güzel zam yedi son bir yılda :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Sen simdi nc alanlari duduklenme meraklilari olarak mi tanimladin :)

Bir nc sahibi yilda 20k yapsa 6 yilda 120k eder.

Yuksek cc nin konforunu sunup diger yuksek cc lerden 2 lt az yakiyor hic lafi evirip cevirmeye gerek yok,fuelly orda isteyen baksin.

100 km 2 lt ise 120.000 km de kac yapar,hemen icler dislar carpiyorum sonuc 2400 lt.

2400 x 8.5tl = 20.500 tl.

Ne guzel iste..ben nc den 1 lt fazla yakiyom ama bakim masraflari kol gibi.

Nc iyi motor arkadaslar hiç bosuna bok atmayin.

Bu motor iyi olmasa,begenilmese 10 senedir devam etmezdi..

Bak xj6 kayboldu gitti,neden ? Basarili degildi cunku ;)

Hırbocum yakıt hesabı yapacaksak neden NC ile kıyas yapıyoruz? Yakıtı düşünen adam gitsin YS 125, CB 125 vs alsın. 100 km'de 1.7 litre yakarak daha da çok kâr yapar 120 bin km'de. NC'ye çamur atmıyorum. Güzel alet, ucuz olsaydı ben de alacaktım hatta ama piyasada sıfırı yok. Hepsi fırsatçı 2. El satıcıların elinde. Ben bu duruma çamur atıyorum.

Ayrıca XJ6'nın tutulmaması kötü olduğu anlamına gelmez. Yamaha'nın bu zamana kadar üretmiş olduğu en sağlam ve sorunsuz bloğuna sahiptir. Segman atmadan 300-400 bin km deviren arkadaşlarımız var XJ6 ile. XJ6'nın tutulmamasının nedeni MT serisine bağlı. İnsanlar tercihini torktan yana kullandılar. Brezilya'da 2020 modelleri bile mevcut XJ6'nın. Yakıt olarak da 250 cc kadar az yakıyor. XJ6 hakkında bilgin yoksa onu da konuşuruz Hırbocum :)

Ezio41
01 Kasım 2021, 17:54
Aslında Nc 750 X ve Cb 500F'i kıyaslıyorsak anlamsız bir kıyaslama yapmış oluruz. Nc'nin sele konforunu düzelttiğimiz an bence uzun yolda Cb500F'e göre daha konforlu olur. Rüzgarın etkisini hissettirmemek açısından Nc'nin daha başarılı olduğunu tahmin ediyorum. 2 motorun da olumlu/olumsuz yanları var, sahipleri de ona göre satın alıyorlar zaten. Şahsi düşüncem her haftasonu abuk subuk yerlere 500-600 km süren adamım, tercih imkanım olsa Nc'yi tercih ederdim. Tabi hiçbiri performans anlamında Ninja 650'yi geçtim bir Er6F değil ama yine de amacına göre güzel motorlar. (Mt07 ve Tracer 7'ler de beni tokatlıyor, yapacak birşey yok, hayat böyle..)

NC'yi hepimiz seviyoruz abi çünkü tam fakirin dostu, orta halli kişinin geçiş motoru. Az yakması, aksesuar bolluğu vs bunlara laf etmiyoruz. Sadece alemin kralı olması lafına karşı çıkıyorum o kadar :) Alemin kralı olacak bir marka varsa o da Yamaha olur bu ülkede. Son 5 yılda Yamaha'nın yaygınlığı Honda'dan daha fazla durumda. MT serisi bu alemin kralıdır özetle :)

Hırbonen
01 Kasım 2021, 17:54
Benzin kapağı önemli çünkü ben uzun tura çıkacaksam arkaya çanta bağlayacağım. Uzun yolda zırt pırt eşyaları söküp benzin almak neden işkence olsun? Sele altına benzin kapağı ilkel bir yaklaşım, en azından uzun tur düşünenler için. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Fakir dört silindiri ama NC'yi şamar oğlanına çevirir her konuda :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Devir artık eldekine sahip çıkmakta evet hocam. Motor yenilemek hayal bu maaşlar ile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

