PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gururuma dokunan olay...

canberkgry
12 Haziran 2021, 00:54
Herkese merhaba. Bugün renk değişikliği için muayene istasyonuna gittim. Beyaz olan nmaximi siyaha çevirdim. Üzerinde nmax için üretilmiş Arrow marka egzoz var. Ne çok bağırıyor ne az sesi var. Susturucusunu takmadan gittim. Neyse sıra bana geldi. Dışarda zx10r dan tut Vespa 250 Mondial znu 125 falan her telden makine var. Çalıştırdım içeri girdim muayeneci motoru okşayarak çenin ne güzel sesin var öyle buyucende motoy mu olacan çen dedi ve herkes güldü ki bende güldüm. Ama insanın maliyla dalga geçilmesi zoruna gidiyor az da olsa. Evet çok fazla para harcadım üstüne koysam sıfır xmax alırdım ama haz etmiyorum. Nmax daha pratik daha ekonomik.

Proust 1912
12 Haziran 2021, 01:14
Gülün geçin bence, gurur meselesi yapmayın. Herkes meşrebine göre espri yapıyor. Önemli olan sizin motorunuzu nasıl gördüğünüz, eğer sizi mutlu ediyorsa kimseye aldırmayın. Hayatı; kendimizi memnun etmek için yaşamalıyız, başkalarını değil

Ygz
12 Haziran 2021, 01:21
Salla gitsin hocam
28 yaşındayım sym jet 14 aldım dede motoru diyor arkadaşım neymiş r25 almam gerekiyormuş herkesin algısı farklı, nasıl ben racing türü motor istemiyorsam sende maxi scooter istemiyorsun bakma milletin ne dediğine kullanıcı olan sensin

salih dalkıl
12 Haziran 2021, 01:28
Bende pulsar ve rs 200 ü olan iki arkadaşa beraber gezelim size rehberlik edeyim demiştim (bölgeye hakim olduğum için) bana gülerek tamam kanka sen akşamdan çık biz sana yetişiriz demişlerdi. Sonra ben gitmekten vazgeçtiğimi işim çıktığını söyledim biraz daha tatava yaptılar aldırış etmedim. Gittikleri yer baraj ve yol stabilize pulsarlı kayıp düşmüş virajda rs 200 ise gidememiş bile yanlış yola girdikleri için beni arayıp yol tarifi istediler doğal olarak bende gülerek kanka ben akşam gittim geri döndüm allah kolaylık versin deyip kapattım telefonu. Anlamıyorum abi tamam eyvallah yaşadığım çevreye göre büyük motorlarınız olabilir ama daha 2 yıl önce cg motora binip bağıttıran adamlardı bunlar. Yani neden küçümsüyorsunuzki çin malı küçük cc motora biniyoruz diye benim gücüm buna yetti buna biniyorum bende bikiyorum krediye abanıp motor almayı ama ayağımı yorganıma göre uzatıyorum (biraz uzun oldu hakkınızı helal edin bu konuda bende biraz içim dolmuş )

Mert54
12 Haziran 2021, 02:11
Amaçları farklı olan motorlar bunlar ne kadar dangalakça espriler pulsarlı arkadaşta 1000rr r1e falanmı bindiğini zannediyormuş banada bir kere motorcuda bakımdan çıkarken yürüyormu o thunderace demişti ns 200 lü arkadaş bende 2 vites çalışıyor sana fazlasıyla yeter demiştim anlamıyorum ne bu sidik yarıştırma kötülemeye çalışma işi

canberkgry
12 Haziran 2021, 02:33
İnanın şuan istesem ikinci el integra da alırım giderim sıfır xmax te alirim MT 07 de alırım.Hani ben bilmiyormuyum buyuk CC makine kullanmasını. Biliyorum. Benim işimi bu görüyor her anlamda. Rakam vermicem ama yarım motor parasi kadar masraf yaptım motoruma. Sadece görsel ve performans için. Benim hoşuma ufak makineyle oynamak gidiyor. Motoru kesiciye sokmak gitmiyor mesela. Zaten sokanlarida goruyoruz motorların canını alarak kullanıyorlar. Ben mutluyum motorumla.

IRau
12 Haziran 2021, 07:50
benim takıldığım konu muayeneden geçtimi acaba

arndiol
12 Haziran 2021, 07:55
adamlar espri yapsa sikayet ediyorsunuz işini yapıp geçse sikayet edıyorsunuz.

adam okusa bu yazdıgını üzülür yahu :)

BikeManiac
12 Haziran 2021, 08:52
bence gayet güzel espri. tek silindirli 125lik motora egzoz takanlara atıf yapmış. keşke asık surat yerine böyle çalışanlara denk gelsek. gülün geçin derim.

