PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diyot

mehmet1.
01 Haziran 2021, 21:12
Merhaba arkadaşlar cg motorumun elektrik tesisatını değiştim beyinin hemen yanında bitane diyot var neye yarıyor bu ateşleme ile bi alakası varmı acaba 2tane bacağı var bende bağlı değil bunun kablosu motorda ateşleme sıkıntısı var bununla alakası varımı acaba y teşekkürler foğraf atamadım fotoğrafın linkini koydum
https://resimyukle.io/r/EeC1fkwuft

Ekarademir
01 Haziran 2021, 23:33
Takip........

AdM1n
02 Haziran 2021, 01:23
Diyotun görevi tek taraflı akımı sağlamaktır. Tesisat yapını bilmiyorum ama beyini korumak için konulmuş olması muhtemel.

mehmet1.
04 Haziran 2021, 08:31
Arkadaşlar yokmu neye yaradığını bilen ateşleme ile bi alakası varmıdır bu şeyin acabs

zuluman
04 Haziran 2021, 11:33
Yarım Dalga Doğrultucu devre elemani olduğunu dusunuyorum. Motorun urettigi alternatif akimi dogru akima ceviren bir diyot. Dogru akim ile calismasi gereken elektronik kisimlarda + girisinin oncesinde baglanmasi lazim.

erkanzdemir
05 Haziran 2021, 02:34
Resimdeki diyod tek yön akım geçişi için.
Beyine olan bağlantısına göre işlevi değişir ancak muhtemelen beyine ters yönden akım gelmesini engellemek ve beyin zararını engellemek içindir.
Elektriksel devredeki işlevi bu şekildedir.
Motosiklette ateşlemeyi etkilermi net bilgim yok.
Ancak beyinden çıkan bir kontağın ateşleme sisteminde köprü oluşturmasını sağlıyorsa ateşlemeyi kesinlikle etkileyebilir.
Diyod sağlamlığını bir tv tamircisine rica ile test ettirin.
Sonrasında tv tamircisine yönünü sorarak öğrenin ve beyni koruma yönünde bağlantıyı yapın.
Yada servisten destek almak daha mantıklı olabilir.

murat682
05 Haziran 2021, 23:34
Kardeş o far ile alakalı bi diyot uzun kısa meselesi ateşleme sistemi ile hiçbir alakası yok