PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte makas atan motosiklet sürücüsü otomobile böyle çarptı

admin
17 Ağustos 2021, 17:53
Bursa'da makas atarak ilerleyen motosiklet sürücüsü, önünde seyreden otomobile çarparak takla attı. Bu anlar, tesadüfen video kaydı alan bir yurttaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kaza, merkez Osmangazi ilçesi Mudanya Bulvarı Caddesi Kültürpark Metro istasyonu yakınlarında meydana geldi. Yoğun trafikte makas atarak ilerleyen motosikletli sürücü, en sol şeritten hatalı sollama yaparak en sağ şeride geçti. Bu sırada önünde seyir halinde olan otomobili fark etmeyen sürücü, otomobile arkadan çarptı. Taklalar atan motosiklet sürücü yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Yaralı motosiklet sürücüsünü Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Feci kaza, bu sırada başka bir otomobilin içerisinden tesadüfen video kaydı yapan yurttaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Kaynak: Cumhuriyet

https://www.youtube.com/watch?v=M3ixnzRALRw

Yunus Özbek
17 Ağustos 2021, 18:44
Aradan geçermiş aslında ama orada araba olabileceğini düşünmeden dalıpta arabayı önünde görünce ona odaklanmış ve vurmuş.

cıbılduck
17 Ağustos 2021, 19:02
Can sıkıntısından çarpmış galiba çok sacma bir kaza :joker:

tommygun
17 Ağustos 2021, 19:04
Her platformda eğitim,eğitim,eğitim diye kıç baş yırtıyoruz. Al işte nedeni bu..Sürüş eğitimi almış adam bu şekilde sürmez, hadi sürdü diyelim böyle patates bir kaza yapmaz.

Motoseverrr
17 Ağustos 2021, 19:45
Bursada yaşayan ve iş yerimizin yakınında olduğu bir yer burası, buraları çok iyi bilirim trafiğin akışını vb. burada gerçekleşen kaza çok gereksiz ve kaza olasılığı çok düşük bir yer sayabiliriz. Tommygun abim burada çok haklı, eğitimli bir sürücü olmuş olsaydı bunlar hiç yaşanmazdı. İnşallah motosiklet sürücüsünde ciddi bir sorun yoktur.

Cyan
17 Ağustos 2021, 19:56
Her platformda eğitim,eğitim,eğitim diye kıç baş yırtıyoruz. Al işte nedeni bu..Sürüş eğitimi almış adam bu şekilde sürmez, hadi sürdü diyelim böyle patates bir kaza yapmaz.

Aynen, bu kazayı yapan arkadaş çok acemi belli. Hem hakimiyet hem de trafikte güvenli sürüş bilgisi oldukça eksik. Umarım ciddi bir sorunu yoktur da iyi bir ders alarak atlatmış olur bu saçma sapan kazayı.

OnixsyS
17 Ağustos 2021, 21:11
şimdi kaza yaptı motoru bırakır her gördüğüne motor şeytan işi motor çok tehlikeli aman aman diye hikayeler anlatır

tommygun
17 Ağustos 2021, 21:15
şimdi kaza yaptı motoru bırakır her gördüğüne motor şeytan işi motor çok tehlikeli aman aman diye hikayeler anlatır

Her ortamda vardır ya "benim bir enişte vardı, Zzr ile duvara girdi, tövbe etti bu motor işlerine" cümlesindeki enişte aslında videodaki çocuk.

Kerem34_
17 Ağustos 2021, 21:49
Makas atarken deneyimli olmadığı için %90 aklı aynada kaldı, arada sırada bana da oluyor arkadaki ile mesafe ne diye bakınca öndekinin dibine ışınlanıyorsun, fren yapası falan tutuyor öndekinin.Ya da ultra acemi olduğu veya basireti bağlandığı için adamı görünce direkt el ayak gitti, yapıştı tampona. Hepsi en profesyonel olanımıza da olabilecek şeyler ama eğitim-illa parayla alınan değil, videolar, kendi başına boş alanda çalışmalar- olasılıkları minimalize edecektir.