Mr.wind
12 Haziran 2021, 09:06
Allah baska dert vermesin bro:)

canberkgry
12 Haziran 2021, 10:02
benim takıldığım konu muayeneden geçtimi acaba
Kusursuz geçti sayılır tek kusur motor no okunamiyor. Ama benden önce akropovicli birtane MT 07 vardı o geçemedi susturucusu da vardı.

AzÇok
12 Haziran 2021, 10:33
Tek silindir motorun modifiye egzos sesi kuru fasulyeyi fazla kaçırmış insan sesinden fenadır.
Komik işler yapmazsak kimse gülmez.

EUOGLU
12 Haziran 2021, 10:52
banada pulsar fakir adam motoru diyorlar. gülüp zengin değilim diyorum. takılmamak lazım

arndiol
12 Haziran 2021, 11:15
banada pulsar fakir adam motoru diyorlar. gülüp zengin değilim diyorum. takılmamak lazım

30 bin tl lik motora fakir motoru dıyorlarsa öh :D

espresso
12 Haziran 2021, 11:22
Herkese merhaba. Bugün renk değişikliği için muayene istasyonuna gittim. Beyaz olan nmaximi siyaha çevirdim. Üzerinde nmax için üretilmiş Arrow marka egzoz var. Ne çok bağırıyor ne az sesi var. Susturucusunu takmadan gittim. Neyse sıra bana geldi. Dışarda zx10r dan tut Vespa 250 Mondial znu 125 falan her telden makine var. Çalıştırdım içeri girdim muayeneci motoru okşayarak çenin ne güzel sesin var öyle buyucende motoy mu olacan çen dedi ve herkes güldü ki bende güldüm. Ama insanın maliyla dalga geçilmesi zoruna gidiyor az da olsa. Evet çok fazla para harcadım üstüne koysam sıfır xmax alırdım ama haz etmiyorum. Nmax daha pratik daha ekonomik.

Nasıl ortamlarınız var da böyle şeyleri dert ediyorsunuz anlamıyorum.
Evet nmax şirin, scooterların olayı zaten şirin olmasıdır. Gülün geçin, dert etmeyin. Ekşi sözlük olsa buraya bir "derdini seveyim butonu koyalım diye yazan çıkardı.

Gençken ilk arabam vosvostu. Şirin sevimli bir hurdaydı ve şirin sevimli şakalar yapardık onunla. Her zaman sert, güçlü, ciddi görünmek zorunda değiliz hatta öyle görünmek zorunda kaldığımız ortamlar aslında bize zarardır, uzak durmak gerekir, öyle mutlu olunmaz. Kendimizi de çok ciddiye almayalım küçük şirinliklerden de alınmayalım.

Green_Beret
12 Haziran 2021, 11:41
Benim motoru (cafe 152) muayeneye götürdüğümde de muayene eden arkadaş ilk defa görüyor olacak ki bakıp bakıp abi oklava gibi motor dedi :) oklava nerden geldiyse aklına :) öyle gülüp geçtik sonrasında aklıma bile gelmedi bu olay. Fazla takılmamak lazım.

canberkgry
12 Haziran 2021, 12:01
Tek silindir motorun modifiye egzos sesi kuru fasulyeyi fazla kaçırmış insan sesinden fenadır.
Komik işler yapmazsak kimse gülmez.
Bence yanlış düşünüyorsunuz. Gerçekten orijinal ve kaliteli bir egzozla tek silindirdende çift silindirdende 3 silindirdende 4 silindirdende gayet guzel ses alınır. Aynı şekilde 200-300 liralık kaynaklı kesilip bicilip sanayide üretilen egzozdanda keza aynı şekilde kötü ses alırsın.

istanbuls34
12 Haziran 2021, 12:06
Sen yine şakaya gelmişsin. 1 sene önce ışıklarda duruyorum yanıma siyah bir pulsar 200 yanaştı 2 erkek üstünde yaşları birazda büyük sürücü benim motora bakıp "yaw bu mondial ne dandik bir motor yaw ne kötü sürekli dökülüyor ne biçim marka birde para verip alıyorlar bunu" dedi. Şimdi adamın yaşı büyük küfür etsem kavga çıkıcak ağzımı burnumu kıracaklar :D (küfür içime işlemiş sürekli kafamda herşeye sövesim geliyor) aynen abi işte öyledir dökülür falan diyerek yeşil ışıkta ayrıldık ben sokağa dönüp yolu uzattım. Bir başladım sülalesinden en son pulsarın üretiminden çıktım. Tavsiyem takma böyle şeylere çok ta şey etmemek lazım.

