PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabit Gazda Tekleme

Ekarademir
30 Mayıs 2021, 20:01
Motorumu bakıma sokmuştum. Tesisatı elden geçirdim karbüratörü değiştirdim. Arkadaştan çalışan karbüratörü aldım taktım.

Rölantide veya hızlanırken sorun yok. Sabit gazda tekliyor motor. Alçak devirde yapıyor bunu.

Karbüratör iğnesini her yüksekliğe takıp denedim. Hava ayarını defalarca yaptım. Karbüratörü temizledim. Neler neler denedim sorunu çözemedim. Farklı bujilerde denedim.

Başka neyden olabilir?

Alper600RR
30 Mayıs 2021, 20:29
Zincirden hocam. Cok gergin veya cok bolsa ölü devirlerde (1,2 bin ) devirlerde gaz sabitken kapatip aciyormus gibi silkeliyor. Zijciri tam ayarini bulmak lazim. Bende ayni sorunu yaşadım zincir ayari ile çözdüm.

Ekarademir
30 Mayıs 2021, 20:34
Yürümezkende yapıyor. Sabit 4 bin devirde elimi tutuyorum tekliyor. Yürürkende alçak devirde daha çok yapıyor. Yüksek hızlarda azalıyor devir yükselince.

Memcoş48
30 Mayıs 2021, 20:37
Buji, buji piposu, akü kontrol edin derim.

Ekarademir
30 Mayıs 2021, 20:50
3 farklı buji ile denedim. Akü sıfır.

Erenkc91
30 Mayıs 2021, 22:02
Subab ayarları ne durumda ?

Ekarademir
30 Mayıs 2021, 22:43
Subab ayarları ne durumda ?

Ona bakmadım. O son çare olarak düşünüyorum.

Motoru bakıma sokmadan önce böyle bi sorun yoktu.

Nikkfurie
30 Mayıs 2021, 23:48
Karbüratör ün altında bağlantı yerlerinden vs hava emiyor olabilir , yüksek devirlerde pek etkilemez , motor tek silindir değilse senkron bozukluğuda benzer soruna sebeptir ama sizin motor tek galiba..

Kural [ Z ]
31 Mayıs 2021, 00:04
Yakıt filtresini ve depo içindeki süzgeci kontrol ettiniz mi? Tıkanmışsa düşük devirlerde ve orta devirlere kadar sabit gazda bu sorunu yapacaktır, hatırlatmak istedim.

Ekarademir
31 Mayıs 2021, 00:09
Karbüratör ün altında bağlantı yerlerinden vs hava emiyor olabilir , yüksek devirlerde pek etkilemez , motor tek silindir değilse senkron bozukluğuda benzer soruna sebeptir ama sizin motor tek galiba..

Evet tek silindir. Bağlantı iyiydi ama bugün söküp yeniden taktım. Yarın meme değişimine bakacağım birde.

Taktığım buji 10dk da zift gibi oluyor. Zengin karışımın işareti bu ama fakir yapsamda düzelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

;4634065']Yakıt filtresini ve depo içindeki süzgeci kontrol ettiniz mi? Tıkanmışsa düşük devirlerde ve orta devirlere kadar sabit gazda bu sorunu yapacaktır, hatırlatmak istedim.

Depo içinde süzgeç yok. Dışardakinide komple söküp denedim yine aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Sorun çok basittir kesin. Ama bulması büyük mesele. 😀😀 inşallah bulunca "sorun bu muymuş yavv" diyecem 😀

Ygz
31 Mayıs 2021, 00:23
Ben bu sorunu açıl hava filtresi takınca yaşadım motora bir yerden hava giriyor yakıt ayarları karışıyor ya da iyi bir karbüratör ayarı istiyor buji o durumda ise

salih dalkıl
31 Mayıs 2021, 00:25
Motor cg ise konjektörün yanında bobin denen bi meret var ona giren çıkan kabloları kontrol et özellikle mavi üzerine beyaz çizgili olanı çünkü o ateşleme zamanlayıcısının data kablosu temassızlık varsa yapar aynısını bende yaşadım zamanında

Ekarademir
31 Mayıs 2021, 00:31
Ben bu sorunu açıl hava filtresi takınca yaşadım motora bir yerden hava giriyor yakıt ayarları karışıyor ya da iyi bir karbüratör ayarı istiyor buji o durumda ise

Yarın manifoldu iyice kontrol edeceğim inşallah. Hava girme ihtimali benimde aklımdaydı.

195lik meme var. Onda normal diyor bujiye arkadaş.

Ygz
31 Mayıs 2021, 00:35
Bende motor boğuluyordu giderkende sanki kesiciye girmiş gibi saçma bir devirde kesiliyordu karbüratör ayarı ile ve filtre kepçesini sıkarak hallettim şu an sıkıntı yok

Ekarademir
31 Mayıs 2021, 00:40
Motor cg ise konjektörün yanında bobin denen bi meret var ona giren çıkan kabloları kontrol et özellikle mavi üzerine beyaz çizgili olanı çünkü o ateşleme zamanlayıcısının data kablosu temassızlık varsa yapar aynısını bende yaşadım zamanında

Ktm 640 motor. Cg olsa içinden geçerim sorunu bulurum 😀 parça değiştirip yine bulunur sorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Bende motor boğuluyordu giderkende sanki kesiciye girmiş gibi saçma bir devirde kesiliyordu karbüratör ayarı ile ve filtre kepçesini sıkarak hallettim şu an sıkıntı yok

Yarın ilk işim manifold o zaman 😀

Ekarademir
06 Haziran 2021, 15:42
Karbüratörü usta arkadaşıma götürdüm. Memeyi söker sökmez bu 195lik gibi durmuyor dedi. İçine 200 tığ soktu gayet rahat giriyor bayada bol. Daha fazla benzin için memeyi delmişler. 250 civarı bi meme olmuş haliyle aşırı benzin veriyormuş. 75 tel soktu içine daraltmak için. Sorun halloldu gibi.

Karbüratörü taktım ateşleme yok motorda. E bırakırken çalışıyordu. Saatlerce uğraştım getiremedim. Onunla alakalı ayrı bi konu açacağım birazdan. Aksaray'da ustasını bulsam direk vereceğim ona yaptıracağım ama usta yok. Çözemezsem Kocaeli'ne göndermeyi düşünüyorum orda anlayan ustası var.