125, 250 cc motosikletleriniz ile ben makas atacam, agresif sürecem triplerine girmeyelim. 2000 model Corsa bile iyi gidiyor bizim motosikletlerden. 140'a kadar eyvallah, bir nebze çıkıyor. Ama sonrasında yok öyle bir imkan. 140 ile makas atayım dersin arkadaki girer dibine, dikkatini dağıtır. Agresif sürüş güvenli bir sürüş şekli bence, ama ss'lerde 500cc, endurolarda en az 700 800 cc'ler verebiliyor o üstünlüğü. Diğer türlü dünya boks şampiyonuna atarlanan, 35 kilo, esmer Drogba formalı halısaha elemanı gibi olursunuz.

canberkgry
17 Ağustos 2021, 22:02
Tamam arada bir bizde makas atiyoruz da gormedigim emin olmadigim seride hayatta dalmam. Zaten sağ serit en tehlikeli yer makas atarken. Yavaş giden orta seritten sag seride gecen vs vs. Her zaman gordugun emin oldugun yere gir bak araba varmi sagda solda ona gore makineni de iyi taniyorsan gecer diyorsan bas git gec. Zaten o vurdugu arabanin arasindan tmax geçer. Panik yapmayip yavaslayip orta seride de dalabilirdi s2000 orda hizlaniyor zaten. Neyse Allah beterinden korusun gecmis olsun kardesimize.

Ekrem_06
17 Ağustos 2021, 22:50
Her ortamda vardır ya "benim bir enişte vardı, Zzr ile duvara girdi, tövbe etti bu motor işlerine" cümlesindeki enişte aslında videodaki çocuk.
Eniştem bunu beğendi. :mrgreen: zzr değil jawaydı diyor :mrgreen:

-ZERO-
18 Ağustos 2021, 01:17
O nasıl bi kaza ya. Millet ya fren yapmayı bilmiyor ya da bakmayı. Biz de makas atıyoruz da bari hiçbirşey yapamıyorsan aradan geç git be kaptan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Makas atarken deneyimli olmadığı için %90 aklı aynada kaldı, arada sırada bana da oluyor arkadaki ile mesafe ne diye bakınca öndekinin dibine ışınlanıyorsun, fren yapası falan tutuyor öndekinin.Ya da ultra acemi olduğu veya basireti bağlandığı için adamı görünce direkt el ayak gitti, yapıştı tampona. Hepsi en profesyonel olanımıza da olabilecek şeyler ama eğitim-illa parayla alınan değil, videolar, kendi başına boş alanda çalışmalar- olasılıkları minimalize edecektir.

125, 250 cc motosikletleriniz ile ben makas atacam, agresif sürecem triplerine girmeyelim. 2000 model Corsa bile iyi gidiyor bizim motosikletlerden. 140'a kadar eyvallah, bir nebze çıkıyor. Ama sonrasında yok öyle bir imkan. 140 ile makas atayım dersin arkadaki girer dibine, dikkatini dağıtır. Agresif sürüş güvenli bir sürüş şekli bence, ama ss'lerde 500cc, endurolarda en az 700 800 cc'ler verebiliyor o üstünlüğü. Diğer türlü dünya boks şampiyonuna atarlanan, 35 kilo, esmer Drogba formalı halısaha elemanı gibi olursunuz.

Zaten 140'la gidebiliyorsan ortada makas atılacak bir trafik yoktur diye düşünüyorum. Nitekim trafikte en rahat kullanılan motorların düşük hacimli motosikletler olduğunu düşünürsek 250cc bu iş için biçilmiş kaftandır düşüncesindeyim.

kasırga genç
18 Ağustos 2021, 09:52
büyük ihtimalle o aradan geçebileceğini düşündü.tam girecekken vazgeçti ama öndekiyle olan mesafesini hesaba katmadığı için çarptı

watercolours
18 Ağustos 2021, 09:53
Makas atmayıp düzgün sürse bu kaza olmazdı.

gerivites
18 Ağustos 2021, 11:03
Bu videoda makas atan bir motosikletli yok. Aniden 2 şerit sağa geçip öndeki araca çarpan bir sürücü var.

murattatoğlu
18 Ağustos 2021, 13:17
Söylenecek çok şey var ..... ama geçmiş olsun diyelim umarım ciddi durum yoktur.