Yasin D
12 Haziran 2021, 12:44
Onun, bunun, şunun düşüncelerine takılmayın. Daha dün telefon aldım. Çevremdekiler onu niye aldın, bunu niye almadın, boşa o kadar para vermişsin. Abi size ne? baktım beğendim aldım, hayırlı olsun de geç.

AzÇok
12 Haziran 2021, 12:44
Bence yanlış düşünüyorsunuz. Gerçekten orijinal ve kaliteli bir egzozla tek silindirdende çift silindirdende 3 silindirdende 4 silindirdende gayet guzel ses alınır. Aynı şekilde 200-300 liralık kaynaklı kesilip bicilip sanayide üretilen egzozdanda keza aynı şekilde kötü ses alırsın.

Beğeni konusunda doğru yanlış olmaz. Fakat, bu konuda genel kabul gören bir beğenidir çok silindirli motor sesi. Benim motorum tek silindirli. Uzun yolculuklar da yapıyorum. Tek kriterim var. Düşük desibel. Ne benim, ne de başkasının kafasını ütülemesin.

espresso
12 Haziran 2021, 14:35
Bir d ebu olayda dalga geçilmemiş, hakaret edilmemiş, gayet güzel esprili bir dil kullanılmış. Scooterların olayı şirin olmasıdır zaten oradan yürümüş, alınacak bir şey yok.

Hatta bir şeyin şirin olması agresif, korkunç, saldırgan olmasından iyidir.

fatih.met
12 Haziran 2021, 14:38
hiç unutmam tarihlerden 2014 yılındayız, yaz ayları ve kavurucu sıcaklık var, işe ağustos ayında başladım ve bir ay boyunca otobüslerin kahrını çektim ve dedim ki bana bir araç lazım, ne olursa olsun yeter ki beni işe götürüp getirsin... 500 liraya bir tane motosiklet aldım scooter. motoru görmeniz lazım, kağıt toplayanların hurda motorları daha temizdir o kadarını söyleyeyim..

işte bu motorla bir gün yakıt alıyorum yine ve benzini dolduran genç elemen "bu motor ne böyle, üste para verseler ben yine binmem buna" dedi ve bende cevap olarak "sen üste para verseler binmezsin ama ben para verip biniyorum, farkımız bu" demiştim.

ne dediğim hakkında bir fikrin var mı diye soracak olsanız hiç bir fikrim yok, yani bu cümle ne anlama geliyor aradan yıllar geçti yine anlamış değilim.. işte böyle bir anım var hiç unutmuyorum .

Tvs Apache aldıktan sonra ise genelde tipi beğenildiği için motoru bir şey sanıyorlar ve bende merak edip soranlara "150cc motor bu abicim, kuryeler yaygın olarak kullanır, gariban motoru, eşeğe altın semer taksan eşek eşektir, buda öyle, ayağımı yerden kesiyor" tarzında şeyler söylüyorum.. ha bazen çocuklar görüp yarış motoru sanıyor sonra "abi gaza bassana" falan diyorlar... öyle işte..

motosiklet olsun da çamurdan olsun, otobüslerde gerçekten çok zor, millet resmen balık istifi gidiyor, tek güzel yanı yanlışlıkla üstüme çıkan genç kızlardı :D bir de özür dilemezler mi, manyaklara bak, benim hoşuma gidiyor ama bunlar özür diliyor..

tarzan rıfkı
12 Haziran 2021, 14:39
sende haklısın herkes zx10r a biniyor zaten:queen: bunamı takıldın

Kural [ Z ]
12 Haziran 2021, 14:40
Benim de benzinin litresine yaklaşık 8TL vermek guruma dokunuyor.

YasinC
12 Haziran 2021, 15:01
;4636413']Benim de benzinin litresine yaklaşık 8TL vermek guruma dokunuyor.

