PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş ve Ayak Marşı Kilitlenmesi

elul
29 Haziran 2021, 10:42
Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Geçen günlerde motoru çalıştırırken Marş basmadı tıktıktık sesi geliyordu ayak marşını denedim o da kilitlenmiş basmadı, en son vitese alıp ileri geri yaptım marş çalıştı. Sonraki gün aynı şey yine oldu bu sefer vitese alıp motoru hareket ettirmeye çalıştım ama işe yaramadı. Sizce sorun nedir?

elul
07 Temmuz 2021, 09:12
Tekrar viteste hareket ettirdim ve sadece geri itebiliyorum bu normal midir? biraz uğraştırdı ama çalıştı ancak durunca tekrar aynı durum oluyor. Marş dişlisi yada şarj dinamosunda bir kırıklık olabilir diye düşünüyorum, bu konuda fikri olan var mı?

MotoWrestler
17 Temmuz 2021, 20:48
Tekrar viteste hareket ettirdim ve sadece geri itebiliyorum bu normal midir? biraz uğraştırdı ama çalıştı ancak durunca tekrar aynı durum oluyor. Marş dişlisi yada şarj dinamosunda bir kırıklık olabilir diye düşünüyorum, bu konuda fikri olan var mı?

motorun vitesdeyken geri geri gitmesi normal birşey değil, marş motorun dönüyorsa ama motorun çalışmıyorsa bujin bitmiş olabilir, bujin sağlamsa marş motorun dönüyorsa ancak çalışmıyorsa hava filtren ve karbüratorun pis olabilir ancak hepsi iyi durumdaysa geçmiş olsun motor bloğuna bir baktır derim