CBR 650 R güzel zam yedi son bir yılda :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Hırbocum yakıt hesabı yapacaksak neden NC ile kıyas yapıyoruz? Yakıtı düşünen adam gitsin YS 125, CB 125 vs alsın. 100 km'de 1.7 litre yakarak daha da çok kâr yapar 120 bin km'de. NC'ye çamur atmıyorum. Güzel alet, ucuz olsaydı ben de alacaktım hatta ama piyasada sıfırı yok. Hepsi fırsatçı 2. El satıcıların elinde. Ben bu duruma çamur atıyorum.

Ayrıca XJ6'nın tutulmaması kötü olduğu anlamına gelmez. Yamaha'nın bu zamana kadar üretmiş olduğu en sağlam ve sorunsuz bloğuna sahiptir. Segman atmadan 300-400 bin km deviren arkadaşlarımız var XJ6 ile. XJ6'nın tutulmamasının nedeni MT serisine bağlı. İnsanlar tercihini torktan yana kullandılar. Brezilya'da 2020 modelleri bile mevcut XJ6'nın. Yakıt olarak da 250 cc kadar az yakıyor. XJ6 hakkında bilgin yoksa onu da konuşuruz Hırbocum :)

Ya 125 cc ornekleri olmuyor ama.Nc ye oturdugun anda buyuk motor konforunu yasiyosun 125 cc ile kiyaslanir mi hic ?

Arkadasimda ern6 vardi,nc 700 den buna bir bindim yemin ediyorum boyle konforsuzluk olmaz olsun,tamam daha iyi hizlaniyorda benim aradigim bu degil ki !

Arkadas ern6 nasilmis begendin mi diye sordugunda uzulmesin diye cok iyimis dedim :)

Mt7 mesela(binmedim) hic nc konforu ile kiyaslanir mi ?

levend84
01 Kasım 2021, 17:57
cıbır 125 ikinci eli 30K oldu mu :D olunca söyleyin :D

Kardeşim isterse 50K olsun,sonuçta alacagin motorun da fiyati yerinde durmuyor.

Hee satip motor defterini kapatacaksan amenna..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

NC'yi hepimiz seviyoruz abi çünkü tam fakirin dostu, orta halli kişinin geçiş motoru. Az yakması, aksesuar bolluğu vs bunlara laf etmiyoruz. Sadece alemin kralı olması lafına karşı çıkıyorum o kadar :) Alemin kralı olacak bir marka varsa o da Yamaha olur bu ülkede. Son 5 yılda Yamaha'nın yaygınlığı Honda'dan daha fazla durumda. MT serisi bu alemin kralıdır özetle :)

Hacim,senin de motorun guzel nc de guzel ybr de guzel,kuba cg de guzel..binin keyfinize bakin,tekerinize taş değmesin..

Ama en güzel motor hirbo da...:cherry:

tommygun
01 Kasım 2021, 17:57
Nedir bu Nc'ye gıcıklığınız kardeşim? Açın Nc.cilerin önünü.. Vay efendim gitmiyor 4 silindir gibi, vay efendim dönmüyor, durmuyor..Onlar size diyor mu "Len bakkala bile gidebilmek için 9-10000 devir çeviriyorsunuz, 4 silindirmiş sanki Zx6r" :)

Hırbonen
01 Kasım 2021, 18:02

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Hacim,senin de motorun guzel nc de guzel ybr de guzel,kuba cg de guzel..binin keyfinize bakin,tekerinize taş değmesin..