Ne demek gururuna dokunuyor artan alım gücünden rahatsız mısın? :pl:

watercolours
12 Haziran 2021, 15:10
Abimiz var, Hayabusa, evde dinleniyor deseydinizcde sidik yarıştıranlar kıskansaydı.

joshua
12 Haziran 2021, 16:11
gereksiz yere içerlemişsin bugün nmax dediğin motor 40 bin tl ye yaklaştı kimbilir kaç kişinin hayalini süslüyor.

impetum
12 Haziran 2021, 16:59
Bende pulsar ve rs 200 ü olan iki arkadaşa beraber gezelim size rehberlik edeyim demiştim (bölgeye hakim olduğum için) bana gülerek tamam kanka sen akşamdan çık biz sana yetişiriz demişlerdi. Sonra ben gitmekten vazgeçtiğimi işim çıktığını söyledim biraz daha tatava yaptılar aldırış etmedim. Gittikleri yer baraj ve yol stabilize pulsarlı kayıp düşmüş virajda rs 200 ise gidememiş bile yanlış yola girdikleri için beni arayıp yol tarifi istediler doğal olarak bende gülerek kanka ben akşam gittim geri döndüm allah kolaylık versin deyip kapattım telefonu. Anlamıyorum abi tamam eyvallah yaşadığım çevreye göre büyük motorlarınız olabilir ama daha 2 yıl önce cg motora binip bağıttıran adamlardı bunlar. Yani neden küçümsüyorsunuzki çin malı küçük cc motora biniyoruz diye benim gücüm buna yetti buna biniyorum bende bikiyorum krediye abanıp motor almayı ama ayağımı yorganıma göre uzatıyorum (biraz uzun oldu hakkınızı helal edin bu konuda bende biraz içim dolmuş )

İyi güldüm hocam hem arkadaşların tribine hem sizin cevaba :)

EUOGLU
12 Haziran 2021, 17:38
30 bin tl lik motora fakir motoru dıyorlarsa öh :D

kendileri dominar r25 e binince benimki gariban kaliyor

tommygun
12 Haziran 2021, 19:16
Tüv deyince insanın aklına Alman disiplini, ciddiyet, profesyonellik geliyor. Herifteki laubaliliğe bak, adamların sistemi de kendimize benzetmişiz.

atillatopal9
12 Haziran 2021, 21:33
aslında sempatik davranmış ama siz farklı yönden algılamışsınız :/

Mr.wind
12 Haziran 2021, 23:02
Memur babanin cocugu olarak, tum hayatim hesap kitap yaparak gecti. Benim icin ucuzundan pahalisina, kucugunden buyugune en alinabilir urun fiyat/performans endeksi en yuksek urundur.

2012 yilinda evliligimin ilk yilinda, araba almam icap ediyordu ve butcem dahilinde en alinabilir araba fiat albea 1.2 benzinli idi. 70 binde temiz bitane aldim, biraz da uygun denk geldi. 2016 da 140.000 de sattim. 4 sene rutin bakimlari disinda kurus masraf acmadi. hic beni yolda birakmadi.

2016 da esim de kullanacagi icin otomatik araba almam icap etti. Dizel otomatik olarak fiat bravo aldim. 80 binde. suan 145 binde cok sukur hicbir sorun yasamadim.

Fiat bravo yu bilen bilir, fiatin gelmis gecmis en iyi arabalarindan biridir. İnsanlar piyasasi yok diye almiyor. bu sebepten dolayi nispeten fiyati uygundu. insanlarin fiat bravoyu begenmemesi benim isime geldi.

Zaten Turkiye de tutmayan bi araba varsa, bilin ki o araba saglamdir. Tutmadigi icin fiyati uygundur, dolayisi ile fiyat/performans endeksi cok yuksektir.

suan arabami degistirsem mazda alirim. Bu mazda nasil tutmaz akil alir gibi degil. dunyanin en sorunsuz arabasi tutmuyor, renault sümbül tutuyor.

Yani sadede geleyim; insanimizin tercihlerinde ne meymenet var ki, fikrini onemseyeyim?

tusumoto
12 Haziran 2021, 23:36

sizin kadar olmasa da yine iyi bir motor olur inş.desen iyi olurdu ama üstüne dayak yemek te var. :D
fazla takmamak lazım. dengesiz çok dışarda. ben dağ bisikleti alıp skyhawk motor kiti takacaktım üstüne.
80cc motor bloğu var. dağ bisikletini motosiklete çeviriyor. eşim bile dalga geçti. ben ne yaptım? yine de aldım. :D
çok ta şeyapmamak lazım. hayat bizim hayatımız. kime ne!