PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz sesi

Vahdebaht
19 Temmuz 2021, 16:32
Selamlar egzoz içerisinde kum varmış gibi ses var geçen conta değiştirirken dikkatini çekti ters çevirdim dökülen bir şey yok çalışırken ses var biraz bu kum gibi parçalar kurum olabilir mi nasıl temizleyebilirim

karayel90
19 Temmuz 2021, 19:07
Egsozun içindeki katalizör ve onun içindeki saç gibi olan parça dağılmış olabilir büyük ihtimalle.Gazladığınızda nasıl tarif etsem böle ''fııırş'' der gibi ses yapıyor mu?

Vahdebaht
19 Temmuz 2021, 19:14
Evet yapıyor

Ne garip iş ya benim conta değişmemi mi beklemiş dağılmak için alt tarafı söktüm geri taktım 🤣 bu durumda ne yapılıyor peki üstad egzoz almadan çözüm var mı 1400 TL egzoz

kasırga genç
19 Temmuz 2021, 20:25
sarı siteden link vermek yasakmı ?
ona göre vereceğim

karayel90
20 Temmuz 2021, 00:32
Evet yapıyor

Ne garip iş ya benim conta değişmemi mi beklemiş dağılmak için alt tarafı söktüm geri taktım �� bu durumda ne yapılıyor peki üstad egzoz almadan çözüm var mı 1400 TL egzoz

İyi bir ustan varsa onlada konuş ondanda görüş al.Egsozun bağlandığı manifold yerinin pulunda da sıkıntı olabilir pul kaçırıyorsa oda ses yaptırabilir.Egsozun bağlantı yerlerinin vidaları iyi sıkılmamış gevşemiş olabilir.Egsoz muhafazasının vidaları gevşemiş olabilir.
En kötü ihtimalle egsoz kesilecek ağız tarafından çıkarmı bilmem ama katalizörü kaynatıp yerine geri tepelerseniz olur.
Yada şöyle bişey daha yapılabilir bu performans egsozlar var tüp olanlardan çok fazla kafa ağrıtmayanlardan bişey alınıp takılabilir 1400-1500 vermektense 300'e 500'e çin malı bişeylede çözülür

espresso
20 Temmuz 2021, 00:54
sarı siteden link vermek yasakmı ?
ona göre vereceğim

Herhangi bir yerden link vermek niye yasak olsun? Altı üstü kopyala yağıştır yapacaksınız. Böyle saçma yasak varsa da olmaz olsun bu forum. Link olayı web teknolojisinin temelidir zaten.

kasırga genç
20 Temmuz 2021, 08:58
motolifeb.sahibinden.com

bunu google'a yapıştır burayla irtibata geç

çok sayıda 0 veya 2.el yedek parça satıyor,motora uygun bir egzoz katalizörü bulursan sorunun düzeleceğini düşünüyorum

Vahdebaht
20 Temmuz 2021, 09:05
Teşekkürler