Ahaha

Vallahi oyle levent,adamlar dunyanin en iyi motorunu yapmis, km yaptikca daha cok seviyorum :)

Gecen 1250 gs test ettim,tamam iyi de abicim dana gibi bisey ustelik cirkin..fakat nasil bu kadar kivrak olabiliyor o biraz ilginccc

tommygun
01 Kasım 2021, 18:03

Ahh ahhh zamanında 28000 TL'ye kıpkırmızı bir Mt07 alacaktım da pintiliğim tuttu Er6f aldım 10.000 TL ucuza. Şu an elimi öpene o Mt'yi 60-70.000'den okutmuştum.

levend84
01 Kasım 2021, 18:09
Ahh ahhh zamanında 28000 TL'ye kıpkırmızı bir Mt07 alacaktım da pintiliğim tuttu Er6f aldım 10.000 TL ucuza. Şu an elimi öpene o Mt'yi 60-70.000'den okutmuştum.

Şans abi ne yaparsin boyle olacagini bilsek evi arsayi satip Mt25 e gömerdik.esasinda az çok belliydi ama bizim maçalar yemedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Ahaha

Vallahi oyle levent,adamlar dunyanin en iyi motorunu yapmis, km yaptikca daha cok seviyorum :)

Gecen 1250 gs test ettim,tamam iyi de abicim dana gibi bisey ustelik cirkin..fakat nasil bu kadar kivrak olabiliyor o biraz ilginccc

Nasilda hoşuna gitti değil mi:cherry:

AT bir yana dünya bir yana..

Cyan
01 Kasım 2021, 18:44
...

Ama kapağın elde kalmasıyla ne ilgisi var bunun? Önde bagaj istiyorsan mecbur çekeceksin sele altı depo kapağını. Ben uzun yol için yan çanta aldım, öyle sele üstü çanta ile uğraşamam vallahi. :) Zaten sağladığı yakıt tasarrufuyla çanta demiri ve çanta masrafını çıkarıyor. :)

Ezio41
01 Kasım 2021, 20:06
Ya 125 cc ornekleri olmuyor ama.Nc ye oturdugun anda buyuk motor konforunu yasiyosun 125 cc ile kiyaslanir mi hic ?

Arkadasimda ern6 vardi,nc 700 den buna bir bindim yemin ediyorum boyle konforsuzluk olmaz olsun,tamam daha iyi hizlaniyorda benim aradigim bu degil ki !

Arkadas ern6 nasilmis begendin mi diye sordugunda uzulmesin diye cok iyimis dedim :)

Mt7 mesela(binmedim) hic nc konforu ile kiyaslanir mi ?

Hırbocum büyük motor konforu arayacaksam AT alırım ne yapayım NC'yi? Hem AT da NC kadar az yakmıyor mu? Bence alemin kralı AT olur NC demeyelim biz ona :) Bir AT sahibi olarak sen daha bilirsin bu işleri :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Hee satip motor defterini kapatacaksan amenna..

Hepimizin motoru güzel hocam evet. Binip keyif almaya bakmamız lazım ama bu ülkede onu da yapamıyoruz TL'nin değer kaybetmesinden dolayı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Ama kapağın elde kalmasıyla ne ilgisi var bunun? Önde bagaj istiyorsan mecbur çekeceksin sele altı depo kapağını. Ben uzun yol için yan çanta aldım, öyle sele üstü çanta ile uğraşamam vallahi. :) Zaten sağladığı yakıt tasarrufuyla çanta demiri ve çanta masrafını çıkarıyor. :)

Önde bagaj olmasa da olur. Arka ve yan bagajlar yeterli olur. Arkada çanta sevmeyen ama elde de kask taşımak istemeyenler için NC güzel bir alternatif :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Nedir bu Nc'ye gıcıklığınız kardeşim? Açın Nc.cilerin önünü.. Vay efendim gitmiyor 4 silindir gibi, vay efendim dönmüyor, durmuyor..Onlar size diyor mu "Len bakkala bile gidebilmek için 9-10000 devir çeviriyorsunuz, 4 silindirmiş sanki Zx6r" :)

