PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ radyatör rekorundan yağ sızıntısı

hulk94
20 Ağustos 2021, 20:44
Selamlar millet.
Yağ radyatör hortumum yağ sızdırdığı için söküp hortumun sızdıran kısmı tamir edildi. Geri taktık sonra fakat yağ radyatörüne bağlantı kısmındaki rekorun pulları değişmedi. Pullar alüminyum tek kullanımlık olduğu için sızdırma yaptı. Aynı ölçülerde başka alüminyum pul ile değiştirdim, sızıntı devam etti. Bakır pul ile değiştirdim, sızıntı devam etti. Hem de bunu her pul çeşiti için en az 3er defa yaptım ama sızıntının önüne geçemedim. En son sıvı conta denedim, işe yaramadı. Rekorun vida kısmına teflon sardım, işe yaramadı. Artık bana kafayı yedirtecek bu sorun. Tecrübeli arkadaşlar, ne yapalım buna?

Samet Ağır
20 Ağustos 2021, 22:03
Rekor konigi ne durumda? Fazla sıkmak sonucu çatlamış olabilir mi?
Nelerle karşılaşıyoruz bir bilsen
Görmeden çok da bisey söylemek kolay değil ama...
Birkac resim atarsan sökülü haliyle bi daha bakayım.

greyhorse
21 Ağustos 2021, 10:00
normal bakır pul yerine sızdırmazlık sağlayan contalı pul deneyebilirsin. tabi en net yardım alabilmen için samet ağır'ın yazdığı gibi fotoğrafını eklemen

hulk94
21 Ağustos 2021, 10:37
Rekor konigi ne durumda? Fazla sıkmak sonucu çatlamış olabilir mi?
Nelerle karşılaşıyoruz bir bilsen
Görmeden çok da bisey söylemek kolay değil ama...
Birkac resim atarsan sökülü haliyle bi daha bakayım.

Çoğu seferinde alüminyum pulu çok fazla ezmemek adına hayvanca sıkmadım. Rekoru söktüğümde kenar kısımları kontrol ettim rekor koniğini fakat çatlak vesaire görünmüyordu. Sızdırma hep üstteki puldan terleme şeklinde oluyor.
https://imgyukle.com/f/2021/08/21/GApsh.jpg

normal bakır pul yerine sızdırmazlık sağlayan contalı pul deneyebilirsin. tabi en net yardım alabilmen için samet ağır'ın yazdığı gibi fotoğrafını eklemen
Hocam sızdırma üst puldan oluyor. Ama orada tam pula göre yuva var. Contalı pul oraya olmuyor maalesef

Samet Ağır
21 Ağustos 2021, 16:22
Resme göre bana dis kısmında boya altında çatlak var izlenimi uyandırdı..
Boyada da kabarma olmuş zaten. Orayı dikkatlice incelemen gerekli.
Normalde görünmeyen çatlak içine erkek dişliyi yani vidalı kısmı alınca açılma yapabilir.
Pulun oturduğu yüzeylerde ezik yada çıkıntı da sızdırmazlık olayını bozar.
Bu sistemde konik kısım yok. Pul ve yüzeyler birbirine dik ve temiz bir yüzeye ihtiyaç duyarlar. Delikli olan altikose başlı cıvata diyebileceğim parça yamulmus olabilir. Kontrol edilmeli..

Samet Ağır
29 Ağustos 2021, 09:55
Son durum nedir? Olan biteni burada paylaşırsanız sorun yaşayan arkadaşların faydasına olur. Forumun amacına bu değilimdir?

hulk94
29 Ağustos 2021, 10:56
Işıkla kontrol ettim tekrar söküp ve evet, söylediğiniz gibi incecik bir çatlak var rekorun girdiği civatada. Tamir mümkün mü bilmiyorum artık bir şekilde bakacağız çaresine