Kerem34_
18 Ağustos 2021, 14:43
O nasıl bi kaza ya. Millet ya fren yapmayı bilmiyor ya da bakmayı. Biz de makas atıyoruz da bari hiçbirşey yapamıyorsan aradan geç git be kaptan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Zaten 140'la gidebiliyorsan ortada makas atılacak bir trafik yoktur diye düşünüyorum. Nitekim trafikte en rahat kullanılan motorların düşük hacimli motosikletler olduğunu düşünürsek 250cc bu iş için biçilmiş kaftandır düşüncesindeyim.

İstanbul içi iş saatleri hariç trafik en sağ şerit hariç ortalama 120 ile akıyor Anadolu yakasında belli başlı 3 4 tane radar noktası hariç. 140 trafiğe göre yüksek bir hız değil. Dediğim gibi sıkıntı 140'tan 160'a biz 15 saniyede çıkıyorsak bir megane4 3 5 saniyede çıkıyor. Arkadan bir veda busesi kondurabilirler ya da biz dikkatimiz dağıldığı için öndekinin bagajına bir veda busesi bırakabiliriz.

kurubuz
18 Ağustos 2021, 15:01
Makas filan atmıyor ki ? Düz gidip çarpıyor. Ya acemi veya büyü yapmışlar eli kolu bağlanmış :))))

tommygun
18 Ağustos 2021, 17:38
Makas filan atmıyor ki ? Düz gidip çarpıyor. Ya acemi veya büyü yapmışlar eli kolu bağlanmış :))))

Adamın içine 3 harfliler kaçmış :)

ERROR88
18 Ağustos 2021, 21:39
buyuk ıhtılamal ıle motoru bırakıcaktır ziraa kullanmakta zorlandığı aşikar

watercolours
18 Ağustos 2021, 21:56
Makasa başlamış ama becerememiş.

İnwe Elensar
19 Ağustos 2021, 01:50
Tereddüt patlatır.

Sj's
21 Ağustos 2021, 02:31
Makas falan atmamis bu sadece arabayi begenmis ve icinden gecmek istemis.

oktayakgoz
21 Ağustos 2021, 09:49

hep bahsedilen küçük enişte de bu arkadaş sanırım. :)

alp_tunay
21 Ağustos 2021, 14:06
Bildiğin bıçak gibi saplanmış... Makas hak getire...

Alman_
23 Ağustos 2021, 08:13
Bile bile lades olmuş gözü dalmış çarpmış gibi duruyor. Artık ne düşünüyorsa. Makasın bile hakkını verememiş. :)

arndiol
23 Ağustos 2021, 11:09
gerizekalı mı desem amatör mü desem bilemedim :D

tecrube0
30 Ağustos 2021, 00:23

Bu çok mantıklı aynaya uzun süreli bakmış olabilir hiç yavaşlamıyor çünkü.

Tulpar
08 Eylül 2021, 09:50
s2000 bakayım derken kaçırmış bence ....

Luc
08 Eylül 2021, 10:42
Eğitim şart...

Ros1n2
08 Ekim 2021, 16:07
buyuk ıhtılamal ıle motoru bırakıcaktır ziraa kullanmakta zorlandığı aşikar

Evet bu kadar saçma bir kazaya karıştığına göre geç olmadan bırakmalı

tommygun
08 Ekim 2021, 17:18
Geçmişte forumda da üye bir arkadaş vardı; R25 ile video çekerken "şöyle konumlandım, böyle planlama yaptım" diye altyazı girmesine rağmen park halindeki Doblo'ya mı taksiye mi ne girmişti. Çocuğun ismi de aklımda ama okur, eder, rencide olmasın.

ahmetkaya
08 Ekim 2021, 18:32
Hızı normal mi

tusumoto
14 Ekim 2021, 21:47
Can sıkıntısından çarpmış galiba çok sacma bir kaza :joker:

hatalı bakışın sebep olduğu bir kaza olmuş. :)
arabayı beklemiyormuş. görünce şok olup kendine gelip bakışı düzeltene kadar da vurmuş maalesef.

-ZERO-
15 Ekim 2021, 07:57
şu kazayı her gördüğümde bi gülme geliyo töbe est. :mrgreen: