PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anormal ses

Hsntt
21 Ağustos 2021, 11:51
Öncelikle herkese iyi günler dilerim Motosikletimde garip bir problem var motor kalışta debriyajin tam kavrama noktasina geldiginde eger biraz ivme kazanmamişsa motor yani yuk altindaysa tirtt diye bir ses geliyor debriyajdan olduğunu düşünüyorduk debriyaj tası komple 3 kez değişti sorun cozulmedi şanzımanda bi sorun olsa tum viteslerde ayni problem var misal 3. Viteste kalkmaya calistim tirttt ses geliyor ve kalkiyor motor 5. Visteste yine ayni sorun vitesler arasi geçiş motor giderken sorunsuz sadece kalkışta da olmuyor 1. Vitesten devir almadan 2 ye atarsam ornek 2 bin devir tam kavrama noktasinda ayni ses sorunu ustalarda anlamadı biri debriyaj tası kaldirmiyor dedi biri yaylari degisecek dedi biri bu normal bundan bişey olmaz dedi sizlerin tafsiyeleri cok onemli teşekkür ederim simdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Konu hakkinda bir tafsiyesi olan yokmu acaba

Ekrem_06
21 Ağustos 2021, 14:46
Vuruntu gibi bir ses mi geliyor tam anlamadım isterseniz kısa bi video çekip atın, birde motoru sehpaya kaldırıp deneyin aynı ses gelecek mi?

Eray G.
21 Ağustos 2021, 14:59
Motor yağı çok ısındığında baskı balata kaçırıyordur. Çin malı hava soğutmalı bir motosiklet kullanıyorum. Aynı sorunu yaşayıp servise sormuştum. Bir sorun olduğunu göstermemekle birlikte o an baskı balatanın ömrünü bir miktar kısalttığı söylenmişti. Özellikle 2 kişi olduğunda daha belirgin oluyor. Uygun devir, uygun viteste herhangi bir sorun yok. 15-50 yağ kullandığım zaman 10-40 a göre daha zor oluyor. Yağın kalitesi farkeder mi bilmiyorum. Motul ve castrol harici hiç kullanmadım.

Hsntt
21 Ağustos 2021, 15:54
Vuruntu gibi bir ses mi geliyor tam anlamadım isterseniz kısa bi video çekip atın, birde motoru sehpaya kaldırıp deneyin aynı ses gelecek mi?

2 dişli birbirine sürtüyor gibi sadece motor devrini almadan yüke bindigi zaman oluyor 2 disli birbirine sürtüp sonra tekrar kavrıyor Muş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Motor yağı çok ısındığında baskı balata kaçırıyordur. Çin malı hava soğutmalı bir motosiklet kullanıyorum. Aynı sorunu yaşayıp servise sormuştum. Bir sorun olduğunu göstermemekle birlikte o an baskı balatanın ömrünü bir miktar kısalttığı söylenmişti. Özellikle 2 kişi olduğunda daha belirgin oluyor. Uygun devir, uygun viteste herhangi bir sorun yok. 15-50 yağ kullandığım zaman 10-40 a göre daha zor oluyor. Yağın kalitesi farkeder mi bilmiyorum. Motul ve castrol harici hiç kullanmadım.
Öncelikle 15.40 yag kullanıyorum suan kullandığım marka monero mineral bir yağ ilk baslarda isininca yapiyordu suan sogukkende yapiyor debriyaj tasini 3 kez degistirdik en iyileriyle sorun yine devam