PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet (Yamaha Mt-25) Kasko

twilight_flame
13 Eylül 2021, 02:06
Merhaba arkadaşlar, Yamaha MT-25 almayı planlıyorum (2020 ve 2021 modeller stoklarda olmadığı için gelmesini bekliyorum.)
Maalesef sitede oturmuyorum ve kapalı garajım mevcut değil, evim ana cadde üzerinde, çalınmaya karşı kasko yaptırmak istiyorum, ancak bazı kaskolarda kapalı garaj zorunluluğu görüyorum.

Sizinde kasko yaptırmış olduğunuz ve kapalı garaj zorunluluğu olmayan kasko şirketleri mevcut mu? (ehliyetim henüz 1 yılını doldurmadı fiyatlar çok uçuk çıkar mı?)

Kerem34_
13 Eylül 2021, 03:14
5 haneli sayılara hazır ol, 4 haneli olanlar genelde %25 muafiyetli, şartlı şurtlu kaskolar olacak.

Hem ehliyetin taze, hem kapalı garajın yok hem de Mt25 gibi sigorta piyasasında adı çıkmış bir motosiklet. Yaşın da gençse 4 5 bin altı bulduğun her fiyatı değerlendir bence. Axa, Anadolu kapalı garaj şartı aramıyordu diye hatırlıyorum. Allianz'dan fiyat bile alma, sinir bozuyor. Arada sırada ucuz kaskolar denk geliyor, şimdiden hayırlı olsun motosikletin.

hasangazili
13 Eylül 2021, 06:51
Bir kaç yıl önce 800 liraya yaptırmıştım. Öyle ulaşılamaz bir fiyat değil. Arabayla kıyaslarsak çok pahalı orası ayrı bir konu.

twilight_flame
13 Eylül 2021, 07:15
5 haneli sayılara hazır ol, 4 haneli olanlar genelde %25 muafiyetli, şartlı şurtlu kaskolar olacak.

Hem ehliyetin taze, hem kapalı garajın yok hem de Mt25 gibi sigorta piyasasında adı çıkmış bir motosiklet. Yaşın da gençse 4 5 bin altı bulduğun her fiyatı değerlendir bence. Axa, Anadolu kapalı garaj şartı aramıyordu diye hatırlıyorum. Allianz'dan fiyat bile alma, sinir bozuyor. Arada sırada ucuz kaskolar denk geliyor, şimdiden hayırlı olsun motosikletin.

Yaşım 31 hocam, kaza vs anlamında araba ehliyeti işe yarıyor mu bilmiyorum ama 11 yıllık araba ehliyetim var, şuana kadar çok şükür herhangi bir kaza yapmadım ve ceza yemedim.
Cevabınız için teşekkür ederim. umarım uygun fiyatlı bir kasko bulabilirim.

@hasangazili hocam sizede teşekkür ederim, umarım uygun fiyatlı bir kasko denk gelir

-ZERO-
13 Eylül 2021, 08:16
İlk defa yaptıracaksan genelde kasko değerinin ortalama 10 da biri çıkıyor. Geçen sene sıfır r25 için teklif aldığımda böyleydi.