PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rüzgarın etkisini düşürmek için ne yapmalı?

Sagopa K
06 Ekim 2021, 18:44
motoru değil sanki yelkenliyi açık denizlerde kontrol ediyorum. Topcase denilen bagajın etkisi var mıdır bunda? rüzgarın etkisini nasıl en aza indiririz?

okanbagiscan
06 Ekim 2021, 19:43
Hafif motosikletler bu konuda daha sıkıntılı.Topcade hem süreken hem rüzgarda aerodinamiği değiştiriyor tabi.

tommygun
06 Ekim 2021, 19:55
Hacim, güç düşükse çok takılmayalım, rüzgarın etkisi çok olmaz. 150-250 cc tek silindir makinelerde iyileştirmeler yaptıktan sonra da çok büyük beklentiniz olmasın, 3-5 km oynar o eziyeti çekmenize değmez.

Esas problem; yardırabilen motosiklet modellerinde alakasız yüksek tur camları, ayı gibi topcase, çölleri aşacakmış gibi alüminyum yan çanta kullanımı, oturuş pozisyonuna uygun olmayan tipte kask kullanımı, paraşüt etkisi yaratacak kadar bol ekipman kullanımı vs

Motoseverrr
06 Ekim 2021, 20:13
Eğer motosikletiniz cg gibi bir dengesiz motosiklet ise rüzgarla dans etmeniz tokatlar yemeniz çok normal eğer artıçınızda pek motosiklet tecrübesi yoksa çok tehlikeli sonuçlar ve yolculuklar sizi bekliyor olabilir.

levend84
06 Ekim 2021, 20:19
Hacim, güç düşükse çok takılmayalım, rüzgarın etkisi çok olmaz. 150-250 cc tek silindir makinelerde iyileştirmeler yaptıktan sonra da çok büyük beklentiniz olmasın, 3-5 km oynar o eziyeti çekmenize değmez.

Esas problem; yardırabilen motosiklet modellerinde alakasız yüksek tur camları, ayı gibi topcase, çölleri aşacakmış gibi alüminyum yan çanta kullanımı, oturuş pozisyonuna uygun olmayan tipte kask kullanımı, paraşüt etkisi yaratacak kadar bol ekipman kullanımı vs

Reis parti kur oy verelim:cherry:

tommygun
06 Ekim 2021, 20:22
Reis parti kur oy verelim:cherry:

Yıllardır muhabbet edip de Eskişehir,İstanbul,Ankara, ora burada bizi yüzyüze tanıştırmayan kadere kapıcı depiği atayım. Lanet gitsin böyle hayata :)

levend84
06 Ekim 2021, 20:34
Yıllardır muhabbet edip de Eskişehir,İstanbul,Ankara, ora burada bizi yüzyüze tanıştırmayan kadere kapıcı depiği atayım. Lanet gitsin böyle hayata :)

Olur be abi birgün.

Pandemi geldi geleli istanbula adim atmadim.elbet guzel gunler bizleri bekler:) yeter ki saglik olsun,agiz tadi olsun..

O değil de yillardir burada aktif ve uyelere yardimci olan birisin,en azindan bir moderatorluk yakişirdi.

Varsa bir dilekce doldurup gonderelim adminlere:cherry:

tommygun
06 Ekim 2021, 20:52
Olur be abi birgün.

Pandemi geldi geleli istanbula adim atmadim.elbet guzel gunler bizleri bekler:) yeter ki saglik olsun,agiz tadi olsun..

O değil de yillardir burada aktif ve uyelere yardimci olan birisin,en azindan bir moderatorluk yakişirdi.

Varsa bir dilekce doldurup gonderelim adminlere:cherry:

Haşa estağfurullah, biz daha dünün bebesiyiz, daha 2-3 sene önce "Bende 150'lik Rks var, büyüteceğiz ne alalım?" diye özelden Cyan'a, Pea'ya Nc, Cb500F soran, özelden Ero ve Mamba09'a F800S/St soran adamız. O iş yardımla olsa bize gelene kadar ne ağalar var.

hasmet
06 Ekim 2021, 21:04
CG.

