PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İridyum buji Hakkında

beratfur67
20 Haziran 2021, 15:41
CBR 250R için NGK nın iridyum bujisi var arkadaş hediye olarak aldı piyasa değeri 120 tl ama bi diğer ngk nın 250 tl olan bujisi daha var piyasa da bu elimde olan buji cr9EIX adında nedir arkadaşlar kullanan varsa kötümüdür iyimidir söyleyebilirmi

IRau
20 Haziran 2021, 17:54
iridyum buji 4 silindir makinalar için güzel herhalde

bende zamanında bi merakla aldım xmax için bi işe yaramadı normal bujiyle arasında fark yok

neyseki o zaman bi nebze ucuzdu.

para verip alıcaksan alma
hediye verildiyse kullan

Nikkfurie
20 Haziran 2021, 18:05
İridyum bujinin en büyük avantajı uzun ömürlü olması , min 100.000 km kullanabilirsiniz tabi sahte değil ise , özellikle çok tutulan NGK nın sahtesi piyasada bolca mevcut , standart bujili bir motora iridyum takılabilir ama buji üreticisinin kataloğundan buji kodunu tespit edip takmalısınız , tırnak aralığıda biraz daha geniş ayarlanmalı , iridyum buji takınca motorun tekere geleceğini falan zannetmeyin , standart bujinin ateşleme performansı 25.000 km de düşerken iridyum 100.000 de düşmeye başlar , ayrıca iridyum bujiler ateşleme bobinlerininde ömrünü uzatır..

beratfur67
20 Haziran 2021, 18:53
Bilmiyorum bu buji sahtemi değilmi yani nedir yazdım oraya marka modeli ngk yazıyor nasıl anlaycağım ve ngk nın biri 250tl biri 120 tl bendeki 120 tl olan bujisinden 250 tl olanda iridyum felan yazmıyor yani