Gıcık değilim Kaan abi, uygun olsa ben bile alırım model yenilemek için ama piyasada yok. Ben bu duruma gıcığım, fırsatçılara gıcığım :) ZX6R değil ama ondan daha masrafsız ve sorunsuz. Şasesi de commuting sınıfa uygun olduğu için ZX6R'dan da rahat :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Zamanında ben de bir Triumph almadığım için kızıyorum kendime :)

tommygun
01 Kasım 2021, 20:12
Gıcık değilim Kaan abi, uygun olsa ben bile alırım model yenilemek için ama piyasada yok. Ben bu duruma gıcığım, fırsatçılara gıcığım :) ZX6R değil ama ondan daha masrafsız ve sorunsuz. Şasesi de commuting sınıfa uygun olduğu için ZX6R'dan da rahat :P

Ybr 125 de Zx6r'dan daha masrafsız ve sorunsuz. Şasesi de commuting sınıfa uygun olduğu için ZX6R'dan da rahat. Ne yapalım Ybr mi alalım? "Motorum pahalı olsun, az yaksın, ben yüksek hızdan korkarım, scooterden geçiş yaptım" diyen Nc alsın, "Motorum pahalı olsun, kol gibi yaksın, ayı gibi gitsin" diyenler Zx6R alsın diyeceğim de Z-Moto sanırım sıfırını getirmiyor ya da artık üretilmiyor motor :)

Ezio41
01 Kasım 2021, 20:19
Ybr 125 de Zx6r'dan daha masrafsız ve sorunsuz. Şasesi de commuting sınıfa uygun olduğu için ZX6R'dan da rahat. Ne yapalım Ybr mi alalım? "Motorum pahalı olsun, az yaksın, ben yüksek hızdan korkarım, scooterden geçiş yaptım" diyen Nc alsın, "Motorum pahalı olsun, kol gibi yaksın, ayı gibi gitsin" diyenler Zx6R alsın diyeceğim de Z-Moto sanırım sıfırını getirmiyor ya da artık üretilmiyor motor :)

Yakıtı düşüneceksek o zaman direkt bisiklet alsak daha iyi olmaz mı? Hem Yakıta da para vermemiş olur, yakıt parasıyla da yıl bazında coin veya altın alırız :P Kawasaki öldü Türkiye'de. Yakında Honda ve Yamaha da kara toprağa girecek :)

tommygun
01 Kasım 2021, 20:24
Yakıtı düşüneceksek o zaman direkt bisiklet alsak daha iyi olmaz mı? Hem Yakıta da para vermemiş olur, yakıt parasıyla da yıl bazında coin veya altın alırız :P Kawasaki öldü Türkiye'de. Yakında Honda ve Yamaha da kara toprağa girecek :)

Kawasaki zaten 10 sene önce öldü de saygıdan gömmediler. Meydan artık hem teknoloji hem de fiyat avantajıyla Avrupalıların.

Cyan
01 Kasım 2021, 20:25
Kawasaki zaten 10 sene önce öldü de saygıdan gömmediler. Meydan artık hem teknoloji hem de fiyat avantajıyla Avrupalıların.

Her an çıldırıp bir Triumph kaporası yatırabilirim...

tommygun
01 Kasım 2021, 20:28

Yakışır sana ama herkes Tiger'dan yürüyor , sana Bobber da gider.

Ezio41
01 Kasım 2021, 20:35

Fiyat avantajları ile alemin kralı Avrupalıların olacak bu gidişle :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Beraber çıldırıp Tiger almamız yok mu? :P

levend84
01 Kasım 2021, 20:51

Al abi 3 günlük dünya,uzun hesaplara gerek yok..

Bende de bu aralar suzuki sv650 istegi oluştu..

ShipShaq
02 Kasım 2021, 00:25

Ben çıldırıp yaptım, iyi de ettim 2 güne elimde inşallah.

Ezio41
02 Kasım 2021, 01:24
Ben çıldırıp yaptım, iyi de ettim 2 güne elimde inşallah.

Ne aldınız hocam hayırlı olsun? :)