On karakter.

Motoseverrr
06 Ekim 2021, 21:31
CG.

On karakter.

Çok acayip bi motosiklet kendileri, artçılı sürüşlerde ufak yokuş görsem hemen tekere geliyor alet bide 100cc :D. Geçen günlerde yokuş çıkıyorum artçılı olarak sabit gaz ile motosiklet kendi kendine tekere geliyor hayatımda sürmüş olduğum en acayip motosiklet, onda sonra arkadaşımın r25 ni sürünce dedim dünya varmış ne çekiyomuşum.

Memcoş48
06 Ekim 2021, 21:57
Ben SYM Wolf 250 de 49 cm ön cam ve üzerine deflektör kullanıyorum arkada 46 litre shad topcase var. 90-110 km arası sakin sakin rüzgardan dayak yemeden takılıyorum. Motosikletim her zaman bakımlı, lastiklerim olması gereken basınçta, gidonum da boşluk vs. olmaz. Öyle elleri bırakma filan gibi atraksiyonlar yapmam. Ama 110 üzeri hızlarda ön cam ve arka çantanın gidonda hafif vibrasyon ve dengesizlik gibi handikapları oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Haşa estağfurullah, biz daha dünün bebesiyiz, daha 2-3 sene önce "Bende 150'lik Rks var, büyüteceğiz ne alalım?" diye özelden Cyan'a, Pea'ya Nc, Cb500F soran, özelden Ero ve Mamba09'a F800S/St soran adamız. O iş yardımla olsa bize gelene kadar ne ağalar var.
Valla Tommygun Başkanım maşallah nazar değmesin motosikletin hakkını verenlerdensin. Keyifle takip ediyorum paylaşımlarını. Tekerine taş değmesin. Kuşadasına gelince haber vermeyi unutma. 0505 861 0114 Mehmet Hoca😃

tommygun
06 Ekim 2021, 22:03
Ben SYM Wolf 250 de 49 cm ön cam ve üzerine deflektör kullanıyorum arkada 46 litre shad topcase var. 90-110 km arası sakin sakin rüzgardan dayak yemeden takılıyorum. Motosikletim her zaman bakımlı, lastiklerim olması gereken basınçta, gidonum da boşluk vs. olmaz. Öyle elleri bırakma filan gibi atraksiyonlar yapmam. Ama 110 üzeri hızlarda ön cam ve arka çantanın gidonda hafif vibrasyon ve dengesizlik gibi handikapları oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Valla Tommygun Başkanım maşallah nazar değmesin motosikletin hakkını verenlerdensin. Keyifle takip ediyorum paylaşımlarını. Tekerine taş değmesin. Kuşadasına gelince haber vermeyi unutma. 0505 861 0114 Mehmet Hoca��

Değerli dostum, aşkolsun senin numara bende epeydir kayıtlı, Kuşadası'na geldiğimde iş dışı zamanım inşallah olur da muhabbet, sohbet ederiz bol bol.

Memcoş48
06 Ekim 2021, 22:14

Değerli dostum, aşkolsun senin numara bende epeydir kayıtlı, Kuşadası'na geldiğimde iş dışı zamanım inşallah olur da muhabbet, sohbet ederiz bol bol.
İnşallah dostum, denk getirir de iki lafın belini kirabilirsek çok güzel olur.

natijax
06 Ekim 2021, 22:26
kime desem millet şaşırıyor benim motor rüzgarda kıç atıyor. bildiğin hayatımda yaşadığım en garip duyguları yaşıyorum rüzgarlı zamanlarda. geçen yine rüzgarlı havada boğaz köprüsünden geçtim. düm düz giderken göt sağa sola atıyor hissediyorum iğrenç bir duygu.
bir de o otobüsün arkasından çıktıktan sonra birden rüzgarla karşı karşıya kalıp şerit değiştirdim diyenleri de anladım. bilerek otobüsü hızlıca geçeyim dedim pat şeridin sağından soluna attı. ilginç bir deneyimdi.

yok benden bir öneri. 120 kglik makinenin derdi böyle oluyor