PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Simli boya dolduruyorlar mı?

knuis
16 Ağustos 2021, 21:58
Bir video izledim boya attı
En son yeni bi karışım yapıp onu attı ve baya hem parladı hem simli oldu
Sanırım verniğe sim karıştırdı ( sallıyo da olabilirim:queen:)
Şimdi oto boyacısına gitsem simli o karışımdan doldurur mu acaba (boya dan sonra en son kat atmak için)

Video bu sonlara doğru bakın demek istediğim bu
https://youtu.be/CvwJEIho4Og

f0cus
16 Ağustos 2021, 22:52
doldururlar ama makineyle atıldığı gibi güzel durmaz beklentileri fazla yükseltmemek lazım

Kural [ Z ]
16 Ağustos 2021, 22:59
Vernik üzerine sim püskürtmeyi deneyin. Boya için kilo ile farklı ebatlarda(incelikte) sim satılır. Çok yoğun sim uygulamalarında vernik üzerine avuçla serpilip hava tutularak fazlasının alındığını, sonrasında ince bir vernik ve pasta-cila ile son katın temizlendiğini gördüm. Denemedim ama denemeye değer.

Zinagah
17 Ağustos 2021, 10:58
Selam, bunu bize değil de boyacılara sorsan bence en net cevabı alabilirsin.

knuis
17 Ağustos 2021, 13:22
Selam, bunu bize değil de boyacılara sorsan bence en net cevabı alabilirsin.

soramıyorum mesaili çaliştiğişm için bu hafta hep öğlen 12 gece 12. o yüzden belki bilen vardır diye dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

;4645154']Vernik üzerine sim püskürtmeyi deneyin. Boya için kilo ile farklı ebatlarda(incelikte) sim satılır. Çok yoğun sim uygulamalarında vernik üzerine avuçla serpilip hava tutularak fazlasının alındığını, sonrasında ince bir vernik ve pasta-cila ile son katın temizlendiğini gördüm. Denemedim ama denemeye değer.

teşekkürler. sanırım en kötü vernik üstüne simi toz alıp avcuma döküp üfleyerek deniycem bi