PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2021 Enduro Kask Tavsiyesi

HacıDayı
01 Haziran 2021, 04:09
Merhabalar , son dönem için vizörlü enduro kasklardan önerebileceğiniz modeller var mı , bir de Vemar Kona diye bir kask gördüm , sizce iyi bir marka model midir , Ankara'da deneyerek alabileceğim bir yer var mıdır ?

greyhorse
01 Haziran 2021, 11:20
Merhabalar , son dönem için vizörlü enduro kasklardan önerebileceğiniz modeller var mı , bir de Vemar Kona diye bir kask gördüm , sizce iyi bir marka model midir , Ankara'da deneyerek alabileceğim bir yer var mıdır ?

Merhaba,Son dönemden kastın nedir?Arazide veya yoğun efor gerektiren bir şekilde motosiklet kullanmıyorsan yapacağın en büyük hata o tarz kask almaktır.Nispeten ağır ve ses ve rüzgar geçiren ve yüksek süratlerde yoran bir kask tercih etme derim.Vemarın menşeini ne? fazla bilgi bulamadım.

tusumoto
01 Haziran 2021, 14:45

VEMAR ı 60 yaşında kıdemli bir motorcu abimiz öve öve bitiremedi. ben de bir inceledim
tam bir fiyat performans kaskı gibi duruyor. sonraki alımda ben de düşünüyorum.

HacıDayı
01 Haziran 2021, 22:46
Merhaba,Son dönemden kastın nedir?Arazide veya yoğun efor gerektiren bir şekilde motosiklet kullanmıyorsan yapacağın en büyük hata o tarz kask almaktır.Nispeten ağır ve ses ve rüzgar geçiren ve yüksek süratlerde yoran bir kask tercih etme derim.Vemarın menşeini ne? fazla bilgi bulamadım.

İtalya pazarında çok geniş yeri olan, zamanında profesyonel yarışçılara vs de ürün sağlamış olan, ucuz motosiklet furyasıyla birlikte mantar gibi çoğalan yeni kask üreticileri coşmadan önce de gayet güzel kaskları olan, hala da üretimine aynı ciddiyetle devam eden bir marka Vemar.

3 adet Vemar kullandıum bugüne kadar, üçünden de son derece memnunum.

Bu yazıları da forumda buldum hocam , isveçte de üretim yapıyorlarmış sanırım.

Genelde arazide kullanıyorum kapalı kask çok bunaltıyor , uzun yolda da köy yollarından sürmeyi çok seviyorum ,motorum da ufak olduğu için 70 80 dolaylarındaki hızlarda çok rahatsız etmez diye düşündüm yine de alternatif tavsiyelere açığım hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

VEMAR ı 60 yaşında kıdemli bir motorcu abimiz öve öve bitiremedi. ben de bir inceledim
tam bir fiyat performans kaskı gibi duruyor. sonraki alımda ben de düşünüyorum.

Teşekkürler hocam , deneme şansım olursa kona modelini alıp burada yorumlayabilirim , başka bi model tavsiyeniz varsa onu da deneyebilirim bulabilirsem .

greyhorse
02 Haziran 2021, 19:13
[QUOTE=HacıDayı;4634571]İtalya pazarında çok geniş yeri olan, zamanında profesyonel yarışçılara vs de ürün sağlamış olan, ucuz motosiklet furyasıyla birlikte mantar gibi çoğalan yeni kask üreticileri coşmadan önce de gayet güzel kaskları olan, hala da üretimine aynı ciddiyetle devam eden bir marka Vemar.

3 adet Vemar kullandıum bugüne kadar, üçünden de son derece memnunum.

Bu yazıları da forumda buldum hocam , isveçte de üretim yapıyorlarmış sanırım.

Genelde arazide kullanıyorum kapalı kask çok bunaltıyor , uzun yolda da köy yollarından sürmeyi çok seviyorum ,motorum da ufak olduğu için 70 80 dolaylarındaki hızlarda çok rahatsız etmez diye düşündüm yine de alternatif tavsiyelere açığım hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Teşekkürler hocam , deneme şansım olursa kona modelini alıp burada yorumlayabilirim , başka bi model tavsiyeniz varsa onu da deneyebilirim bulabilirsem .[/QUOTE

Alibaba yönlendirmeleri saymazsam tek webbikeworld'de düzgün bilgi çıktı.80'lerden günümüze kadar gelen kask üreticisi.Fiber ve karbon konusunda oldukça deneyimliler.Üst düzey kasklar harici üretimlerini çinde yaptırıyorlarmış.Tercih ettiğin kask ile ilgili düzgün bilgi yabancı sitelerde var.Kabuk Plastik ve fiber karşımı terpolimer.Bildiğim o fiyat bandında kalite de olan LS2 ve Acerbis'in kaskları var.